» »

Ali se vam zdi, da ste priviligirani?

Ali se vam zdi, da ste priviligirani?

1 2 3
4
5

Mato989 ::

nagobčnik je izjavil:

Mato989 je izjavil:

nagobčnik je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Aha, spet smo pri iskanju drugih besed za privilegij. Ima evropski dojenček izključno pravico za življenje v urejeni evropski družbi ali je nima? Pa sleherni afriški dojenček, ima pravico za življenje v evropski družbi ali je iz te izključne pravice Evropejcev izključen?


Narobe gledaš... tako evropski dojenček kot afriški imata in sta ZMERAJ imela pravico si IZBORIT da živita v urejeni "evropski" družbi


Evropski dojenček si ne rabi tega izborit. Ker je to privilegij, ki ga ima od rojstva. Jaz gledam narobe? :))


Ja, ampak medtem ko je prednik tega Evropskega dojenčka se boril in izumljal, je prednik Afriškega dojenčka drkal kurac pod palmo... To ni privilegij to je DELO da ima nekdo več, privilegij je samo ker ti to tako vidiš... jaz pa vidim samo trud prednikov da imamo danes eni bolje in več drugi pa ne... ampak za to nismo krivi mi...


Ok, če se rodiš v boljše razmere, lahko sicer rečeš, da je to delo nekoga, ampak ni pa delo tebe kot dojenčka, zato je to dojenčkov privilegij.


Ok, ampak vsak dojenček ima potem privilegij ki je posledica dela nekoga oz. prednikov... to ali je tebi nekaj boljši ali slabši privilegij ne spremeni dejstva da je tudi najbolj nazadnjaški kotiček Sveta z izjemo parih res ekstremnih izjem (kot oni otok domorodcev) rojen otrok priviligiran napram nekomu pred 1.000 ali 5.000 leti... torej?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

PacificBlue ::

Heh, oni Michael Rockefeller ni želel biti priviligiran in se je preveč družil z prebivalci otočja Asmat. V znak hvaležnost so ga pojedli.

nagobčnik ::

lynxslo5 je izjavil:

Kitajec jim postavi tovarno, plača pa še polovico manj kot belec. S profitom pa Kitajski kapitalist kupi vilo v Kaliforniji in plača najdražjo šolnino za svoje otroke na Stanfordu. Beli človek ima vsaj malo empatije do črncev, Kitajec pa je kot programiran izkoriščevalski robot, zasvojen z denarjem.


Afričani pa res ne znajo računat, če majo 2 fabriki eno ob drugi, pa raje zavijejo v kitajsko, ki plača pol manj kot belska. Men se tudi zdi pokvarjeno, da kitajski kapitalisti s profiti kupujejo vile in plačujejo šolnine, medtem ko beli kapitalisti živijo skromno in altruistično življenje. Takoj se vidi razlika.

Mato989 je izjavil:

nagobčnik je izjavil:

Mato989 je izjavil:

nagobčnik je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Aha, spet smo pri iskanju drugih besed za privilegij. Ima evropski dojenček izključno pravico za življenje v urejeni evropski družbi ali je nima? Pa sleherni afriški dojenček, ima pravico za življenje v evropski družbi ali je iz te izključne pravice Evropejcev izključen?


Narobe gledaš... tako evropski dojenček kot afriški imata in sta ZMERAJ imela pravico si IZBORIT da živita v urejeni "evropski" družbi


Evropski dojenček si ne rabi tega izborit. Ker je to privilegij, ki ga ima od rojstva. Jaz gledam narobe? :))


Ja, ampak medtem ko je prednik tega Evropskega dojenčka se boril in izumljal, je prednik Afriškega dojenčka drkal kurac pod palmo... To ni privilegij to je DELO da ima nekdo več, privilegij je samo ker ti to tako vidiš... jaz pa vidim samo trud prednikov da imamo danes eni bolje in več drugi pa ne... ampak za to nismo krivi mi...


Ok, če se rodiš v boljše razmere, lahko sicer rečeš, da je to delo nekoga, ampak ni pa delo tebe kot dojenčka, zato je to dojenčkov privilegij.


