» »

Ljubljančani imajo zdravstvo kakršnega si zaslužijo.

Ljubljančani imajo zdravstvo kakršnega si zaslužijo.

««
5 / 27
»»

111111111111 ::

LeQuack je izjavil:

Brez skrbi, tudi telefone ignorirajo, tako da se ne moreš naročit. Fact.

Imate takšno zdravstvo, ki si ga zaslužite. :)

Jaz z mailom nimam težav. Fact.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Invictus ::

Tudi drugje po Sloveniji folk ostaja brez osebnega zdravnika, osebno poznam par primerov.

Sam vecina ga ne uporablja, pa tega niti ne ve...

Obvestila pa hodijo s pol letno zamudo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Jure14 ::

Invictus je izjavil:


Obvestila pa hodijo s pol letno zamudo...

Včasih je ZZZS obveščal, pred kakšnim letom pa je nehal. Zakaj le?

LeQuack ::

Ker stavkajo vsak dan, neuradno sicer.
Quack !

Magic1 ::

To pa v Ljubljani celo dela, jaz in moja sva dobila po pošti obvestilo, da osebnega zdravnika ne bo več (vsaj par let nazaj v mojem primeru in lani za mojo).
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Magic1 ::

Jure14 je izjavil:

Uporabi "Do zdravnika" ali kar pač uporablja ZD.

A ja, v Lj že dve leti pacajo zadevo skupaj, ne vem, al je že v delujočem stanju al ne.
Menda postopno po ZDjih uvajajo.

Zmagal je Zoki, nima pa večine v mestnem svetu. Torej pat pozicija, ki garantira NEspremenljivost stanja.

Ostal boš brez zdravnika. Fact.

Upam da ne bo tako. Mogoče je jankoviča trenutna štala malo streznila glede zdravstenih domov. Drugače res nima večine, a jih ima še Svoboda 8. Glede na to, da naj bi bila včasih dost tesna s Golobom, verjetno mu ne bo težko dobit glasove. Samo zdaj ima tudi Golob kaj za izgubit in ima moč, da malo pritisne na Jankoviča, če bo kaj preveč mutil.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Jure14 ::

Magic1 je izjavil:

...Mogoče je jankoviča trenutna štala malo streznila glede zdravstenih domov...

:-)

"trenutna". Voiitve so mimo. Star je dovolj za penzijo po koncu mandata.
Boli ga briga za vse skupaj. Poskusil bo iztržit največ, kar se bo dalo iz te godlje.
To pa NE bo dosegel z urejanjem zadev, urejanje bo kvečjemu porabljalo občinski proračun za te "nepotrebne" zadeve.

Dodatnega denarja mu MZ in ZZZS za privabljanje zdravnikov NE bosta odobrila, ker sicer bosta imela na rokah upor vseh ostalih zdravnikov.
Tako da ostane edino občinski proračun, iz katerega bi lahko ponudil razne bonbončke za "občinske" zdravnike (v ZDLj). Recimo stanovanje ali plačilo stanovanja ali nek dodatek denar za tiste, ki že imajo lstniško stanovanje. In to bo hitro 2000€(bruto) * 12 mesecev * 120 zdravnikov v ZDLj. Vsako leto.
V času njegovega mandata bo to hitro 10.000.000€. Če se bo le dalo, bo Zoki ta denar raje kam drugam speljal, v gradnjo česarkoli, preko prijateljev, pa %.

bbbbbb2015 ::

Jure14 je izjavil:

In to bo hitro 2000€(bruto) * 12 mesecev * 120 zdravnikov v ZDLj. Vsako leto.
V času njegovega mandata bo to hitro 10.000.000€. Če se bo le dalo, bo Zoki ta denar raje kam drugam speljal, v gradnjo česarkoli, preko prijateljev, pa %.


Pa ti si natur talent za politično analizo. To se povsem strinjam s povedanim.

-Wall ::

Jure14 je izjavil:

"trenutna". Voiitve so mimo. Star je dovolj za penzijo po koncu mandata.
Boli ga briga za vse skupaj. Poskusil bo iztržit največ, kar se bo dalo iz te godlje.
To pa NE bo dosegel z urejanjem zadev, urejanje bo kvečjemu porabljalo občinski proračun za te "nepotrebne" zadeve.


Mislim, da imas tezavo z razumevanjem njegovih generacij (Janez Jansa, Boscarol, Milan Kucan,...), zato projiciras, kaj bi ti naredil na njegovem mestu.

