» »

Božični IT Hekaton MojeDelo.com

Božični IT Hekaton MojeDelo.com

xaneje4021 ::

No a je blo tak težko :D

 Zvita kača na snegu

Zvita kača na snegu

hfddfjfdjd ::

MojPiki je izjavil:

Jamranje tega hfddfjfdjd mi gre na... Jaz bi rekel, da rabi teh 3.000 zato, da si kupi plenice in plača mamici avtobus. Bo mami prišla na pogovorne ure k profesorju. Ker je njen zlati otrok ojoj dobil slabo oceno pa toliko se je učil.

hint za danes je programski jezik samo še comiler je treba najt.


Vedno lahko ne bereš, če te moti civiliziran pogovor. Meni je samo smešno kako ste bili vsi glasni kako nihče ne bo dobil nagrad s kopiranjem rešitev od tu, pa očitno obstaja velika verjetnost da se bo to zgodilo. Če ti pa paše pisanja fanfictiona o kupovanju plenic pa be my guest, no shaming from my side

GupeM ::

A lahko že nehaš, no? Če je prepisovanje rešitev tak problem, hitreje reši sam, ali pa še ti prepiši rešitev. Če bi že tako rad tiste 3 tisočake. Nauči se goljufat, drugače boš večno revež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

hovhov ::

GupeM je izjavil:

A lahko že nehaš, no? Če je prepisovanje rešitev tak problem, hitreje reši sam, ali pa še ti prepiši rešitev. Če bi že tako rad tiste 3 tisočake. Nauči se goljufat, drugače boš večno revež.


Ne vem, če sploh razumeš princip tega tekmovanja. Smo bili pa slovenci vedno itak kmeti na tem področju. Poznam eno izmed tekmovalk v top 10, je še v srednji šoli, se zelo trudi za tole tekmovanje in je vse naloge rešila sama. Sramota za vse na tem forumu, da lahko 18 letna deklica sama reši nalogo prej kot cel tale forum v enem tednu... ampak bravo vam je končno le uspelo, upam da je vaš ego spet poln.

sbawe64 ::

Naloga 20

20. PODOMREŽJA
Organizaciji je bil dodeljen blok 130.34.12.64/26. Organizacija potrebuje 4 enako velika podomrežja. Kakšna je dolžina predpone enega podomrežja?
2020 is new 1984
Corona World order

hfddfjfdjd ::

GupeM je izjavil:

A lahko že nehaš, no? Če je prepisovanje rešitev tak problem, hitreje reši sam, ali pa še ti prepiši rešitev. Če bi že tako rad tiste 3 tisočake. Nauči se goljufat, drugače boš večno revež.

Nič skrbet, ni problem rešit hitreje od vas tukaj. Tekmujejo pa še drugi, tako da lih vsak dan ne gre. Je pa ironično kako se razburjaš kako sem revež ker bi mi prav prišlo osvojiti 3000€, v istem dihu pa goljufate ker si jih tako močno želite. Več kot očitno vam je vsaj nekaterim tukaj bolj pomemben denar kot naloge, smo videli kako ste bili zadnjič vsi salty ko je kljub goljufanju lucija pometla z vami. Pri tem mi je predvsem škoda takih primerov kot je omenil hovhov, ampak zgleda na tem forumu fairplaya ali spoštovanja do sočloveka še niste odkrili, tako da verjetno izgubljam besede s tem. Oh well, par minut v dnevu ko nimam nič boljšega za počet, se slišmo jutri.

GupeM ::

Kot sem že nekajkrat v tej temi napisal, ne sodelujem niti na tem, niti nisem na prejšnjih hackatonih. Sem na tokratnem celo mislil sodelovat, pa ne zaradi denarja, ampak kar tako pač. Pa ko sem videl, da hočejo moj CV, sem si premislil. Če ne verjameš, lahko temo prebereš od začetka. Sem to napisal še preden je bila objavljena prva naloga.

In očitno ti je problem rešit hitreje če te tako moti, da nekateri prepisujejo.

hovhov je izjavil:

GupeM je izjavil:

A lahko že nehaš, no? Če je prepisovanje rešitev tak problem, hitreje reši sam, ali pa še ti prepiši rešitev. Če bi že tako rad tiste 3 tisočake. Nauči se goljufat, drugače boš večno revež.


