» »

Obvezno zdravstveno zavarovanje

Obvezno zdravstveno zavarovanje

dattgirl ::

Zanima me ce je nujno obvezno zavarovanje… Vem, da je zelo pametno se zavarovat, je pa problem ker sem trenutno student in nimam svojih prihodkov. Zelo malo hodim okrog zdravnikov, zato sem razmisljala da bi izpustila zavarovanje za letos in prihranila nekaj evrov. Naslednje leto pa bi se si ze nasla neko zaposlitev, in imela vzporedno krito tudi zavarovanje. Kaj menite?

Please don’t judge, you don’t know the whole story.

jabe ::

Najbrz mislis dopolnilno? Osnovnega ti brzkone lahko obcina placuje.

Najbolje bi bilo, da ipak najdeš neko zaposlitev kot student ta cas. Tistih 35 evrov bos hitro zaslužila, ne bo terjalo veliko casa. In se zavarujes.

BadB0y ::

Pazi pri dodatnem, ker če nimaš sklenjenega vsako leto padeš v malus 5%.


feryz ::

Kar je nori absurd, ki ga lahko samo pri nas sprejmejo.
Da je nekdo tepen, ker ne dela škode zavarovalnici.
Razumem, da te z leti nagradijo, ampak da te kaznujejo, ker nimaš nič z njimi ...

BadB0y ::

Ja bolano! in tega se ne rešiš... plačujem 35% več kot ostali... stem da sem v teh 6 letih 2x šel zdravniku in lepo plačal(cente). Tako, da ne razumem logike.. ker jim nisem naredil nobene škode.(razen da jim ni ostajal moj denar na računu)


bobiii16 ::

dodatno zavarovanje je en velik nateg zavarovalnic. To te pride 420€ letno. Informacije katere dajo zavarovalnice ven je totalno zastraševanje ljudi koliko bi morali plačati ob bolezni ali nesreči. Skratka hočem reči , da rajo dobesedno nategujejo. Jaz naprimer nisem dodatno zavarovan že 8 let . In računica 8x 420 € je 3360€. V teh letih pa sem porabil 8x 11€ za zdravila. Zobozdravnik in okulist pa sta itak sam0plačniško. Slovenci ste res ena zabita raja

Shields ::

saj so hoteli zjebat te zavarovalnice pa vemo kdo je bil proti

Stikalo ::

dattgirl je izjavil:

Zanima me ce je nujno obvezno zavarovanje… Vem, da je zelo pametno se zavarovat, je pa problem ker sem trenutno student in nimam svojih prihodkov. Zelo malo hodim okrog zdravnikov, zato sem razmisljala da bi izpustila zavarovanje za letos in prihranila nekaj evrov. Naslednje leto pa bi se si ze nasla neko zaposlitev, in imela vzporedno krito tudi zavarovanje. Kaj menite?

Please don’t judge, you don’t know the whole story.


Nujno uredi obvezno zavarovanje. Če nimaš statusa ti plačuje občina. Obvezno se zavaruj, ne hodi nezavarovana naokoli, to je norost! Jutri lahko zboljiš za rakom, te povzi avto, pretepe migrant. Tudi ni stroškov.

Dobro za dodatno zavarovanje je tako, to je nek nateg. Nekaj si dodatno zavarovan v tri krasne D: Ko pa prideš h zdravniku te pa gledajo kot da spoh ne bi bil zavarovan haha. Sedaj če ne plačuješ imaš potem višjo premijo... kaj pa vem. Tukaj se nekaj prišpara, kakšna zdravila moraš doplačait. Vseeno je pa OK, če imaš kakšno kronično bolezen, recimo astmo.

Daj za to se potrudi pa si zrihta, čeprav dopolnilno je tko tko..

mr_chai ::

A je kje kak seznam zdravil in koliko se doplača zdravilo, če nimaš dodatnega zavarovanja ?

Master_Yoda ::

Tukaj so neke cene zraven samo ne vem ce je to z neplacanim dodatnim ali z placanim ...
Dovie'andi se tovya sagain.

Zgodovina sprememb…

Ganon ::

mr_chai je izjavil:

A je kje kak seznam zdravil in koliko se doplača zdravilo, če nimaš dodatnega zavarovanja ?