Ampak tule je malo drugace, vseeno imajo te 70 letniki druge vrednote, kot pokvarjenci kapitalizma, ki jim je edina vrednota koliko denarja lahko pobasejo, idealno brez dela in z nategom/krajo drugih.

In to je velik kompleks Tita, kjer vidijo ves blesc dnevov mladosti, sprejemanje pionirckov v sole, masiranje vojske, postavljanju spomenikov njim v cast... slava, ne denar. In za njo so pripravljeni delati.

Vem, da tega ne razumes in tega ne mores razumeti, ker tega nikoli nisi dozivel (sem se jaz ravno za rep ujel). Ker to so mladostni ideli, ki so jim ostali v glavi.

Sicer je enim usekalo na kislo in sanjajo zraven se Goli Otok, diktaturo, vojaske parade, kult osebnosti,... kot npr. Janez Jansa, Zoki je pa bolj miren.

Zoki bi rad imel svoj spomenik poleg spomenika Ivana Hribarja, idelano pa namesto Preserna na Presernovem trgu. Loaded je ze in do konca zivljenja mu ne bo uspelo zapraviti, kakor tudi sinovoma ne.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: tony1 ()

tony1 ::

Manjka ti izkušenj z otroci bogatašev. Foter že kao zna živeti z mero, ampak ko se bo ateja spravilo v penzijo (in bodo $$$ presahnili), bosta mulca v roku 5 let fehtarila na prešercu.

-Wall ::

tony1 je izjavil:

Manjka ti izkušenj z otroci bogatašev. Foter že kao zna živeti z mero, ampak ko se bo ateja spravilo v penzijo (in bodo $$$ presahnili), bosta mulca v roku 5 let fehtarila na prešercu.

Me pa zanima, od kod si ti tak ekspert za otroke bogatasev? Iz rumenih medijev? Ali je spet samo projiciranje, kaj bi ti pocel?

Predvsem pa mislim, da ne bi smeli ocitati obnasanja otrokom drugih, ce se sami zavzemamo za tocno taksno obnasanje in taksno druzbo. Zacni pri spremembi svojih pogledov, potem pa ocitaj drugim, kaksni so, do takrat pa "eat your own shit". Dokler pa zagovarjas nekontrolirano bogatenje """bogatasev""", bodi raje tiho, kaksni so bogatasi, ker izpades najmanj smesno (sem se izognil krsenju pravil foruma, bi ti pa prisolil kaksno bolj konkretno).

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: tony1 ()

tony1 ::

"Me pa zanima, od kod si ti tak ekspert za otroke bogatasev? Iz rumenih medijev? Ali je spet samo projiciranje, kaj bi ti pocel?"

10 let sem delal za nekega Šešoka, in njegovih pet otrok (od različnih bab in ljubic), ki jih je sčasoma pripeljal v firmo.

V drugi firmi sem imel za direktorja milijonarja, ki je imel dva froca z narejenim faksom in brez dneva delovne dobe.

O jankovičih (pisano z malo) vem več kot bi si želel vedeti.

" Predvsem pa mislim, da ne bi smeli ocitati obnasanja otrokom drugih, ce se sami zavzemamo za tocno taksno obnasanje in taksno druzbo. Zacni pri spremembi svojih pogledov, potem pa ocitaj drugim, kaksni so. Dokler pa zagovarjas nekontrolirano bogatenje """bogatasev""", bodi raje tiho, kaksni so bogatasi, ker izpades smesno."

Kaj in koga zagovarjam? A res tukaj zagovarjaš Jureta Brez MatureTM?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

-Wall ::

tony1 je izjavil:

Kaj in koga zagovarjam? A res tukaj zagovarjaš Jureta Brez MatureTM?


Ne ga ne. Samo zagovarjam povecanje davkov za bogate, omejitev osebnega premozenja in davek na dedovanje. Kaj zagovarjas pa ti? Se samo nisva razumela in zagovarjas enako? Se mi je zdelo...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: tony1 ()

tony1 ::

Kot kaže si preventivno usekal. Ko Buš po Iraku.

-Wall ::

tony1 je izjavil:

Kot kaže si preventivno usekal. Ko Buš po Iraku.

Zagovarjas enako? Ali pa ti samo politicna opcija ne pase, pocel pa bi enako (dokler je seveda tebi v korist)? Ker to ne pomeni, da te moti "Jure Brez MatureTM", ampak te moti, da Jure nisi ti.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: tony1 ()

tony1 ::

Take a chill pill. Očitno je bilo, da se zgražam nad kvazi bogataši, ki jim rubijo bajte in avte. Za burek nimajo, materialno in nematerialno.