Ne vem, če sploh razumeš princip tega tekmovanja. Smo bili pa slovenci vedno itak kmeti na tem področju. Poznam eno izmed tekmovalk v top 10, je še v srednji šoli, se zelo trudi za tole tekmovanje in je vse naloge rešila sama. Sramota za vse na tem forumu, da lahko 18 letna deklica sama reši nalogo prej kot cel tale forum v enem tednu... ampak bravo vam je končno le uspelo, upam da je vaš ego spet poln.

Ne vem če si opazil, ampak že zadnjih nekaj nalog sploh ne rešujem. Nisem imel niti časa, niti zdravja, niti volje. Tako da nehaj jokat pa se sam sebi smilit. Svet ni pošten. Nauči se goljufat, drugače boš večno revež. To povej še tisti 18 letni ženski, ne deklici.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

MojPiki ::

Glede na to, da si najboljši in vse znaš. Domnevam da si prvi. :) Bo zelo zanimivo videti kdo si, ko bodo objavili rezultate s tovjim imenom in priimkom >:D

hfddfjfdjd je izjavil:


Nič skrbet, ni problem rešit hitreje od vas tukaj. Tekmujejo pa še drugi, tako da lih vsak dan ne gre. Je pa ironično kako se razburjaš kako sem revež ker bi mi prav prišlo osvojiti 3000€, v istem dihu pa goljufate ker si jih tako močno želite. Več kot očitno vam je vsaj nekaterim tukaj bolj pomemben denar kot naloge, smo videli kako ste bili zadnjič vsi salty ko je kljub goljufanju lucija pometla z vami. Pri tem mi je predvsem škoda takih primerov kot je omenil hovhov, ampak zgleda na tem forumu fairplaya ali spoštovanja do sočloveka še niste odkrili, tako da verjetno izgubljam besede s tem. Oh well, par minut v dnevu ko nimam nič boljšega za počet, se slišmo jutri.

mujek ::

hfddfjfdjd je izjavil:

Več kot očitno vam je vsaj nekaterim tukaj bolj pomemben denar kot naloge, smo videli kako ste bili zadnjič vsi salty ko je kljub goljufanju lucija pometla z vami. Pri tem mi je predvsem škoda takih primerov kot je omenil hovhov, ampak zgleda na tem forumu fairplaya ali spoštovanja do sočloveka še niste odkrili, tako da verjetno izgubljam besede s tem.


Moja težava z prejšnjim hekatonom ni to kdo je zmagal. Privoščim komor koli.
Težava je v tem, da ostali kljub pravilnemu postopku nismo prišli do rešitve. Tudi mojedelo je potrdilo da je bil postopek pravilen. Zakaj pa nismo prišli do rešitve pa je uganka.

sbawe64 ::

sbawe64 je izjavil:

Naloga 20

20. PODOMREŽJA
Organizaciji je bil dodeljen blok 130.34.12.64/26. Organizacija potrebuje 4 enako velika podomrežja. Kakšna je dolžina predpone enega podomrežja?

Hočejo torej "subnet prefix length" ?
V obliki /28 ali samo 28 ?


Pri /26 je
Total Number of Hosts: 64

naloga hoče 4 enako velike subnete iz tega poola, torej 64/4 = 16
in /28 zagotavlja 16 Total Number of Hosts

vsaj tako pravi https://www.calculator.net/ip-subnet-ca...
//trenutno 39 rešitev




btw, naloga 16 ostaja po ~20 urah pri številki 22, torej praktično nihče od sodelujočih, ki so pravilno rešili, ne bere/čaka rešitev iz slotecha.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

xaneje4021 ::

sbawe64 je izjavil:

btw, naloga 16 ostaja po ~20 urah pri številki 22, torej praktično nihče od sodelujočih, ki so pravilno rešili, ne bere/čaka rešitev iz slotecha.


