» »

What is woman

What is woman

««
50 / 66
»»

TheBlueOne ::

nejclp je izjavil:


Genijalc, izhajal sem iz definicije, ki jo repetirajo transfobi, Hipatija na primer. Niti najmanj ni moja naloga, da bi definiral "odraslo človeško samico", jasno je, da loleki enačite biološki spol z družbenim, jaz ga pač ne. Ženska je oseba, ki je podzavestno človeška samica. Lahko bi napisal, da je ženska oseba, ki je podzavestno ženska, ampak to bi terjalo, da komuniciram z normalnimi ljudmi, ne pa s transfobnimi zmešančki, ki bi se začeli dreti:Ciklična definicija! Svojo definicijo pa še kar skrivaš, lolek, a ti je sploh jasno, kaj je ženska?


Druzbeni spol obdrzite zase in je reseno. Ne pa, da moramo pocasi dajati izbiro pri klasicnem spolu itn. Ce vas druzbeni spol ne bo imel vpliva na klasicen in ga lahko ostali gladko ignoriramo verjetno ne bo tezav. Ko pa bos Hipatiji na WC vletel s ticem pa te bo opozorila, da je na WCju spol in ne druzbeni spol.

Pithlit ::

TheBlueOne je izjavil:

Pithlit je izjavil:


Čaki, ti si rekel da je ženska tista ki hodi h ginekologu. Ergo so trans ženske po tvoje ženske. Kje vidiš ti tu filozofijo?


Ti pa rada polagas besede v usta. Nisem rekel, da je zenska tisto bitje ki gre k ginekologo ampak da ima lociti spole po starih definicijah uporabno vrednost. En od primerov je ginekolog, kjer je dosti lazje, ce je doloceno kakor je. Lazje, da samo posebnez pove zakaj je posebnez, kot pa, da moramo vsi, ker je posebnez relativirizal celo podrocje.

GregiB je izjavil:


... ker so ženske... Kateremu ginekologu hodijo trans ženske? Nisem našel v članku...


Verjetno ko njihov partner rodi.

Osnovnošolske definicije seveda imajo svojo uporabno vrednost. Sploh ko se pogovarjamo z ljudmi ki nimajo dovolj znanja za debato. Ginekologe pa še najmanj zanima poreklo vagine pred nosom.
Life is as complicated as we make it...

tikitoki ::

TheBlueOne je izjavil:

Bo pa verjetno na drugem mestu pri tem kar je treba fluidizirati rasa? Je pa ja cisto nepotreben koncept za uveljavljane superiornosti bele rase? In se nima toliko prakticnih vidikov kot spol. Potem pa sele, da smo lahko zivali in sele potem rastline?

Na koncu pa opustimo vse defincije, ker izjema rusi pravilo.


Rasa ni na nivoju bioloskega spola in dejansko je druzbeni konstrukt, ki nima nobene podpore v biologiji.

GregiB ::

nejclp je izjavil:

Lahko bi napisal, da je ženska oseba, ki je podzavestno ženska, ampak to bi terjalo, da komuniciram z normalnimi ljudmi,
No ja... imaš prav... to so tisti normalni ljudje, ki npr. verjamejo, da je Bibilja Božja beseda, ker tak piše v Bibilji, ne?

nejclp je izjavil:

Svojo definicijo pa še kar skrivaš, lolek, a ti je sploh jasno, kaj je ženska?


Lej, da ne bom lepil gor neke skope slovenske definicije, je tule nemška z Wikipedije:

Frau bezeichnet einen weiblichen erwachsenen Menschen. Weibliche Kinder und Jugendliche werden als Mädchen bezeichnet. Die höfliche Anrede für eine Frau lautet im Deutschen Frau, gefolgt vom Familiennamen der Angesprochenen. In manchen Kontexten ist noch die Bezeichnung als Dame üblich.

Frauen mit typischer genetischer Entwicklung weisen ein Chromosomenpaar XX auf und sind im Gegensatz zu Männern in der Regel in der Lage, von der Pubertät bis zur Menopause schwanger zu werden und Kinder zu gebären. Die weibliche Anatomie umfasst im Unterschied zur männlichen die Eileiter, Eierstöcke, Gebärmutter, Vagina, Vulva, Paraurethraldrüse und Bartholin-Drüsen. Das Becken der erwachsenen Frau ist breiter, die Hüften sind breiter und die Brust ist größer als die eines erwachsenen Mannes. Frauen haben deutlich weniger Gesichts- und andere Körperhaare, eine höhere Körperfettzusammensetzung und sind im Durchschnitt kleiner und weniger muskulös als Männer.