111111111111 ::

-Wall je izjavil:



Me pa zanima, od kod si ti tak ekspert za otroke bogatasev? Iz rumenih medijev? Ali je spet samo projiciranje, kaj bi ti pocel?

Predvsem pa mislim, da ne bi smeli ocitati obnasanja otrokom drugih, ce se sami zavzemamo za tocno taksno obnasanje in taksno druzbo. Zacni pri spremembi svojih pogledov, potem pa ocitaj drugim, kaksni so, do takrat pa "eat your own shit". Dokler pa zagovarjas nekontrolirano bogatenje """bogatasev""", bodi raje tiho, kaksni so bogatasi, ker izpades najmanj smesno (sem se izognil krsenju pravil foruma, bi ti pa prisolil kaksno bolj konkretno).

Kaj je Wallči, si moral narediti nov nick? So ti prejšnjega bannali?
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

-Wall ::

tony1 je izjavil:

Take a chill pill. Očitno je bilo, da se zgražam nad kvazi bogataši, ki jim rubijo bajte in avte. Za burek nimajo, materialno in nematerialno.


Dragi wanna-be "Jure Brez Mature™", zato je pomembno, da davcna, dedovalna in premozenjska zakonodaja onemogoca, da bi se ljudje kot si ti, slinili za tem, kaj imajo drugi, ker so bili pac rojeni napacni druzini. Preprican sem, da si zdaj tudi sam dojel, zakaj je to pomembno. Ker biti proti, zato ker nisi sam pri koritu, hkrati pa si zelis poceti enako, je bolj bedna popotnica za kakrsnekoli teorije "o Jankovicu'. Ali komerkoli drugemu.

111111111111 je izjavil:

Kaj je Wallči, si moral narediti nov nick? So ti prejšnjega bannali?


Zate sem pa preprican, da bos odgovarjal na vsebino pisca, ne pa pac flikal luknje v svojih teorijah skozi logicne zablode in ad-homineme (Kje vas to ucijo, na skofijski gimnaziji? Si sploh prilezel do tja?").

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: tony1 ()

tony1 ::

"da bi se ljudje kot si ti, slinili za tem, kaj imajo drugi, ker so bili pac rojeni napacni druzini."

Projiciraš.

-Wall ::

tony1 je izjavil:

"da bi se ljudje kot si ti, slinili za tem, kaj imajo drugi, ker so bili pac rojeni napacni druzini."

Projiciraš.


Rece se citiram. Je pa res, da se ne znam spuscati na tvoj nivo. Znas pa ti, zelo prazno in slepo, da ne recem hochstaplersko, kopirati mojega.

Mislim, prosim, dragi preostali bralci, komu se ne zdi smesno, da tony1 kritizira prakse ljubljanskega zupana skozi zagovarjanje kapitalizma, nasprotevanju davkom, nasprotovanju obdavcevanju dedovanja?

Ne vem, jaz takih neumnosti na tvojem mestu ne bi pisal, saj Zoki vendar pocne tocno to, za kar se sam, z vsem srcem boris? Hinavec?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: tony1 ()

tony1 ::

"skozi zagovarjanje kapitalizma, nasprotevanju davkom, nasprotovanju obdavcevanju dedovanja?"

Pomešo si bre Stojane, pokojni muž bio je Hrvat, ona je naša. (Prevod: nič od tega nisem pisal jaz. Tvoje replike je nadrealizem brati.)

-Wall ::

tony1 je izjavil:

"skozi zagovarjanje kapitalizma, nasprotevanju davkom, nasprotovanju obdavcevanju dedovanja?"

Pomešo si bre Stojane, pokojni muž bio je Hrvat, ona je naša. (Prevod: nič od tega nisem pisal jaz. Tvoje replike je nadrealizem brati.)


Svoje nepovezane pravljice, pojdi raje brati otrokom v organizacijah za borbo proti mentalnim boleznim. Nimajo nobene veze s povedanim, bojo pa njih vsaj zabavale.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: tony1 ()

tony1 ::

Če nisi gledal filma Rane, si neizobražen in nimaš kaj početi v debati omikanih.

Citiraj me, kje zagovarjam karkoli od slednjega:
"skozi zagovarjanje kapitalizma, nasprotevanju davkom, nasprotovanju obdavcevanju dedovanja?"