Ok, ampak vsak dojenček ima potem privilegij ki je posledica dela nekoga oz. prednikov... to ali je tebi nekaj boljši ali slabši privilegij ne spremeni dejstva da je tudi najbolj nazadnjaški kotiček Sveta z izjemo parih res ekstremnih izjem (kot oni otok domorodcev) rojen otrok priviligiran napram nekomu pred 1.000 ali 5.000 leti... torej?


Eni majo večje, eni manjše, če vzamemo povprečja nekih geografskih regij, so razlike vidne. Eni pa zanikajo, da bi imeli kakršne koli privilegije.

Zgodovina sprememb…

bambam20 ::

dice7 je izjavil:

Zivite v drzavi, kjer vas ni strah, da bo ponoci priletela granata, ali pa, da bo warlord iz sosednje vasi vdrl v vaso kolibo in vam odsekal glavo. Iz pipe tece pitna voda, hladilnik je poln. Pozimi je toplo, poleti sprejemljivo vroce. Svoje mnenje o cemurkoli lahko obesate na veliki zvon in vam ne bo nihce podtaknil novičok v kozarec. Zivite v cistem okolju, na sprehod greste lahko kadarkoli brez strahu. Ce zbolite imate na voljo zdravstvo. Drzava vas prakticno zastojn izobrazi in pripravi za kariero brez kakrsnih koli pricakovanj v zameno

Kaj pravite?


Da nimam Bmw-ja s 800 konji . Zato trpim.

Mato989 ::

Eni majo večje, eni manjše, če vzamemo povprečja nekih geografskih regij, so razlike vidne. Eni pa zanikajo, da bi imeli kakršne koli privilegije.


Ja, ker je privilegij RELATIVEN POJEM... za onega ki nima vode je privilegij čista tekoča voda... za mene ki imam vodo je privilegij imet 300k na računu, za Onega ki dela 300 ur na mesec je privilegij bit doma 2 tedna skup brez dela itd...

Privilegij ni univerzalno določen, parametri kar je za tebe ali za X osebo privilegij ni tudi za mene in mojega kolega.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Lonsarg ::

Predvsem je treba v SSKJ pogledat da je beseda privilegij popolnoma nevtralna in se ne nanasa na to kako je privilegij pridobljen.

Skratka seveda je privilegij biti rojen v boljse okolje. Niti slucajno pa ni ok da se zaradi tega pocutis krivo.

Seveda prav tako ni ok da dajes v nic ljudi ki imajo manjsi privilegij, kao sami so krivi. Gre pac za loterijo kam si rojen.

Zahod pa mora predvsem zaceti sam vzgajati delavne ljudi med lastno populaciji in nehati krasti delavne in pametnejse ljudi iz manj priviligiranih podrocij. Ker s tem bodo zal samo se dlje ostala nepriviligirana. Podpirati masovno migranstvo je zato precej nemoralno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

sds ::

nagobčnik je izjavil:

Afričani pa res ne znajo računat, če majo 2 fabriki eno ob drugi, pa raje zavijejo v kitajsko, ki plača pol manj kot belska. Men se tudi zdi pokvarjeno, da kitajski kapitalisti s profiti kupujejo vile in plačujejo šolnine, medtem ko beli kapitalisti živijo skromno in altruistično življenje. Takoj se vidi razlika.


Mah to ni se nic. Neimenovana afriska drzava, je prepovedala izkopavati dragulje z mehanizacijo, zaradi ohranitve narave, zakon je pa postavljen tako, da tujcem tega ne preprecuje. In potem vidis (bil sem tam, fucking noro), kako lokalno prebivalstvo na roke predeluje "lopate" zemlje, Kitajci se pa zraven z bagri vozijo.

Mato989 je izjavil:

Ok, ampak vsak dojenček ima potem privilegij ki je posledica dela nekoga oz. prednikov... to ali je tebi nekaj boljši ali slabši privilegij ne spremeni dejstva da je tudi najbolj nazadnjaški kotiček Sveta z izjemo parih res ekstremnih izjem (kot oni otok domorodcev) rojen otrok priviligiran napram nekomu pred 1.000 ali 5.000 leti... torej?


