» »

Skuter 25 45 km/h

Skuter 25 45 km/h

fopi ::

Zanima je nakup skuterja, ki se lahko nastavlja 25 ali 45 km/h.

A ve kdo kako se sploh preklaplja med 25 in 45 km/h?

Ali kdo ve, če tak skuter lahko registriras kot 45km/h in ga potem, ko ga vozi otrok do 14 let omejis na 25km/h in je to ok za policijo in se lahko vozi po kolesarski stezi? Ko pa ga vozi odrasel vklopiš na 45 km/h in se voziš tako. Skratka a je mogoče uporabljati oba načina ali se moraš odločiti za eno ali drugo?
  • zaklenilo: zee ()

Scaramouche3 ::

Gledam modele k furajo te skuterje na cesti brez čelade, pa gredo preko 60, sploh ne vedo kok nevarno...

fopi ::

Mene zanimajo legalne stvari. Kako legalno zadevo uporabljati za oboje.

Scaramouche3 ::

fopi je izjavil:

Mene zanimajo legalne stvari. Kako legalno zadevo uporabljati za oboje.


A ni samo 25 dovoljeno,drugače registracija?

ToniT ::

Registracija je v vsakem primeru.

LeQuack ::

Za do 25kmh imaš električno kolo ali skiro, ne rabiš prdečega motorja, to je zdaj že zgodovina.
Quack !

Scaramouche3 ::

ToniT je izjavil:

Registracija je v vsakem primeru.

do 25 je ni!

fopi ::

LeQuack je izjavil:

Za do 25kmh imaš električno kolo ali skiro, ne rabiš prdečega motorja, to je zdaj že zgodovina.



Saj sem napisal, da bi rad 25 in 45.

Hvala za ideje, a skiro in kolo me ne zanimata v tem primeru.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fopi ()

fikus_ ::

Imaš eno ali drugo, oboje je.

In tudi skuter 25km/h je potrebno registrirati.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

Gapi ::

Scaramouche3 je izjavil:

ToniT je izjavil:

Registracija je v vsakem primeru.

do 25 je ni!

Imaš tehnični na 5 let in registracijo vsako leti in te pride par €€ poleg tega še zavarovanje.
No person is rich enough,to buy back his past.

Scaramouche3 ::

Gapi je izjavil:

Scaramouche3 je izjavil:

ToniT je izjavil:

Registracija je v vsakem primeru.

do 25 je ni!

Imaš tehnični na 5 let in registracijo vsako leti in te pride par €€ poleg tega še zavarovanje.



Ob registraciji še zavarovanje

Veliko vlogo igra moč baterije za električni skiro. Registracija je odvisna prav od nje. Takoj, ko preseže moč 250 W, je potrebna registracija električnega skiroja. Navaden električni skiro prav tako ne sme preseči hitrosti 25 km/h. Pri močnejših vrstah skirojev, nekateri imajo baterije tudi do 3000W, lahko hitrost vožnje doseže tudi 80 km/h. Seveda je potreben tudi pregled varnostnih točk električnega skiroja, tako imenovani »tehnični pregled«. Registracija pa stane Okrog 60 €. Čeprav, za enkrat, zakon tega ne predvideva, je pametno skleniti zavarovanje za primer škodne odgovornosti. Tu pa se cene razlikujejo od ponudnika do ponudnika in obsega zavarovanja.

https://www.elektricni-skiro.com/elektr...

Ne vem kdo ima prav...

Likalnik ::

fopi je izjavil:

Zanima je nakup skuterja, ki se lahko nastavlja 25 ali 45 km/h.

A ve kdo kako se sploh preklaplja med 25 in 45 km/h?

Ali kdo ve, če tak skuter lahko registriras kot 45km/h in ga potem, ko ga vozi otrok do 14 let omejis na 25km/h in je to ok za policijo in se lahko vozi po kolesarski stezi? Ko pa ga vozi odrasel vklopiš na 45 km/h in se voziš tako. Skratka a je mogoče uporabljati oba načina ali se moraš odločiti za eno ali drugo?


Ne moreš imeti malo 25 in malo 45kmh...če imaš registriranega za 25kmh je to to....lahko pa ga registriraš za 45kmh (samo je malo daljša procedura glede homologacije)

tudi 45kmh gre lahko 80kmh....ampak vse to je pač nelegalno...vse prdulce katere grejo več kot 25kmh in imajo zadaj rdeče črke na tablici so 95% nelegalne na cesti.

jaz imam skuter registriran na 45kmh...vse je original samo blokade so zunaj in gre po števcu 70kmh...realno pa ene 60-65kmh...pač tudi to ni legalno in prav....ampak sem ugotovil, da zaradi svoje varnosti pustim skuter odprt....ker, če grem v kakšen hrib in je skuter zaprt na 45kmh....potem se hitro zgodi, da gre v hrib 15-20kmh...zadaj pa avtomobili kateri me hočejo za vsako ceno prehiteti...kar je tudi razumljivo...sedaj z odprtim grem z lahkoto 50-60kmh po števcu...realno pa ene 40-50kmh.

Ales ::

In se ljudje vozijo 40 km/h za tabo v hrib ter te ne prehitevajo? Uau, al s to zrihtu!

