» »

potovati sam ali raje cakat?

potovati sam ali raje cakat?

ananasexpr ::

Sem pred dilemo ali naj letos pozimi sam odpotujem na tajsko za 3-4 tedne da pobegnem zimi, ki me vedno bolj moti. Problem je da nisem ravno tip za sam potovati. Nekako verjamem v stavek: happiness is unreal, unless its shared. In ne vem ce ti kaj pomaga lezati na sanjski plazi in pocet dolocene zadeve ki te veselijo, ce se pri tem ne mores s kom pogovarjat in smejat. Zal nimam veliko ljudi v zivljenju ki bi bili za kaj takega in ki bi si lahko to privoscili, za to sem ze velikokrat izvisel do sedaj da nisem veliko potoval, ker nisem imel druzbe za to, ampak sedaj sredi 30 se mi zdi da ne morem vec cakat na druge. Ker vsi bi samo na hrvasko na obalo, mene pa hrvaska obala zanima enako kot lanski sneg, enostavno me ne mika niti malo (verjetno zaradi otrostva, ker smo tam bili vsako leto). Sem v situaciji da bi si lahko privoscil it kamorkoli skoraj, ampak nimam primerne druzbe za to. Ceprav nisem eden od tistih, ki misli da mora videt cel svet da je res zivel in nisem niti nek velik ljubitelj potovanj, bi pa teh par basic zadev rad videl (tajska, mexico, costa rica, safari, new york, kalifornija, mogoce se kdaj kasneje islandija). Ima kdo izkusnje s tem? Kako se prislit it? Ali raje sparat denar in cakat ko bo kaka punca in z njo vse to dozivet ali sam odpotovat sedaj ko je sansa in zelja?
  • predlagalo izbris: fikus_ ()

koyotee ::

Na tajskem pa res ni problema dobiti ženske družbe, celo izbiraš lahko, samo pazi, da nima lulčka med nogami 8-)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Socrates ::

A to je zdaj basic? Sedem destinacij na drugem koncu sveta?

Sto let nazaj so šli najbolj premožni plemiči z vlakom na grand tour po Evropi. Danes je pa tole basic :))

Najprej kupi svojo nepremičnino. Da ne boste potem taki svetovni popotniki jamrali, da nimate za garsnojero.
Mac Mini, 4x3.2 GHz + 4x2.064 GHz, 8 GB LPDDR4X, 256 SSD. Ventura.

111111111111 ::

Mogoče tukaj najdeš koga ali skupino, ki ima iste interese: https://www.workaway.info/en/community/...
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Cupakabra123 ::

Itak pejt sam. Ne vem zakaj si sploh cakal. Solo tripi so lahko top. Pojdi v hostel in spoznaj ljudi in pojdite na kak trip. Lahko si pogledas couch surfing in bivas pri domacinih in se bos zihr imel fajn. Niso potovanja samo dragi resorti.

c3p0 ::

Preveri adamovo jabolko in roke. Zdaj pa, če boš to iskal, ali se tega izogibal, je na tebi :)

Bolt ::

Ahahaha

ananasexpr
Čas prve prijave
10.03.2023 14:07:29
Ne misli, da si dober, če si najboljši med najslabšimi.

forplan ::

Ne vem zakaj čakaš!

Probaj če ti je za potovati sam. Ko sem še bil mlad, mlajši sem šel večkrat sam sicer po evropi. Po eni strani je celo boljše ker sam odločaš o potovanju, o organizaciji poti itd... Po drugi strani pa ja zna včasih biti tudi dolgočasno, recimo če greš jesti sam, v hotelski sobi...
Je pa bolje kot pa kot da si kar z nekom, ki ti ni kompatibilen oziroma se ne štekata. Vem da imajo tudi potovanja da ti najdemo cirma in tako in ne verjamem da je najboljše odvisno od človeka
Če si sam se prej spoprijateljiš s kom. Jaz nisem nekakšen full družaben ampak tako prej najdeš koga. Recimo pred leti ko sem bi na jugu španije sem slučajno srečal enega slovenca in preko tistega še druge in na koncu dneva sem bil na pikniku s 7-mimi slovenci, ki jih prej še nisem poznal.
da se strinjam

jernejl ::