Veliko je tega. Če ti povem samo en primer, kapljice Ikervis, ki jih uporabljam dnevno. Ena škatla stane skoraj 90 evrov. Od tega osnovno zavarovanje krije par evrov, ostalo pade na dopolnilno.

Si upam staviti, da redno mečete evre sem in tja za neumnosti in se tega sploh ne zavedate, tukaj pa jamrate za tistih 30 evrov mesečno. Tragikomedija.

wcpapir ::

Gospodje gocorite o dopolnilnem zavarovanju. Dodatno je nekaj drugega ;) tam dobis za 18eur mesecno prvovrstno obravnavo :)

mr_chai ::

Ganon je izjavil:

mr_chai je izjavil:

A je kje kak seznam zdravil in koliko se doplača zdravilo, če nimaš dodatnega zavarovanja ?


Veliko je tega. Če ti povem samo en primer, kapljice Ikervis, ki jih uporabljam dnevno. Ena škatla stane skoraj 90 evrov. Od tega osnovno zavarovanje krije par evrov, ostalo pade na dopolnilno.

Si upam staviti, da redno mečete evre sem in tja za neumnosti in se tega sploh ne zavedate, tukaj pa jamrate za tistih 30 evrov mesečno. Tragikomedija.


Sorry sam tole mi je kar težko verjeti.

zobnik ::

Osnovno ti lahko država plačuje, izpolniš vlogo za javna sredstva in pošlješ.
Drugače je okol 25 evrov in ne ne moreš ga izpustit.

tony1 ::

dattgirl je izjavil:

Zanima me ce je nujno obvezno zavarovanje… Vem, da je zelo pametno se zavarovat, je pa problem ker sem trenutno student


Tle nekaj ne štima. Ko sem bil jaz študent sem skupaj s statusom študenta dobil tudi obvezno in dopolnilno zdr. zavarovanje.

Ko sem pa ostal brez statusa, sem si moral pa urediti tako obvezno in dopolnilno zdr. zavarovanje. (Reklama Vzajemne je imela slogan: ni statusa ni panike)

Skratka, če imaš status študenta, ti pripada eno in drugo.

mirator ::

Študenti so obvezno zdravstveno zavarovani kot družinski člani, če ne izpolnjujejo pogojev za zavarovanje po drugi podlagi (npr. iz naslova delovnega razmerja, registriranega s.p.-ja, statusa družbenika in poslovodne osebe), vendar največ do konca šolskega oziroma študijskega leta, v katerem so dopolnili 26 let.

dattgirl ::

tony1 je izjavil:

dattgirl je izjavil:

Zanima me ce je nujno obvezno zavarovanje… Vem, da je zelo pametno se zavarovat, je pa problem ker sem trenutno student


Tle nekaj ne štima. Ko sem bil jaz študent sem skupaj s statusom študenta dobil tudi obvezno in dopolnilno zdr. zavarovanje.

Ko sem pa ostal brez statusa, sem si moral pa urediti tako obvezno in dopolnilno zdr. zavarovanje. (Reklama Vzajemne je imela slogan: ni statusa ni panike)

Skratka, če imaš status študenta, ti pripada eno in drugo.



Baje velja le do 26. leta, potem pa moras placevat sam, tudi poslali so mi obvestilo po posti, naj si zrihtam obvezno in dopolnilno…

dice7 ::

feryz je izjavil:

Kar je nori absurd, ki ga lahko samo pri nas sprejmejo.
Da je nekdo tepen, ker ne dela škode zavarovalnici.
Razumem, da te z leti nagradijo, ampak da te kaznujejo, ker nimaš nič z njimi ...

Nic ni absurd, najbolje da celo zivljenje nic ne placujes, potem na stara leta ko si pa vsak dan pri zdravniku, pa za 30€ na polno obremenjujes zdravstvo

dattgirl ::

jabe je izjavil:

Najbrz mislis dopolnilno? Osnovnega ti brzkone lahko obcina placuje.

Najbolje bi bilo, da ipak najdeš neko zaposlitev kot student ta cas. Tistih 35 evrov bos hitro zaslužila, ne bo terjalo veliko casa. In se zavarujes.

Kaksne pogoje pa moras izpolnjevat, jaz sem namrec redno vpisana na magisterij, pa nevem a se moras bit prijavljen na csd…

tony1 ::

Velja torej tole: "vendar največ do konca šolskega oziroma študijskega leta, v katerem so dopolnili 26 let."