Torej si skoro edini :) Kam ti pošljem hint ali pa kar rešitev za dolžino predpone posameznega subneta?

sbawe64 ::

Huh, samo povem

Testiral ChatGPT iz https://beta.openai.com/ z ono narobe kodo iz
https://slo-tech.com/forum/t808588/p778... -> https://pastebin.com/MTiLW7kC

kjer javlja
error CS0127: Since 'Program.Main()' returns void, a return keyword must not be followed by an object expression


in je ai dejansko napisal kaj je narobe ter kako se popravi.

The error message you are seeing indicates that there is a problem with the return statement in the Main method of your program. The Main method is the entry point for a C# console application and is expected to return void, which means it does not return a value. However, your return statement is attempting to return an array of characters, which is not allowed.

To fix this error, you will need to remove the return statement from the Main method. Instead of returning a value, you can print the array of characters to the console using the Console.WriteLine method. For example:



code
char[] snezinka = new char[bozicek.Length];
for (int sani = 0; sani < bozicek.Length; sani++)
       snezinka[sani] = (char)(bozicek[sani] ^ jelencek[sani]);

Console.WriteLine(snezinka);


This will print the array of characters to the console, which should allow you to see the result of the operation you are performing.




Ampak naloge 19 ne zna rešiti :)).
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

sbawe64 ::

ChatGPT pravi tole
naloga 19




edit
Koda iz naloge 19 izgleda kot Befunge @ Wikipedia , two-dimensional programming language.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

sbawe64 ::

izbris
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

SomeOne989 ::

sbawe64 je izjavil:

ChatGPT pravi tole
naloga 19




edit
Koda iz naloge 19 izgleda kot Befunge @ Wikipedia , two-dimensional programming language.


In kako preverit če je to res to? Dobro da obstajajo online compilerji :)

sbawe64 ::

Lahko tudi, da je kateri drugi 2d prog. jezik, tukaj jih je navedenih skupno 318 !
https://esolangs.org/wiki/Category:Two-...
2020 is new 1984
Corona World order

xaneje4021 ::

sbawe64 je izjavil:

Huh, samo povem

Testiral ChatGPT iz https://beta.openai.com/ z ono narobe kodo iz
https://slo-tech.com/forum/t808588/p778... -> https://pastebin.com/MTiLW7kC


No ja... Kaj več kot compiler v visual studio dejansko ni povedal :)

Kodo sem priredil za troll v dodatni funkciji, ker sem prej sprobal, če sem ti dal ok byte array za confusion. Nato sem vsebino skopiral v main ter pozabil pobrisati return in eden i zamenjati z sanmi. Z razlogom ti nisem izpisoval direktno v konzolo in naredil char polje namesto stringa, da bi mel še vedno malo dela. Ti bi samo odstranil return in postavil breakpoint na konec funkcije main in pogledal char polje.

SomeOne989 ::

sbawe64 je izjavil:

Lahko tudi, da je kateri drugi 2d prog. jezik, tukaj jih je navedenih skupno 318 !
https://esolangs.org/wiki/Category:Two-...


Če googlaš "top 10 weirdest programming languages" mislim da je ta edini na spisku :)

sbawe64 ::

Naloga 21

KAPA
Le kaj se skriva pod kapo?

Slika prikazuje popolnoma novo kapo, ki jo bo letos nosil Božiček. Gre za navadno kapo ali morda v sebi skriva kaj več?

https://yourfiles.cloud/uploads/369c17b...


---

svg file
Scalable Vector Graphics (SVG) is an XML-based vector image format for defining two-dimensional graphics, having support for interactivity and animation.

vsebina datoteke
https://pastebin.com/3WYvSWEj
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

SomeOne989 ::

sbawe64 je izjavil:

Naloga 21

KAPA
Le kaj se skriva pod kapo?

Slika prikazuje popolnoma novo kapo, ki jo bo letos nosil Božiček. Gre za navadno kapo ali morda v sebi skriva kaj več?

https://yourfiles.cloud/uploads/369c17b...


---

svg file
Scalable Vector Graphics (SVG) is an XML-based vector image format for defining two-dimensional graphics, having support for interactivity and animation.

vsebina datoteke
https://pastebin.com/3WYvSWEj


F12

sbawe64 ::

SomeOne989
F12


SVG animations v Blenderju ?
https://docs.blender.org/manual/en/2.79...
2020 is new 1984
Corona World order

SomeOne989 ::

sbawe64 je izjavil:

SomeOne989
F12


SVG animations v Blenderju ?
https://docs.blender.org/manual/en/2.79...