Če boš zmeraj nekoga čakal, boš veliko stvari v življenju zamudil.
Če nočeš potovati sam, lahko izbereš kakšnega izmed programov raznih popotniških turističnih agencij, ki okrog vozijo skupine (char, shappa, oskar, arslonga, zvonešeruga,...). Seveda se moraš v tem primeru podrediti programu agencije. Če greš sam, si pa popolnoma svoboden in se lahko v vsakem trenutku odločiš početi točno tisto, kar ti v tistem trenutku najbolj ustreza.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

Endivja ::

Na Tinderju bi vsaka druga rada potovala ( na tuj tačun seveda ). Ptedlagam da si zloudaš Tinder in si najdeš sponzorušo pa gresta po svetu svobodna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Endivja ()

Utk ::

Na dvo, trotedensko pot jaz ne bi šel z nekom, ki sem ga komaj spoznal. Je pa že bolje it sam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

sivistol ::

sam šel v LA , spoznal kr nega folka, naslednič kr za džabe tam
binance referal ( 10% off ) https://www.binance.com/en/futures/ref/38134864

Avenger ::

Včasih resno ne razumem trolov.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Horas ::

sivistol je izjavil:

sam šel v LA , spoznal kr nega folka, naslednič kr za džabe tam


torej nisi šel v east la? :D
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

yansek ::

Jaz bi šel s punco rajši v kakšne toplice za kakšen teden ali dva v kakšen bungalov.

Miki N ::

Postani "hostel jebač". To je bil prav šport včasih. Pa babe so na potovanjih dovzetne in zasanjane. Saj veš, vsaka bi kar nekaj potovala in potem je čisto v nekem drugem svetu .. no tam pa uleti hostel jebać.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

yansek ::

Ali pa nekam na jug v Dalmacijo za 2 tedna.

PovemVfaco ::

Miki N je izjavil:

Postani "hostel jebač". To je bil prav šport včasih. Pa babe so na potovanjih dovzetne in zasanjane. Saj veš, vsaka bi kar nekaj potovala in potem je čisto v nekem drugem svetu .. no tam pa uleti hostel jebać.


Ni bilo samo nekoč, jaz se tudi danes kar rad rekreiram v tem športu, se mi pa zdi težavnost malce prenizka, zato si postavim posebne izzive, multiplayer mode in podobno. Potrjujem, da je z žensko hodit na potovanja malce tako, kot bi drva nosil v gozd, saj če ti paše drva nosit, je kul, ampak v osnovi je nepotrebno, čeprav je to tudi lahko dodaten izziv v hostelih in na drugih lokacijah z visoko aktivnostjo.

BorutO ::

Cupakabra123 je izjavil:

Itak pejt sam. Ne vem zakaj si sploh cakal. Solo tripi so lahko top. Pojdi v hostel in spoznaj ljudi in pojdite na kak trip. Lahko si pogledas couch surfing in bivas pri domacinih in se bos zihr imel fajn. Niso potovanja samo dragi resorti.

Ker sem skoraj 10 let delal po tujini nekoč, sem čisto vsako nedeljo, ko sem bil fraj, šel v avto pa se odpeljal nekam daleč stran in sam iskal lokacije in znamenitosti ter lepote tiste države. Ni bilo lepšega, kot se nekam zapeljati sam. Če imaš enega zraven, je takoj tako, da ali te zadržuje ali pa preganja. Noben človek nima istih interesov. Mogoče bo tebi na neki lokaciji všeč neki super truper avto, recimo, njej/njemu pa ne, zato se lahko zgodi, da ne boš imel minute ali dve časa, da bi ta avto lahko v miru si ogledal, ker bo pač druga polovica zdolgočasena ali pa sitna - velja enako za vse drugo.
Jaz sem stalno najraje sam potoval. Z bivšo sva nekoč veliko potovala po Evropi. Zelo sva si bila podobna v razmišljanju, ampak ko sva potovala, pa ... vsakega je kaj zanimalo, kar drugega ni zanimalo. Ona bi šla v neki xy šoping, ki je od zunaj lep ipd in potem izgubiš pol dneva zato, da ona trgovine okoli obrača ...za muzeje, gradove in ostale znamenitosti pa potem časa zmanjka in ga moreš nahitro preleteti. Če pa greš s kakšnim kolegom, pa ... gostilna ali pa avti, in potem se bo celo leto okoli hvalil, da je bil recimo v Parizu ... a gledal je samo avte pa pol dneva hodil pijan okoli po gostilnah.

