» »

Tablica

Tablica

Sancho69 ::

Imam probleme z tablico. Nikakor, č pa že se le s težavo poveže prek routerja na internet. Telefoni, PC, TV itd. se normalno povežejo.
Bi kdo vedel zakaj tako?

Han ::

Dokler se ne razkadi megla v kristalni krogli, ne bo šlo...

Katera tablica, kateri router? Je oboje posodobljeno na zadnjo verzijo (firmware)? Si testiral z drugačnimi nastavitvami oziroma na drugem routerju? Če na telefonu vklopiš "hot spot", se tablica nanj poveže?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Sancho69 ::

Tablica je Blackview Tab 8, router pa je Asus RT-AX92U. Probal sem tudi brez routerja povezati na wifi od modema pa enako. Včasih mi celo uspe, večinoma pa ne. Velja tako za router kot modem varianto. Hotspot na telefonu pa deluje vedno in kadarkoli. Tako trenutno tudi rešujem situacijo saj imam neomejeno podatkov. Bi pa zelo rad tudi preko WiFi.

Han ::

Kot rečeno, testiraj z drugačnimi nastavitvami - npr. fiksno nastavi najmanj obremenjen kanal na 2,4 GHz, 5 GHz pa izklopi...

Sancho69 ::

Nastavil sem na fiksni kanal 6 in se poveže na 2,4GHz in javi brez interntnega dostopa. Na 5GHz pa trenutno dela kot mora.
Hvala za pomoč.

DeeCoy ::

Sancho69 je izjavil:

Nastavil sem na fiksni kanal 6 in se poveže na 2,4GHz in javi brez interntnega dostopa. Na 5GHz pa trenutno dela kot mora.
Hvala za pomoč.

Ko ne deluje, preveri, kakšen IP dobiš in če je le-ta pravi. Lahko imaš problem na mreži, je pa tablica pač najbolj dovzetna. Lahko preveriš še na kakšen drugem wifiju - javnem ali pri kakšnem kolegu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Čudna težava na WiFi

Oddelek: Omrežja in internet
352581 (570) anlju
»

Kateri router?

Oddelek: Kaj kupiti
382372 (395) geneticsunny
»

WiFi v bloku

Oddelek: Omrežja in internet
344353 (1047) starfotr
»

Domače omrežje - preveč heavy duty za hardware

Oddelek: Omrežja in internet
362904 (1331) roki11
»

WiFi včasih dela, včasih ne

Oddelek: Omrežja in internet
316341 (1106) alfa_fan

Več podobnih tem