» »

What is woman

What is woman

««
22 / 66
»»

Bolibri ::

Da se malo vtaknem v diskurt:

Tole si napisal tako, kot da razen vprašanj nimaš nič.
Katera pa so dejstva, zaradi katerih meniš, da so mnenja (lahko) prikrojena, bodisi zaradi takšnih ali drugačnih interesov?

Ker večina, ki limajo članke, imajo argument, da zato "ker lahko, in da skoraj drugače ne more biti" in to imenujejo kritično razmišljanje, kar pa seveda ni.

Slopek ::

Ja seveda, saj otoke lahko kar kupiš in prodajajo se bolje, kot vroče žemljice.
Starševstvo definitivno ni za vsakogar, si lepo izpustila, saj se s tem gotovo ne strinjaš, haha.
Ampak za dobro otrok se gre, Ane?
Pravim, moji bodo za šalo opravili s temi snezinkicami.

Tole spodaj so objavili v Times, pa zate gotovo ni zadosten razlog, da bi verjela:
Med tistimi, ki so najprej jemali zaviralce pubertete in nato hormone nasprotnega spola, so ugotovili, da se njihova rast kosti ni povrnila v celoti. "To bi lahko vodilo tudi do povečanega tveganja za izčrpavajoče zlome prej, kot bi pričakovali pri normalnem staranju - v 50. namesto v 60. - in do neposrednejše škode za bolnike, ki začnejo zdravljenje z že nasploh šibkimi kostmi," piše časnik.

"Ob tem dodaja raziskavo, ki navaja, da se "v najstniških letih gostota kosti običajno poveča za približno 8 do 12 % na leto". Analiza "sedmih študij z Nizozemske, iz Kanade in Anglije, ki so vključevale približno 500 transspolnih najstnikov od leta 1998 do 2021, pa je pokazala, da medtem ko so najstniki jemali zaviralce pubertete, "v povprečju niso pridobili nobene kostne gostote - in močno zaostali za svojimi vrstniki"."

Dokazov pa seveda ni, razen teh, da ni gostote kosti in da zaostajajo za vrstniki? So pa dejanski podatki, zgleda skrivnost, ampak zadeva je popolnoma transparentna, saj znanost pa to....

"V Times še omenjajo, da je Nacionalni inštitut za zdravje je dodelil 7 milijonov dolarjev štirim vrhunskim ameriškim klinikam za spol, "da bi preučile učinke zaviralcev pubertete in hormonske terapije na transspolne mlade. V razlagi svoje študije so poudarili, da Združene države niso predložile nobenih podatkov o vplivu ali varnosti zaviralcev pubertete, zlasti med transspolnimi bolniki, mlajšimi od 12 let. Prav tako nihče ne ve, koliko otrok prejema ta zdravila, saj "v Združenih državah ni centraliziranega sledenja receptov za zaviralcev pubertete"."

Woketardi gotovo veste bolje in več, saj prodajalci teh blokerjev pravijo drugače. :)))

Pithlit ::

Slopek je izjavil:

Ja seveda, saj otoke lahko kar kupiš in prodajajo se bolje, kot vroče žemljice.
Starševstvo definitivno ni za vsakogar, si lepo izpustila, saj se s tem gotovo ne strinjaš, haha.
Ampak za dobro otrok se gre, Ane?
Pravim, moji bodo za šalo opravili s temi snezinkicami.

Tole spodaj so objavili v Times, pa zate gotovo ni zadosten razlog, da bi verjela:
Med tistimi, ki so najprej jemali zaviralce pubertete in nato hormone nasprotnega spola, so ugotovili, da se njihova rast kosti ni povrnila v celoti. "To bi lahko vodilo tudi do povečanega tveganja za izčrpavajoče zlome prej, kot bi pričakovali pri normalnem staranju - v 50. namesto v 60. - in do neposrednejše škode za bolnike, ki začnejo zdravljenje z že nasploh šibkimi kostmi," piše časnik.

"Ob tem dodaja raziskavo, ki navaja, da se "v najstniških letih gostota kosti običajno poveča za približno 8 do 12 % na leto". Analiza "sedmih študij z Nizozemske, iz Kanade in Anglije, ki so vključevale približno 500 transspolnih najstnikov od leta 1998 do 2021, pa je pokazala, da medtem ko so najstniki jemali zaviralce pubertete, "v povprečju niso pridobili nobene kostne gostote - in močno zaostali za svojimi vrstniki"."

Dokazov pa seveda ni, razen teh, da ni gostote kosti in da zaostajajo za vrstniki? So pa dejanski podatki, zgleda skrivnost, ampak zadeva je popolnoma transparentna, saj znanost pa to....

