» »

Kateri scanner

Kateri scanner

jabe ::

Odločila sem se, da si nabavim scanner, pa sem malo pogledala naokoli pa se nekako odločam med umax astra 4700 in canon lide50, ki sta približno iste cene (25k).
za 30k pa se da dobiti mustek bearpaw 4800. ali je vreden teh 5k več oz. ali lahko za ta denar lahko dobim tudi kaj boljšega.

cekr ::

Umax je zelo dobra izbira za ta cenovni rang. Iz prakse ti povem, da se zelo dobro obnese.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Lime ::

V prejšnji številki Monitorja so bili kar obširni testi scanerjev. Poskusi ga še kje dobiti (v kakšni knjižnici).
V nižjem razredu je bil zmagovalec Benq 5000U, v razredu do 40k Mustek Bearpaw 4800TA Pro, v višjem pa se ne spomnim.

Drugače pa s Canonom ali Umaxom tudi nimaš kaj dosti za zgrešiti.

jabe ::

kaj pa to pomeni: napajanje preko USB? Zdi se mi, da sem nekje na tem forumu prebrala, da to ni najbolje. Pri Canonu to je, za Umaxa pa ne vem, kjer nikjer ne najdem, da bi tudi to zraven pisalo

bili_39 ::

Lide uporablja CIS tehnologijo in ima za osvetljevanje LED, UMAX pa klasično tehnologijo in osvetljuje s fluo sijalko. Posledično ima Canon nekaj več težav s pravilnim prikazom barv, ki jih softwarsko popravlja (dokaj dobro).
Jaz bi izbral Umaxa.
Če izbereš Umaxa razmisli o Photo varianti, ki se je zelo pocenila - manj kot 30kSIT in dobiš zraven še nastavek za skeniranje prosojnic in predvsem boljši vmesnik za skeniranje - Silverfast.
lp

Poldi112 ::

Jaz bom verjetno probal Benq. Imel sem Umax Astra 1220U in nisem bil ravno zadovoljen. Za predogled potrebuje natanko toliko casa kot za scan v full color na 300dpi. Tako da je to cisto neuporabno. Pa se gumba za ugasnit ni imel (samo software-ski), in vsakic ko je zmanjkalo stroma se je ko je spet prisla elektrilka vklopil in svetil par dni, preden sem opazil, ga ni ugasnjen.
Ni pa nujno da ti problemi obstajajo pri zdajsnjih modelih.

Highlag ::

Napajanje preko USB pomeni, da se napaja skener preko USB porta na računalniku na katerega je priklopljen. USB po standardu dopušča porabo mislim do 1A ali pa celo več. V kolikor imaš več USB naprav to lahko postane problem. Možno je tudi , da izdelovalec matične plošče ni sledil natančno črki standarda pa USB ne dopušča takšne obremenitve. Vsekakor je dobro to prej stestirat.

jabe ::

bili_39: kje dobiš photo varianto pod 30k.

bili_39 ::

Taipan (še nisem kupoval in ne poznam)
ASTRA 4700 Photo USB 2.0 vhod A4 ploski, 48 bit, 1200x2400 optič.res.Silver Fast, Photoshop Elements,OCR Finereader+ UTA 4700 nastavek za diase 29.810,00
Pr JAE je 32 kSIT
Verjetno bi kje dobil popust na gotovino...
Brez enote za prosojnice je verjetno zanimiv tudi novi 4600 (pod 20kSIT) vendar ga ne poznam...
lp

cekr ::

V glavnem je potrebno pri nakupu scanerja paziti, da ima ločeno napajanje(ne preko USB), pa da ni slim varijanta. Slim varijante imajo probleme, če površina dokumenta ni čisto ravna.

Umak Astra 4700 ima zelo hiter predogled. Tako da ni potrebno skrbeti, da bi bilo potrebno veliko čakati.
Pri starejših modelih je bil pa problem hitrosti omejitev serijske povezave.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

jabe ::

Hvala lepa za vse odgovore.

Canona sem kar takoj izločila, glede na vaše odgovore in ker se napaja preko usb, od tu naprej pa je bla odočitev kar lahka, glede na to da sem se odločala med dvema. :)

bili_39 ::

Če sem prav razumel, je šel v cekr Umax. Pri inštalaciji twain gonilnika bodo verjetno problemi (to je pa slabša stran skenerjev te firme pod 200 kSIT) - nič se sekirat, kar silverfast naložit! To je istočasno ločen program, vmesnik twain in plugin za Photoshop - pa kar novo verzijo z interneta potegni.
Lepe slikce!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Enostaven program za scaner?

Oddelek: Programska oprema
172539 (2215) Racunalnik
»

Best buy skener

Oddelek: Kaj kupiti
361791 (1420) Dr_M
»

Nakup novega skenerja - katerega?

Oddelek: Kaj kupiti
5848 (798) dr.J
»

Skeniranje diapozitiva

Oddelek: Programska oprema
123566 (3458) dr. Zgemba
»

Skenr

Oddelek: Kaj kupiti
181681 (1463) PIII850

Več podobnih tem