» »

BSOD po driver posodobitvah

BSOD po driver posodobitvah

RatedR ::

Zdravo,
že par let uporabljam Driver booster program, ki ti skenira PC za hardware update gonilnikov in jih posodobi. Do zdaj vse kul, nazadnje mi je pa po nalaganju in restartu na PCju vrglo blue screen pa pol, da daš system repair (neuspešno).
Stvar sem lahko revertal s pomočjo restore pointa (zlata vreden) in počakal na naslednji update Driver boosterja, če bi imel kaj veze s to napako.

Po nekem času in updejtu programa mi še enkrat poskenira za posodobitve in jih naloži, po restartu isto. Windowsov device manager tu ni kaj dosti v pomoč, saj pravi da je vse posodobljeno že, ko poženem search za driverje.
Zdaj me zanima, kateri software za bulk update driverjev uporabljate vi / kako posodabljate bulk gonilnikov?

flyby ::

včasih sem bil obseden s posodabljanjem driverjev, zdaj nisem več, ker večinoma ni nekih koristi.

update preko windows device manager ti da na voljo preverjene posodobitve zaradi katerih v 99 % primerov ne boš imel težav.

driver booster in podoben bloatware oz. nebodigatrebaware, pa ti najbrž prenese približno prave driverje, pri vsaj enem od njih pa pride do težav.

če imaš res močno željo po posdobitvah, pojdi na spletne strani proizvajalcev tvoje strojne opreme in gonilnike posodobi ročno, iz njihove spletne strani.

strom_15 ::

flyby je izjavil:

včasih sem bil obseden s posodabljanjem driverjev, zdaj nisem več, ker večinoma ni nekih koristi.

update preko windows device manager ti da na voljo preverjene posodobitve zaradi katerih v 99 % primerov ne boš imel težav.

driver booster in podoben bloatware oz. nebodigatrebaware, pa ti najbrž prenese približno prave driverje, pri vsaj enem od njih pa pride do težav.

če imaš res močno željo po posdobitvah, pojdi na spletne strani proizvajalcev tvoje strojne opreme in gonilnike posodobi ročno, iz njihove spletne strani.


+1!

MIHAc27 ::

+2 Spletna stran proizvajalca za točen model računalnika/plate/grafike.

Raznih 3rd partijev se ne poslužujem niti, ko iščem kako exotiko ali neznano napravo. Prej najdem sam in bolj zanesljivo.

Nikonja ::

Razen za grafiko zakaj bi se sploh zaj... z posodabljanjem driverjev, če vse dela sploh ni razloga dotikat, ali pa pustiš windows updateu da jih posodobi če ne moraš spat zaradi starih drajverjev!! Dejansko nič ne dobiš s tem, razen pri grafičnih kje jih optimizirajo za nove igre.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Driver detect and update software

Oddelek: Pomoč in nasveti
11930 (704) solatko
»

kje dobiti driver za prenosnik asus n75sf

Oddelek: Programska oprema
13643 (548) seemon
»

Grafična kartica, gonilniki in kompatibilnost

Oddelek: Pomoč in nasveti
10884 (714) LeXani
»

Grafična kartica- ločena ali integrirana

Oddelek: Pomoč in nasveti
142347 (1670) Zheegec
»

USB ključa ne prepozna samo na mojem računalniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
6919 (812) crtomirv

Več podobnih tem