"V Times še omenjajo, da je Nacionalni inštitut za zdravje je dodelil 7 milijonov dolarjev štirim vrhunskim ameriškim klinikam za spol, "da bi preučile učinke zaviralcev pubertete in hormonske terapije na transspolne mlade. V razlagi svoje študije so poudarili, da Združene države niso predložile nobenih podatkov o vplivu ali varnosti zaviralcev pubertete, zlasti med transspolnimi bolniki, mlajšimi od 12 let. Prav tako nihče ne ve, koliko otrok prejema ta zdravila, saj "v Združenih državah ni centraliziranega sledenja receptov za zaviralcev pubertete"."

Woketardi gotovo veste bolje in več, saj prodajalci teh blokerjev pravijo drugače. :)))

Sej ne boš imel težav z limanjem vira? Če times navaja bo link pač tam. En copy paste... Pol pa še enkrat preberi kakšne vse varovalke se uporablja pa kdo in kako se odloča... ter predvsem zakaj. Si mogoče (recimo da si, čeprav dvomim) pomislil da marsikomu končni rezultat odtehta vse te rizike in zaplete? A veš, pri nekaterih operacijah se razni zapleti merijo tudi do 50% možnosti, pa se jih ljudje vseeno poslužujejo... ampak te operacije tebe, začuda, ne motijo in se ne mečeš po trepalnicah da "tega ne smejo delat!".
Life is as complicated as we make it...

Slopek ::

Ti majke mi, nisi normal. To je objavil NYT november 2022(že tretjič ti to pišem). Išči pa sama. Misliš, da sam pišem nekaj?
Pa kot sem sem rekel. Vi svoje kar špikajte, zavirajte, karkoli....
Moji bodo alfa samci in sploh ne vem kaj se kurčim? Mogoče zato, ker mi ni vseeno niti za tuje otroke, ki imajo za starše a žalost woketarde, ki izvajajo atomsko permisivno vzgojo, kjer otrok pri 3-8 ve, da ni pravega spola. Malo manj Netflixa, novodobne književnosti, zdrava domača hrana, pa te zadeve nekako zvodenijo.

HolyFuck1 ::

Izvoli Pithlit, Slopekov vir. https://www.nytimes.com/2022/11/14/heal...

A ti lahko vržem enega strawmana? Me ne boš zacoprala v krastačo?

Kaj meniš na prakso elektrošoka ter lobotomije - oba sprejeta in redno prakticirana posega na področju psihiatrije v začetku dvajsetega stoletja. Takrat so bile takšne prakse podprte z raziskavami in mnejni stroke. Bi jih pustila izvajati na svojih malčkih?

Pithlit ::

Dejmo razlikovati med virom pa člankom no. Sej nismo v lokalni oštariji.. Glede na to da imata dostop do članka ki je baje objavil tudi študijo, ne razumem zakaj je tako težko link do te študije kopirat pa sm prilepit? A je dejansko lažje in časovno manj potratno se z mano 2 dni kregat pa živce zgubljat?
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

HolyFuck1 ::

Tvoje premikanje goalpostov je smeha vredno. Citati so od zaposlene pri tvoji predragi Mayo kliniki -> Dr. Sundeep Khosla, who leads a bone research lab at the Mayo Clinic.

Ti je težko odgovarjat na moja vprašanja? Se ti zdi, da so nesmiselna, oz. nerelevantna? Samo nimaš odgovorov? Si mogoče odkrila kritično razmišljanje, pa se odmikaš od svojih pogledov?

Pithlit ::

Za vir sprašujem. Nekaj kar lahko kliknem. Že tretji dan pa dobivam samo "vir najdeš tam pa tam". Dostopa do tam pa tam jaz nimam, zato prosim da mi ta Link vidva, ki dostop imata, prilimata. Že tri dni. Pa še raje prerekata z mano kot da bi naredila nekaj tako hudo preprostega.

In še n-tič: nihče ne trdi da so zaviralci brez neželenih stranskih učinkov.
Life is as complicated as we make it...

nevone ::

Zakaj mislite, da lahko odločate o tem, kako se ljudje oziroma starši odločajo glede sebe in svojih otrok?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

HolyFuck1 ::

Dostopa do tam pa tam jaz nimam, zato prosim da mi ta Link vidva, ki dostop imata, prilimata

Imaš dostop. Sem mislil, da smo na tehnološkem forumu, kjer nas preprosti paywalli ne znajo ustaviti: https://web.archive.org/web/20221207095...

Zakaj mislite, da lahko odločate o tem, kako se ljudje oziroma starši odločajo glede sebe in svojih otrok?

