» »

Je Router LevelOne FBR-1405TX vezan na siol ADSL krivec za velik ping?

Je Router LevelOne FBR-1405TX vezan na siol ADSL krivec za velik ping?

leonius ::

Pozdrav!

Imamo router omenjen v naslovu, 4+1 portni in imam problem, da pri igranju npr. Enemy Territoryja se ping poveča nenormalno, praktično nima smisla igrat. Je pa res da vzporedno ostali uporabniki tudi dl filma in ostali stuff. Vendar zadnjič sem bil sam na netu ( nobenega drugega uporabnika na routerju), pa je vseeno ping bil nenormalno visok( nad 250 ms pa do 999ms).

Ali je krivec mogoče SiOL ker ima slabo povezavo v hrbtenico omrežja? Ali je kriv router?

Any suggestions?

Thx.

XsenO ::

Še enkrat preberi, kar si napisal in boš našu odgovor:)
1 + 1 = 1

majk2000 ::

Ti pa si slika.

To je pa tako, kot bi vprasal zakaj ti najnovejsa igra steka, kljub temu da imas P4 3.0, giga rama, pa grafiko za 150.000 sit. Ceprav pa ne delas nic posebnega na PCu, samo tvoj sosed ravno eno drugo igro poganja prek remote nacina, pa jo gleda na lastnem monitorju, ker tvoja grafika ma itak dva VGA izhoda.

Emm.. ce me razumes odgovora, pocakaj na se par bolj razumevajocih.

leonius ::

Mogoče nisem dovolj poudaril, da je ping tudi visok, če sem sam na netu in nič ne DL in skušam igrat npr. ET.

Zanima me čisto tehnično, če router prispeva sam po sebi k večjemu pingu?

Pa naj odgovori tisti, ki se kaj spozna. OK?

Narcos Satanicos ::

Ne router ne povečuje pinga (oziroma tko mal da ni omembe vredno).

Poldi112 ::

Naredi traceroot do serverja, na katerem igras. In bos videl, kje imas problem.

Poldi112 ::

sprry, traceroute.
tracert

Matri[X] ::

Router je znan, da včasih začne nabijat velik ping in loss tako, da ne moreš sploh surfat po internetu kaj šele igrat kakšno igro. Drugače pa pingaj www.siol.net neprestano [ping -t www.siol.net] ko noben ne downloada oz. uploada in če takrat naraste ping, odklopi router iz električnega omrežja in ga priklopi nazaj. Čez par sekund se bo ponovno vzpostavila povezava in če bo takrat lep ping, potem je router zanič.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Elektro turnšek in kabelski internet - novo omrežje, a počasno odpiranje web strani

Oddelek: Omrežja in internet
247767 (6567) hojnikb
»

Visok ping pri adslu

Oddelek: Omrežja in internet
323089 (2450) MOJNET.net
»

Problemi v omrežju

Oddelek: Omrežja in internet
181605 (1452) marS
»

Online igre

Oddelek: Igre
91040 (949) Predator
»

Preveliki pingi (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
525363 (4770) [L4M3RZ] - TinLaDeN

Več podobnih tem