-Wall je izjavil:

tony1 je izjavil:

"skozi zagovarjanje kapitalizma, nasprotevanju davkom, nasprotovanju obdavcevanju dedovanja?"

Pomešo si bre Stojane, pokojni muž bio je Hrvat, ona je naša. (Prevod: nič od tega nisem pisal jaz. Tvoje replike je nadrealizem brati.)


Svoje nepovezane pravljice, pojdi raje brati otrokom v organizacijah za borbo proti mentalnim boleznim. Nimajo nobene veze s povedanim, bojo pa njih vsaj zabavale.


A zdaj si pa še duševno bolan? Jao, včasih vas vsaj na net niso spustili več kot uro na teden...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

-Wall ::

tony1 je izjavil:

Če nisi gledal filma Rane, si neizobražen in nimaš kaj početi v debati omikanih.

Citiraj me, kje zagovarjam karkoli od slednjega:
"skozi zagovarjanje kapitalizma, nasprotevanju davkom, nasprotovanju obdavcevanju dedovanja?"


tony1 je izjavil:

A zdaj si pa še duševno bolan? Jao, včasih vas vsaj na net niso spustili več kot uro na teden...


Whatever, nadaljujes nepovezan bullshit. Ja, saj vem, svojega sranja pac ne mores zagovarjati, zdaj bos pa filmografijo celotnega balkana notri potegnil samo, da bi preusmeril pozornost.

Dejstvo je, da se Jankovic obnasa natacno tako, kot ponoci onanirate o svoji prihodnosti (sicer je v realnosti pod mostom, ker ste pac preneumni za kakrsnokoli prihodnost) in zagovarjate tocno njegovo obnasanje, samo, ce ga opravlja kdo drug. Komedijanti.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: tony1 ()

tony1 ::

Kupi si smisel za humor.

Še tretjič, pejstam počasi, v pričakovanju, da se boš vmes naučil brati:
Citiraj me, kje zagovarjam karkoli od slednjega:
"skozi zagovarjanje kapitalizma, nasprotevanju davkom, nasprotovanju obdavcevanju dedovanja?"

-Wall ::

tony1 je izjavil:

Kupi si smisel za humor.

Še tretjič, pejstam počasi, v pričakovanju, da se boš vmes naučil brati:
Citiraj me, kje zagovarjam karkoli od slednjega:
"skozi zagovarjanje kapitalizma, nasprotevanju davkom, nasprotovanju obdavcevanju dedovanja?"


Zanikaj, pa bo vredu. Ker s tem se je zacelo. Bos? Ne bos? :)) Naj te spomnim:

-Wall je izjavil:

tony1 je izjavil:

Kaj in koga zagovarjam? A res tukaj zagovarjaš Jureta Brez MatureTM?


Ne ga ne. Samo zagovarjam povecanje davkov za bogate, omejitev osebnega premozenja in davek na dedovanje. Kaj zagovarjas pa ti? Se samo nisva razumela in zagovarjas enako?


Se cakam odgovor... Jurcek-Wanna-Be. Zoki-boy. :))

Zgodovina sprememb…

tony1 ::

Kapitalizem je sranje, sem skrajni levičar. Bo?

Čeprav sem vedno mislil, da "skrajni levičar" sploh ne more obstajati, lahko si samo levičar. Ampak zdajle sem pa naletel na enega, ki se mu je do amena odpeljalo, in mi pripisuje, da sem najmanj vojni dobičkar iz 10-dnevne vojne (ti so vsi desni, kot vemo). Evo, ti si skrajni levičar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

-Wall ::

tony1 je izjavil:

Kapitalizem je sranje, sem skrajni levičar. Bo?

Čeprav sem vedno mislil, da "skrajni levičar" sploh ne more obstajati, lahko si samo levičar. Ampak zdajle sem pa naletel na enega, ki se mu je do amena odpeljalo, in mi pripisuje, da sem najmanj vojni dobičkar in 10-dnevne vojne (ti so vsi desni, kot vemo). Evo, ti si skrajni levičar.


Nisi odgovoril, spet nakladas.

Zgodovina sprememb…

tony1 ::

Še četrtič, pejstam počasi, v pričakovanju, da se boš vmes naučil brati:
Citiraj me, kje zagovarjam karkoli od slednjega:
"skozi zagovarjanje kapitalizma, nasprotevanju davkom, nasprotovanju obdavcevanju dedovanja?"