Popolnoma vseeno mi je kaj delate s svojimi drekobrbci. Izražam samo svoje skrbi glede uporabe farmacevtskih izdelkov, katerih dolgoročni učinki niso znani.

c3p0 ::

nevone je izjavil:

Zakaj mislite, da lahko odločate o tem, kako se ljudje oziroma starši odločajo glede sebe in svojih otrok?

o+ nevone


Nekoga mladega in zelo dojemljivega zgroomaš, ga postaviš na pedestal in reče "želim biti punčka!". In vsi kritiki morajo biti tiho, ker je to njegova svobodna odločitev? Vidiš flawed logic?

nevone ::

Nekoga mladega in zelo dojemljivega zgroomaš, ga postaviš na pedestal in reče "želim biti punčka!". In vsi kritiki morajo biti tiho, ker je to njegova svobodna odločitev? Vidiš flawed logic?


Kdo pa je rekel, da moraš biti tiho? Postavila sem vprašanje, na katerega se (lahko/mora) odgovori(ti), ne pa da se mora biti tiho. Mar misliš, da jaz ne bi smela postaviti tega vprašanja?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Pithlit ::

HolyFuck1 je izjavil:

Dostopa do tam pa tam jaz nimam, zato prosim da mi ta Link vidva, ki dostop imata, prilimata

Imaš dostop. Sem mislil, da smo na tehnološkem forumu, kjer nas preprosti paywalli ne znajo ustaviti: https://web.archive.org/web/20221207095...

Zakaj mislite, da lahko odločate o tem, kako se ljudje oziroma starši odločajo glede sebe in svojih otrok?

Popolnoma vseeno mi je kaj delate s svojimi drekobrbci. Izražam samo svoje skrbi glede uporabe farmacevtskih izdelkov, katerih dolgoročni učinki niso znani.

Še kar se prerekaš namesto da bi zadevo poenostavil.
Life is as complicated as we make it...

HolyFuck1 ::

Še kar se prerekaš namesto da bi zadevo poenostavil.

Še kar ponavljaš ideološko mantro, namesto da bi kritično pomislila.

Pithlit ::

HolyFuck1 je izjavil:

Dostopa do tam pa tam jaz nimam, zato prosim da mi ta Link vidva, ki dostop imata, prilimata

Imaš dostop. Sem mislil, da smo na tehnološkem forumu, kjer nas preprosti paywalli ne znajo ustaviti: https://web.archive.org/web/20221207095...

Zakaj mislite, da lahko odločate o tem, kako se ljudje oziroma starši odločajo glede sebe in svojih otrok?

Popolnoma vseeno mi je kaj delate s svojimi drekobrbci. Izražam samo svoje skrbi glede uporabe farmacevtskih izdelkov, katerih dolgoročni učinki niso znani.

GnRH analoge se uporablja od sredine 70ih let. Slabih 50 let uporabe zate ni dovolj?

HolyFuck1 je izjavil:

Še kar se prerekaš namesto da bi zadevo poenostavil.

Še kar ponavljaš ideološko mantro, namesto da bi kritično pomislila.

Ne vem kje v citiranem stavku si ideologijo našel... pojasni pa to tvoje obnašanje.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

Jarno ::

#Reprodukcija fuč.
#65W!

Pithlit ::

Jarno je izjavil:

#Reprodukcija fuč.

Zaradi 0,15% populacije se nam pa res ni treba bati za reprodukcijo. Kar se reprodukcije tiče imamo veliko večje socioekonomske probleme.
Life is as complicated as we make it...

HolyFuck1 ::

GnRH analoge se uporablja od sredine 70ih let. Slabih 50 let uporabe zate ni dovolj?

Ne uporablja se jih z namenom, o katerem debatiramo. Mar govorimo o raku na jajčnikih?

Ne vem kje v citiranem stavku si ideologijo našel... pojasni pa to tvoje obnašanje.

Tvoje slepo prepričanje v svoj (zeitgeistni) prav.

Circlejerk lahko zaključim s podobno sliko, kot sem ti jo dal že v prvem svojem postu.

Jarno ::

Pithlit je izjavil:

Jarno je izjavil:

#Reprodukcija fuč.

Zaradi 0,15% populacije se nam pa res ni treba bati za reprodukcijo. Kar se reprodukcije tiče imamo veliko večje socioekonomske probleme.


Zadevo lahko pogledaš tudi z osebnega stališča, ko nekomu v otroških letih vsiljuješ življenjsko predlogo.
#65W!

nightrage ::

Ženska bi naj bila osmo čudo sveta, sej veste sedem čudes sveta že obstaja, medtem ko sta številki 9 in 10 čudo sveta rezervirani za pripomočke, ki jih ženske nosijo v torbah.:D:))8-)
Alex Jernej Würtz -> teži ti terminator.

