» »

Nakup multimetra 2022

Nakup multimetra 2022

1
2
»

starfotr ::

Stari na kazalec so bili verjetno narejeni, kot se zagre. Ker se ni varčevalo. In tudi niso bili samo 15 eur v ekvivalentu takrat aktualne valute. Ter niso bili narejeni v Aziji, v državi z največjo koncentracijo tovarn na enoto površine ozemlja.

KraitPay ::

Če lahko sam priporočam multimeter bi to bil tale.
Zadeva je brutalna, sem jo imel na testu 14dni in je res super. Sicer je cenovno v rangu Fluka, ampak je meni tole bilo bolj všeč. Bom čakal še ene 3 leta da lahko naročim novega, ampak ko bom naročal, naročim 100% tegale.
Je pa to odličen pripomoček za razne resne serviserje na terenu. Za domače mojstre je overkill.

WaterBoy ::

Ima kdo tega ali podobnega?
https://www.aliexpress.us/item/10050058...
JE ok?
Sem pa videl da bo tusi lidl prodajal:
https://www.lidl.si/p/multimeter/p10030...

darkolord ::

starfotr je izjavil:

Stari na kazalec so bili verjetno narejeni, kot se zagre. Ker se ni varčevalo. In tudi niso bili samo 15 eur v ekvivalentu takrat aktualne valute. Ter niso bili narejeni v Aziji, v državi z največjo koncentracijo tovarn na enoto površine ozemlja.
NE SERI.

"Stari na kazalec" (analogni multimetri) so se delali v časih, ko safety ratingov sploh še ni bilo. Noben od starih (razen specifično na visoke napetosti) ne dosega recimo CAT III

tomlin ::

WaterBoy je izjavil:

Ima kdo tega ali podobnega?
https://www.aliexpress.us/item/10050058...
JE ok?
Sem pa videl da bo tusi lidl prodajal:
https://www.lidl.si/p/multimeter/p10030...

Ja, Ok je. Za merjenje nizkih napetosti in tokov, kot smo že rekli.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

tomlin ::

Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

starfotr ::

darkolord je izjavil:

starfotr je izjavil:

Stari na kazalec so bili verjetno narejeni, kot se zagre. Ker se ni varčevalo. In tudi niso bili samo 15 eur v ekvivalentu takrat aktualne valute. Ter niso bili narejeni v Aziji, v državi z največjo koncentracijo tovarn na enoto površine ozemlja.
NE SERI.

"Stari na kazalec" (analogni multimetri) so se delali v časih, ko safety ratingov sploh še ni bilo. Noben od starih (razen specifično na visoke napetosti) ne dosega recimo CAT III


Novi iz lidla za 15 eur pa dosegajo? Ne seri tudi ti.

Ales ::

starfotr je izjavil:

darkolord je izjavil:

starfotr je izjavil:

Stari na kazalec so bili verjetno narejeni, kot se zagre. Ker se ni varčevalo. In tudi niso bili samo 15 eur v ekvivalentu takrat aktualne valute. Ter niso bili narejeni v Aziji, v državi z največjo koncentracijo tovarn na enoto površine ozemlja.
NE SERI.

"Stari na kazalec" (analogni multimetri) so se delali v časih, ko safety ratingov sploh še ni bilo. Noben od starih (razen specifično na visoke napetosti) ne dosega recimo CAT III


Novi iz lidla za 15 eur pa dosegajo? Ne seri tudi ti.

Tega o izdelkih iz Lidla on ni nikjer rekel. Konkretno ti na pamet govoriš o analognih multimetrih.

Napisal si sicer "verjetno" narejeni kot se zagre, ampak vseeno, ne posplošuj takole, nekoga boš še zapeljal v kako nevarno početje.

Samo zato ker ima nekaj cajger namesto led ekrana, absolutno nič ne pomeni če se pogovarjamo o varnosti ali kvaliteti izdelave. NULA.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

HyperGL ::

Da malo obudimo temo in debato... Jaz sem na koncu (lani) vzel od uni-t model 139s.

Za domaco rabo vrh glave, za hobi absolutno tudi, za resno delo je zadovoljiv. Jaz ga uporabljam predvsem za meritev nizkih napetosti od ranga mV do nekaj 10V, tu pa tam na kaksnemu ojacevalcu izmerim se kaj visje, ampak to so cifre v mejah normale. Obrnjeni LCD je malo slabse citljiv na soncu oz. Zunaj, v delavnici pa je odlicen.
Priznam pa da pogresam boljso odzivnost, ampak za to uporabljam takega na cager (analognega).
Aha, se to... Nasel sem ga pa na e-bayu iz neke poljske stacune, ki ga je imela vsaj 25% ceneje kot kdorkoli drug.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

dober multimeter

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
355279 (2089) slitkx
»

Ajga z nabavo multimetra rabim pomoč, lahka pomagaš?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
262379 (1214) SaXsIm
»

multimeter vprašanje

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
488380 (3657) h25
»

Nakup spajkalnika, multimetra in ostalo

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
315385 (4260) FX6300B
»

Kateri multimeter izbrati za hobby elektroniko?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
163773 (3452) jest10

Več podobnih tem