» »

ZDA prihod na letališče

ZDA prihod na letališče

kunguruj ::

Potujem v ZDA v Las Vegas s prestopom v Chicago, kjer nimam ravno veliko časa do naslednjega leta zato me zanimajo vaše izkušnje:

- Na letališčih obstajajo t.i. kioski Automated Passport Control (APC) kjer lahko opraviš postopek carine veliko veliko hitreje. To naj bi bilo za vse, ki koristijo ESTA, kamor sodimo Slovenci. Sem pa nekje zasledil, če koristiš ESTA prvič, kakor bo v mojem primeru, moraš vseeno v normalno vrsto in ne moreš koristiti APC

- Na spletni strani letališča Chicago O'Hare piše, da moraš po prihodu prevzeti VSO prtljago, opraviti carinski postopek in prtljago ponovno vrniti v primeru, da imaš povezovalni let, kakor je v mojem primeru. Letim z United Airlines vse iz Nemčije preko Chicaga do Las Vegasa. Tudi v primeru, ko imaš isto letalsko družbo bi moral vso prtljago prevzeti in jo nato ponovno čekirati.

- V primeru, če moraš vso prtljago prevzeti, tudi tiste velike kovčke, potem je itak vseeno če prideš prvi iz letala ali zadnji, ker potem čakaš ob tistem traku na kovček

Vsake izkušnje so mi dobrodošle

Alayne ::

Sori ne bo ti ratalo.

O'hare je v izgradnji. APC pri prvem vstopu v drzavo ne mores skenirat, ker morem prvic mimo varnostnika. V drugo lahko greš.
Ker letališče gradijo so nore zamude. Jaz sem lani bila dvakrat, vsakič stala v vrsti vsaj 2 uri, samo da sem ven prišla. Imajo premalo ljudi, premalo okenc, slaba infrastruktura, ne vem če je že vlakec popravljen/izgrajen.
Samo en mednardni terminal je in veliko je letov in veliko ljudi.

Vglavnem pričakuj zamude...

user4683 ::

Koliko časa imaš?

APC nisem še nikoli koristil (vedno me, z ostalo čredo, usmerijo direktno k CBP šaltarjem), pa sem letel v USA že skoraj 20x (skoraj vedno v SFO).

Vseeno se ti splača pohiteti z letala in prehiteti čim več ljudi, ker vrsta na customsih zna biti zelo dolga. Eno uro (tudi že več) stanja v vrsti ni nič nenavadnega.

Se popravljam, enkrat sem celo šel čez APC.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: user4683 ()

kunguruj ::

Časa imam 1:40, priti moram do terminala 3. Tolaži me, da ima United štiri ure kasneje še en let v Las Vegas. Upam, da me preusmerijo na tega, če prvega zamudim.

Kakšna pa je izkušnja s kovčki? Jih morate res vse prevzeti in potem ponovno čekirati?

mailer ::

A vas še vedno poskenirajo kot kriminalca ko pridete v demokracijo? Kolikor sem videl morate biti tudi polno cepljeni proti c19. A to še velja?
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mailer ()

zcetrt ::

Kovčke moraš prevzet, ko prvič pristaneš v USA.

Če zamudiš let, boš skoraj sigurno dobil naslednji let brez doplačil. Razen, če je vse polno... Če pojamraš na carini agentom, ki te usmerjajo, da imaš connection flight kmalu, te znajo naprej spustit.
4.

A. Smith ::

V Las vegas še nisem letel, sem pa v Houston, SF in še kam. Vtisi so naslednji.
- če prestopaš iz mednarodne linije na linijo znotraj države, moraš skoraj sigurno prevzeti prtljago. Seveda je tudi terminal drug.
- red na ZDA letališčih je po mojih vtisih precej slabši, kot na evropskih.
- agenti in redarji se te včasih usmilijo in te spustijo naprej, ampak če se jim ravno dvigne, sicer ne.
- če prvič potuješ v ZDA, te bodo sigurno gnjavili z zasliševanjem; pokaži dokumente, kaj si prišel sem delat, itd. Če imaš od firme/delodajalca nagovor za agente (ja, takšna stvar obstaja!), kjer je na široko razloženo, po kaj si prišel, se zasliševalni del močno pohitri!
- v 1 uri in 40 minutah je možno vseeno opraviti veliko, če si vnaprej pripravljen, da bo treba migati.
- če naslednji let ni zaseden, te brez problema prestavijo. ČE.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Alayne ::

Po mojih izkušnjah je vsaj pol ure hoje/busa/vlaka med terminaloma 5 in 3.