Preveč kompliciraš :) Pomisli da so bile prve rešitve znotraj 1 minute :)

sbawe64 ::

Vidim kaj misliš, bližnjica s tipko do ...
2020 is new 1984
Corona World order

hfddfjfdjd ::

MojPiki je izjavil:

Glede na to, da si najboljši in vse znaš. Domnevam da si prvi. :) Bo zelo zanimivo videti kdo si, ko bodo objavili rezultate s tovjim imenom in priimkom >:D

hfddfjfdjd je izjavil:


Nič skrbet, ni problem rešit hitreje od vas tukaj. Tekmujejo pa še drugi, tako da lih vsak dan ne gre. Je pa ironično kako se razburjaš kako sem revež ker bi mi prav prišlo osvojiti 3000€, v istem dihu pa goljufate ker si jih tako močno želite. Več kot očitno vam je vsaj nekaterim tukaj bolj pomemben denar kot naloge, smo videli kako ste bili zadnjič vsi salty ko je kljub goljufanju lucija pometla z vami. Pri tem mi je predvsem škoda takih primerov kot je omenil hovhov, ampak zgleda na tem forumu fairplaya ali spoštovanja do sočloveka še niste odkrili, tako da verjetno izgubljam besede s tem. Oh well, par minut v dnevu ko nimam nič boljšega za počet, se slišmo jutri.


Whatever makes you happy. Če te tako zanima kdo sem me lahko na pir povabiš, ne pa da čakaš na rezultate da me boš pol lahko stalkal po internetu.

xaneje4021 ::

Se malo igram s tem openai...
In tako nas bojo roboti ubili!
 Hello

Hello


Probal sem tudi današnjo.. Dodal je črke, ki ne spadajo v rešitev :) (nebom limal slike sem, ker še igra poteka)

Je še vedno bolj ziher, da se delo outsourca v Indijo, kot njemu :D

sbawe64 ::

Za naloge tipa decode XYZ iz MD nabora nalog je bolj kot ne neuporaben, ampak če mu rečeš, daj napiše kodo za nek čimbolj definiran problem, jo bo napisal.




poleg tega je uporaben na mnogih drugih področjih



2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

sbawe64 ::

naloga 21
Dal ChatGPT vsebino svg-ja in ga vprašal, kaj je notri odveč/izstopa.

It appears that some text, including the string "000000" and a series of six zeros, has been included in the file. It is not clear what this text is intended to represent or what its purpose is in the context of the SVG file.




imho
Paradoksalno bodo ChatGPT & co (githubov Copilot npr.) povzročil, da bodo v developer okolju ostali samo stari mački (kmetje včasih in dandanes, razlike v številu le teh), kajti pot, ki je bila upeljana dosedaj se bo prekinila (code monkey* -> junior** -> middle -> senior).
Vsaj prvi* in drugi** bodo postali odveč, posledično bo za nove težko priti od laika do middle in naprej, tako da se bodo slednji raje preusmerili na druga področja.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

sbawe64 ::

Naloga 22

22. XMASSWORDLE
Božiček je sani zaklenil z geslom katerega je pozabil. Ali lahko ugotoviš katero geslo je Božiček nastavil na dan 24.12.2022?

https://geslo-za-sani.mojedelo.com/
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

Amarath ::

sbawe64 je izjavil:

Naloga 22

22. XMASSWORDLE
Božiček je sani zaklenil z geslom katerega je pozabil. Ali lahko ugotoviš katero geslo je Božiček nastavil na dan 24.12.2022?


https://geslo-za-sani.mojedelo.com/


Ammm... Lepo prosm WTF. 30sekund ni bla odprta naloga in sta 2 že rešila?

Amarath ::

Amarath je izjavil:

sbawe64 je izjavil:

Naloga 22

22. XMASSWORDLE
Božiček je sani zaklenil z geslom katerega je pozabil. Ali lahko ugotoviš katero geslo je Božiček nastavil na dan 24.12.2022?


https://geslo-za-sani.mojedelo.com/


Ammm... Lepo prosm WTF. 30sekund ni bla odprta naloga in sta 2 že rešila?


