» »

Avatar 3D - skoraj črno bela slika

Avatar 3D - skoraj črno bela slika

twom ::

S tamalimi smo šli gledat 3D Avatarja v Kolosej.
Ok, slika z očali je temnejša kot brez. To nekako razumem.

Sicer je pa bila slika zelo zelo črno bela, kot da bi sliki vzel 80 procentov barv. 3D efekt je bil ok. Če na televiziji pogledam prvega Avatarja, so barve izredno žive, tukaj je bil pa morje in narava kot popolnoma obledela slika.

Vprašanje..., zanič očala, zanič projektor (oslabele žarnice), kaj tretjega? Ali jaz kaj narobe razumem?

p.s. če me spomin ne vara, je imel prvi Avatar, ki sem ga takrat gledal v 3D, živahne barve (po tistem sem bil samo parkrat v kinu, risanke z otrokoma, in še to noben v 3D)

d4vid ::

V petek v Cineplexxu so bile barve normalne, malo temnejše sicer s 3D očali.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Nikonja ::

Tudi v Cineplexu gledal in vse je bilo ok glede barv... zanimivo da kdo sploh še hodi v Kolosej.

FoxKnox ::

Jaz sem že pred leti nehal hodit v Kolosej predvsem zaradi slabih kopij filmov.Ne vem v kakšni kvaliteti predvajajo filme, ampak to ni več gledljivo. Zasenčeno, brez ostrine, brez živih barv....

Koraaz ::

Kolosej je poraz. Na zadnje ko sem bil tam je bil na platnu ves čas packa, ker projektorja niso očistili.

Kolosej so tako zanemarili do te mere, da so ljudje raje začeli hoditi v kino Planet Tuš v Celju in Kranju ali celo v Imax v sosednji Zagreb. Žalostno, da LJ ne premore enga kina, še dobro, da je sedaj prišel Cinneplex na Rudnik, da se ni treba peljat ven.

Po vsej verjetnosti je slaba slika bila zaradi zanemarjenosti kina.

A ni Koloseja sedaj kupil Ivo Boscarol? Koliko časa bo trajal, da bo izvedel svoj projekt in mu vlil novega življenja? Kolosej je praktično mrtvilo, nič se ne dogaja tam.

mailer ::

Kino ni kino že skoraj 20 let. Od kar so mobiteli dostopni in večina folka prihaja v dvorano z "ajmarji" kokic in raznih pijač ne hodim več v kino. Pa sem včasih hodil 2-3x na mesec. 3D je pa bolj za okras kot kaj drugega.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Invictus ::

#D je čisto kul, če ne greš v Kolosej...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Morison ::

mailer je izjavil:

Kino ni kino že skoraj 20 let. Od kar so mobiteli dostopni in večina folka prihaja v dvorano z "ajmarji" kokic in raznih pijač ne hodim več v kino. Pa sem včasih hodil 2-3x na mesec. 3D je pa bolj za okras kot kaj drugega.

Sploh veš kakšne bedarije pišeš.
Kako to veš, če te že 20 let ni bilo v kinu! Raje bodi tiho in se ne oglašaj v takih temah. Očitno res nisi bil v kinu že 20 let, tako da pojdi nazaj v svojo jamo in ne trollaj. Nobeden te ne sili da moraš it, toda potem tudi nimaš pravice pljuvat v takih temah, ker te nobeden resno ne jemlje.
A sploh veš v kateri temi si!
Če je šel OP v Kolosej potem še ne pomeni, da je povsod tako. OP si je sam kriv in prepozno je sedaj jokat po forumih. Prej bi vprašal in bi mu vsak povedal, da se v Kolosej ne hodi več.

ahac ::

Koraaz je izjavil:

Kolosej so tako zanemarili do te mere, da so ljudje raje začeli hoditi v kino Planet Tuš v Celju in Kranju ali celo v Imax v sosednji Zagreb. Žalostno, da LJ ne premore enga kina, še dobro, da je sedaj prišel Cinneplex na Rudnik, da se ni treba peljat ven.


Mhm, mi (nekateri iz okolice Domžal, drugi iz LJ) smo zadnjih nekaj let hodili v Cineplexx Kranj ali pa Kino Bežigrad. Kolosej je smetišče, tla so tako sticky, da se kar zalimaš gor.
Zdaj, ko je Cineplexx na Rudniku, pa hodimo tja. Avatar 2 je v 3D izgledal super.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Bolt ::

No, no, ni Cineplexx v Kranju veliko boljši. Dolgo dolgo(cca pol leta) časa je bila mislim da v dvorani 2 zelo velika poškodba platna-črta, ki je konkretno motila vidno polje.
Včeraj pa pri avatarju dobre 10 minut gledamo neko utripanje in sploh ni bilo vklopljeno 3D predvajanje (tudi brez očal ni bilo to neka normalna slika tako da ne vem kaj je bilo). No po tam cca 10 minutah so pa le ugotovili, da to ni to in prekinili ter začeli od začetka predvajat film v 3D. No to je pa potem bila konkretna razlika.
Zanimivo pa, da so bili vsi gledalci pa dvorana je bila polna ni rekel ne mu, ne bu. Ja tudi jaz sem bil med njimi.
Res tudi da nekateri si naredijo to celo pojedino, da smrdi cela dvorana, da ne govorim od ropotanja, do razpravljanja, jokanja otrok, do lulanja vsake 10 minut. Jaz bi vso hrano razen kokic in pijače kupljene v kinu prepovedal.
Je pa to čist neka druga dimenzija slike in zvoka, ki ga doma ne moreš ustvarit z še ne vem kakšno fršterkarijo.
Ne misli, da si dober, če si najboljši med najslabšimi.

ahac ::

Ja, enkrat smo v Kranju tudi imel nek čuden odsev v kotu platna.

Je kdo gledal Avatar 3D v Kinu Bežigrad?
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

DamijanD ::

Kot zanimivost - kako to snemajo:


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kino kolosej dvorana 8 - 3D

Oddelek: Loža
132843 (2341) Insan3Lik3
»

Bomo imeli v Sloveniji kvalitetnejše kino dvorane? (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
8522125 (18027) Engineer_
»

Nova anketa: kolikorat ste bili letos v kinu

Oddelek: Novice / Ankete
394424 (2906) zee

Več podobnih tem