-Wall ::

tony1 je izjavil:

Še četrtič, pejstam počasi, v pričakovanju, da se boš vmes naučil brati:
Citiraj me, kje zagovarjam karkoli od slednjega:
"skozi zagovarjanje kapitalizma, nasprotevanju davkom, nasprotovanju obdavcevanju dedovanja?"


Se vedno nisi odgovoril, naj te spomnim, si zlata ribica? Zakaj ti gre tako tezko od tipkovnice :)) Ja ja, saj razumem, pac se en, ki bi bil pri koritu, pa ni, zdaj pa kritizira vse, ki se obnasajo enako kot bi se rad sam (pa nimas korita).

Zgodovina sprememb…

tony1 ::

Dejansko nisi zdrav. Tako se ne da debatirati.

@Un moderator iz Mountain Viewa: Daj popucaj tole, ker ni za nikamor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

-Wall ::

tony1 je izjavil:

Dejansko nisi zdrav. Tako se ne da debatirati.

@Un in Mountain Viewa: Daj popucaj tole, ker ni za nikamor.


Res se ne da pogovarjati, ce se izmikas odkovoru, tako, da postavis kontra vprasanje in temeljis svoj bullshit na njem :)

Da bo jasno, kaj je tony1 pravzaprav zmotilo in cesa ni sposoben zanikati:

-Wall je izjavil:

tony1 je izjavil:

Manjka ti izkušenj z otroci bogatašev. Foter že kao zna živeti z mero, ampak ko se bo ateja spravilo v penzijo (in bodo $$$ presahnili), bosta mulca v roku 5 let fehtarila na prešercu.

Me pa zanima, od kod si ti tak ekspert za otroke bogatasev? Iz rumenih medijev? Ali je spet samo projiciranje, kaj bi ti pocel?

Predvsem pa mislim, da ne bi smeli ocitati obnasanja otrokom drugih, ce se sami zavzemamo za tocno taksno obnasanje in taksno druzbo. Zacni pri spremembi svojih pogledov, potem pa ocitaj drugim, kaksni so, do takrat pa "eat your own shit". Dokler pa zagovarjas nekontrolirano bogatenje """bogatasev""", bodi raje tiho, kaksni so bogatasi, ker izpades najmanj smesno (sem se izognil krsenju pravil foruma, bi ti pa prisolil kaksno bolj konkretno).

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: tony1 ()

tony1 ::

"Manjka ti izkušenj z otroci bogatašev. Foter že kao zna živeti z mero, ampak ko se bo ateja spravilo v penzijo (in bodo $$$ presahnili), bosta mulca v roku 5 let fehtarila na prešercu."

I don't think it says here what you think it says.

-Wall ::

A ves, zato ste popusili na parlamentarnih volitvah, na predsedniskih volitvah, na zupanjskih volitvah in boste se na referendumu. Ker ste pac malo manj inteligentni kot povprecje drzave. Saj so obcine, kjer najdete ljudi na enakem podnivoju, ampak povprecje pa se kar glava boli od vas. In vas imamo dovolj, z retoriko Grimsa ali brez.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: tony1 ()

tony1 ::

Nisi pismen, majkemi.

-Wall ::

tony1 je izjavil:

Nisi pismen, majkemi.

Ne pozabi se kaksen graf prilimat, pa poskrbi, da je cimbolj zabluran, dragi Jurcek-Wanna-Be Bin Grims (namesto mokrih sanj: Bin Jankovic, pac je storklja bolj "lebavo" familijo nasla).

Zgodovina sprememb…

tony1 ::

Konfliktnost te dela paranoičnega.

-Wall ::

Whatever.

Jure14 je izjavil:

"trenutna". Voiitve so mimo. Star je dovolj za penzijo po koncu mandata.
Boli ga briga za vse skupaj. Poskusil bo iztržit največ, kar se bo dalo iz te godlje.
To pa NE bo dosegel z urejanjem zadev, urejanje bo kvečjemu porabljalo občinski proračun za te "nepotrebne" zadeve.


Mislim, da imas tezavo z razumevanjem njegovih generacij (Janez Jansa, Boscarol, Milan Kucan,...), zato projiciras, kaj bi ti naredil na njegovem mestu.

Ampak tule je malo drugace, vseeno imajo te 70 letniki druge vrednote, kot pokvarjenci kapitalizma, ki jim je edina vrednota koliko denarja lahko pobasejo, idealno brez dela in z nategom/krajo drugih.

