» »

Nekdo z laserjem svetil skozi okno in mi morda poškodoval vid! Kaj storiti?

Nekdo z laserjem svetil skozi okno in mi morda poškodoval vid! Kaj storiti?

Tivar ::

Nekdo je z zelo močnim laserjem iz nasprotne stavbe svetil skozi okno in mi posvetil v oči, sedaj vidim veliko črno piko na tem mestu. Vem prbližno lokacijo stanovanja iz katero je svetil laser. Kaj storiti? Je treba it v civilno tožbo, poklicati policijo?
  • predlagal izbris: Ganon ()

janezvalva ::

call 911
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

Tivar ::

Sedaj ne sveti več, nisem siguren katero stanovanje točno, v tisti smeri jih je 5, ino izmed teh petih je.

hbgqzR ::

Vrni jim s tem, vsakemu od teh petih stanovanj. In ne jemlji ujetnikov!

Aston_11 ::

Tivar je izjavil:

Nekdo je z zelo močnim laserjem iz nasprotne stavbe svetil skozi okno in mi posvetil v oči, sedaj vidim veliko črno piko na tem mestu. Vem prbližno lokacijo stanovanja iz katero je svetil laser. Kaj storiti? Je treba it v civilno tožbo, poklicati policijo?

Greš z zdravniku. Lahko še kaj rešijo ali pa preprečijo kakšno sranje.
Kliči policijo.

Miki N ::

Taki ljubitelji si skoraj ne morejo pomagati, da ne bi izvajali svojega "hobija", kot pravimo tukaj saj enkrat dnevno... očitno ko pade mrak, zato preostali uč na peclje - ne bo ti treba dolgo čakati.

hojnikb ::

vrni uslugo.
#brezpodpisa

Tivar ::

hojnikb je izjavil:

vrni uslugo.


Nimam laserja, niti se ne bi spuščal na nivo neandertalca. Zahtevam pa da mi povrne povzročeno škodo in da mu kaj takega NIKOLI več ne pade na pamet! Pozna kdo kakšnega odvetnika za te zadeve?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tivar ()

Tivar ::

Al kaj storit drugega. Kaj da grem tja trkat na teh 5 stanovanj in sprašujem čigav sin ima laser? Al direkt klicat policijo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tivar ()

MadMax ::

Čas prve prijave 02.10.2022 18:03:34
Spol Vesoljec


Trol.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMax ()

DamijanD ::

Verjetno je trol tema. Ampak koliko je tak pointer laser na 20m+ razdalje skozi okno dejansko nevaren?

MadMax ::

Če ni neka specialno fokusirana zadeva z močjo v W (in ne v mW), nič kaj dosti.
Moraš poleg vsaj dvoslojnega stekla (termopan, vsaj 4 površine loma, če je lučkar bil prav tako za oknom vse to še x2, pa daleč od pravokotnega vpada v steklo) upoštevat še čas, ki ga je laser "iz roke" (vse prej kot pri miru, probaj na 10m vsaj sekundo s pointerjem držat cilj na točki velikosti male muhe) ob refleksu veke in očesa sploh bil zmožen peljat v točko mrežnice, kot pravi OP...

Me je pred mnogimi leti oplazil žarek iz "mnogoW" laser showa postavljenega na LJ gradu, pa sem po kaki uri že videl normalno.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Laserji in letala

Oddelek: Loža
153103 (2701) jest10

Laser Pointer

Oddelek: Pomoč in nasveti
9985 (800) dzinks63
»

Poškodba očesa - mrežnice (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6410683 (8724) korenje3
»

Dober laser z čimdaljšim dometom

Oddelek: Kaj kupiti
406013 (4605) __Devil__

Več podobnih tem