HASH imam cel zelen (predvidevam da je to tko kt pr wordle in pomen da so vse črke pravilno razporejene) ampak ko vnesem rešitev pravi da "ni pravilna".

stb ::

Amarath je izjavil:


HASH imam cel zelen (predvidevam da je to tko kt pr wordle in pomen da so vse črke pravilno razporejene) ampak ko vnesem rešitev pravi da "ni pravilna".


Preberi še enkrat navodila.

Amarath ::

stb je izjavil:

Amarath je izjavil:


HASH imam cel zelen (predvidevam da je to tko kt pr wordle in pomen da so vse črke pravilno razporejene) ampak ko vnesem rešitev pravi da "ni pravilna".


Preberi še enkrat navodila.

maš prov. vredu naloga.

Question remains - kako lahko nekdo to reši v 30s (al še majn).
Jst legit nism mogu tok hitr odpret console, kaj šele JS datoteke.

sbawe64 ::

Tu je koda strani (js)
https://geslo-za-sani.mojedelo.com/js/xmasswordle.js


Prvo je en dolg array targetWords.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

stb ::

Amarath je izjavil:


Question remains - kako lahko nekdo to reši v 30s (al še majn).
Jst legit nism mogu tok hitr odpret console, kaj šele JS datoteke.


Priprava. Zgovoren naslov naloge je bil znan že nekaj dni.

Amarath ::

stb je izjavil:

Amarath je izjavil:


Question remains - kako lahko nekdo to reši v 30s (al še majn).
Jst legit nism mogu tok hitr odpret console, kaj šele JS datoteke.


Priprava. Zgovoren naslov naloge je bil znan že nekaj dni.

Wordle tuki sploh ni igral vloge. Kle ni blo nobene priprave za met.
Rabš odpret un JS pa pogledat kako se password generira.
Kar men ni jasno je, kako lahko nekdo to naredi v tako kratkem času. Men še strani ni naložil pa je nekdo že meu rešeno

sbawe64 ::

30s je nor čas.
Si stiskal refresh za stran in gledal lestvico, da si prišel do te številke prve rešitve ?

MD božiček občasno sodeluje v tej temi.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

Amarath ::

sbawe64 je izjavil:

30s je nor čas.
Si stiskal refresh za stran in gledal lestvico, da si prišel do te številke prve rešitve ?

MD božiček občasno sodeluje v tej temi.


Yp, odpru sm nalogo. Odpru sm hash stran. Vpisal dve besedi. Potem pa refreshnu moje delo stran in je pisal da sta 2 že rešila.

stb ::

Amarath je izjavil:


Wordle tuki sploh ni igral vloge. Kle ni blo nobene priprave za met.
Rabš odpret un JS pa pogledat kako se password generira.
Kar men ni jasno je, kako lahko nekdo to naredi v tako kratkem času. Men še strani ni naložil pa je nekdo že meu rešeno

Wordle ima nekaj znanih implementacij in ranljivosti.
Kdor se je pripravil si je vnaprej dobro pogledal kodo nekaj implementacij, tako da je po prebranju navodil že točno vedel kaj narediti.

Amarath ::

stb je izjavil:

Amarath je izjavil:


Wordle tuki sploh ni igral vloge. Kle ni blo nobene priprave za met.
Rabš odpret un JS pa pogledat kako se password generira.
Kar men ni jasno je, kako lahko nekdo to naredi v tako kratkem času. Men še strani ni naložil pa je nekdo že meu rešeno

Wordle ima nekaj znanih implementacij in ranljivosti.
Kdor se je pripravil si je vnaprej dobro pogledal kodo nekaj implementacij, tako da je po prebranju navodil že točno vedel kaj narediti.


Dude.. Kaj je ta gaslight?
Ni poanta v predpripravi. Problem je ker v tako kratkem času ne morš niti odpret zadeve, da bi sploh vidu kodo.

Razumm, da se lahko prepripraviš če v naprej vidš kodo.