Vse kar si naredil, sociopat, je posledica dela vseh pred tabo. Tistih, ki bi jih ti pobil zaradi penzij in vseh pred njimi. Vase zagledani narcis.
I have no mouth, and I must scream

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sds ()

nagobčnik ::

Mato989 je izjavil:

Eni majo večje, eni manjše, če vzamemo povprečja nekih geografskih regij, so razlike vidne. Eni pa zanikajo, da bi imeli kakršne koli privilegije.


Ja, ker je privilegij RELATIVEN POJEM... za onega ki nima vode je privilegij čista tekoča voda... za mene ki imam vodo je privilegij imet 300k na računu, za Onega ki dela 300 ur na mesec je privilegij bit doma 2 tedna skup brez dela itd...

Privilegij ni univerzalno določen, parametri kar je za tebe ali za X osebo privilegij ni tudi za mene in mojega kolega.


Kar si napisal, dosti pove. Za nekatere je privilegij samo tisto, česar nimajo (se pravi so privilegirani vsi drugi, samo oni ne), nekateri se pa zavedamo, da je privilegij tudi tisto, kar imaš.

Zgodovina sprememb…

pirat ::

Ali je imeti uporabniško ime na slo-techu in sodelovati na forumu privilegij?

m0LN4r ::

To je privilegik svobode govora! Na st lahk poves vse.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

pirat ::

Se shintaro strinja s teboj?

tilen03 ::

Mato989 je izjavil:

Eni majo večje, eni manjše, če vzamemo povprečja nekih geografskih regij, so razlike vidne. Eni pa zanikajo, da bi imeli kakršne koli privilegije.


Ja, ker je privilegij RELATIVEN POJEM... za onega ki nima vode je privilegij čista tekoča voda... za mene ki imam vodo je privilegij imet 300k na računu, za Onega ki dela 300 ur na mesec je privilegij bit doma 2 tedna skup brez dela itd...

Privilegij ni univerzalno določen, parametri kar je za tebe ali za X osebo privilegij ni tudi za mene in mojega kolega.

Ali ti lahko prezivis brez 300k na racunu? Ker oni brez vode ne more.

Priviligiran si, ce imas vse osnovne dobrine na voljo na licu roke, zivis v ne-vojnem obmocju ter v demokraciji, pravni drzavi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tilen03 ()

pirat ::

Nekateri ne ločite med privilegiji in civilizacijo.

nagobčnik ::

PacificBlue je izjavil:

Heh, oni Michael Rockefeller ni želel biti priviligiran in se je preveč družil z prebivalci otočja Asmat. V znak hvaležnost so ga pojedli.


Ni želel biti privilegiran, zato se je najprej s svojo drago izobrazo odpravil na eksotični kraj, česar manj privilegirani vrstniki niso storili. Obrestovalo se pa ni.

pirat je izjavil:

Nekateri ne ločite med privilegiji in civilizacijo.


Nekateri ne ločite med privilegiji in očkotovimi milijoni. To dvoje ne more bit povezano, zato pa ima različne besede.

Zgodovina sprememb…

tilen03 ::

pirat je izjavil:

Nekateri ne ločite med privilegiji in civilizacijo.

Globalno gledano, to sploh ni nekaj samoumevnega. Ce to jemljes kot nekaj samoumevnega, si priviligiran. Hvala bogu zate.

sds ::

Mimogrede, tule bi se kmetavzom, ki imajo vecjo sreco kot pamet, predocil se naslednje:

https://www.princeton.edu/news/2013/08/...

Ja, razumem, da vas je vecina preneumnih, da bi prebrali toliko teksta, je pa vseeno zanimivo.
I have no mouth, and I must scream

pirat ::

Glej, nekaj vas je, ki na vsak način hočete furati agendo, da bi se morali počutiti krivo, ker smo rojeni v Sloveniji. Bog vam pomagaj, jaz vam ne morem.
'Enake možnosti vsem' bi morali razvijati v smeri, da se razmere izboljšajo za 'manj priviligirane' in ne tako, da se poslabšajo za 'bolj priviligirane' . Ampak to vam gre slabo v vaše betice.

tilen03 ::

pirat je izjavil:

Glej, nekaj vas je, ki na vsak način hočete furati agendo, da bi se morali počutiti krivo, ker smo rojeni v Sloveniji. Bog vam pomagaj, jaz vam ne morem.
'Enake možnosti vsem' bi morali razvijati v smeri, da se razmere izboljšajo za 'manj priviligirane' in ne tako, da se poslabšajo za 'bolj priviligirane' . Ampak to vam gre slabo v vaše betice.

