» »

PciE NVME in thinkstation p510 težava

PciE NVME in thinkstation p510 težava

bizzare- ::

Pozdravljeni,

v ThinkStation P510 bi rad dodal PCI-e nvme disk. Kupil sem standardni ORICO adapter ( https://www.mimovrste.com/dodatki-za-di... ter Samsung nvme disk.
Ko sem vstavil komplet v računalnik mi je ven vrglo mrežo (NIC, ethernet adapter), ko sem dal pcie adapter ven, je mreža spet začela delati.
Zadevo sem poskusil v vseh portih pci-e (razen v tistem kjer imam grafično). V kolikor sem dal adapter v sosednji port od grafične, se pri bootanju sploh ni prikazala grafična (ni bilo slike). V ostalih portih pa mi je vedno disablalo ethernet. V neki točki mi je uspelo, da je sistem zaznal disk (vendar ga nisem mogel formatirati, videl sem le raw particijo; tudi v disk managerju in v disk partu mi ni uspelo).
BIOS sem updejtal na zadnjo verzijo ter ponastavil vse nastavitve na originalne.
Adapter sem poizkusil v enem HP računalniku in ga je iz prve zaznalo.
Danes dobim za poskusiti še en pci-e adapter, tako da poskusim še s tem, vseeno pa vprašanje - ali se je kdo že kdaj soočal s takšno težavo? Prestar chipset?
Alternativno lahko kupim original lenovo flex adapter, ki pa sicer stane 5x več kot navadni pci-e adapter.
Ali se je kdo že kdaj soočil s to težavo?

Hvala vam!

bizzare- ::

Rešeno, problematičen pcie adapter, z drugim je belalo brez težav!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung 960 EVO NVMe na GA-Z77X-UD5H

Oddelek: Pomoč in nasveti
20995 (448) GupeM
»

SSD m2 NVMe na PCIE (druga reža) ni viden

Oddelek: Strojna oprema
261954 (1380) Ahim
»

Hitrost NVMe Samsung 970 EVO Plus 1TB

Oddelek: Strojna oprema
282504 (1382) Steinkauz
»

HP in NVMe via PCIE adapter

Oddelek: Strojna oprema
221571 (1252) krneki0001
»

X58 PCI-e boot

Oddelek: Strojna oprema
403122 (2593) Ahim

Več podobnih tem