In to je velik kompleks Tita, kjer vidijo ves blesc dnevov mladosti, sprejemanje pionirckov v sole, masiranje vojske, postavljanju spomenikov njim v cast... slava, ne denar. In za njo so pripravljeni delati.

Vem, da tega ne razumes in tega ne mores razumeti, ker tega nikoli nisi dozivel (sem se jaz ravno za rep ujel). Ker to so mladostni ideli, ki so jim ostali v glavi.

Sicer je enim usekalo na kislo in sanjajo zraven se Goli Otok, diktaturo, vojaske parade, kult osebnosti,... kot npr. Janez Jansa, Zoki je pa bolj miren.

Zoki bi rad imel svoj spomenik poleg spomenika Ivana Hribarja, idelano pa namesto Preserna na Presernovem trgu. Loaded je ze in do konca zivljenja mu ne bo uspelo zapraviti, kakor tudi sinovoma ne.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: tony1 ()

Zimonem ::

Zdaleč od tega , da je pomembno kdo je od kje in kakšne ugodnosti naj bi imel od tega. Ljudje zaslužijo spodobno zdravstveno oskrbo. Tako v Ljubljani kot v celju. Toni ravno zajebancija.

bbbbbb2015 ::

Zimonem je izjavil:

Zdaleč od tega , da je pomembno kdo je od kje in kakšne ugodnosti naj bi imel od tega. Ljudje zaslužijo spodobno zdravstveno oskrbo. Tako v Ljubljani kot v celju. Toni ravno zajebancija.


Zdaj, da ne razlagam, koliko zdravstvenih zavarovanj sem jaz imel v življenju (5+ od ZDA, UK, Azije, Belgije), pač ena za nekaj let, ena za par mesecev...

Vedno, ampak res vedno (razen v Sloveniji) si si izbral zavarovalnico, ki je imela zavarovanje, primerno zate, plačal enkratno ali pač mesečno.
Razen v UK (kjer imajo nek NHS - kot nek sistem zdravstvenih ustanov) plačaš, zavarovanica pa ti povrne.

Kolega mi je v Belgiji pripovedoval, da je imel neko težko srčno operacijo, tam potem je tako, da oni dajo delno fakturo in jo celo direkt zavarovalnici pošiljajo.

Jaz zelo močno dvomim, da pa je slovenski umotvor ZZZS pa tako iber, da samo v Sloveniji to obstaja, ko nek relikt planskega gospodarstva.

Pač čakam, da se oskrba normalizira, kot drugje v EU. To s samim Jankovićem ne bi smelo v imeti nič. Drugod imaš (recimo v Belgiji) državne bolnice, privatne bolnice. Občinskih bolnic, oz. zdravstvenih domov, vsaj jaz, videl nisem. V Bruslju imaš kup nekih ordinacij, nekaj državnih, nekaj privat. Greš pač tja, kamor misliš, da je prav da greš.

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

-Wall je izjavil:

Ne vem, jaz takih neumnosti na tvojem mestu ne bi pisal, saj Zoki vendar pocne tocno to, za kar se sam, z vsem srcem boris? Hinavec?

Zakaj bi morali brati pa samo tvoje neumnosti?
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

111111111111 ::

-Wall je izjavil:

A ves, zato ste popusili na parlamentarnih volitvah, na predsedniskih volitvah, na zupanjskih volitvah in boste se na referendumu. Ker ste pac malo manj inteligentni kot povprecje drzave. Saj so obcine, kjer najdete ljudi na enakem podnivoju, ampak povprecje pa se kar glava boli od vas. In vas imamo dovolj, z retoriko Grimsa ali brez.

Še malo številk v tvoje podstrešje.

SLS - 34 predlaganih - 13 izvoljenih.
SDS - 62 predlaganih - 11 izvoljenih
GS - 51 predlaganih - 1 izvoljen.

:D

Gibanje svoboda, SAB in LMŠ, so uspeli dobiti 1 župana. Imaš prav. Res so pometli s konkurenco. :D

Prehitela jih je samo Levica. :D 13 - predlaganih - 0 izvoljenih. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zimonem ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Zimonem je izjavil:

Zdaleč od tega , da je pomembno kdo je od kje in kakšne ugodnosti naj bi imel od tega. Ljudje zaslužijo spodobno zdravstveno oskrbo. Tako v Ljubljani kot v celju. Toni ravno zajebancija.