Ne, to "agendo" ste "vi" zaceli tlaciti v to temo. Zakaj, ne vem, ker nima nic s to temo.

Ce zelimo izboljsati polozaj manj priviligiranim, moramo tudi poslabsati polozaj bolj priviligiranim. Zal, ker so v veliko obmocjih manj priviligirani ravno zaradi bolj priviligiranih

sds je izjavil:

Mimogrede, tule bi se kmetavzom, ki imajo vecjo sreco kot pamet, predocil se naslednje:

https://www.princeton.edu/news/2013/08/...

Ja, razumem, da vas je vecina preneumnih, da bi prebrali toliko teksta, je pa vseeno zanimivo.

Saj. Komaj, ko ti ni potrebno skrbeti za hrano, streho nad glavo, ce pade granata skozi okno, lahko zacnes nekaj graditi s sebe.

Sicer v javnosti rade krozijo zablode o genijih, ki niso imeli nic, pa so dosegli marsikaj. Ja, obstajajo taksni ljudje. Predstavljajte pa si, koliko taksnih genijev bi bilo, ce bi imeli porihtane osnovne potrebe. Ker zgodovinsko vecina genijev izhaja iz premoznih druzin

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tilen03 ()

Mato989 ::

tilen03 je izjavil:

pirat je izjavil:

Glej, nekaj vas je, ki na vsak način hočete furati agendo, da bi se morali počutiti krivo, ker smo rojeni v Sloveniji. Bog vam pomagaj, jaz vam ne morem.
'Enake možnosti vsem' bi morali razvijati v smeri, da se razmere izboljšajo za 'manj priviligirane' in ne tako, da se poslabšajo za 'bolj priviligirane' . Ampak to vam gre slabo v vaše betice.

Ne, to "agendo" ste "vi" zaceli tlaciti v to temo. Zakaj, ne vem, ker nima nic s to temo.

Ce zelimo izboljsati polozaj manj priviligiranim, moramo tudi poslabsati polozaj bolj priviligiranim. Zal, ker so v veliko obmocjih manj priviligirani ravno zaradi bolj priviligiranih


Narobe, na območjih MISLIJO da so manj priviligirani zaradi bolj priviligiranih, resnica pa je da so njihovi predniki bili MANJ SPOSOBNI od prednikov tistih ki so baje bolj priviligirani... ni pa naša dolžnost to urejat, naj si sami zrihtajo priviligiranost če zmorejo.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

nagobčnik ::

pirat je izjavil:


'Enake možnosti vsem' bi morali razvijati v smeri, da se razmere izboljšajo za 'manj priviligirane' in ne tako, da se poslabšajo za 'bolj priviligirane' . Ampak to vam gre slabo v vaše betice.


Da lahko karkoli razvijamo v smeri enakih možnosti, moramo najprej vedet (in si priznat), da enakih možnosti (še) nimamo - z drugimi besedami - nekateri ima(j/m)o privilegije.

Meiniken ::

Torej smo priviligirani vsi?
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

pirat ::

Torej, če se jaz odrečem zdravstvenemu zavarovanju bo reven Afričan sprejemal boljše odločitve v svojem življenju in imel več pitne vode? Smiselno, da.

nagobčnik ::

pirat je izjavil:

Torej, če se jaz odrečem zdravstvenemu zavarovanju bo reven Afričan sprejemal boljše odločitve v svojem življenju in imel več pitne vode? Smiselno, da.