SomeOne989 ::

Amarath je izjavil:

stb je izjavil:

Amarath je izjavil:


Question remains - kako lahko nekdo to reši v 30s (al še majn).
Jst legit nism mogu tok hitr odpret console, kaj šele JS datoteke.


Priprava. Zgovoren naslov naloge je bil znan že nekaj dni.

Wordle tuki sploh ni igral vloge. Kle ni blo nobene priprave za met.
Rabš odpret un JS pa pogledat kako se password generira.
Kar men ni jasno je, kako lahko nekdo to naredi v tako kratkem času. Men še strani ni naložil pa je nekdo že meu rešeno


stran gelo-za-sani je dostopna že od 8:40
torej če se je nekdo dal na to da preveri poddomene ... :)

stb ::

SomeOne989 je izjavil:


stran gelo-za-sani je dostopna že od 8:40
torej če se je nekdo dal na to da preveri poddomene ... :)

Ja, v tem primeru se lahko pridobi nekaj časa, še vedno pa do rešitve ni mogoče brez datuma v navodilih.

sbawe64 ::

Btw, ko sem včeraj gledal MD je bilo 23 nalog, današnja (22) je bila navedena kot zadnja.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

SomeOne989 ::

stb je izjavil:

SomeOne989 je izjavil:


stran gelo-za-sani je dostopna že od 8:40
torej če se je nekdo dal na to da preveri poddomene ... :)

Ja, v tem primeru se lahko pridobi nekaj časa, še vedno pa do rešitve ni mogoče brez datuma v navodilih.


Tako nekako ja, če ne poznaš datuma, ti ne bo nič pomagalo, ko pa dobiš datum, imaš rešitev v nekaj sekundah :)

sbawe64 ::

SomeOne989 je izjavil:

Amarath je izjavil:

stb je izjavil:

Amarath je izjavil:


Question remains - kako lahko nekdo to reši v 30s (al še majn).
Jst legit nism mogu tok hitr odpret console, kaj šele JS datoteke.


Priprava. Zgovoren naslov naloge je bil znan že nekaj dni.

Wordle tuki sploh ni igral vloge. Kle ni blo nobene priprave za met.
Rabš odpret un JS pa pogledat kako se password generira.
Kar men ni jasno je, kako lahko nekdo to naredi v tako kratkem času. Men še strani ni naložil pa je nekdo že meu rešeno


stran gelo-za-sani je dostopna že od 8:40
torej če se je nekdo dal na to da preveri poddomene ... :)

Kako pogledaš za poddomene za neko stran ?
2020 is new 1984
Corona World order

hovhov ::

Amarath je izjavil:

stb je izjavil:

Amarath je izjavil:


Wordle tuki sploh ni igral vloge. Kle ni blo nobene priprave za met.
Rabš odpret un JS pa pogledat kako se password generira.
Kar men ni jasno je, kako lahko nekdo to naredi v tako kratkem času. Men še strani ni naložil pa je nekdo že meu rešeno

Wordle ima nekaj znanih implementacij in ranljivosti.
Kdor se je pripravil si je vnaprej dobro pogledal kodo nekaj implementacij, tako da je po prebranju navodil že točno vedel kaj narediti.


Dude.. Kaj je ta gaslight?
Ni poanta v predpripravi. Problem je ker v tako kratkem času ne morš niti odpret zadeve, da bi sploh vidu kodo.

Razumm, da se lahko prepripraviš če v naprej vidš kodo.


Sounds like a skill issue. On a more serious note, to je tip naloge, ki se na CTF tekmovanjih pojavlja pogosto tako da nisem posebej presenečen. Sploh ker je bil danes eden izmed redkih dni ko ni bilo treba toliko ugibati (včerajšnja rešitev recimo ni tako metodološka) in pridejo do izraza bolj izkušeni tekmovalci. Tudi jaz sem recimo rešil v manj kot dveh minutah, samo pogledaš v console (imam še en plugin) če je kakšna prikladna funkcija in kaj počne ;)

hfddfjfdjd ::