Kdaj je nastopil ta datum? 30.9.2022 ali šele bo 30.9.2023? (Verjetno pošte tako dolgo vnaprej ne pošiljajo?)

kixs ::

dice7 je izjavil:

feryz je izjavil:

Kar je nori absurd, ki ga lahko samo pri nas sprejmejo.
Da je nekdo tepen, ker ne dela škode zavarovalnici.
Razumem, da te z leti nagradijo, ampak da te kaznujejo, ker nimaš nič z njimi ...

Nic ni absurd, najbolje da celo zivljenje nic ne placujes, potem na stara leta ko si pa vsak dan pri zdravniku, pa za 30€ na polno obremenjujes zdravstvo


Ne mesat obveznega, ki je odvisen od tvoje place (recimo med 100 in 200€ mesecno), od dodatnega, ki je tistih 35€ mesecno in samo pokrije nekaj dodatnih stroskov. Prvo moras imeti, drugega ne.

dattgirl ::

feryz je izjavil:

Kar je nori absurd, ki ga lahko samo pri nas sprejmejo.
Da je nekdo tepen, ker ne dela škode zavarovalnici.
Razumem, da te z leti nagradijo, ampak da te kaznujejo, ker nimaš nič z njimi ...



Tocno tako!! Sploh ne razumem zakaj ni to odlocitev posameznika, ce bo zavarovan ali ne… Sej posledice potem vsak sprejme po svoje… Ocitno se gre njim bolj da polnejo blagajno.. sej ce smo iskreni tudi ce si zavarovan, si v zdravstvu le stevlika.. cakalne dobe so ogromne…Oce caka na operacijo ze 4 leta, kmalu bo 5 let, absurd. Tudi sama sem imela v preteklosti nekaj manjsih tezav, ki mi jih seveda niso znali odpravit… Ko pa sem sla privat pa sem placala tistih 80€ pa ni bilo nobenega problema… No prav zaradi tega se mi zdi brez veze metati denar za zdravstvo, saj ga zelo malo koristim.. tudi tiste 1x na leto ko sem bolna, ne dobim ustrezne obravnave… za primer lahko dam dve leti nazaj ko sem zbolela (niti nevem kaj je bilo), ampak me zdravnica niti ni hotela pregledati, niti v laboratorij me ni poslala…se rekla mi je naj poklicem kaksno prijateljico in ji pojamram?? sploh ne mores verjet kaj si to vse dovolijo. Sej potem kasneje sem izvedela, da so jo odpustli, ampak glih zaradi taksnih primerov se mi zdi denar vrzen stran…. (imam se nekaj taksnih primerov)

tony1 je izjavil:

Velja torej tole: "vendar največ do konca šolskega oziroma študijskega leta, v katerem so dopolnili 26 let."

Kdaj je nastopil ta datum? 30.9.2022 ali šele bo 30.9.2023? (Verjetno pošte tako dolgo vnaprej ne pošiljajo?)


Torej v lanskem solskem letu sem dopolnila 26 let, sedaj sem se vedno 26 let stara ampak smo ze v drugem solskem letu… Baje mi je poteklo konec septembra…

kixs je izjavil:

dice7 je izjavil:

feryz je izjavil:

Kar je nori absurd, ki ga lahko samo pri nas sprejmejo.
Da je nekdo tepen, ker ne dela škode zavarovalnici.
Razumem, da te z leti nagradijo, ampak da te kaznujejo, ker nimaš nič z njimi ...

Nic ni absurd, najbolje da celo zivljenje nic ne placujes, potem na stara leta ko si pa vsak dan pri zdravniku, pa za 30€ na polno obremenjujes zdravstvo


Ne mesat obveznega, ki je odvisen od tvoje place (recimo med 100 in 200€ mesecno), od dodatnega, ki je tistih 35€ mesecno in samo pokrije nekaj dodatnih stroskov. Prvo moras imeti, drugega ne.



kaj pa ce si student in nimas prihodkov (redni student)

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: dattgirl ()

kixs ::

Obvezno zdravstveno zavarovanje, ko se zaposlimo po zakonu plačuje delodajalec, upokojencem pa ZPIZ.