Im Laufe der Menschheitsgeschichte haben traditionelle Geschlechterrollen häufig die Aktivitäten und Möglichkeiten von Frauen definiert und eingeschränkt (vergleiche Weiblichkeit). Vor allem mit der Erringung des allgemeinen Wahlrechts für Frauen lockerten sich im Laufe des 20. Jahrhunderts die Rollenbeschränkungen in vielen Gesellschaften (vergleiche Geschlechterordnung); Frauen erhielten Zugang zu Berufsfeldern, Aufstiegschancen und höherer Bildung und wurden nicht mehr auf traditionelle Hausfrauenrollen festgelegt.


Men je tole kar vredu... Seveda zaključuje pa članek s temle:

Das Wort „Frau“ bezieht sich auf das biologische Geschlecht „weiblich“, im neueren Sprachgebrauch teils auch auf eine transgender Person mit weiblicher Geschlechtsidentität

Torej nekaj, kar si je woke scena izmislila za novo... Šprah-uporabo...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

TheBlueOne ::

Pithlit je izjavil:


Osnovnošolske definicije seveda imajo svojo uporabno vrednost. Sploh ko se pogovarjamo z ljudmi ki nimajo dovolj znanja za debato. Ginekologe pa še najmanj zanima poreklo vagine pred nosom.


Seveda jo imajo, ker na podlagi tega deluje velika vecina druzbe.

Psihicni problemi pa ne smejo postati razlog, da jih definiramo ponovno.

Drugace pa povej kaj vse naj bo fluidno:
1. Spol
2. Rasa
3. Vrsta

Potem pa se kdo odloca kaj naj bo fluidno?

Potem pa bos hitro ugotovila kako slabo imate wokiji vse skupaj zamisljeno. Ker ko je definicija vse kar si kdo zamisli, postane svet kar bebav.

Pithlit ::

Torej tisti del članka ki potrjuje tvoje dojemanje je v redu, tisti del ki ne potrjuje tvojega dojemanja pa ni v redu? Kako že poimenujemo to?
Life is as complicated as we make it...

nejclp ::

TheBlueOne je izjavil:

nejclp je izjavil:


Genijalc, izhajal sem iz definicije, ki jo repetirajo transfobi, Hipatija na primer. Niti najmanj ni moja naloga, da bi definiral "odraslo človeško samico", jasno je, da loleki enačite biološki spol z družbenim, jaz ga pač ne. Ženska je oseba, ki je podzavestno človeška samica. Lahko bi napisal, da je ženska oseba, ki je podzavestno ženska, ampak to bi terjalo, da komuniciram z normalnimi ljudmi, ne pa s transfobnimi zmešančki, ki bi se začeli dreti:Ciklična definicija! Svojo definicijo pa še kar skrivaš, lolek, a ti je sploh jasno, kaj je ženska?


Druzbeni spol obdrzite zase in je reseno. Ne pa, da moramo pocasi dajati izbiro pri klasicnem spolu itn. Ce vas druzbeni spol ne bo imel vpliva na klasicen in ga lahko ostali gladko ignoriramo verjetno ne bo tezav. Ko pa bos Hipatiji na WC vletel s ticem pa te bo opozorila, da je na WCju spol in ne druzbeni spol.

Ja lej, družbeni spol je dejstvo, Hipatija pa itak opreza za tiči na ženskih skretih, sicer ga še ni našla, ampak držimo pesti, da ji uspe in enega končno najde.

Pithlit ::

TheBlueOne je izjavil:

Pithlit je izjavil:


Osnovnošolske definicije seveda imajo svojo uporabno vrednost. Sploh ko se pogovarjamo z ljudmi ki nimajo dovolj znanja za debato. Ginekologe pa še najmanj zanima poreklo vagine pred nosom.


Seveda jo imajo, ker na podlagi tega deluje velika vecina druzbe.

Psihicni problemi pa ne smejo postati razlog, da jih definiramo ponovno.

Drugace pa povej kaj vse naj bo fluidno:
1. Spol
2. Rasa
3. Vrsta

Potem pa se kdo odloca kaj naj bo fluidno?

