» »

Server?

Server?

drejc ::

Odlocu sm se za nakup racunalnika (kište) tipa server. Stvar nej bi delala prblizn tole: predvajala&dljala filme (divx&dvd) se prau mora met tv-out(za na tv seve:),se najraje integrirano; delovala nej bi kot router,ker mamo v klubu static ip preko kabla; NE sme gurat novih DX spilov; laufala bo W2003 server al pa XPje

Zamislu sm si neki temu podobnga:
-Intel celeron (najboljsi po razmerju cena/zmogljivost)
-mamaplata z integrirano grafiko&zvocno; grafika mora imet tv-out
-dvdrom
-ohišje z 300W napaj
-čimveč rama
-120G disk

Dejte mi svetovat za znamko&tip matične plošče, ki bi bla krseda pocen, pa če sploh obstaja kakšna, ka ma vse to, kar sm napisu. Aha, zakaj sm izbrou intel celerona? Ker bo stvar prizgana 24h/dan&zato ker nocem,dab se sesuvala.

Zanima me tut splošen komentar, glede namembnosti compa, kaj bi vi spremenil&pustil.

10x

drejc ::

Aha, se to...stvar nej bi bila v cenovnem rangu okrog 100 jurjev.

Tarzan ::

Imam dual AMD XP, prižgan seveda 24/7 , 356 dni na leto in se tudi ne sesuva. Kljub temu, da je še malo navita kištica. Gor laufa kup serverjev, gor imam skladišče na disku za celo omrežje, teče kot router.
OS je Gentoo Linux.

Ne vem, zakaj se ti samo Celeron nebi sesuval, ko ga furaš 24/7, mi lahko to razložiš? Sam imam 4 Athlon sisteme in 3 od teh tečejo 24/7, pa se nobeden ne sesuva. Čudno naključje, ali morda sprani možgani?

Stavim na: 2>:D

flipflop ::

Pa tudi celeron nima najboljšega razmerja med ceno in zmogljivostjo. Raje vzami athlona,pa za $ ki ti bo ostal kupi več rama ali večji disk.

drejc ::

Z athlonoma mam slabe izkušnje. Mi je stvar zmrzovala, sm naložu 4in1 gonilnike, pa je še bl zmrzvala. Pol sm inštaliru vsacga posebi (za agp,soundcard,etc.), pa sm ugotovu da mi najmanj zmrzuje,ce jih ne nalozim(crkne SAMO na vsake 10 ur). To sta bila athlon 700 SlotA & TB 1.1.

Ce mate kaksne dobre izkusnje z duroni al pa athloni bom pac athlona vzeu.

Obstaja kaksna plata z integrirano grafiko in soundom in IMA tv-out?

flipflop ::

Kaj od elite,recimo K7SOM. Ampak mislim da nima tvout. 4 in1 je pa od vie,ne od AMD. Katero plato si pa imel? Men ti driverji nikoli niso delali nobenih težav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flipflop ()

Jackass ::

Js mam Athlona 1200 pa tut doskrat gori po 24ur na dan, mam nasnete gonilnike Via 4in1 in mi čist nč ne zmrzuje.
jAcKaSS

drejc ::

odlocu sm se za neki temu podobnga:
-duron 1400 + dragonorb kuler
-MB nforce2 z lan&sound (baje je nfors2 orenk stabilna)
-2X256MB rama
-disk ibm 120g
-GF4 MX tv-out
-300W ohisje
-en cheap cdrw

dejte mi povedat pr komu nej jest te stvari nabavm, da bi blo cimcenej&ziher. Kako ziher? Naprimer, prejle sm poslou mejl z tako konfiguracijo firmi jae, ker je uvoznik za vecino od teh komponent, tko, da v primeru, da je stvar okvarjena menjajo hitr (baje). Tko da prosm za predloge v tej smeri.

se enkrat 10x

flipflop ::

Ali pa če vzameš radeona ker ima ati boljši tvout od nvidie.

drejc ::

sm se boljso varjanto najdu.

Bom kr duron 1.6G + Nforce2 IGP, ma tut tv out gor.

Slowenc ::

Če ne misliš igrat igric, potem je integrirana grafika čist dovolj.
Skiny gate.

drejc ::

...to trobm že od začetka. Finta je, da nisn biu zihr, če ma kak IGP tut TV-out.

Tarzan ::

Dragonorb... Ne vem no, zdi se mi, da je to en bolj tako cooler. Tuli kot jesihar, hladi pa povprečno.

Zheegec ::

Joj, če boš imel SERVER boš pa menda ja vzel Athlona XP 1800+ (Tb-B) in ga navil po želji (se navija res brez problema, do 10*200=2GHz ne bo problem, če boš vzel ene no-name PC3200 RAMe), sploh pa z nForce2 plato.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Tarzan ::

Duron 1600 se tudi navija, gre nekako do 2300MHz, s tem, da mu lahko zaliješ en mostiček L12 in z malo sreče dobiš polnokrvnega T-Breda B (zaenkrat je še vsem uspelo).

just my 2 cents,

btw, kje pa bi ti to kupil, ker še nisem videl pri nas teh Duronov.

hvala

drejc ::

eventus.si

Sn cist slucajn zasledu, da majo duron 1.6G 266fsb, tk da ko dobim predracun, povem,ce je nateg.

Vsi b sam navijal, čeprou je server makina,... slo-techovci, nepoboljšljivi ste (in a good way0:)).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: drejc ()

Zheegec ::

Ma za server Duron gotovo ni dobra stvar, navijanje ali ne, edino če računaš na enajbljanje vsega cacha na Appalbredu, samo o tem pa nič ne vem :D
Anyway XP1800+ je poceni, je gotovo Tb-B in se super navija, pa še izi je.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Tarzan ::

Eventus na Viču?

IIIK, čist bliz. Potem moram pa samo še srebrno pasto nabavit, pa mu zalijem luknjico. Drugače pa Alien3001, se tudi brez dodatnega L2 predpomnilnika Duron obnese precej dobro v primerjavi naprimer z raznimi Celeroni. Če pa mu odpreš še dodatnih 128kilo, potem pa sploh ni debate >:D .

V naslednjih nekaj dneh bom verjetno šel pogledat to čudo :) .

flipflop ::

ALIEN3001,to bo tak domači server za router in podobno,ne za slo-tech. Duron je čist dovolj.8-)

drejc ::

Jp, na eventusu majo durone 1.6, za ceno 10 jurjev. In tut msijeve nforse2 z IGPjem in tv-outom majo (edini).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: drejc ()

boštjan ::

Jp, na eventusu majo durone 1.6, za ceno 10 jurjev

13900,če smo natančni.razen če ga ti dobiš za 28% ceneje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri CPU mate in utemeljite zakaj? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
23923336 (15116) 54j0
»

Duron 1800 ali Sampron 2200+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
553929 (3257) kixs
»

low-budget comp

Oddelek: Kaj kupiti
5780 (653) MarkoMan
»

Duron Vs. Celeron

Oddelek: Novice / Procesorji
222511 (2511) drislek
»

Athlon 64 FX - 51 naprodaj

Oddelek: Novice / Procesorji
122388 (2388) MarkoV

Več podobnih tem