Nezaposlene osebe si morajo obvezno zdravstveno zavarovanje plačevati same. To si uredijo na najbližji enoti zavoda za zdravstveno zavarovanje Slovenije (ZZZS-Zavod za zdravstveno zavarovanje Slovenije). Tudi v primeru prejemanja denarnih nadomestil (obvezno in dopolnilno zdravstveno zavarovanje po izgubi službe) za brezposelnost si morate urediti obvezno zdravstveno zavarovanje, priporočljivo pa je, da imate urejeno tudi prostovoljno zdravstveno.

Osebe brez prihodkov pa lahko oddajo vlogo na najbližji enoti Centra za Socialno delo (CSD). V primeru, da CSD vlogo odobri, jim plačuje obvezno zdravstveno zavarovanje, v nekaterih primerih pa tudi dopolnilno zdravstveno zavarovanje, vse do poteka veljavnosti odločbe.


https://www.dopolnilnozavarovanje.si/po...

Meiniken ::

zobnik je izjavil:

Osnovno ti lahko država plačuje, izpolniš vlogo za javna sredstva in pošlješ.
Drugače je okol 25 evrov in ne ne moreš ga izpustit.


Tako je.

Sem leta nazaj po končanem šolanju imel isti problem (potekel status). Šel sem na najbližjo ZZZS, izpolnil list ali dva, naslednjih par mesecev dobival položnice za slabih 30 eur. Lahko se zavaruješ kot občan ampak moraš nekaj pogojev izpolnjevat. To je osnovno (oz. z drugo besedo obvezno zavarovanje), ki ga plačuje vsak.

Če greš do osebnega zdravnika, ko imaš le osnovno zavarovanje boš plačala majhen znesek. Govorim iz lastnih izkušenj. Imel vneto uho, nisem imel dodatnega zavarovnja, dobil antibiotike. Spomnin mi že malo peša, se pa spomnim, da za tablete v lekarni več kot 10 eur nisem dal.

Potem je pa tu še dopolnilno zavarovanje, ki ga lahko skleneš z ostalimi zavarovalnicami (ala triglav, generali,...). Naketeri so mnenja, da je ta nateg, drugi ne. Up to debate :)
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

Kayzon ::

Jaz nimam dodatnega ze vec let,pa nimam nubenih problemov ker sem redko pri zdravnikih. Se moras pa zavedati da moras doplacati malo sheklov za vsak pregled/slikanje itd.

Npr. Imel sem konec poletja EMR pregled,in je cena tega 120€. Brez dodatnega zavarovanja sem moral vseno placati tam nekje 28e.

GupeM ::

Tisti, ki nimate dopolnilnega zavarovanja ... Se kdaj vprašate, koliko boste plačevali na stara leta, ko boste potrebovali preglede, zdravila, preiskave in tako naprej na tedenski, da ne rečem dnevni bazi? Ali če zbolite za kakšno kronično boleznijo? Seveda se ne sekirate, ker takrat boste pa ubogi penzionisti z nikakvo penzijo jamrali po vseh medijih, država vam bo pa dolžna pomagat.

Tako kot kredit v švicarskih frankih. Dokler je bilo ugodno, je bilo super. Ko pa se plošča obrne, naj vam pa drugi rešujejo riti, ane?

tony1 ::

Kripto milijonarji te bodo porinili čez flajšerco in zakuhali z repo...

dattgirl ::

Meiniken je izjavil:

zobnik je izjavil:

Osnovno ti lahko država plačuje, izpolniš vlogo za javna sredstva in pošlješ.
Drugače je okol 25 evrov in ne ne moreš ga izpustit.


Tako je.

Sem leta nazaj po končanem šolanju imel isti problem (potekel status). Šel sem na najbližjo ZZZS, izpolnil list ali dva, naslednjih par mesecev dobival položnice za slabih 30 eur. Lahko se zavaruješ kot občan ampak moraš nekaj pogojev izpolnjevat. To je osnovno (oz. z drugo besedo obvezno zavarovanje), ki ga plačuje vsak.

Če greš do osebnega zdravnika, ko imaš le osnovno zavarovanje boš plačala majhen znesek. Govorim iz lastnih izkušenj. Imel vneto uho, nisem imel dodatnega zavarovnja, dobil antibiotike. Spomnin mi že malo peša, se pa spomnim, da za tablete v lekarni več kot 10 eur nisem dal.

