» »

Sem fajn izbral komponente?

Sem fajn izbral komponente?

prenasalec ::

Živjo :)

Prišel je ta čas v življenju, ko si sestavljam svoj prvi PC. Sicer sem bolj software guy, za fizične komponente sem se pa do sedaj bolj malo zanimal. Budget je tam nekje do 2000EUR, lahko malce čez, raje mogoče manj.

Po nekaj premisleka sem uspel sestavit tole selekcijo: https://de.pcpartpicker.com/list/VVPhY9

CPU: Intel Core i7-12700K 3.6 GHz 12-Core Processor (EUR508.24 @ Amazon Deutschland)
CPU Cooler: be quiet! Dark Rock Pro 4 50.5 CFM CPU Cooler (EUR79.90 @ Amazon Deutschland)
Motherboard: Asus ROG STRIX Z690-A GAMING WIFI D4 ATX LGA1700 Motherboard (EUR302.76 @ Amazon Deutschland)
Memory: Corsair Vengeance RGB Pro 32 GB (2 x 16 GB) DDR4-3200 CL16 Memory (EUR124.99 @ Amazon Deutschland)
Storage: Samsung 970 Evo Plus 1 TB M.2-2280 NVME Solid State Drive (EUR119.00 @ Amazon Deutschland)
Video Card: Gigabyte GeForce RTX 3070 Ti 8 GB GAMING OC Video Card (EUR678.99 @ Amazon Deutschland)
Case: Corsair 4000D Airflow ATX Mid Tower Case (EUR109.90 @ Amazon Deutschland)
Power Supply: Corsair RM (2021) 750 W 80+ Gold Certified Fully Modular ATX Power Supply (EUR148.86 @ Amazon Deutschland)
Total: EUR2.072,64

Povečini ga bom rabil za software development (zato močen CPU in kar dosti RAMa - ponavadi mam odprt 1-2 IDEja, precej tabov v brskalniku, pa še kkšen Node server in Python backend na mašini). Vsake toliko tudi odprem kakšno igro (zato malo boljši GPU, ki ga bom uporabljal tudi za Blender, game dev v Unityju, video transcoding...)

Se vam zdi v redu izbira? Sem kje izbral kakšno predrago stvar brez potrebe? Je slučajno pri kakšni komponenti tako, da lahko za malce več cene dobim dosti boljšo stvar? Kupoval bom pa preko Amazon.de, razen če je v kakšni normalni trgovini v Sloveniji kakšna komponenta opazno cenejša.

Hvala vsem :D

mrTwelveTrees ::

Jaz bi počakal še 1 mesec, da pride v trgovino novi AMD procesor. Moje mnenje.

ST-777 ::

Bolje je, ko ti v Sloveniji sestavijo računalnik po tvoji izbiri in ga preizkusijo. Če kakšna komponenta ne deluje, jo lahko takoj zamenjajo. Ko pa kupuješ v tujini in kakšna komponenta ne deluje, pošiljanje nazaj ni enostavno, bolje je plačati malo več in deluje računalnik takoj kot mora.

DarwiN ::

MOBO komot kak kvaliteten B660 za ~150EUR, saj vendar ne boš imel 4 SSDjev in ne boš navijal, kar je sploh nonsense.

3070Ti bi se osebno izogibal, ker so ornk požrešne in posledično bolj vroče, pa nič kaj opazno hitrejše od 3070.

V Kakšni DE trgovini dobiš zadeve ceneje kot na Amazonu (kjer moraš k tvojim cenam prištet še 3% davka in poštnino). Probaj informativno skup zmetat podobno p/p sestavo v trgovini Jacob.de, kjer zaenkrat še ne plačaš dodatnega davka za Slovenijo.

p.s.: Čez slaba 2 meseca izide 13. gen z večjim številom E-jederc, ki pa bo tudi 10-20% dražja, tko da samo ti veš, če se ti splača počakat.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup PC - pomoč pri sestavi (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17515770 (9748) Jerry000
»

Pomoč pri izbiri komponent za low budget PC - 350 €

Oddelek: Kaj kupiti
343119 (2310) AndreAS
»

Kupovanje preko amazon.de

Oddelek: Pomoč in nasveti
3820783 (13009) bluefish

Več podobnih tem