Pithlit ::

HolyFuck1 je izjavil:

GnRH analoge se uporablja od sredine 70ih let. Slabih 50 let uporabe zate ni dovolj?

Ne uporablja se jih z namenom, o katerem debatiramo. Mar govorimo o raku na jajčnikih?

Ne uporablja se z istim namenom, kar pa ne spremeni delovanja niti stranskih učinkov. Te stranski učinki ki vam vlivajo strah v kosti (pun intended) so isti tudi v cis pacientih. In teh je za par velikostnih razredov več, ampak za te vam dol visi. I wonder why.

Mimogrede, sem ugotovila zakaj nočete u ega vira, po katerem sprašujem, prilimat. Ker ne obstaja.
Life is as complicated as we make it...

D3m ::

nightrage je izjavil:

Ženska bi naj bila osmo čudo sveta, sej veste sedem čudes sveta že obstaja, medtem ko sta številki 9 in 10 čudo sveta rezervirani za pripomočke, ki jih ženske nosijo v torbah.:D:))8-)


Se strinjam.
|HP EliteBook|R5 6650U|

neooo ::

nejclp ::

neooo je izjavil:

https://youtube.com/shorts/3vFiEP4f0Bk?...

;)

Pravila za sodelovanje v športnih dogodkih, v kateri dovolijo transženskam tekmovati, so izjemno stroga. Tako stroga, da včasih diskvalificirajo tudi "biOloškE" ženske. https://www.axios.com/2021/07/03/namibi...

hendriks ::

Vsaka oseba, ki misli da potrebuje spremembo spola, potrebuje najprej psihoterapijo. Ne pa da jim je potem žal:
https://si.aleteia.org/2023/03/13/obzal...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hendriks ()

nejclp ::

Arnecan popa materiale mormonov, ti materiale evangeličanov, dajte še kaj od pravoslavcev in kameradov talibanov pripopat.

Pithlit ::

hendriks je izjavil:

Vsaka oseba, ki misli da potrebuje spremembo spola, potrebuje najprej psihoterapijo. Ne pa da jim je potem žal:
https://si.aleteia.org/2023/03/13/obzal...

Še en ki ne prebere drugega kot robne stvari ki jih potem fura.

V Sloveniji proces tranzicije traja najmanj 4 leta. 2 leti psihološke obravnave, nato 2 leti hormonske terapije (v teh dveh letih se psihološka obravnava nadaljuje) in šele za tem se človek lahko postavi v čakalno vrsto za operativni poseg (kar lahko traja tudi par let).

Kaj vse Američani v svojem neobstoječem zdravstvenem sistemu počnejo (kjer v praksi vržeš denar na mizo pa te prektično nihče nič ne vpraša) je pač nekaj kar ne moremo pri nas aplicirat. Kljub temu njihove smernice navajajo najmanj leto psihološke obravnave pred operacijo (za hormonsko terapijo tam načeloma ne rabiš čakat) - vse seveda odvisno od zakonov po posameznih državicah. Da ne bo pomote - jaz absolutno podpiram nujo psihološke obravnave pred tako drastičnimi koraki.

Edin to še, obžalovanje je povsem realna možnost pri vsaki spremembi. Tudi pri operacijah ki človeku rešijo življenje se najde ljudi ki postfactum odločitev obžalujejo. Ni to ekskluziva SRS.
Life is as complicated as we make it...

nightrage ::

D3m je izjavil:

nightrage je izjavil:

Ženska bi naj bila osmo čudo sveta, sej veste sedem čudes sveta že obstaja, medtem ko sta številki 9 in 10 čudo sveta rezervirani za pripomočke, ki jih ženske nosijo v torbah.:D:))8-)


Se strinjam.


Sej druge izbire res nimaš. :D8-)
Alex Jernej Würtz -> teži ti terminator.

Horas ::

nevone je izjavil:

Zakaj mislite, da lahko odločate o tem, kako se ljudje oziroma starši odločajo glede sebe in svojih otrok?

o+ nevone


mogoče zato ker se jih večina ni sposobna odločevat v otrokovem imenu??? pa ja vidite ka vse delajo nekateri po svetu! to jekriminal! do 18. naj majo lepo psihološko pomoč potem pa če še vedno tk čutijo se pač naj režejo. pred tem pa res nobenih kemikalij pa nekega pranja možganov!
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Pithlit ::

nejclp je izjavil:

Arnecan popa materiale mormonov, ti materiale evangeličanov, dajte še kaj od pravoslavcev in kameradov talibanov pripopat.

Kar večina ljudi popa tukaj so dokaj legitimni pomisleki.

Regret je dejstvo.
Faljene operacije so dejstva.
Stranski učinki so dejstva.
Športni problemi so dejstva.
Psihični problemi so dejstva.