Zdaj, da ne razlagam, koliko zdravstvenih zavarovanj sem jaz imel v življenju (5+ od ZDA, UK, Azije, Belgije), pač ena za nekaj let, ena za par mesecev...

Vedno, ampak res vedno (razen v Sloveniji) si si izbral zavarovalnico, ki je imela zavarovanje, primerno zate, plačal enkratno ali pač mesečno.
Razen v UK (kjer imajo nek NHS - kot nek sistem zdravstvenih ustanov) plačaš, zavarovanica pa ti povrne.

Kolega mi je v Belgiji pripovedoval, da je imel neko težko srčno operacijo, tam potem je tako, da oni dajo delno fakturo in jo celo direkt zavarovalnici pošiljajo.

Jaz zelo močno dvomim, da pa je slovenski umotvor ZZZS pa tako iber, da samo v Sloveniji to obstaja, ko nek relikt planskega gospodarstva.

Pač čakam, da se oskrba normalizira, kot drugje v EU. To s samim Jankovićem ne bi smelo v imeti nič. Drugod imaš (recimo v Belgiji) državne bolnice, privatne bolnice. Občinskih bolnic, oz. zdravstvenih domov, vsaj jaz, videl nisem. V Bruslju imaš kup nekih ordinacij, nekaj državnih, nekaj privat. Greš pač tja, kamor misliš, da je prav da greš.

Že precej časa je to tudi pri nas. To so dopolnilne zavarovalne sheme... Tudi sicer greš lahko prek meje opravljat kako storitev.

solatko ::

111111111111 - Razlika med stranko, ki je v politiki 32 let in stranko, ki je nastala aprila (pa niti ni stranka, temveč gibanje) je pri svetnikih zanemarljiva cca 100 svetnikov, razlika nastane, ko pogledaš, kje so svetniki izvojeni. Po tej meritvi je golobček prisoten v mestih, tvoj ljubljeni pa na podeželju, vse pa peljejo scat nestrankarski kandidati, kar je pa nekaj, o čemer bi morali razmišljat v vseh političnih opcijah.
Delo krepa človeka

111111111111 ::

solatko je izjavil:

111111111111 - Razlika med stranko, ki je v politiki 32 let in stranko, ki je nastala aprila (pa niti ni stranka, temveč gibanje) je pri svetnikih zanemarljiva cca 100 svetnikov, razlika nastane, ko pogledaš, kje so svetniki izvojeni. Po tej meritvi je golobček prisoten v mestih, tvoj ljubljeni pa na podeželju, vse pa peljejo scat nestrankarski kandidati, kar je pa nekaj, o čemer bi morali razmišljat v vseh političnih opcijah.

Ker ti svetniki so pa od včeraj a ne? Seveda je veliko svetnikov, ker županov pač niso dobili. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

c3p0 ::

Invictus je izjavil:

Osebnega zdravnika bi morali tako ali tako ukiniti.

Tista fama, da te osebni najbolj pozna, je brez zvze, ker vecina ljudi po par let ne gre k zdravniku. Velja mogoce za penzioniste, ki si tam krajsajo cas...


Pri izbiri osebnega zdravnika mi je glavno, da napiše napotnico kamor želim, pove tako noben nič novega, že pred obiskom vem za kaj gre (preventiva).

Pred par leti sem imel zelo dobrega mladega zdravnika, se je celo potrudil poslušati in se rad pogovoril, brez čvekanja. Žal jo je hitro popihal v privat vode, trenutno imam pa bolj žalost od zdravnika. A napiše kar rabim, kar je zame dovolj dobro.

c3p0 ::

LeQuack je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Folk pa spama zdravnike po mailu v Ljubljani, marikateri večkrat dnevno, ker je pač enostavno. V Domžalah že več kot leto ne šlivijo več emailov. Naroči se.


Brez skrbi, tudi telefone ignorirajo, tako da se ne moreš naročit. Fact.


Nemogoče dobit koga na telefon. Ko si tam, vidiš da zvoni v prazno, tajnica/sestra pa čveka po gsm ali z drugim osebjem. Ko so mediji kontaktirali direktorico ZD, pa je bluzila, da to ne drži, da se javljajo. Lokalno zelo ugledna in spoštovana oseba.

No, od covida naprej vsaj preko emaila odgovorijo, "pisno" težko ignorirajo, tako da niti ni treba tja. Če si starček, nevešč računalnika, imaš pa problem.