Potem pa bos hitro ugotovila kako slabo imate wokiji vse skupaj zamisljeno. Ker ko je definicija vse kar si kdo zamisli, postane svet kar bebav.

Družbeni konstrukti so čisto komot vsi lahko fluidni.

GregiB ::

TheBlueOne je izjavil:

Drugace pa povej kaj vse naj bo fluidno:
1. Spol
2. Rasa
3. Vrsta

Potem pa se kdo odloca kaj naj bo fluidno?


Pozabil si vsaj še

4. Starost (biološka in družbena)
5. Zdravstveno stanje (biološki sladkorni bolnik, družbeni sladkorni bolnik, albino...)
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

TheBlueOne ::

Pithlit je izjavil:


Družbeni konstrukti so čisto komot vsi lahko fluidni.


Noro, potem sem jaz lahko temnopolti mehiski lemur. Uuuu bo treba sirit vprasalnike.

Leta so tudi lahko fluidna? Da vem, ce imam pogoje za penzijo?

GregiB je izjavil:


4. Starost (biološka in družbena)
5. Zdravstveno stanje (biološki sladkorni bolnik, družbeni sladkorni bolnik, albino...)


Malenkost pozen. :)Zakaj ne bi bili kar nekaj kar si izmislimo? Neka nesmrtna ezotiricna brezspolna bitja, ki pa imajo supermoc, da jih Wokiji ubogajo.

Zgodovina sprememb…

nejclp ::

GregiB je izjavil:

nejclp je izjavil:

Lahko bi napisal, da je ženska oseba, ki je podzavestno ženska, ampak to bi terjalo, da komuniciram z normalnimi ljudmi,
No ja... imaš prav... to so tisti normalni ljudje, ki npr. verjamejo, da je Bibilja Božja beseda, ker tak piše v Bibilji, ne?

nejclp je izjavil:

Svojo definicijo pa še kar skrivaš, lolek, a ti je sploh jasno, kaj je ženska?


Lej, da ne bom lepil gor neke skope slovenske definicije, je tule nemška z Wikipedije:

Frau bezeichnet einen weiblichen erwachsenen Menschen. Weibliche Kinder und Jugendliche werden als Mädchen bezeichnet. Die höfliche Anrede für eine Frau lautet im Deutschen Frau, gefolgt vom Familiennamen der Angesprochenen. In manchen Kontexten ist noch die Bezeichnung als Dame üblich.

Frauen mit typischer genetischer Entwicklung weisen ein Chromosomenpaar XX auf und sind im Gegensatz zu Männern in der Regel in der Lage, von der Pubertät bis zur Menopause schwanger zu werden und Kinder zu gebären. Die weibliche Anatomie umfasst im Unterschied zur männlichen die Eileiter, Eierstöcke, Gebärmutter, Vagina, Vulva, Paraurethraldrüse und Bartholin-Drüsen. Das Becken der erwachsenen Frau ist breiter, die Hüften sind breiter und die Brust ist größer als die eines erwachsenen Mannes. Frauen haben deutlich weniger Gesichts- und andere Körperhaare, eine höhere Körperfettzusammensetzung und sind im Durchschnitt kleiner und weniger muskulös als Männer.

Im Laufe der Menschheitsgeschichte haben traditionelle Geschlechterrollen häufig die Aktivitäten und Möglichkeiten von Frauen definiert und eingeschränkt (vergleiche Weiblichkeit). Vor allem mit der Erringung des allgemeinen Wahlrechts für Frauen lockerten sich im Laufe des 20. Jahrhunderts die Rollenbeschränkungen in vielen Gesellschaften (vergleiche Geschlechterordnung); Frauen erhielten Zugang zu Berufsfeldern, Aufstiegschancen und höherer Bildung und wurden nicht mehr auf traditionelle Hausfrauenrollen festgelegt.


Men je tole kar vredu... Seveda zaključuje pa članek s temle:

Das Wort „Frau“ bezieht sich auf das biologische Geschlecht „weiblich“, im neueren Sprachgebrauch teils auch auf eine transgender Person mit weiblicher Geschlechtsidentität

Torej nekaj, kar si je woke scena izmislila za novo... Šprah-uporabo...

Lol, pa ne da si štajerc? Nemščine sem se sicer par let učil, ampak sem jo pozabil in od takrat se počutim bistveno bolje. Ker nagravžen jezik, jezuskristus. Na slovenskem forumu si, kamerad.

tikitoki ::

GregiB je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Drugace pa povej kaj vse naj bo fluidno:
1. Spol
2. Rasa
3. Vrsta

Potem pa se kdo odloca kaj naj bo fluidno?


