» »

Je objava cracka kazniva?

Je objava cracka kazniva?

DMouse ::

Med iskanjem primernega gradiva za učenje assemblyja (za šolo seveda) sem naletel na program, namenjen izdelavi cracka za nek drug program. V readme datoteki med drugim piše tudi tole:
You might wonder, "Why do I need to create a patch for the demo if I have the full version already?", the answer, "It's illegal to redistribute full retail software that isn't freeware, but it's NOT illegal to distribute patch files that change the demo to full retail! BUT, it IS illegal to apply the patch to the demo file.", strange but true.

Kako je s tem v Sloveniji?

BigWhale ::

Vsi taksni 'disclaimerji' so traparija. :)

PS: Zakaj vsi tako poudarjajo zakaj se morajo uciti neko stvar?
:P

DMouse ::

Če bi povedal da imam danes vaje iz ARS1 in da tam uporabljamo assembler, bi bila tudi to traparija, kajne? :\
Sicer bi pa prosil da se osredotočite na vprašanje. Hvala

poweroff ::

V ZDA imajo svobodo govora in to pomeni, da lahko govoriš (skoraj) karkoli. Tudi v elektronski obliki. Se pravi lahko poveš kako scrackati program. Poudarek je na POVEŠ, ker tega ne smeš storiti. Zato lahko tak program napišeš in prosto distribuiraš - ne smeš pa ga uporabiti.

Nisem povsem prepričan kako je pri nas, ampak bi rekel, da je isto (razen, če gre za hekersko orodje namenjeno vdiranju).

Gandalfar ::

Matthai: ne smes, DMCA ti prepoveduje in gres v zapor, ce razkrijes kako odstranit zascitne mehanizme.

poweroff ::

Aha, na DMCA sem pa cisto pozabil... hudiča, a ga bodo kdaj (so ga morda že) testirali na vrhovnem sodišču?
No, pri nas na srečo ne velja >:D

Gandalfar ::

Glede na to, da so bili ljudje na podlagi DMCAja ze obtozeni in kaznovani in da RIAA to sedaj na veliko izkorisca je _moje_ _mnenje_, da je stestiran..

Vesoljc ::

ce razkrijes kako odstranit zascitne mehanizme

kolk natančno pa je definiran "odstranit" ?
sej so lahk še vedno "tam" :)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Gandalfar ::

Vesoljc: Najbolj banalen primer je recimo z zascitenimi cdji. Po DMCA je to, da ti opises postopek kako pobarvat zunanji del cdja s flukijem kazniv, v primeru, da te avtor tega izdelka/zascitnega mehanizma tozi.

Sicer je vprasanje kaj bi se zgodilo tocno v tem primeru vendar imajo veliko tezav recimo avtorji dvd decrypterjev itd..

BigWhale ::

Na sreco DMCA v evropi se ni v veljavi... AFAIK

mchaber ::

Reverse engineering je res dober šport:).Najbolj všeč mi je to, da ga ne morete zrežirat:))

A firmware za DVDje tud spadajo meed "črno robo"?:\
.

pivmik ::

BigWhale: ena lepa SVEŽA novička - UK DMCA
LP, Gregor GRE^

Zheegec ::

Ja, samo za recimo backup pa lahko scrackaš kakšen CD?
Glede na to, da imaš pravico do 2h backupov, CD pa ima recimo zaščito proti kopiranju...
Jih je potem potrebno tožiti pa ti oni naredijo dve kopiji?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

darh ::

ful dobro... si izmisliš kvazi rešitev nekega problema in pol tožiš vse po vrsti ki pravijo da rešitev deluje..
Excuses are useless! Results are priceless!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sony toži skupino fail0verflow zaradi objave zasebnih ključev PS3

Oddelek: Novice / Tožbe
3911167 (8802) BigWhale
»

PS3 končno odklenjen?

Oddelek: Konzole
134245 (3950) Bananovec
»

The saga continues

Oddelek: Informacijska varnost
81396 (1184) denial
»

FairUse4WM ponovno udaril

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
224276 (2810) kriko1

Več podobnih tem