Potem je pa tu še dopolnilno zavarovanje, ki ga lahko skleneš z ostalimi zavarovalnicami (ala triglav, generali,...). Naketeri so mnenja, da je ta nateg, drugi ne. Up to debate :)


Torej se tega nemores izognit, razen ce izpolnjujes neke pogoje, ki zame verjetno niso relevantni… (ne prejemam denarne pomoci, niti ne vem ce bi mi sploh pripadala, ker zivim se vedno doma, se vedno sem student, ampak brez prihodkov… kajne?

Kayzon je izjavil:

Jaz nimam dodatnega ze vec let,pa nimam nubenih problemov ker sem redko pri zdravnikih. Se moras pa zavedati da moras doplacati malo sheklov za vsak pregled/slikanje itd.

Npr. Imel sem konec poletja EMR pregled,in je cena tega 120€. Brez dodatnega zavarovanja sem moral vseno placati tam nekje 28e.


ma iskreno se ti verjetno bolj splaca it samoplacnisko, vsaj prej si na vrsti in tudi obravnavajo te malce bolj resno, kot pa da vsak mesec placujes osnovno in se dodatno (60-70€/mesec) …

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: dattgirl ()

Meiniken ::

Po pravici povedano, pojma nimam. Po parih mesecih takrat sem se zaposlil in si glave s tem ne belim več. Lahko pa sama malce pobrskaš.
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

Glugy ::

Brez dopolnilnega zavarovanja še nekak razumemm ampak brez obveznega pa ne. Vem da je majhno tveganje da se ti ravno tisto leto kaj zgodi ampak če si ti pa si ga pa naj.... pol boš pa fehtala folk da ti plačajo drage operacije al pa tablete. Ne gre to tko. Pa a nimaš staršev al pa koga da ti tisto leto plačuje? Sej pol magari vrneš nasledn let.

phnj90 ::

Obvezno je obvezno, nekdo ga mora plačati, se mi zdi, da delodajalec staršev ali pa občina, če ne sam-a. Se strinjam, da brez zasebnikov ne gre, če se mudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: phnj90 ()

Ganon ::

mr_chai je izjavil:

Ganon je izjavil:

mr_chai je izjavil:

A je kje kak seznam zdravil in koliko se doplača zdravilo, če nimaš dodatnega zavarovanja ?


Veliko je tega. Če ti povem samo en primer, kapljice Ikervis, ki jih uporabljam dnevno. Ena škatla stane skoraj 90 evrov. Od tega osnovno zavarovanje krije par evrov, ostalo pade na dopolnilno.

Si upam staviti, da redno mečete evre sem in tja za neumnosti in se tega sploh ne zavedate, tukaj pa jamrate za tistih 30 evrov mesečno. Tragikomedija.


Sorry sam tole mi je kar težko verjeti.


Lahko naslednjič slikam račun. Samo nekaj evrov krije osnovno zavarovanje. Podobnih primerov je veliko.

zobnik ::

Obveznega moraš plačevat, če ga ne te pa čez leto terjajo za plačilo za nazaj.
Kar se tiče dopolnilega prej si preberte kaj se doplača in kaj ne.
Recimo magnetna (odvisno za kaj, če gre za bolezen potem se krije iz osnovnega, če gre za poškodbne kolena potem ne) te pride 85 evrov brez dopolnilnega s tem da čakaš 3 mesece. Samoplačniško 250 evrov in si dokaj hitro na vrsti.

feryz ::

A si mislite, da naredite izpit za avto šele pri 40-ih, si kupite avto, pridete na zavarovalnico in vas tam klofnejo s 4x večjim zavarovanjem? Ker ostali, vsaj povprečje njih, že od dvajsetega leta dalje plačujejo zavarovanje za avto.
Nekako taka je za logika.