Pozabil si vsaj še

4. Starost (biološka in družbena)
5. Zdravstveno stanje (biološki sladkorni bolnik, družbeni sladkorni bolnik, albino...)


Weeeee, jst mam 1 leto in rabim, da mi krijete zdravnisko sestro, ki me bo hranila, kopala in previjala. ROLF.

Po tehtnem premisleku, rabim se dojiljo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

nejclp ::

Rabiš psihiatra.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejclp ()

tikitoki ::

nejclp je izjavil:


Rabiš psihiatra.


Koncno priznas, da rabite psihijatra in ne prisilo vecine, da se strinja za vasimi zablodami. Hvala.

TheBlueOne ::

nejclp je izjavil:


Rabiš psihiatra.


Mater si dolgocasen s svojo mikroagresijo. Komentiras tam kjer se te ne tice in kjer nimas kompetenc. Ljudje se pocutijo mlajsi ali starejsi ze tisocletja. Se nisi kdaj slisal za pregovor mlad po srcu? Za temi besedami smo se starostno fuidni skrivali.

nejclp ::

tikitoki je izjavil:

nejclp je izjavil:


Rabiš psihiatra.


Koncno priznas, da rabite psihijatra in ne prisilo vecine, da se strinja za vasimi zablodami. Hvala.

Ne, ti ga rabiš. Strokovna javnost je povedala svoje. Ostali ste pa itak loleki.

TheBlueOne ::

nejclp je izjavil:


Ne, ti ga rabiš. Strokovna javnost je povedala svoje. Ostali ste pa itak loleki.


Ti pa ne nehas z mikroagresijo proti starostnikom?

GregiB ::

nejclp je izjavil:

ampak sem jo pozabil in od takrat se počutim bistveno bolje.


Saj vem... ignorance is bliss... To razumeš? Samo zate... Ignoriranje je bleščica....
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

tikitoki ::

nejclp je izjavil:

tikitoki je izjavil:

nejclp je izjavil:


Rabiš psihiatra.


Koncno priznas, da rabite psihijatra in ne prisilo vecine, da se strinja za vasimi zablodami. Hvala.

Ne, ti ga rabiš. Strokovna javnost je povedala svoje. Ostali ste pa itak loleki.


Ojej, si pa res bogi, ce je to najboljse, kar znas skupaj spacati.

Stroka je trdila ze marsikaj, pravzaprav je prispevala k do eni do sedaj najhujsih epidemij zdravstvenih tezav, ko je pripisala zdravju skodljive ucinke napacnim zivilom:).

Do tega je prislo v naravoslovju in medicini, ki sta po objektivnosti svetlobna leta pred druzboslovno stroko:).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

nejclp ::

TheBlueOne je izjavil:

nejclp je izjavil:


Rabiš psihiatra.


Mater si dolgocasen s svojo mikroagresijo. Komentiras tam kjer se te ne tice in kjer nimas kompetenc. Ljudje se pocutijo mlajsi ali starejsi ze tisocletja. Se nisi kdaj slisal za pregovor mlad po srcu? Za temi besedami smo se starostno fuidni skrivali.

Kako nimam kompetenc? Še toliko sem se potrudil, da sem definiral, kaj je ženska, saj ste vi to zahtevali. Ženska je oseba, ki je podzavestno človeška samica. A te kaj moti? Ni ustrezna definicija? A se ne držim teme?

GregiB je izjavil:

nejclp je izjavil:

ampak sem jo pozabil in od takrat se počutim bistveno bolje.


Saj vem... ignorance is bliss... To razumeš? Samo zate... Ignoriranje je bleščica....

Bemti si genij. Ampak definicije ženske pa ne uspeš sprdniti, anede?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejclp ()

nejclp ::

tikitoki je izjavil:

nejclp je izjavil:

tikitoki je izjavil:

nejclp je izjavil:


Rabiš psihiatra.


Koncno priznas, da rabite psihijatra in ne prisilo vecine, da se strinja za vasimi zablodami. Hvala.

Ne, ti ga rabiš. Strokovna javnost je povedala svoje. Ostali ste pa itak loleki.


Ojej, si pa res bogi, ce je to najboljse, kar znas skupaj spacati.