Problematično je le to da se robne primere iz teh prispevkov pripisuje celotni trans populaciji. Povsem enako kot če jaz prilimam primer v katerem nek tip posili punco in na podlagi tega postavim trditev da so vsi moški posiljevalci. V resnici je veliko večji delež ženske populacije ki doživlja spolno nadlegovanje kot pa je delež trans populacije - iz tega bi lahko potegnili zaključek da je delež cis posiljevalcev večji kot je delež trans oseb. Če bi bili simpleton-i. Pa nismo.

https://www.nsvrc.org/statistics

Zakaj proti temu ni take gonje kot je proti trans ljudem? 81% žensk/43% moških (ja, je Amerika, recimo da je pri nas bolje... recimo)... V primerjavi z 0,15% populacije? In vi boste tukaj nabijali o morali in etiki?
Life is as complicated as we make it...

neooo ::

nejclp je izjavil:

neooo je izjavil:

https://youtube.com/shorts/3vFiEP4f0Bk?...

;)

Pravila za sodelovanje v športnih dogodkih, v kateri dovolijo transženskam tekmovati, so izjemno stroga. Tako stroga, da včasih diskvalificirajo tudi "biOloškE" ženske. https://www.axios.com/2021/07/03/namibi...



Zenska se lahko imenuje le bioloska zenska. Tako lahkov zenskem sportu tekmuje torej le bioloska zenska. Transzenska je pa transzenska. Pac moski, ki se pocuti zensko, torej transzenska. Lahko tekmujejo v moski konkurenci zarad mene.

Pithlit ::

neooo je izjavil:

nejclp je izjavil:

neooo je izjavil:

https://youtube.com/shorts/3vFiEP4f0Bk?...

;)

Pravila za sodelovanje v športnih dogodkih, v kateri dovolijo transženskam tekmovati, so izjemno stroga. Tako stroga, da včasih diskvalificirajo tudi "biOloškE" ženske. https://www.axios.com/2021/07/03/namibi...



Zenska se lahko imenuje le bioloska zenska. Tako lahkov zenskem sportu tekmuje torej le bioloska zenska. Transzenska je pa transzenska. Pac moski, ki se pocuti zensko, torej transzenska. Lahko tekmujejo v moski konkurenci zarad mene.

Trans že ženske so na siliciju bazirane?
Life is as complicated as we make it...

nejclp ::

neooo je izjavil:

nejclp je izjavil:

neooo je izjavil:

https://youtube.com/shorts/3vFiEP4f0Bk?...

;)

Pravila za sodelovanje v športnih dogodkih, v kateri dovolijo transženskam tekmovati, so izjemno stroga. Tako stroga, da včasih diskvalificirajo tudi "biOloškE" ženske. https://www.axios.com/2021/07/03/namibi...



Zenska se lahko imenuje le bioloska zenska. Tako lahkov zenskem sportu tekmuje torej le bioloska zenska. Transzenska je pa transzenska. Pac moski, ki se pocuti zensko, torej transzenska. Lahko tekmujejo v moski konkurenci zarad mene.

Ne, transženska se že rodi kot ženska, le da je v telesu, ki je sicer značilno za človeške samce. Transženska je ženska. Ženske so pač različne.



Itak da lahko tekmujejo z drugimi ženskami saj so ženske in dejansko že tekmujejo, a si zakrivaš oči pred realnostjo?

neooo ::

No zate je trans zenska, zenska. Zame pa ni , ker to ni realisticno,biolosko , opazovano vidno stanje.
;) In se strinjava da se ne strinjava. V njej ni nic zenskega, razen mogoce se pocuti tako. Ampak zaradi pocutja biti zenska, nemores biti zenska.

Ja tekmujejo, vem. Le strinjam se ne s tem. Zakaj pa nocejo tekmovati v splosni kategoriji? Pac z moskimi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neooo ()

Pithlit ::

neooo je izjavil:

No zate je trans zenska, zenska. Zame pa ni , ker to ni realisticno,biolosko , opazovano vidno stanje.
;) In se strinjava da se ne strinjava.

Ti še ne strinjaš s stroko. Kar pomeni da se motiš.
Life is as complicated as we make it...

nejclp ::

neooo je izjavil:

No zate je trans zenska, zenska. Zame pa ni , ker to ni realisticno,biolosko , opazovano vidno stanje.
;) In se strinjava da se ne strinjava. V njej ni nic zenskega, razen mogoce se pocuti tako. Ampak zaradi pocutja biti zenska, nemores biti zenska.

Ja tekmujejo, vem. Le strinjam se ne s tem. Zakaj pa nocejo tekmovati v splosni kategoriji? Pac z moskimi?