Za ene paciente je čisto vsak izgovor dovolj dober. Ko se boš pa s tistimi papirnatimi zavorami in gumami pri 70 km/h nekje razkantal, ti bodo pa vsi drugi krivi.

hojnikb ::

skantaš se lahko tut pr 45kmh ;)
#brezpodpisa

Likalnik ::

Ales je izjavil:

In se ljudje vozijo 40 km/h za tabo v hrib ter te ne prehitevajo? Uau, al s to zrihtu!

Za ene paciente je čisto vsak izgovor dovolj dober. Ko se boš pa s tistimi papirnatimi zavorami in gumami pri 70 km/h nekje razkantal, ti bodo pa vsi drugi krivi.


itak, da me ne prehitevajo, če omejitev 50kmh, gužva na cesti in me nima nikamor za prehitet...na Bledu v Betinov klanec je 40kmh čisto v redu, da se lepo normalno v koloni voziš.

glede tega, da bi se pa razkantal...to se lahko pa z vsako stvarjo...tudi skiro kateri gre samo 25kmh.
Zavore pa na skuterju verjemi zdržijo hitrost 70kmh in te varno ustavijo....so diski na obeh kolesih in tu ni bojazni....če bi kdaj kakšno tako stvar vozil oziroma kaj sam pošraufal bi vedel o čem govorim...tako pa nabijaš v prazno

SmolWhale ::

Jaz grem na uro ziher 140 s skirco po Bledu.

hojnikb ::

SmolWhale je izjavil:

Jaz grem na uro ziher 140 s skirco po Bledu.



Found him :))
#brezpodpisa

filip007 ::

Ja te kekce bi bilo treba sankcionirati.
Trevor Philips Industries

SmolWhale ::

sankcionirat je treba voznike avtomobilov, ki nam uničujejo prihodnost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SmolWhale ()

njyngs ::

Najprej je potrebno vsem, ki kupijo in vozijo skuterja, odstranit možnost razmnoževanja. To je najhujša zadeva kar se tiče zvočnega onesnaževanja po mestih in povsod drugje kjer se ta spakedrala pojavijo.
KHM https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

ginekk ::

fopi je izjavil:

Zanima je nakup skuterja, ki se lahko nastavlja 25 ali 45 km/h.

A ve kdo kako se sploh preklaplja med 25 in 45 km/h?


Predvidevam da o bencinskem govorimo. Ne moreš kar preklapljat v appki ali pa na gumb. Blokade so mehanske.

Likalnik ::

ginekk je izjavil:

fopi je izjavil:

Zanima je nakup skuterja, ki se lahko nastavlja 25 ali 45 km/h.

A ve kdo kako se sploh preklaplja med 25 in 45 km/h?


Predvidevam da o bencinskem govorimo. Ne moreš kar preklapljat v appki ali pa na gumb. Blokade so mehanske.


načeloma lahko prestavljaš...si vgradiš stikalo....s katerim potem lahko izbiraš ali bo 25 ali 45kmh....ampak glede na to, da OP hoče legalno verzijo...zadeva s tem stikalom ni legalna...če se boš peljal z regestriranim 25kmh skuterjem 45kmh in da te dobi na radar...ti nobeno stikalo ne pomaga

fopi ::

Moderatorja prosim za zaklep in izbris teme, ker se zgleda vsaka tema spremeni v pametovanje in zgražanje nad čisto tretjimi stvarmi kot za kar je bila ustanovljena.

predi ::

fopi, Zakon o motornih vozilih pozna samo eno konstrukcijsko določeno hitrost. Tole s preklapljanjem lahko odmisliš.

Tidule ::

predi je izjavil:

fopi, Zakon o motornih vozilih pozna samo eno konstrukcijsko določeno hitrost. Tole s preklapljanjem lahko odmisliš.


Razen če misliš vsakič, ko boš preklopil uredit tudi homologacijo.

fopi je izjavil:

Mene zanimajo legalne stvari. Kako legalno zadevo uporabljati za oboje.


Tako, da vsakič, ko preklopiš narediš novo homologacijo oziroma na kratko nikakor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

hojnikb ::

fopi je izjavil:

Moderatorja prosim za zaklep in izbris teme, ker se zgleda vsaka tema spremeni v pametovanje in zgražanje nad čisto tretjimi stvarmi kot za kar je bila ustanovljena.

sj si dobil odgovor. Takšna zadeva legalno ne obstaja.
#brezpodpisa

zee ::

fopi je izjavil:

Moderatorja prosim za zaklep in izbris teme, ker se zgleda vsaka tema spremeni v pametovanje in zgražanje nad čisto tretjimi stvarmi kot za kar je bila ustanovljena.


Rešeno.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Skuter 25 km/h (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7219639 (1494) predi
»

nakup skuterja, nasveti?

Oddelek: Na cesti
213563 (1589) trancer01
»

Motor za službo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11011806 (9068) hojnikb
»

S 50ccm skuterjetm na morje

Oddelek: Na cesti
387796 (5364) vostok_1
»

nakup scooterja

Oddelek: Na cesti
162074 (1680) msjr

Več podobnih tem