Stroka je trdila ze marsikaj, pravzaprav je prispevala k do eni do sedaj najhujsih epidemij zdravstvenih tezav, ko je pripisala zdravju skodljive ucinke napacnim zivilom:).

Do tega je prislo v naravoslovju in medicini, ki sta po objektivnosti svetlobna leta pred druzboslovno stroko:).

Itak, ko ti avto crkne, ga pelješ k lokalnemu mesarju, mehaniki itak nimajo pojma.

TheBlueOne je izjavil:

nejclp je izjavil:


Ne, ti ga rabiš. Strokovna javnost je povedala svoje. Ostali ste pa itak loleki.


Ti pa ne nehas z mikroagresijo proti starostnikom?

Stari, ti se lahko identificiraš kot 18 letnik, ampak je patetično, če se ti dvigne samo če pogoltneš viagro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejclp ()

GregiB ::

nejclp je izjavil:

Itak, ko ti avto crkne, ga pelješ k lokalnemu mesarju, mehaniki itak nimajo pojma.

Če se tvoj avto identificira kot klobasa, moj se ne...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

nejclp ::

GregiB je izjavil:

nejclp je izjavil:

Itak, ko ti avto crkne, ga pelješ k lokalnemu mesarju, mehaniki itak nimajo pojma.

Če se tvoj avto identificira kot klobasa, moj se ne...

Avto ni človek, niti živo bitje ni. Si resno mentalno izzvan?

tikitoki ::

nejclp je izjavil:


Itak, ko ti avto crkne, ga pelješ k lokalnemu mesarju, mehaniki itak nimajo pojma.



Ne, peljem ga k lokalnemu strokovnjaku, ki ne zna niti definirati kaj avto je. To mi vlije neizmerno zaupanje, da bo avto v najboljsih rokah:).

nejclp ::

tikitoki je izjavil:

nejclp je izjavil:


Itak, ko ti avto crkne, ga pelješ k lokalnemu mesarju, mehaniki itak nimajo pojma.



Ne, peljem ga k lokalnemu strokovnjaku, ki ne zna niti definirati kaj avto je. To mi vlije neizmerno zaupanje, da bo avto v najboljsih rokah:).
No, jaz težav z definicijo nimam. Ženska je oseba, ki je podzavestno človeška samica.
A se ne strinjaš z definicijo?

tikitoki ::

nejclp je izjavil:

tikitoki je izjavil:

nejclp je izjavil:


Itak, ko ti avto crkne, ga pelješ k lokalnemu mesarju, mehaniki itak nimajo pojma.



Ne, peljem ga k lokalnemu strokovnjaku, ki ne zna niti definirati kaj avto je. To mi vlije neizmerno zaupanje, da bo avto v najboljsih rokah:).
No, jaz težav z definicijo nimam. Ženska je oseba, ki je podzavestno človeška samica.
A se ne strinjaš z definicijo?


Zgovarjal si se na stroko. Dejmo, pokazi kje stroka zagovarja to definicjo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

GregiB ::

nejclp je izjavil:

Ženska je oseba, ki je podzavestno človeška samica.
Že tretjič si navedel tole definicijo... Torej... kaj je človeška samica? Al odpremo za to novo temo?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

nejclp ::

GregiB je izjavil:

nejclp je izjavil:

Ženska je oseba, ki je podzavestno človeška samica.
Že tretjič si navedel tole definicijo... Torej... kaj je človeška samica? Al odpremo za to novo temo?
Itak, odpri novo temo, res me zanima, kaj je "človeška samica". Zdej, lahko ugibam, da je "odrasla človeška samica" definicija biološkega spola, ampak vi, genijalčki, pravite, da je to ženska, kar je seveda bedarija.

GregiB ::

nejclp je izjavil:

Zdej, lahko ugibam, da je "odrasla človeška samica" definicija biološkega spola, ampak vi, genijalčki, pravite, da je to ženska, kar je seveda bedarija.
Kaka bedarija, sej si ti to definicijo podal... Zej boš moral samo še definirati, kakšna je razlika med zavestnim in podzavestnim zavedanjem, da si samec oz. samica... in kako jaz vem, da to, česar se zavedam, je moški, da ni slučajno... ženska...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

nejclp ::

GregiB je izjavil:

nejclp je izjavil:

Zdej, lahko ugibam, da je "odrasla človeška samica" definicija biološkega spola, ampak vi, genijalčki, pravite, da je to ženska, kar je seveda bedarija.
Kaka bedarija, sej si ti to definicijo podal... Zej boš moral samo še definirati, kakšna je razlika med zavestnim in podzavestnim zavedanjem, da si samec oz. samica... in kako jaz vem, da to, česar se zavedam, je moški, da ni slučajno... ženska...