To je pač tvoja osebna tragedija, olimpijski komite, al kaj je že, se ne strinja s tabo. Ker si biologističen, samec ali samica postaneš, ko te "operejo" hormoni.
Nekateri dajo to skoz še ko so fetusi, nekateri kasneje. Ni videt, da bi bile transženske v kakšni blazni prednosti v športih, hormonska terapija naredi svoje. Pri športih itak veljajo drugačni kriteriji, nekdo, ki se identificira kot ženska, pač ne more avtomatično tekmovati z drugimi ženskami, četudi je ženska.

Jarno ::

Grooming je zelo pomemben dejavnik. Možna je celo identifikacija s psom.

Oxana Malaya @ Wikipedia

Da se nekateri moški počutijo kot ženske je morda celo posledica sodobnega feminizma in novodobnih bitk med spoloma v obliki psiholoških podjebavanj in vedno bolj prisotnega družbenega hendicap-bonusa pri ženski populaciji.
Po domače povedano, če imaš privilegij v obliki potuhe, lahko to postane uporabno zatočišče.
#65W!

neooo ::

nejclp je izjavil:

neooo je izjavil:

No zate je trans zenska, zenska. Zame pa ni , ker to ni realisticno,biolosko , opazovano vidno stanje.
;) In se strinjava da se ne strinjava. V njej ni nic zenskega, razen mogoce se pocuti tako. Ampak zaradi pocutja biti zenska, nemores biti zenska.

Ja tekmujejo, vem. Le strinjam se ne s tem. Zakaj pa nocejo tekmovati v splosni kategoriji? Pac z moskimi?

To je pač tvoja osebna tragedija, olimpijski komite, al kaj je že, se ne strinja s tabo. Ker si biologističen, samec ali samica postaneš, ko te "operejo" hormoni.
Nekateri dajo to skoz še ko so fetusi, nekateri kasneje. Ni videt, da bi bile transženske v kakšni blazni prednosti v športih, hormonska terapija naredi svoje. Pri športih itak veljajo drugačni kriteriji, nekdo, ki se identificira kot ženska, pač ne more avtomatično tekmovati z drugimi ženskami, četudi je ženska.



Glej, ti kar imej trans zenske, jaz bom pa taprave ;) deal?

Pri svojem stojim, ti pa
pri svoji pravljici.

Ampak se vedno. Zakaj ne tekmujejo raje v splosni kategoriji?

Aja ko te operejo hormoni, taki kot v puberteti med drugim... In potem po moski puberteti tekmujes kot zenska ;) Muscle fiber so pa
zenski ne? Ker se je glava tako odlocila?

Pithlit je izjavil:

neooo je izjavil:

No zate je trans zenska, zenska. Zame pa ni , ker to ni realisticno,biolosko , opazovano vidno stanje.
;) In se strinjava da se ne strinjava.

Ti še ne strinjaš s stroko. Kar pomeni da se motiš.



Ti se pa strinjas s pravljico. In oba sva srecna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neooo ()

tetriandoch ::

Rešitev je zelo preprosta. Osebo je treba pustiti, da odraste in se potem sama odloči in počne s svojim telesom kar želi. Žal pa je tako, da je veliko pritiskov na šolah in za domačimi zidovi. Tako da se že v otrokovi mladosti izvajajo operacije spremembe spola. Spet gre za biznis kot še pri drugih stvareh. Žrtve pri tem niso važne.

nejclp ::

neooo je izjavil:

nejclp je izjavil:

neooo je izjavil:

No zate je trans zenska, zenska. Zame pa ni , ker to ni realisticno,biolosko , opazovano vidno stanje.
;) In se strinjava da se ne strinjava. V njej ni nic zenskega, razen mogoce se pocuti tako. Ampak zaradi pocutja biti zenska, nemores biti zenska.

Ja tekmujejo, vem. Le strinjam se ne s tem. Zakaj pa nocejo tekmovati v splosni kategoriji? Pac z moskimi?

To je pač tvoja osebna tragedija, olimpijski komite, al kaj je že, se ne strinja s tabo. Ker si biologističen, samec ali samica postaneš, ko te "operejo" hormoni.
Nekateri dajo to skoz še ko so fetusi, nekateri kasneje. Ni videt, da bi bile transženske v kakšni blazni prednosti v športih, hormonska terapija naredi svoje. Pri športih itak veljajo drugačni kriteriji, nekdo, ki se identificira kot ženska, pač ne more avtomatično tekmovati z drugimi ženskami, četudi je ženska.



Glej, ti kar imej trans zenske, jaz bom pa taprave ;) deal?

Pri svojem stojim, ti pa
pri svoji pravljici.

Ampak se vedno. Zakaj ne tekmujejo raje v splosni kategoriji?