Prtljago moraš prevzet, ampak ozko grlo je na carini, ne na prtljagi. Tak da te kufer že čaka. Neke papirje morš oddat, da ne nosiš semen, tisto prej izpolni, da se ne zadržuješ predolgo.

Let ti prebookirajo na naslednjega zastonj če je mesto.

Kljub vsemu je 1h in 40min zeloo tesno. Če se vse poklopi in če z drugim letom malo zamujajo..

#000000 ::

Tole je sadomazo ruta, zakaj si to sploh izbral cena ?
najlažje JFK ali ATL in dalje ok nekateri prisegajo na MIA

jernejl ::

kunguruj je izjavil:

- Na spletni strani letališča Chicago O'Hare piše, da moraš po prihodu prevzeti VSO prtljago, opraviti carinski postopek in prtljago ponovno vrniti v primeru, da imaš povezovalni let
Tako je.

- V primeru, če moraš vso prtljago prevzeti, tudi tiste velike kovčke, potem je itak vseeno če prideš prvi iz letala ali zadnji, ker potem čakaš ob tistem traku na kovček
Ni vseeno. Ko prideš z letala, greš skozi immigration. Tam se lahko naredi vrsta, zato se splača pohiteti in spotoma prehiteti čimveč ljudi, če se ti mudi. Da pridobiš še nekaj minut, si lahko na letu priskrbiš sedež blizu izhoda (čimbolj spredaj), da ne boš čakal, da se celo letalo izprazni, preden boš prilezel ven.

kunguruj ::

Hvala vsem za odgovore, mi je veliko pomagalo, da si ustvarim sliko.

Drugače letim z družino, štirje. Ta let smo izbrali pri Austrian Airlines (Lufthansa v sodelovanju z United) kot kombinacija cena, datumi in ure poletov, odhodna in povratna destinacija Gradec.

Letimo tja v soboto, ki naj bi bil manj obremenjen dan, morda bo takrat manj gužve na letališču.

Predvidevam, da je izhod iz letala na O'Hare le skozi tisti harmonika tunel, ki se priključi na sprednji izhod na letalu. Potem je sigurno važno da sediš čim bolj spredaj. Če bi pa bil prevoz od letala do terminala z busom, potem pa je verjetno vseeno kje sediš, ker po navadi takrat odprejo prednji in zadnji izhod. Mislim pa, da se ti busi na O'Hare ne uporabljajo. Imam sicer možnost rezervacije sedežev na letalu bolj spredaj vendar ni ravno poceni, bom še razmislil. Bom še poklical na Austrian, da vidim kako sem sploh zaščiten, če gre kaj narobe.

Kolikor vidim, najprej imaš imigration kontrolo s potnimi listi ipd. Ko to opraviš prideš do kovčkov, ki te tam verjetno že čakajo. Potem pa imaš še kontrolo teh kovčkov na carini. Ta postopek dolgo traja? Ne mislim sicer prenašati raznih "čudnih" reči.

mertseger ::

Jaz sem na zadnje stal skoraj 4 ure v vrsti zaradi nesposobnih carinikov, na srečo sem imel let šele zvečer drugače bi ga itak zamudil. Pri američanih nikoli ne veš.

Invictus ::

Računati, da boš na carini hitro skozi prišel, je optimistično...

Sploh na ameriški, kjer sedi kaka debela črnka, in tako grdo gleda, da misliš, da si Al Kaida Numero Uno...

Predvsem ne jezikaj preveč, ko boš tam, ker boš hitro dobil kak bolj podroben pregled...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

brett ::

Da se priključim debati z vprašanjem...

Z družino gremo konec junija k svaku in bo let Benetke - London - Las Vegas. Sam bom v ZDA prišel drugič (prvič 2013), žena četrtič, otrok prvič.
Najbrž v primeru takega leta ni takih težav kot jih opisuje avtor teme ali pač? ESTA okenčka pa tudi ne bomo rabili, ker ni nobnega notranjega leta kajne?

A. Smith ::

V ZDA lahko prideš na dva načina:
- zaprosiš za klasično vizo
- zaprosiš ta ESTA.
In ker je postopek za klasično vizo mukotrpen, uporabimo jasno vsi ESTA. Ne misli da se lahko temu izogneš! PREBERI!
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

brett ::

A. Smith je izjavil:

V ZDA lahko prideš na dva načina:
- zaprosiš za klasično vizo
- zaprosiš ta ESTA.
In ker je postopek za klasično vizo mukotrpen, uporabimo jasno vsi ESTA. Ne misli da se lahko temu izogneš! PREBERI!


Morda sem se slabo izrazil...ESTA bomo v vsakem premiru izpolnili in imeli s seboj. V mislih sem imel APC. Bomo morali na klasičen šaltar, kajne?!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: brett ()

Invictus ::

Slovenski državljan za ZDA ne potrebuje vize, že dolgo ne, razen za posebne primere.

