» »

Zakaj se mi ne vidijo obrati od ventov.

Zakaj se mi ne vidijo obrati od ventov.

boštjan ::

Problem je sledeč,v compu mam tri 80mm vente(ys-tech).en je na sk7,dva pa na zadnji stranici pihata ven.vsi trije so priključeni na Sunbeam Rheobus, srebrn in v nobenem programu(AIDA32 v3.85,sandra2004 in hardvaredoctor,tudi v BIOSU ne) za analizo compa mi ne kaže obratov za vente.
Ma kdo kakšno idejo zakaj ne
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

morphling1 ::

Kot prvo ima kateri od teh ventov sploh senzor linijo, ter kot drugo imaš katerega od teh senzorjev sploh priklopljenega na osnovno ploščo ?
Edino tri pinski molex priključki na plošči lahko preverjajo število vrtljajev ventilatorjev. Kaj si mislil da bodo razni hardware monitorju, kar čutili število vrtljajev ventov :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

sash ::

pa si ti prklopo kakšne kable za kontrolo obratov na matično ploščo ?

ker drugač nevem na kak način ti jih naj prikazuje :8)
--------------------
Think different...
TOROiD Group

boštjan ::

evo tu je eden od teh treh ventov.druga dva sta enaka,le da se vrtita MAX z 2000vrtlj/min.in vsi trije majo 3-pin Molex priključke. prključeni pa so na sunbeam regulator ventov in ne na plato. če se ne motim je to tista rumena žička kateri bi moral na plato vezat,rajt.
Kaj si mislil da bodo razni hardware monitorju, kar čutili število vrtljajev ventov

ne tega pa sploh nisem mislil in vem da ne čutijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

mato22 ::

Rumeno žico moraš spelat na plato če hočeš videt obrate.

sash ::

jap tiste kablčke bo treba na plato spravit drugače nevem če bo kaj pokazalo

kar se pa barve tiče pa ti ne morem točno rečt, ker mam jaz kablčke ki kažejo obrate modre barve :D
--------------------
Think different...
TOROiD Group

morphling1 ::

Boštjan če boš hotel kontrolirat vrtljaje ventov, boš moral ločit sense linijo ventov in jih posebej priklopit na plato, druge variante ni. Preko fanbusa ne gre.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

kuglvinkl ::

+ odvisno kakšno plato imaš.

Pri moji trenutni (8RDA+) imam tri fan slote in vsak bere tudi RPM, štroma daje različno (1 mi da ven 3200 RPM, 3 pa 2900). Pri Abitki (KT7E) sem imel štiri fan slote, RPMKje sta brala pa samo dva!
Your focus determines your reallity

boštjan ::

Ko sem pogledo kako je to pri v7+ nareto sem takoj vido v čem je finta.bom te rumene žičke probal ločit,pa na plato priključit.THNX za odg.

Lio ::

Jst sem pr zalmanu (multifan controlerju) dubu zraven že tak kabel, ki je loču napajanje od RPM, tko da si napajanjprklopu v tak razdelilec, iz katerega je potem en šu v zalmana, drug pa v plato.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hladnilnik za navitega Bartona na Abit NF7-S

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
262295 (1570) Grimlord
»

Vas nasvet hlajenja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
412232 (1609) delfinus
»

Kako postaviti ventilatorje v CHIEFTECU za optimalno hlajenje?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
121446 (1192) dwinxp
»

Kateri hladilnik?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
351887 (1328) Grimlord
»

hladilnik za bartona

Oddelek: Kaj kupiti
191704 (1371) kuglvinkl

Več podobnih tem