-Wall ::

111111111111 je izjavil:


SLS - 34 predlaganih - 13 izvoljenih.
SDS - 62 predlaganih - 11 izvoljenih
GS - 51 predlaganih - 1 izvoljen.

:D

Gibanje svoboda, SAB in LMŠ, so uspeli dobiti 1 župana. Imaš prav. Res so pometli s konkurenco. :D

Prehitela jih je samo Levica. :D 13 - predlaganih - 0 izvoljenih. :D


Ja. Pac razne obcine skozi katere se samo peljes, naj kar imajo, skoda GSjevih ljudi za to.

A to govoris zato, ker je furer tako rekel: "Janez Janša: SDS že petič zapored zmagovalka lokalnih volitev". Tablete so mu popustile, je spregledal SLS.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: -Wall ()

Phantomeye ::

lol enim študijem, za katere se itak relativno malo ljudi odloča, bi kar zapovedali, kje naj službo opravljajo.

To bi bila šele kriza, k bi pol cele generacije (iz principa) odhajale iz zdravstva, takoj k bi dosegli "normo":
.

c3p0 je izjavil:

Invictus je izjavil:

Osebnega zdravnika bi morali tako ali tako ukiniti.

Tista fama, da te osebni najbolj pozna, je brez zvze, ker vecina ljudi po par let ne gre k zdravniku. Velja mogoce za penzioniste, ki si tam krajsajo cas...


Pri izbiri osebnega zdravnika mi je glavno, da napiše napotnico kamor želim, pove tako noben nič novega, že pred obiskom vem za kaj gre (preventiva).

Pred par leti sem imel zelo dobrega mladega zdravnika, se je celo potrudil poslušati in se rad pogovoril, brez čvekanja. Žal jo je hitro popihal v privat vode, trenutno imam pa bolj žalost od zdravnika. A napiše kar rabim, kar je zame dovolj dobro.


10 min si tam, pa kr sklepaš, da je to stalnica. A nej sestre pa zdravnike zaklenejo v celice, kjer so pod stalnim nadzorom, in se jih kaznuje za vsako odstopanje od programa? Brez stika z drugimi sodelavci.

Zgodovina sprememb…

Phantomeye ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Zimonem je izjavil:

Zdaleč od tega , da je pomembno kdo je od kje in kakšne ugodnosti naj bi imel od tega. Ljudje zaslužijo spodobno zdravstveno oskrbo. Tako v Ljubljani kot v celju. Toni ravno zajebancija.


Zdaj, da ne razlagam, koliko zdravstvenih zavarovanj sem jaz imel v življenju (5+ od ZDA, UK, Azije, Belgije), pač ena za nekaj let, ena za par mesecev...

Vedno, ampak res vedno (razen v Sloveniji) si si izbral zavarovalnico, ki je imela zavarovanje, primerno zate, plačal enkratno ali pač mesečno.
Razen v UK (kjer imajo nek NHS - kot nek sistem zdravstvenih ustanov) plačaš, zavarovanica pa ti povrne.

Kolega mi je v Belgiji pripovedoval, da je imel neko težko srčno operacijo, tam potem je tako, da oni dajo delno fakturo in jo celo direkt zavarovalnici pošiljajo.

Jaz zelo močno dvomim, da pa je slovenski umotvor ZZZS pa tako iber, da samo v Sloveniji to obstaja, ko nek relikt planskega gospodarstva.

Pač čakam, da se oskrba normalizira, kot drugje v EU. To s samim Jankovićem ne bi smelo v imeti nič. Drugod imaš (recimo v Belgiji) državne bolnice, privatne bolnice. Občinskih bolnic, oz. zdravstvenih domov, vsaj jaz, videl nisem. V Bruslju imaš kup nekih ordinacij, nekaj državnih, nekaj privat. Greš pač tja, kamor misliš, da je prav da greš.


Sej za dodatno zavarovanje si izbereš zavarovalnico, glede na to, da z osnovnim ne moreš veliko.
««
5 / 27
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stavka zdravnikov 2024 (strani: 1 2 3 499 100 101 102 )

Oddelek: Problemi človeštva
5052242449 (73) 111111111111

Sv........ v slovenskem zdravstvu 2 (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Loža
1271164116 (58628) 111111111111
»

Plača srednje medi. sestre (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26341572 (33229) Malidelničar
»

Obremenjenost družinskih zdravnikov med epidemijo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10815049 (11500) Mato989

Več podobnih tem