To so osnove psihologije, zakaj bi moral to kopi/pejstat? Podzavest je superiorna zavesti, da si greš odrezati tiča je menda izraz nezavednega v zavednem, a ni? Čutijo, da so ženske, vedo, da so ženske. Mogoče si ti tudi, zato si pa tako ogorčen, ker imajo nekateri jajca, da si jih odrežejo, ti jih pa ne premoreš.

Pithlit ::

tikitoki je izjavil:

nejclp je izjavil:


Rabiš psihiatra.


Koncno priznas, da rabite psihijatra in ne prisilo vecine, da se strinja za vasimi zablodami. Hvala.

V Sloveniji moraš za spremembo spola skozi dve leti psihiatrične obravnave. Torej je to pol rešeno tudi z vašega vidika?

TheBlueOne je izjavil:

Pithlit je izjavil:


Družbeni konstrukti so čisto komot vsi lahko fluidni.


Noro, potem sem jaz lahko temnopolti mehiski lemur.

Kar se mene tiče, komot. Ampak kaj od tega kar navajaš je družbeni konstrukt?
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

PacificBlue ::

I’m out.
:3

tikitoki ::

Zanimivo vprasanje je kaj je lezba? Rabimo novo definicijo? TO bo se smesno, k bo LGBT.... sel rakom zvizgat. Mi bo kokic zmanjkal

redtech ::

Dobra stvar je, da bo narava sama poskrbela za izumrtje te skupine. Ostali bodo ljudje, ki se delijo na tiste XY z moškimi spolni organi in tiste XX z ženskimi spolni organi. Vsa ostala družbena norija bo izginila na unicornu skupaj z mavrico po dežju. ;((

nejclp ::

redtech je izjavil:

Dobra stvar je, da bo narava sama poskrbela za izumrtje te skupine. Ostali bodo ljudje, ki se delijo na tiste XY z moškimi spolni organi in tiste XX z ženskimi spolni organi. Vsa ostala družbena norija bo izginila na unicornu skupaj z mavrico po dežju. ;((

Zakaj bi pa kar naenkrat izumrli? Ker si to želiš, ali kako?

Pithlit ::

redtech je izjavil:

Dobra stvar je, da bo narava sama poskrbela za izumrtje te skupine. Ostali bodo ljudje, ki se delijo na tiste XY z moškimi spolni organi in tiste XX z ženskimi spolni organi. Vsa ostala družbena norija bo izginila na unicornu skupaj z mavrico po dežju. ;((

Čakaj, čakaj, čakaj... Zakaj pol pravite da jih je vedno več in da je to problem? Kako je to problem če bodo pa sami od sebe izumrli?
Life is as complicated as we make it...

CoolBits ::

c3p0 ::

nejclp je izjavil:


Avto ni človek, niti živo bitje ni. Si resno mentalno izzvan?


Pred leti je krožila zgodba o enem, ki je imel zelo rad svoj avto. Potem ga je ene noči dobila mama, kako ga je v garaži natepaval v auspuh. Torej boš njemu, ki je res imel rad svoj avto zdaj govoril, da avto ni živ, da nima čustev?? Njemu, ki ljubi svoj avto? Boš rekel, da ima mentalno bolezen?

How dare you!

Horas ::

https://siol.net/trendi/potovanja/v-tem...

noro. normalni se ne smemo sprehajat v hudi vročini v kopalkah, učitli pa razni na višjih pomembnih položajih se pa lahk grejo drag showe????
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Pithlit ::

Horas je izjavil:

https://siol.net/trendi/potovanja/v-tem...

noro. normalni se ne smemo sprehajat v hudi vročini v kopalkah, učitli pa razni na višjih pomembnih položajih se pa lahk grejo drag showe????

Mater jih vlečeš ene paralele... :))
Life is as complicated as we make it...

