» »

Kateri router za 1000/200

Kateri router za 1000/200

andHoc ::

Imam težavo keteri router izbrati

Trenutno si lastim router
Mikrotik brezžični usmerjevalnik RB2011UiAS-2HnD-IN
Zadeva ima 8portni switch kar mi odgovarja, za wifi omrežje pa imam nameščen UniFi6 Pro.

Pojavlja se težava ker kljub žični povezavi na Mikrotika na Gb portu ne dobim hitrosti višje od cca 250 interne hitrosti med računalniki so malenkost višje ampak prav tako ne dosega Gb.

Prosim za predloge kaj je v tem času pameten nakup za router z 8portnim switchem, ki bi znal pohendlati omenjeno hitrost.
...vse je relativno...

hojnikb ::

routerjov z 8 porti je praktično nič. Daj operaterjov modem ven iz bridge načina, da on hendla NAT, pa nebo več problemov z obstoječo opremo.
#brezpodpisa

brbr21 ::

ROTFL... za home use skoraj ne moreš imeti boljše kombinacije. Mikrotik !! nastavitve, nastavitve, nastavitve....
Internega prometa ne vodi skozi router, ampak skozi switch.

srus ::

Heh, so kabli v redu? Si jih kupil, ali sam stiskal konektorje? Kaj uporabljaš za testiranje hitrosti med računalniki v interni mreži? Kateri HW, SW, OS? Inštaliraj wireshark na računalnike, pa poglej kdo ti throttla promet.

andHoc ::

Fasttrack je bil narobe nastavljen, sicer nevem kdaj se zadeva podrla ;)
Zadeva sedaj dela 600Mb+ tako da urejeno
hvala vseeno za ideje
...vse je relativno...

Tribal ::

Mam Mikrotik RB110AHx4 in izmerjena hitrost je 920/202 bila...

Daniel ::

Glede na to, da je v prodaji že tam od leta 2012 bo počasi dobil status naslednika Wrt54g. Res zanimivo, da še toliko zmore, jaz sem ga uporabljal na ADSL liniji leta nazaj, potem je prišla optika in sem menjal na Hap Ac2 in sedaj na Ac3 (1000/100 brez problema). Naslednji bo pa najbrž kakšen iz AX serije. Sicer 2011 še zmeraj dela kot AP pod Capsmanom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Televizija in internet preko enega UTP kabla?

Oddelek: Omrežja in internet
4411431 (5723) rogerg
»

pametn switch

Oddelek: Kaj kupiti
322913 (2175) N4m31355
»

Zmogljiv žični router za 100mbit optiko.

Oddelek: Omrežja in internet
278658 (6790) war-dog
»

8-port switch z wireless

Oddelek: Kaj kupiti
81500 (1357) NeMeTko
»

Iščem kvaliteten in poceni router 8 port 1000 mbit

Oddelek: Omrežja in internet
142022 (1899) Blazz

Več podobnih tem