ETSA pa ni viza...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

BuDi79 ::

Ne vem kako je na drugih letališčih ampak na JFK se vedno čaka vsaj dve uri da prideš samo čez carino. Ker pride milijon ljudi na 5 okencev. Izven sezone. Tudi zdaj ko je prenovljen.
Tega se izogneš samo če imaš status "Known Traveler" oz. "Global Entry". https://www.cbp.gov/travel/trusted-trav... / https://www.tsa.gov/travel/frequently-a...
Ljudje, ki to imajo se samo nasmehnejo in pomahajo čredi v slovo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

kunguruj ::

Ali "Global Entry" pomeni, da greš na tisti avtomatski kiosk APC? Kolikor sem zasledil, ko prihajaš prvič v ZDA in imaš ESTA ne moreš koristiti APC ampak moraš vseeno obvezno v vrsto.

Si razlagam kaj narobe? Ali ti "Global Entry" pohitri tudi ko prvič prihajaš v ZDA?

Invictus ::

BuDi79 je izjavil:

Ne vem kako je na drugih letališčih ampak na JFK se vedno čaka vsaj dve uri da prideš samo čez carino. Ker pride milijon ljudi na 5 okencev. Izven sezone. Tudi zdaj ko je prenovljen.
Tega se izogneš samo če imaš status "Known Traveler" oz. "Global Entry". https://www.cbp.gov/travel/trusted-trav... / https://www.tsa.gov/travel/frequently-a...
Ljudje, ki to imajo se samo nasmehnejo in pomahajo čredi v slovo.

Sam si videl čas obravnave? 4-6 mesecev ali več...

Pa za tujce ni možno...

https://www.cbp.gov/travel/trusted-trav...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Gagatronix ::

Predvsem si naredi uslugo in NE leti z United.

mjaa ::

CBP Airport wait times - https://awt.cbp.gov/
Lahko pa vedno dobiš secondary ali ti pa beagle pri prtljagi kaj najde :)

Moj predlog je, da si izberi sedeže v vrsti čimbližje vratom, sej se boš tako hitreje izkrcal.

Tidule ::

kunguruj je izjavil:

Hvala vsem za odgovore, mi je veliko pomagalo, da si ustvarim sliko.

Drugače letim z družino, štirje. Ta let smo izbrali pri Austrian Airlines (Lufthansa v sodelovanju z United) kot kombinacija cena, datumi in ure poletov, odhodna in povratna destinacija Gradec.

Letimo tja v soboto, ki naj bi bil manj obremenjen dan, morda bo takrat manj gužve na letališču.

Predvidevam, da je izhod iz letala na O'Hare le skozi tisti harmonika tunel, ki se priključi na sprednji izhod na letalu. Potem je sigurno važno da sediš čim bolj spredaj. Če bi pa bil prevoz od letala do terminala z busom, potem pa je verjetno vseeno kje sediš, ker po navadi takrat odprejo prednji in zadnji izhod. Mislim pa, da se ti busi na O'Hare ne uporabljajo. Imam sicer možnost rezervacije sedežev na letalu bolj spredaj vendar ni ravno poceni, bom še razmislil. Bom še poklical na Austrian, da vidim kako sem sploh zaščiten, če gre kaj narobe.

Kolikor vidim, najprej imaš imigration kontrolo s potnimi listi ipd. Ko to opraviš prideš do kovčkov, ki te tam verjetno že čakajo. Potem pa imaš še kontrolo teh kovčkov na carini. Ta postopek dolgo traja? Ne mislim sicer prenašati raznih "čudnih" reči.

O'hare je trenutno res nocna mora. Connecting flight 11.12.2022 - od pristanka do naslednjega gate - skoraj tri ure.
O'hare kot koncna destinacija 5.1.2023 - dve uri in pol od pristanka do izhoda.

APC sploh ni bil opcija.

Glede zascite, pa ce gre za vezan let imas vse pravice, ki ti pripadajo v EU. Torej nov kasnejsi let, morebitna nocitev in seveda odskodnina (odvisno od zamude).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

policijske frekvence

Oddelek: Loža
4930502 (834) mailer
»

Potovanje v ZDA (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11013378 (8813) Gogo
»

Potovanje v New York ali San Francisco? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10336300 (32987) Miha_T
»

Potovanje v ZDA

Oddelek: Loža
4710231 (8642) fosil
»

Kupovanje v ZDA, carina in vracilo davka

Oddelek: Kaj kupiti
146233 (3632) Invictus

Več podobnih tem