Mislim da ce bi kdo gledal poddomene bi blo to mal hitrej kot pol minute. Ceprov res ne vem zakaj to mojedelo prej da live. Kasno minuto prej bi blo dost, da se zadeva sigurno dost hitro postavi. Sicer pa tak tip naloge ni nic novega, tako da ze iz imena naloge ves da je treba čim prej najti zadevo v kodi, potem je pa zelo preprosto. Torej strani sploh ne gledaš, ampak direktno v source. Realno mislim da se bi dal tole rešit v 15 sekundah, če imaš dober internet pa ne missclickaš

SomeOne989 ::

sbawe64 je izjavil:

SomeOne989 je izjavil:

Amarath je izjavil:

stb je izjavil:

Amarath je izjavil:


Question remains - kako lahko nekdo to reši v 30s (al še majn).
Jst legit nism mogu tok hitr odpret console, kaj šele JS datoteke.


Priprava. Zgovoren naslov naloge je bil znan že nekaj dni.

Wordle tuki sploh ni igral vloge. Kle ni blo nobene priprave za met.
Rabš odpret un JS pa pogledat kako se password generira.
Kar men ni jasno je, kako lahko nekdo to naredi v tako kratkem času. Men še strani ni naložil pa je nekdo že meu rešeno


stran gelo-za-sani je dostopna že od 8:40
torej če se je nekdo dal na to da preveri poddomene ... :)

Kako pogledaš za poddomene za neko stran ?


Maš skenerjev malo morje. Vpiši v google scan for subdomains in si izberi najljubšega :)

sbawe64 ::

naloga 22

Iz wordla pride sledeči
sha256 hash
e6e62ee55819cdc13126a8633ee8c4eaa448abf491cbca92129ddf5505b70bc1


ki ga noben online servis ne zna odkodirati
2020 is new 1984
Corona World order

mujek ::

Pa poglej kakšna je vsebina, preden se izračuna hash.

sbawe64 ::

edit, napačen hash, 2 znaka od 64 napačno prebral/prepisal (4 -> 3, 4 -> f)
e6e62ee55819cdc13126a8633ee8c4eaa448abf491cbca92129ddf5505b70bc1

vs
e6e62ee55819cdc13126a8633ee8c43eaf48abf491cbca92129ddf5505b70bc1


//lol
sem prej cca pol ure klikal, da sem imel vseh 64 polj zelenih (in si jih sproti beležil v Excelu)





pognal developer tols, debugger, sources, xmasswordle.js

in dal breakpoint na funkciji
async function hash(str) {
...
let result = judge(actual, expected); // compare actual vs expected hash (sha 256)




na listi je "samo" 9999 gesel, katero je pravo za dani hash ?

//python v3 skripta
https://pastebin.com/YF226Bj1

->

ki ni pravo :'(.


Gledam dalje po js kodi geslo-za-sani.mojedelo.com/js/xmasswordle.js

function randomPassword() {

    const offsetFromDate = new Date(2022, 0, 1)     //January 1, 2022
    const msOffset = Date.now() - offsetFromDate   //trenutni datum 22.12.2022 - January 1, 2022
    const dayOffset = msOffset / 1000 / 60 / 60 / 24
    const res = targetWords[Math.floor(dayOffset)]    //January 2, 2022 je dayOffset = 1, vzame prvi string iz targetWords arraya; January 3, 2022 je dayOffset = 2, vzame drugi string iz targetWords arraya in tako dalje
    return res;
}






bi bil pravilen odgovor, če bi bilo vprašanje:
Ali lahko ugotoviš katero geslo je Božiček nastavil na dan 22.12.2022?



tako da je pravo geslo 2 indexa v arrayu naprej (356+2) (štejem od 1 naprej), kolikor je tudi razlika (offset) med 24.12.2022 in 1.1.2022.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Veliki virtualni IT HEKATON MojeDelo.com (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12212523 (4795) sbawe64
»

Praznični IT hekaton MojeDelo 2021 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20017960 (9240) lex66
»

Davčne blagajne (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Programiranje
1344318685 (58688) Macketina
»

MojeDelo.com praznični maratonski IT hekaton

Oddelek: Loža
463599 (1269) Pimoz
»

Web services - Neveljavni karakterji v XML

Oddelek: Programiranje
313632 (2744) boolsheat

Več podobnih tem