Aja ko te operejo hormoni, taki kot v puberteti med drugim... In potem po moski puberteti tekmujes kot zenska ;) Muscle fiber so pa
zenski ne? Ker se je glava tako odlocila?


Zato pa obstajajo blokerji pubertete, da se to ne zgodi. Pa tudi manj je operacij in manj so travmatične.

nevone ::

Pritisk je kvečjemu v smeri da trans pa ne smeš biti.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Pithlit ::

tetriandoch je izjavil:

Rešitev je zelo preprosta. Osebo je treba pustiti, da odraste in se potem sama odloči in počne s svojim telesom kar želi. Žal pa je tako, da je veliko pritiskov na šolah in za domačimi zidovi. Tako da se že v otrokovi mladosti izvajajo operacije spremembe spola. Spet gre za biznis kot še pri drugih stvareh. Žrtve pri tem niso važne.

Jap, tudi take gimnastičarje očitno imamo :))
Life is as complicated as we make it...

neooo ::

nejclp je izjavil:

neooo je izjavil:

nejclp je izjavil:

neooo je izjavil:

No zate je trans zenska, zenska. Zame pa ni , ker to ni realisticno,biolosko , opazovano vidno stanje.
;) In se strinjava da se ne strinjava. V njej ni nic zenskega, razen mogoce se pocuti tako. Ampak zaradi pocutja biti zenska, nemores biti zenska.

Ja tekmujejo, vem. Le strinjam se ne s tem. Zakaj pa nocejo tekmovati v splosni kategoriji? Pac z moskimi?

To je pač tvoja osebna tragedija, olimpijski komite, al kaj je že, se ne strinja s tabo. Ker si biologističen, samec ali samica postaneš, ko te "operejo" hormoni.
Nekateri dajo to skoz še ko so fetusi, nekateri kasneje. Ni videt, da bi bile transženske v kakšni blazni prednosti v športih, hormonska terapija naredi svoje. Pri športih itak veljajo drugačni kriteriji, nekdo, ki se identificira kot ženska, pač ne more avtomatično tekmovati z drugimi ženskami, četudi je ženska.



Glej, ti kar imej trans zenske, jaz bom pa taprave ;) deal?

Pri svojem stojim, ti pa
pri svoji pravljici.

Ampak se vedno. Zakaj ne tekmujejo raje v splosni kategoriji?

Aja ko te operejo hormoni, taki kot v puberteti med drugim... In potem po moski puberteti tekmujes kot zenska ;) Muscle fiber so pa
zenski ne? Ker se je glava tako odlocila?


Zato pa obstajajo blokerji pubertete, da se to ne zgodi. Pa tudi manj je operacij in manj so travmatične.



https://youtube.com/shorts/Pbg1_dzx19Q?...

nevone je izjavil:

Pritisk je kvečjemu v smeri da trans pa ne smeš biti.

o+ nevone


pritisk da pa moras biti pa je lahko?

o+nevone

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neooo ()

nevone ::

pritisk da pa moras biti pa je lahko?


Obstajata pretežno pritisk da ne smeš biti in dopuščanje da si lahko. Pritiska, da moraš biti praktično ni.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nevone ()

neooo ::

Verjamem da je a ocitno v majhnem obsegu. Sam nisem opazil da bi kdo komu da ne sme biti trans.

Mene trans ljudje ne motijo, moti me ce se otroke pred 18 napeljuje v to, se pa se razvijajo, kar bi mogli pustiti naravno pot. Po 18 so zarad mene lahko helikopter.

Moj vecji point je, da pa nemores postati nekaj drugega. Osebek moske ali zenskega spola le tega ne more DEJANSKO menjati. Lahko se pocuti, si kaj odreze ali prisije, lahko ga tako
nazivamo, lahko se tako obnasa, lahko se nazre hormonov, lahko ce vrhovna sportna organizacija tako dovoli tekmuje z njemu zeljenim
spolom/vrsto/raso... A nikoli dejansko nebo postal to zeljeno. Duhovno je lahko helikopter, lahko se oblece kot helikopter, lahko namesto vode pije kerozin lahko ga klicemo helikopter. Ampak nalijmo
si cistega vina. Ni helikopter ;)

aja...

o+ nevone:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neooo ()

Hypathia ::

Pithlit je izjavil:


V Sloveniji proces tranzicije traja najmanj 4 leta. 2 leti psihološke obravnave, nato 2 leti hormonske terapije (v teh dveh letih se psihološka obravnava nadaljuje) in šele za tem se človek lahko postavi v čakalno vrsto za operativni poseg (kar lahko traja tudi par let).