Horas ::

sovpada.

dejstvo pa je da same prepovedi za nas normalne... za vas prtegnjene taj v bučo, pa vse dovoljeno. narobe svet.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Pithlit ::

Horas je izjavil:

sovpada.

dejstvo pa je da same prepovedi za nas normalne... za vas prtegnjene taj v bučo, pa vse dovoljeno. narobe svet.

Ej mišek... Tud js ne smem po Budvi v kopalkah, tko k ti. Kaj je tvoj point? Da je treba krivdo valit na vse sam nase ne?

Mimogrede, ni Budva nekaj novega. Pejd v kopalkah v random bar v Izoli pa poročaj. Ziher bo ena trans ženska v Murski Soboti kriva da te vn fuknejo.
Life is as complicated as we make it...

fulk ::

nejclp je izjavil:


Kako ne znam pojasniti? Ženska je oseba, ki je podzavestno človeška samica. A maš ti boljšo definicijo? Na dan z njo, ne bit sramežljiv, kot ena pičkica.


Kakšna sick fuck definicija je to!?
S tabo debatirati je isto kot debatirati s pristnimi flateartherji. Trosiš bebavosti, ki se zdijo logične samo v tvoji glavi.
Niti ne vem kje bi začel dekonstruirati neumnost, ki si jo spisal. Lol. "podzavestno človeška samica".

Wokije je treba eliminirat, politično, seveda :))

nejclp ::

fulk je izjavil:

nejclp je izjavil:


Kako ne znam pojasniti? Ženska je oseba, ki je podzavestno človeška samica. A maš ti boljšo definicijo? Na dan z njo, ne bit sramežljiv, kot ena pičkica.


Kakšna sick fuck definicija je to!?
S tabo debatirati je isto kot debatirati s pristnimi flateartherji. Trosiš bebavosti, ki se zdijo logične samo v tvoji glavi.
Niti ne vem kje bi začel dekonstruirati neumnost, ki si jo spisal. Lol. "podzavestno človeška samica".

Wokije je treba eliminirat, politično, seveda :))

Genijalc, seveda ne veš, nisi posebno bister zato si pa rasist, antisemit, antivaxer in vse ostalo.
Saj loleki sami definirate žensko, z Walshem in Hipatijo na čelu, takole: "A woman is an adult female human." Se pravi, "Ženska je odrasla človeška samica". Jaz sem definicijo samo rafiniral, ženska je pač podzavestno ženska, ergo, podzavestno človeška samica. Podzavest je superiorna zavesti, če je oseba podzavestno ženska, potem je ženska, ne glede na kariotip, obliko spolovil in ostalega.
Ženska je oseba, ki je podzavestno človeška samica. A maš ti boljšo definicijo? Na dan z njo, ne bit sramežljiv, kot ena pičkica.

PacificBlue ::

Treba gledat etimologijo:

Woman does not have sexist undertones; the origins are in fact platonic. The word originally was wimman, which meant "adult female". Going further back, this was the infamous word wifman, also the direct origin of the word "wife", after a dropping of -man. Wifman is a combination of two words; that being wif, "female" and man, meaning "human". Yes, man used to be a gender neutral word meaning "person" and still exists today in reference to all of humankind, and also as a male, a term which developed later. Man is from the reconstructed Proto-Germanic word manwaz, which stems from the Proto-Indo-European root man, also referring to "people". As such a ubiquitous term, man has altered very little over time. Wif as a prefix for wifman also traces back to Proto-Germanic and the word wiban, still referring to a female. Though the origin for this is uncertain, but it has been theorized to come from several (theorized) PIE words, the two most common theories being that it came from a word meaning "female genitalia" and that it came from an early word for "shame". If the latter is true, the word is sexist, but not in the way most people think. Really, woman means "female human".

...

The problem here is, that "gender" in grammar means little more than a certain kind of noun class, and isn't as reliant on the sex of the object itself.

In fact, the word "gender" itself first appeared in English with the same meaning as its Latin ancestor: "kind, sort, class, a class or kind of persons or things sharing certain traits".[1] Its sense of "male/female" came centuries later, and was still only a secondary definition.

This changed when "sex", previously the dominant term for distinguishing males and females, gained the "intercourse" meaning - a meaning first attested only in 1929! A new, unambiguous word was needed, and "gender" won out.

Grammatical gender is an older sense of "gender" than literal gender.