Pojdi sam. Mogoče boš na koncu, namesto, da bi peljal kakšno na tajsko, pripeljal kakšno iz tajske. :D

skyline ::

pojdi z agencijo?

https://www.shappa.si/

tonttu ::

yansek je izjavil:

Ali pa nekam na jug v Dalmacijo za 2 tedna.

Al pa nekam dalec... na Sobec recimo :|

gruntfürmich ::

če ne veš če bi sam potoval potem pač ne greš ker to ni za tebe. jaz verjetno nikoli ne bi šel sam potovat ker pač nisem takšen tip.

imaš pa v slovenskih agencijah vodena potovanja, kjer se išče sopotnika za takšne, ki potujejo sami.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

biserx ::

Če že sam potem, če si vsaj malo vešč tujega jezika ter bokiranja kart, nastanitev, itd. pojdi v lastni režiji. Ta agencijska potovanja znajo biti sicer zanimiva ampak v večini te pride dražje in potekajo po določenem urniku (time table). Ter veliko krat obiščeš samo razne "tourist trape" in tako ne vidiš prave slike države.

Lonsarg ::

Za sam potovat je fajn biti zelo zgovoren, tak da ni lih za vsakogar. Jaz osebno bi v primeru da nimam družbe raje zbral agencije za potovat, je pa to pač malo manj svobodno in malo dražje, vedno so plusi in minusi. Mora pa nujno biti dobra agencija z malimi skupinami, ne kake masovne zadeve.

Plus agencije je sicer da imaš možgane na off in ne rabiš vsak večer googlat za naslednjo noč kje boš spal in kam greš :) Pa recimo midva sva oba nezgovorna in ko sama potujeva imava dokaj malo stikov z lokalci, tako da pri nama je kljub temu da sva v dvoje dodatni plus agencije da je potem več stika z lokalci. Trenutno imava ločnico da če gre za večjo eksotiko kjer je malce težja organizacija izbereva agencijo (Peru, Nepal,...), če pa gre za bolj v izi destinacije pa sama (Tajska, US, Japonska,...).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

LeQuack ::

Endivja je izjavil:

Na Tinderju bi vsaka druga rada potovala ( na tuj tačun seveda ). Ptedlagam da si zloudaš Tinder in si najdeš sponzorušo pa gresta po svetu svobodna.


In potem bo moral vsak dan biti third wheel ker bo ženska pripeljala vsakič novega tipa v hotel/apartma. Je že boljš sam potovat.
Quack !

Miki N ::

LeQuack je izjavil:

Endivja je izjavil:

Na Tinderju bi vsaka druga rada potovala ( na tuj tačun seveda ). Ptedlagam da si zloudaš Tinder in si najdeš sponzorušo pa gresta po svetu svobodna.


In potem bo moral vsak dan biti third wheel ker bo ženska pripeljala vsakič novega tipa v hotel/apartma. Je že boljš sam potovat.


Kot je rekel Faconar - to je kot da bi drva v gozd nosil. Raje jih potem tinderiraj lokalno sproti. Ker ne samo da tinderelce rade potujejo, veliko jih sanja tudi o tujcu na obisku ... to ti je "Wolt" verzija hostel jebaća, dostava na dom. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

Smartydug ::

111111111111 je izjavil:

Mogoče tukaj najdeš koga ali skupino, ki ima iste interese: https://www.workaway.info/en/community/...


Tle je velik iskalcev, sam 49€ za naročnino na page...nvem če je legit.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Potovanja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10215495 (1149) AgiZ
»

Kako bi človek šel med ljudi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
505518 (3062) Avenger
»

Potovanja po svetu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6221138 (11947) VolkD
»

Jordanija. Da ali ne?

Oddelek: Loža
234020 (2546) Revenant

Več podobnih tem