» »

Nadomestno vozilo ob uveljavljanju garancije novega vozila

Nadomestno vozilo ob uveljavljanju garancije novega vozila

Meizu ::

Hoj,

trudim se kaj najti po spletu pa mi ne uspeva ravno, neuspeh zelo verjetno pripisujem dejstvu, da nimam pojma o korektni pravni terminologiji v tem primeru in google nima pojma kaj sploh hočem od njega.

Uglavnem zanima me sledeče (to je real case scenario, dotično moj primer):

Imam slabo leto dni star avto in očitno ga heca software (občasno se spravi v limp mode, vendar ne sveti nobena lučka na armaturki, ki bi nakazovala na strojno napako). No, pooblaščeni serviser je avto prevzel v servis in zdaj stoji tam pri njih dokler ne odkrijejo napake. Ko sem ga povprašal, če mi pripada kak nadomestni avto (treba it v službo), mi je odvrnil da ne, da ga tudi trenutno nimajo, ker so vsi avti pri njih trenutno v izposoji.

Zdaj me pa zanima (če ne drugega iz čistega firbca, asistenco preko zavarovanja z vključenim nadomestnim vozilom imam), a obstaja sploh kakšna dejanska pravna podlaga, ki ureja to "pripadnost" nadomestnega vozila v primeru garancije? Tu ne gre za neko koriščenje ekstra jamstva ali dodatne garancije, pač pa glede na starost vozila to spada najbrž direktno v proizvajalčevo garancijsko okno. Ali res stranka v primeru okvare vozila vsaj znotraj garancijskega okna nima pravice do nadomestnega vozila? Kako potem v tem primeru to objasneš recimo delodajalcu (recimo za ta primer, da pač nimaš asistence z nadomestnim vozilom)? Je res edina opcija najem vozila potemtakem? To ni poceni opcija, sploh recimo, če odprava napake terja dlje časa, zakonsko kot vem imajo na razpolago 45 dni?

Meizu ::

Evo, našel:

ZVPot

21.c člen

Proizvajalec oziroma pooblaščeni servis lahko potrošniku za čas popravila blaga, za katero je bila izdana obvezna garancija, zagotovi brezplačno uporabo podobnega proizvoda.

Če proizvajalec potrošniku ne zagotovi nadomestnega proizvoda v začasno uporabo, ima potrošnik pravico uveljavljati škodo, ki jo je utrpel, ker proizvoda ni mogel uporabljati od trenutka, ko je zahteval popravilo ali zamenjavo, do njune izvršitve.

Stroške za material, nadomestne dele, delo, prenos in prevoz izdelkov, ki nastanejo pri odpravljanju okvar oziroma nadomestitvi blaga z novim, plača proizvajalec.

-----------------------

Torej prvo kar se mora zgodit je to, da krijejo stroške prevoza, torej morajo plačat avtovleko, zatem pa v primeru odsotnosti nadomestnega vozila poravnati nastalo škodo zaradi neuporabe.

Vprašanje je zdaj, kako se odmeri nastala škoda - je to cena najema vozila pri drugem ponudniku / rent firmi, ali so tu še drugi stroški vmes? Kaj pa v primeru, ko je že koriščena zavarovalniška avtovleka in asistenca? To gre potem direktno imetniku zavarovanja v minus.

wcpapir ::

Kaj pa v primeru, ko je že koriščena zavarovalniška avtovleka in asistenca? To gre potem direktno imetniku zavarovanja v minus.
Ja.

Meizu ::

Ja.


To je seveda jasno, ampak kakšne so možnosti za kompenzacijo iz strani proizvajalca? Glede na hladen odnos serviserjev bi jim z veseljem v kontro spustil eno petardo, ampak ne mislim komplicirat, če je stvar kompleksna za izvest. Ne bom umrl zaradi ene asistence.

Ampak se mi pa gre bolj za nadomestno vozilo. Če po zakonu pripada vsaj neka kompenzacija, potem naj pripada. Zakaj bi si moral iz zavarovalniške police krit nadomestno vozilo.

111111111111 ::

Meizu je izjavil:

To je seveda jasno, ampak kakšne so možnosti za kompenzacijo iz strani proizvajalca? Glede na hladen odnos serviserjev bi jim z veseljem v kontro spustil eno petardo, ampak ne mislim komplicirat, če je stvar kompleksna za izvest. Ne bom umrl zaradi ene asistence.

Ampak se mi pa gre bolj za nadomestno vozilo. Če po zakonu pripada vsaj neka kompenzacija, potem naj pripada. Zakaj bi si moral iz zavarovalniške police krit nadomestno vozilo.

Tisti, ki zagnoji dobi. Verjemi, da te hoče vsak odpravit kar se da hitro s čimanj stroški.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

2f4u ::

Obujam temo. Enko mojemu primeru. 6 mesecev star, 35keu,... namen posel, firma. Naredim 4000km na mesec.

Avtu je odpovedal infoprocesor in LCD je mrtev. Ta procesor vodi vse pomozne funkcije, gretje, navigacijo, luci, radijo... tudi kdaj razne napake vozjne in uteipanje ledic. Vozim lahko ampak ni to to.

Pred prazniki sem avto peljal na diagnostiko. Sedaj je datum 31.11. kao da rd pride.

Sam do takrat imam delo, poti...

Kaj lahko naredim?
Ta teden bom uradno zahteval zapis in potem naprej na uvoznika v slo.
Jaz pisem po mailu ugotovitve in jim posljem nazaj kot stanje in ugotovljena napaka. Sedaj so se zganili ampak vseeno, ze sedaj sem imel dodatne stroske in zamude.
Je kdo iz avto hise tukaj?

Nikonja ::

Pošlji še enkrat email in citiraj se ne zograj navedeni člen, in še lepo dopiši da če ne dobiš ustrezan odgovor boš uključil še svojega odvetnika. To jih ponavadi zbudi!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zavarovalnica Sava - nadomestno vozilo

Oddelek: Na cesti
3813014 (10909) koyotee
»

Kasko, Sava Premium asistenca - nadomestno vozilo

Oddelek: Na cesti
53749 (3547) bambam20
»

Vprašanje glede pritožbe oz. izpodbijanja zavarovalnega zahtevka.

Oddelek: Loža
395157 (4193) Mare2
»

Prometna nesreča, informacije

Oddelek: Na cesti
163285 (2548) SkIDiver

Več podobnih tem