Prikladno pozabiš omeniti, da se Levica (vladna stranka), zavzema, da bi tudi Slovenija uvedla model "self ID", kjer je "sprememba spola" stvar izpolnitve obrazca, po tem ko par mesecev živiš kot nasprotni spol, karkoli naj bi že to pomenilo, brez karkšnekoli potrebe po medicinske diagnoze, knede.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Hypathia ::

nevone je izjavil:

pritisk da pa moras biti pa je lahko?


Obstajata pretežno pritisk da ne smeš biti in dopuščanje da si lahko. Pritiska, da moraš biti praktično ni.

o+ nevone

Klasično sprenevedanje. Večina družbenih faktorjev, ki imajo moč za ustvarjanje realnega pritiska, podpira trans agendo, politična elita, UN, EU, WHO,AI MOK, showbiz, Silicon valley, korporacije... edino mali človek je še toliko prizemeljen, da noče kupiti vašega bull shita in to vas neskončno jezi, da postajate vse bolj bizarni in totalitarni v svojih pozicijah.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

D3m ::

neooo je izjavil:

Verjamem da je a ocitno v majhnem obsegu. Sam nisem opazil da bi kdo komu da ne sme biti trans.

Mene trans ljudje ne motijo, moti me ce se otroke pred 18 napeljuje v to, se pa se razvijajo, kar bi mogli pustiti naravno pot. Po 18 so zarad mene lahko helikopter.

Moj vecji point je, da pa nemores postati nekaj drugega. Osebek moske ali zenskega spola le tega ne more DEJANSKO menjati. Lahko se pocuti, si kaj odreze ali prisije, lahko ga tako
nazivamo, lahko se tako obnasa, lahko se nazre hormonov, lahko ce vrhovna sportna organizacija tako dovoli tekmuje z njemu zeljenim
spolom/vrsto/raso... A nikoli dejansko nebo postal to zeljeno. Duhovno je lahko helikopter, lahko se oblece kot helikopter, lahko namesto vode pije kerozin lahko ga klicemo helikopter. Ampak nalijmo
si cistega vina. Ni helikopter ;)

aja...

o+ nevone:D


Če bo pil kerozin bo pogreb.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Horas ::

nejclp je izjavil:

neooo je izjavil:

nejclp je izjavil:

neooo je izjavil:

No zate je trans zenska, zenska. Zame pa ni , ker to ni realisticno,biolosko , opazovano vidno stanje.
;) In se strinjava da se ne strinjava. V njej ni nic zenskega, razen mogoce se pocuti tako. Ampak zaradi pocutja biti zenska, nemores biti zenska.

Ja tekmujejo, vem. Le strinjam se ne s tem. Zakaj pa nocejo tekmovati v splosni kategoriji? Pac z moskimi?

To je pač tvoja osebna tragedija, olimpijski komite, al kaj je že, se ne strinja s tabo. Ker si biologističen, samec ali samica postaneš, ko te "operejo" hormoni.
Nekateri dajo to skoz še ko so fetusi, nekateri kasneje. Ni videt, da bi bile transženske v kakšni blazni prednosti v športih, hormonska terapija naredi svoje. Pri športih itak veljajo drugačni kriteriji, nekdo, ki se identificira kot ženska, pač ne more avtomatično tekmovati z drugimi ženskami, četudi je ženska.



Glej, ti kar imej trans zenske, jaz bom pa taprave ;) deal?

Pri svojem stojim, ti pa
pri svoji pravljici.

Ampak se vedno. Zakaj ne tekmujejo raje v splosni kategoriji?

Aja ko te operejo hormoni, taki kot v puberteti med drugim... In potem po moski puberteti tekmujes kot zenska ;) Muscle fiber so pa
zenski ne? Ker se je glava tako odlocila?


Zato pa obstajajo blokerji pubertete, da se to ne zgodi. Pa tudi manj je operacij in manj so travmatične.


pa ti si res idiot. pa ostali podobni. przadetki, ko bi otrokom ustavili nekaj normalnega, nekaj kar damo vsi črez. adijo pamet res, da obstajate taki kreteni ki to podpirate in še širite naokrog.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

nejclp ::

Horas je izjavil:


pa ti si res idiot. pa ostali podobni. przadetki, ko bi otrokom ustavili nekaj normalnega, nekaj kar damo vsi črez. adijo pamet res, da obstajate taki kreteni ki to podpirate in še širite naokrog.


No, to je tvoje osebno mnenje.

Če bi se jaz rodil v ženskem telesu, bi hotel spremeniti spol in to čim prej.

Če bi se ti rodil v ženskem telesu, bi očitno hotel tiča v češpljo. Ker je to naravno, anede, če maš pa vagino, si pa ja ženska.
««
22 / 66
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Sprememba spola in upokojitev kot? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
8312119 (10252) ahac

Več podobnih tem