» »

Pregrinjalo za avto

Pregrinjalo za avto

Ahim ::

Za avto (SUV) iscem nekaksno pregrinjalo proti umazaniji (smoli z dreves), zdrzat mora ~2 tedna (torej gor/dol vsak dan) in po moznosti biti dovolj cheapsh*t, da ga ne bo nihce hotel ukrasti ... Ima kdo kaksen predlog kje to iskati? (po moznosti v LJ)

Vidim, da ima Merkur nekaj takega, ampak izgleda kar prevec nobel pa 70+ EUR pride, to bo ze koga zamikalo ...

Irbis ::

Jaz sem prejšnji teden nabavil tole:
https://www.amazon.de/-/en/Hard-Shell-I...

Naročil sem v nedeljo zvečer, paket sem dobil v sredo. 50 € + 11 € poštnina (počasnejša varianta pošiljanja, prišlo je en dan hitreje, ko je bilo napovedano). Si pa to že blizu cene iz Merkurja.

Testno sem ga vrgel na avto in je šlo lepo gor, še pomembnejše je, da se je na koncu tudi lepo zložilo nazaj v vrečko.
Zraven je prišla celo neka mala ključavnica, da lahko zakleneš pregrinjalo.

bemfa ::

Čez te navadne pride smola skozi, rabiš ono proti toči, če že.

WhiteAngel ::

Smola res ni problem. Jedilno olje in se ti čisto raztopi. Potem pa pelješ v avtopralnico konec sezone.

Ahim ::

Hm damn, ravno zaradi smole od borovcev bi nabavil? Skrbi me, ker je lak dokaj nov (avto je star sele par mesecev), da ga ne poskodujem mehansko pri odstranjevanju smole :|

Masayoshi ::

Špirit na krpo, pa gre dol povsem enostavno.

bemfa ::

Jap, smola in storži v nevihtah. Lak boš poškodoval tudi, ko boš vlekel pregrinjalo čez avto. Pesek in sol v morskem zraku sta garancija za mikropraske. Če te fejst skrbi, bo treba razmišljat o zaščiti (keramika,...).

Gospod ::

Uporabi staro rjuho
Lp.

IL_DIAVOLO ::

Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

donvito ::

Ahim je izjavil:

Hm damn, ravno zaradi smole od borovcev bi nabavil? Skrbi me, ker je lak dokaj nov (avto je star sele par mesecev), da ga ne poskodujem mehansko pri odstranjevanju smole :|

Če boš imel avto vedno na istem mestu bi kupil nekaj takega:
https://camp-ing.si/cerada-sunny-uv/

Pac-Man ::

Spar je imel pred cca dvema mesecema ustrezno v akciji za manj kot 15 €.

Tanek PVC, da nič ne pride skozi, ga pa lahko hitro strgaš in par cm defektnih šivov. Default je obrnjeno s šivi navzven, da ne spraskaš laka.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

barakus ::

Katero pregrinjalo pa bi bilo neprepustno za dež?

matobeli ::

čist nepropustno ali 80% nepropustno?

Jaz mam iz hofra za nekih 15-20€, pa večina vode odteče ker je ravno en tak material kot pri dežniku in imam lepo našponanega čez avto. Celo nekaj orenk vetra je zdržal.

Edino siv je ratal po parih mesecih sončenja.

Za popolnoma nepropustno pa rabiš kaj boljšega, pomojem bi znal bit tisti dobri proti toči, ital imajo peno not (closed foam, podobno kot armafleks)

barakus ::

Ma rabim nekaj čist nepropustno za pokrit čez zimo, ker mi avto slabo tesni in mi vodo priteka notri.

matobeli ::

Če maš platneno streho pol rajš poglej za kakšno drugo opcijo (najem garaže), ker nepropustna ponjava pač ne diha in se bo vlaga kakorkoli zadrževala spodaj.

Če maš hardtop, potem bi šlo z kakšno prevleko proti toči, pa še tisto no čisto ziher.

Goretex ponjava bi bila idealna.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pokriti avto ali ne

Oddelek: Na cesti
345524 (4218) Unknown_001
»

ponjava za avto - kaj in kje nabavit?

Oddelek: Loža
114304 (3874) Unknown_001
»

Ponjave proti toči za zaščito avtomobila

Oddelek: Na cesti
3326859 (23351) menjalnik
»

smola na avtomobilu

Oddelek: Na cesti
3414348 (13559) edge540
»

S čim oprati smolo na avtu?

Oddelek: Loža
133785 (3425) zvezdas

Več podobnih tem