Another example of the gender system's disregard for semantics is the word "woman", whose etymology I've covered here. Back in Old English, the word was wifman, and its grammatical gender was...masculine. The shorter form, wif, meant roughly the same thing, and its grammatical gender was...neuter.
The problem here is, as mentioned above, that "gender" in grammar means little more than a certain kind of noun class, and isn't as reliant on the sex of the object itself.

In fact, the word "gender" itself first appeared in English with the same meaning as its Latin ancestor: "kind, sort, class, a class or kind of persons or things sharing certain traits".[1] Its sense of "male/female" came centuries later, and was still only a secondary definition.

This changed when "sex", previously the dominant term for distinguishing males and females, gained the "intercourse" meaning - a meaning first attested only in 1929! A new, unambiguous word was needed, and "gender" won out.

Grammatical gender is an older sense of "gender" than literal gender.

Another example of the gender system's disregard for semantics is the word "woman", whose etymology I've covered here. Back in Old English, the word was wifman, and its grammatical gender was...masculine. The shorter form, wif, meant roughly the same thing, and its grammatical gender was...neuter.

Its literal meaning was still "female human", but the grammatical gender was the opposite of the actual gender.
I’m out.
:3

Zgodovina sprememb…

tikitoki ::

nejclp je izjavil:

fulk je izjavil:

nejclp je izjavil:


Kako ne znam pojasniti? Ženska je oseba, ki je podzavestno človeška samica. A maš ti boljšo definicijo? Na dan z njo, ne bit sramežljiv, kot ena pičkica.


Kakšna sick fuck definicija je to!?
S tabo debatirati je isto kot debatirati s pristnimi flateartherji. Trosiš bebavosti, ki se zdijo logične samo v tvoji glavi.
Niti ne vem kje bi začel dekonstruirati neumnost, ki si jo spisal. Lol. "podzavestno človeška samica".

Wokije je treba eliminirat, politično, seveda :))

Genijalc, seveda ne veš, nisi posebno bister zato si pa rasist, antisemit, antivaxer in vse ostalo.
Saj loleki sami definirate žensko, z Walshem in Hipatijo na čelu, takole: "A woman is an adult female human." Se pravi, "Ženska je odrasla človeška samica". Jaz sem definicijo samo rafiniral, ženska je pač podzavestno ženska, ergo, podzavestno človeška samica. Podzavest je superiorna zavesti, če je oseba podzavestno ženska, potem je ženska, ne glede na kariotip, obliko spolovil in ostalega.
Ženska je oseba, ki je podzavestno človeška samica. A maš ti boljšo definicijo? Na dan z njo, ne bit sramežljiv, kot ena pičkica.


Imas vec boljih in za razliko od tvojega zmazka, uveljavljenih definicij. Pobrskaj po predhodnih komentarji, al pa uporabi google. Sej vemo, da nisi tako neumen, da ne bi znal googlat.

nejclp ::

Kako obstajajo boljše, če je pa moja ultimativna? Dejansko definira vse ženske, boljše nisem našel.

Saj vem, da nisi tako neumen, da ne bi znal kopi/pejstat, pripopaj tukaj svojo najljubšo definicijo, kaj si taka pičkica, da jo skrivaš?

tikitoki ::

Si polpismena opica? Sem ti napisal kje jih najdes.

nejclp ::

tikitoki je izjavil:

Si polpismena opica? Sem ti napisal kje jih najdes.

Ja, si napisal, ampak če pobrskam po tvojih komentarjih, ugotovim le to, da se sliniš nad petnajstletnicami, tvoje definicije ženske pa ne najdem.

Če guglam, ne najdem nič novega,

"A woman is an adult female human being",

"A woman is an adult female human"

in "Female human being; a person assigned a female sex at birth, or a person who defines herself as a woman".

Torej večinoma, da je to "človeška samica" in potem še možnost, da se kot taka identificira.

Moja definicija, "Ženska je oseba, ki je podzavestno človeška samica" je bistveno bolj precizna in točna od vseh, kar sem jih našel.

Zato pa sprašujem, kakšna je transfobna definicija, a ženske še definirat ne znate, ali kako?

c3p0 ::

Tipični satanist, želi vnašat zmedo kjer je prej ni bilo.

Poglej med noge poljubnemu predstavniku človeške vrste, poglej jih par sto in si boš oblikoval mnenje. Pa tista izjema ali dve ne bo potrdila ničesar (tvojega).
««
50 / 66
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Sprememba spola in upokojitev kot? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
8312116 (10249) ahac

Več podobnih tem