Yamasaki450 ::

Če si brez zaposlitve ti obveznega zavarovanja ni treba plačevat, ti ga krije center za socialno delo. Greš tja in oddaš vlogo... Dodatno ti ni nujno plačevat lahko ga odjaviš, ampak vsako leto, ko si odjavlen dobiš 3% obresti v dveh letih 6% itd. Opcija je tudi, da se prijaviš za samo en mesec na leto in potem ne dobiš obresti. Tako je pri Vzajemni, sem vprašal.
Kdo ve mogoče, če že imam pri Vzajemni 3% obresti in potem menjam zavarovalnico naprimer na Triglav, Generali... Potem štartam iz nule? ali z 3% obresti? Sem pozabil vprašat.
DFIUltra-D,AMD64 3200+@2700mhz,2GB SamsungUCCC DDR540,MSI7600GT,Audigy4,NEC90GX2

Zgodovina sprememb…

Kayzon ::

GupeM je izjavil:

Tisti, ki nimate dopolnilnega zavarovanja ... Se kdaj vprašate, koliko boste plačevali na stara leta, ko boste potrebovali preglede, zdravila, preiskave in tako naprej na tedenski, da ne rečem dnevni bazi? Ali če zbolite za kakšno kronično boleznijo? Seveda se ne sekirate, ker takrat boste pa ubogi penzionisti z nikakvo penzijo jamrali po vseh medijih, država vam bo pa dolžna pomagat.

Tako kot kredit v švicarskih frankih. Dokler je bilo ugodno, je bilo super. Ko pa se plošča obrne, naj vam pa drugi rešujejo riti, ane?


Kadarkoli se lahko odlocim placati dopolnilno,traja pa tri mesece preden ti zacne veljati,nekaj takega se mi zdi.

Vuli ::

Yamasaki450 je izjavil:

Če si brez zaposlitve ti obveznega zavarovanja ni treba plačevat, ti ga krije center za socialno delo. Greš tja in oddaš vlogo... Dodatno ti ni nujno plačevat lahko ga odjaviš, ampak vsako leto, ko si odjavlen dobiš 3% obresti v dveh letih 6% itd. Opcija je tudi, da se prijaviš za samo en mesec na leto in potem ne dobiš obresti. Tako je pri Vzajemni, sem vprašal.
Kdo ve mogoče, če že imam pri Vzajemni 3% obresti in potem menjam zavarovalnico naprimer na Triglav, Generali... Potem štartam iz nule? ali z 3% obresti? Sem pozabil vprašat.

Ne, ne štartaš iz nule. Penale boš lih tko plačeval, katero koli zavarovalnico oš izbral.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

V-i-p ::

Ganon je izjavil:

mr_chai je izjavil:

Ganon je izjavil:

mr_chai je izjavil:

A je kje kak seznam zdravil in koliko se doplača zdravilo, če nimaš dodatnega zavarovanja ?


Veliko je tega. Če ti povem samo en primer, kapljice Ikervis, ki jih uporabljam dnevno. Ena škatla stane skoraj 90 evrov. Od tega osnovno zavarovanje krije par evrov, ostalo pade na dopolnilno.

Si upam staviti, da redno mečete evre sem in tja za neumnosti in se tega sploh ne zavedate, tukaj pa jamrate za tistih 30 evrov mesečno. Tragikomedija.


Sorry sam tole mi je kar težko verjeti.


Lahko naslednjič slikam račun. Samo nekaj evrov krije osnovno zavarovanje. Podobnih primerov je veliko.

Odlična aplikacija o vseh zdravilih - zakaj, čemu, kako... https://play.google.com/store/apps/deta...

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

zobnik ::

dopolnilno ko skleneš ga odjavit ne moreš 1 leto, in ko odjaviš moraš še 3 mesece plačevat

Yamasaki450 ::

3 mesece ga moraš še plačevat, če ga daš v mirovanje. Je razlika med mirovanjem in odjavo. Če ti socialna krije osnovnega, ga lahko odjaviš takoj (moraš priložit odločbo o odobritvi, ki si jo dobil od socialne), če pa ti socialna ne pokriva osnovnega ga pa lahko daš samo v mirovanje pod pogojem da plačuješ še 3 mesece.
DFIUltra-D,AMD64 3200+@2700mhz,2GB SamsungUCCC DDR540,MSI7600GT,Audigy4,NEC90GX2

GupeM ::

Kayzon je izjavil:


Kadarkoli se lahko odlocim placati dopolnilno,traja pa tri mesece preden ti zacne veljati,nekaj takega se mi zdi.

