» »

koliko je vreden banner?

koliko je vreden banner?

megadeth ::

no en bend iz italije me je vprasal za koliko eurov bi dal njihov banner na svojo spletno stran. pa nimam pojma koliko je to kej vredno.. lahko pa bi jim dal banner na tri svoje spletne strani. koliko bi jim lahko zaracunal?!:\

Elemen_T ::

Odvisno od obiska.

Jest bi na specializirani strani računal tam - 1 SIT/prikaz. Seveda če bi dobil naročilo nad 50.000 prikazov. Do 50.000 prikazov pa 1.5 SIT.

Najbolje pa, da mu računaš kar ekskluzivno. Torej npr. 1 mesec ekskluzivnega oglaševanja za ceno - odvisno od tvojega obiska.
Malo več podatkov bi potreboval za natančnejši izračun.

megadeth ::

od septembra je spletna stran bila vec kot 30000x pregledana. (ne zadeta) drgac ma pa stalne obiskovalce ker ima forum pa stalne vsakdanje novice in podobno... pomagajo te informacije kej?

Elemen_T ::

Kaj ko bi ti povedal za katero stran gre?

Poleg tega, ti je oglaševalec podal zelo skopo ponudbo.
Rabiš še malo njega vprašat kaj pravzaprav hoče. Kakšne bannerje in kakšno količino njih. Pa seveda lokacija bannerja...

megadeth ::

link do spletne strani je v mojem podpisu... ma oni bi hotali banner na vrhu strani taksne velikosti kot so zdej bannerji v bloku "propaganda".
Are you feeling lucky? Google me!

megadeth ::

jaz sm premisljeval kaki 10000 na mesec. kaj mislite?
Are you feeling lucky? Google me!

Elemen_T ::

Ja - pošteno.

megadeth ::

ok hvala za pomoč Elemen_t!;)
Are you feeling lucky? Google me!

macplus ::

ne dajaj cene kar tako na oko !
imas po netu kar nekaj skupin, ki se ukvarjajo z e-marketingom.
dobri so lisac&lisac. majo brezplacne nasvete, npr :
http://www.lisac-lisac.si/free/free.htm

Elemen_T ::

Seveda se lahko posvetuješ.

Strokovnjak bo en prikaz na tematko ozko usmerjeni strani ocenil na najmanj 3SIT na en prikaz.
To pač ni računica.

Na tak način zgubljaš oglaševalce...
Treba je ponudit čim več popustov na količino, nizko ceno prikaza in še enkrat čim več popustov.
Sam cenim moj prikaz okoli 0.8SIT...in če ti firma naroči 100.000 prikazov, to le ni tako malo.
Bolje to, kot pa nič.

In verjemi, 100.000 prikazov je v praxi okoli 250-500 klikov. In to je circa 130-160SIT na klik.
Čisto pošteno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Elemen_T ()

Hux ::

Ja samo res kak se to racuna?

Jaz recimo sem eno stran kurcevo naredo vceraj pa sem se celi dan spilal znjo pa mi statistika nakoncu kaze zaj 1000 obiskov lol.
Vecinoma sem tak sam prklal gor pa pokazal par kolegom.
Plus host je celi lagast da se dugo rabi da se nalozi.

http://joltservers.haz.dk/

Counter - Strike Enterprises Access Statistics
We received 1002 page views since September 2002. Sep 2002 je bol lari fai hehe.

Hux ::

btw. kolk kaj dobis prostora na slowebu? vem da pise reci kolk rabis mogoce bo ugodeno ampak vbistvu govorimo to o 5mb do 15Mb?

Elemen_T ::

Hux2: Verjetno v statistiki nisi gledal dejanskih obiskov (IP count na vsake 12ur/1IP), pač pa zadetke (vsak refresh).

Tito ::

He he zanimivo ...

JSt se cenim bolj poceni ... 0.5 sit na klik je čist zadost in bi jst dobu mesečno okol 50k sit ... Sam kaj ko vsi želijo na klik ... Torej na klik pa je nekje od 80 sit do 40 sit odvisno od naročila ...:D

(uff, šele sedaj sem opazil koliko stara je tema .. se opravičujem ... )

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tito ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ToboAds (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Izdelava spletišč
12517185 (12143) TuRBo_1
»

Kako poteka spletno oglaševanje?

Oddelek: Izdelava spletišč
141969 (1461) lamz
»

Dobiček spletne strani

Oddelek: Omrežja in internet
453322 (2543) fahrenGONE
»

ipromovih 10

Oddelek: Izdelava spletišč
91315 (1112) Elemen_T
»

Hočen zaslužit s bannerji!

Oddelek: Omrežja in internet
261664 (1353) rc-car

Več podobnih tem