» »

Računalnik za študentko

Računalnik za študentko

freddie ::

Zdravo,

postavljen sem pred nalogo, da za študentko freshmanko kupim nov abakus. Okvirno so njene želje seveda, da ne bo takoj zastarel, da ima DVD player in pa da naj nebi presegal 120 tisočakov. Monitor že ima (mislim, da 15"), modema pa (zaenkrat) ne potrebuje.

Mi morda, kdo lahko svetuje okvirno konfiguracijo, da ne bom letal po vseh ljubljanskih trgovinah.

Thanks.
FreD

goku :) ::

120 000 ravno ni veliko za računalnik. Najboljše če malce pogledaš po malih ogasih pa neki skupi zmečeš, dvd in ostale komponente katerih ne boš dobil pa kupi!

Če ga ne bo potrebovala niti za net, kaj ji sploh še ostane:\ :\
Navijanje je kamen modrosti

kihc ::

Jah za pisalni stroj ne rabiš kaj veliko, recimo sam bi rekel nekako tako (AMD sistem, na Intel se ne spoznam)

- osnovna plošča: neki pocen, rečmo kakšna gigabyte za 20k
- procesor: En athlon nekje okol XP2000+ košta okol 20k
- grafična kakšen gf4mx okol 13k (al pa Radeon 9000, okol 16k)
- disk: bi dal 80gb, ker so best buy okol 23k
- ram 256 mb, 12k
- dvd-rom kar en, okol 10k
- miš, tipkovnica rečmo 5k

------------------------------------------

to rečmo je tak osnovno, pol pa če rab še writer prštej še ene 10 k, lohk daš še mal več rama, prštej še ene 12k...

frenk ::

jest bi dal raj 512MB pc 3200 rama, not ji pa vrž kšnga tbredaB in ga navij(seveda ne pretiravej)...pa kšn zalman 7000cu:)

goku :) ::

Pri računalniku, ki se uporablja za Word je nepogrešljiva disketna enota:D :D Pa ohišja z napajalnikom nikar ne pozabi
Navijanje je kamen modrosti

freddie ::

> Če ga ne bo potrebovala niti za net, kaj ji sploh še ostane.

Modem pride po vsej verjetnosti malo kasneje. Zaenkrat pravi, da ga ne potrebuje :)

kihc ::

Aja, sem pozabil povedat da to bi vzel, če ne bi navijal :D

Zheegec ::

Najbolj se splača kakšen rabljen Celeron, če pa hoče novo in da ne zastari kmalu pa;
Epox 8Rga+ -> VGA, zvočna, mrežna,...
AXP 1800+ BOX
256MB RAM PC2700 (razlika med PC2100 je majhna -$$$)
Maxtor 40GB 7200Rpm
ohišje + 300W (ali več) napajalnik
-----------------------------------------------------
To je to :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Darko ::

Pa kwa tolko komplicirate. Kupi sestavljen računalnik za 120 jurjoff. Recimo: Comtron ima Econo Multi 2400XP / Radeon 9200. Vrh glave za študentko. Ima 60G diska, 256MB spomina, ASUS ploščo, combo DVD/CD-RW in disketnik. In garancijo, ker ko bo kaj crknilo, koga bo klicala? Mislim, da ima vsaka firma nekaj takega na zalogi (še Interšpar pa Big Bang pa Merkur). Take sestavljenke so precej cenejše kot izbrani po komponentah. Pa nobenega navijanja. Računalnik bo definitivno zadoščal še nadaljna 4 leta in več.
Pred leti je tudi sosed rekel, da mu naj pomagam kupiti računalnik za firmo, začel sem razmišljati katere komponente in kaj vse rabi, pa me je pobasal v avto, sva šla v tri trgovine in v eni uri kupila sestavljenko, ki mu še sedaj dobro dela (čeprav bi jaz sestavil bistveno boljšega). V glavnem, zavedajte se, da obstajajo ljudje, ki potrebujejo računalnik za normalno delo in ne za navijanje, hlajenje, pedenanje in instalacijo vsakega programa, ki prileti mimo. Gor vržeš okna XP, Office XP, morda kak slovar, telefonski imenik, nekaj za gledanje DVD in konec. Nobene packarije brez katere vi ne morete živeti. In skonfiguriraj ji Windows, da bo delal brez problemov, ostali čas pa uporabi za bolj prijetne stvari (lahko tudi z njo). Morda lahko preko Academic Alliance dobi legalne Windowse (vsaj v MB).

LP Darko

freddie ::

To sem tudi sam mel v mislih. Po hitrih izračunih so že-sestavljeni-računalniki malce ceneje kot pa če bi sešteval komponente. Pa še preverjeno je, da konfiguracija dela. Bom pogledal pri Comtronu, kaj imajo v akcijah in malo priredil konfiguracijo pa je - hvala! :)

Slowenc ::

Freddie:

Tudi jaz sem kupoval za punco racunalnik, ki ga uporablja samo za šolo in občasno za internet. Nobenih igric. Nič navijanja. Celoten računalnik z monitorjem vret je bil 135k SIT. Računalnik sam pa je bil 85kSIT. Poklič v Jae d.o.o., tam sem jaz kupil, in povprašaj po HOMEBOY sistemu. Ima skoraj vse integrirano-točno kar potrebuješ.
Skiny gate.

Keyser Soze ::

Valda eno malo škatlo. Najbolje kakšen Barebone sistem. Majhno, prenosno(stanovanje), pa ene 100 jurjev te pride. Dovolj za študentko.:)

KAkšen Comtron. Tam sem videl ene lepe male Barebone ala Homeboy. Tisti od Asusua. Velikosti A4. Debeline Leksikona CZ letnik 1980.:D
OM, F, G!

Slowenc ::

Točno o tem govorim. Kišta je res majhna. Še men je ful všeč.
Skiny gate.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

računalnik za 3d modeliranje

Oddelek: Kaj kupiti
293818 (3101) tony1
»

Mašina za arhitektko (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6813489 (11750) JesusChrist
»

Povprečen slovenski računalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
684794 (3466) Zheegec
»

barebone in podobne zadeve

Oddelek: Strojna oprema
161249 (1018) Caligula
»

DILEMA za 550.000sit

Oddelek: Kaj kupiti
311675 (1003) Heisenberg

Več podobnih tem