Nisi bral zgoraj? Menda se ti vsako leto, ko ne plačuješ, zviša malus za 5%. Torej boš na stara leta plačeval konkretno višjo ceno. S tem da ko ti odkrijejo raka, lahko 3 mesece plačuješ sam, v četrtem mesecu te pa itak že pobere.

zobnik ::

bolezni...to krije osnovno zavarovanje....dopolnilno pa tudi niso doplačila taka da si ne moreš plačat, 100-200-500 evrov, brez rešilca in rehabilitacije.
Medtem brez osnovnega zavarovanja pa boš bankrotiral.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

Zimonem ::

Osnovno moraš imet. Po zakonu. Dopolnilno .... Kaj pa vem. Za ležanje če bolnici. Vse ostalo bolje na keš pa si takoj ne nekje ko pogrebnik že opravi svoje.

Pat_MaGroin ::

Kaj pa tista zavarovanja hitreje do specialista neki neki? Ni potem boljse to, hitreje na vrsti?

Čeprav, 35 na mesec je nic. Avto vam vzame jurja na leto najmanj, da je sploh legalno na cesti, tako da 35 eur prisparat..

Zgodovina sprememb…

zobnik ::

dodatno

mirator ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Kaj pa tista zavarovanja hitreje do specialista neki neki? Ni potem boljse to, hitreje na vrsti?

Čeprav, 35 na mesec je nic. Avto vam vzame jurja na leto najmanj, da je sploh legalno na cesti, tako da 35 eur prisparat..

To pomeni, da so čakalne vrste umetna tvorba. Če si lahko prej na vrsti s tem, da poleg obveznega in dopolnilnega zavarovanja, plačuješ še neko ekstra dopolnilno zavarovanje, pomeni da počasi, vendar vztrajno javno zdravstvo prehaja v zasebno.
Pravzaprav bi se morali upreti v smislu državne nepokorščine in preprosto prenehati vplačevati tako obvezno kot dopolnilno zavarovanje. Konec koncev, kaj ti takšno zavrovanje sploh pomaga, če pa niti osebnega zdravnika ne moreš imeti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mirator ()

Pat_MaGroin ::

Zakaj so vrste?

Ker je vplačil premalo.

Triglav ti za 12 eur na mesec uredi specialista in ostalo.

Ce bi vsi plačevali, bi bile premije poceni.

V Španiji sem plačeval 50 eur na mesec privat zavarovanje, ki je krilo tudi zobe. To vas v Sloveniji flancajo, da mora biti javno, ker je super za korupcijo.

Nemčija ima 40+ privat zavarovalnic, premije nizje kot v SLO, na pregled pa ne cakas vec kot 14 dni, drugace gre v akcijo pravniska masinerija tvoje zavarovalnice, ki jebe mater bolnici.

Zgodovina sprememb…

Lonsarg ::

To glede premij v Nemčiji ni res, Nemčija da 13% GDP za zdravstvo, mi pa 9%. Kar pa je res da tam imaš dejansko ok zdravstvo. Dobra organizacija je sicer vitalen element, bolj kot denar in organizacija pri nas je grozna.

Pat_MaGroin je izjavil:

Triglav ti za 12 eur na mesec uredi specialista in ostalo.
To je dejansko nateg, ker triglav plača zgolj prvi pregled, vse nadaljne preglede za ta preskok vrste pa mora kriti ZZZS. Nategnjeni so vsi ki pridejo zaradi takega pacienta kasneje na vrsto. Če bi bilo fer bi moral Triglav kriti tudi nadaljne posege oziroma bi ZZZS moral Triglavu zaračunat preskok vrste. Premija potem jasno ne bi bila več samo 12EUR...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

zobnik ::

to kar ste hotel to imate, treba vedet da je 50.000 ljudi ki dopolnilnega ne rabjo plačevat pa so zavarovani....pa 50.000 ljudi ki si dop.ne plačuje več.
Če bi tem ponudil primerne del.pogoje bi tudi oni plačeval. Vsaj 100.000 je takih
Več se vplačuje boljš je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dopolnilno zavarovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
697585 (3344) Ganon
»

Obvezno in dopolnilno zdravstveno zavarovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9937967 (9807) jocoj
»

Kaj nam krije dodatno zdravstveno zavarovanje - vzajemna? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5318961 (17987) [D]emon

Prekinitev zavarovanja - VZAJEMNA (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7723865 (22342) Gandalfar

Več podobnih tem