1. Če boš ta denar poslal v Afriko, mogoče, ni sicer tvoja dolžnost
2. Brez pitne vode težko sprejemaš razumne odločive, ne samo obratno.

pirat ::

Lahko tisti, ki ste malo bolj razsvetljeni, delite tudi z nami ostalimi, kako ste se lotili tega problema v praksi. Nimate Vzajemne pač pa vsak mesec nakažete 35 EUR v Afriko? Ali ostajate bolj 'akademsko naravnani' in bolj teoretizirate na forumih, medtem ko 2/3 svetovnega prebivalstva čaka, da se odrečete svojim privilegijem?

nagobčnik ::

Problema se lotevam na globalni ravni tako, da zapišem dejstvo, da smo bolj priviligirani od nekaterih drugih, in s tem apeliram na druge akademike, ki tega dejstva ne želijo priznati, ampak nekako vseeno vedo, kako bi se ti problemi morali reševati:

pirat je izjavil:


'Enake možnosti vsem' bi morali razvijati v smeri, da se razmere izboljšajo za 'manj priviligirane' in ne tako, da se poslabšajo za 'bolj priviligirane' . Ampak to vam gre slabo v vaše betice.

Zgodovina sprememb…

tilen03 ::

Saj, ce ne cutis socutja za manj priviligirane, ti ni treba nic. Se vec, se desnico pojdi volit.

Vprasaj pa se: Ce bi se rodil v Bangladesu in delal 12h+ za drobiz, bi rekel: "Super je to, posteno, imam slabe prednike, tisti za katere sivam si zasluzijo toliko vec denarja kot jaz. Bom cel lajf delal to, ker drugam itak ne morem, saj me ne bi sprejeli."

Ce je odgovor "da" preberi se enkrat prvi odstavek.

Reycis ::

Zadeva se bo čisto enostavno rešila. Predvsem pa morajo ideologi, ki mislijo, da imamo nek nezaslužen privilegij, ki ga moramo deliti z manj priviligiranimi zavedati, da bodo oni v prvi vrsti, ki bodo svoj privilegij delili.
Diversity is our greatest strength

tilen03 ::

Reycis je izjavil:

Zadeva se bo čisto enostavno rešila. Predvsem pa morajo ideologi, ki mislijo, da imamo nek nezaslužen privilegij, ki ga moramo deliti z manj priviligiranimi zavedati, da bodo oni v prvi vrsti, ki bodo svoj privilegij delili.

Da nekateri mislite, da je ideja globalne preskrbitve osnovnih zivljenskih potreb neka radikalna agenda in ideologija, je zalostno za 21. stoletje. V bistvu nocete dobro za svet, ampak samo zase. In je smesno, da so desnicarji znani kot ljudje, ki dajo veliko na ekonomski razvoj in stabilnost, obenem pa ga zavirajo s taksnimi idejami. Pac razmisljajo samo lokalno

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tilen03 ()

nagobčnik ::

Reycis je izjavil:

Zadeva se bo čisto enostavno rešila. Predvsem pa morajo ideologi, ki mislijo, da imamo nek nezaslužen privilegij, ki ga moramo deliti z manj priviligiranimi zavedati, da bodo oni v prvi vrsti, ki bodo svoj privilegij delili.


Pol sem pa itak že zelo radodaren, če samo zapišem, da imamo privilegije. I knew it!

nagobčnik je izjavil:



Ja, če priznaš, da si življenja tukaj nisi kot dojenček priboril, je to prvi korak do tega, da te SJWji pridejo terjat. Treba je bit ekstremno previden z besedami, kakšni privilegiji neki! :))

pirat ::

No, dokler se bodo tudi 'nagobčniki' tega problema na globalni ravni lotevali zgolj akademsko z zapisovanjem dejstev, žal 12 letnikom v Bangladešu ne bo šlo nič bolje.

Miki N ::

Kaka porazdelitev no.

To je Bob Geldof probal 1985 pa ni delalo. Pač ne gre no.

nagobčnik ::

pirat je izjavil:

No, dokler se bodo tudi 'nagobčniki' tega problema na globalni ravni lotevali zgolj akademsko z zapisovanjem dejstev, žal 12 letnikom v Bangladešu ne bo šlo nič bolje.


Verjetno jim bo pa šlo bolje, če zapišem, da mi pa že nismo privilegirani, in potem še bolj praktičen in neakademski nasvet za reševanje, kot je npr.:

pirat je izjavil:


'Enake možnosti vsem' bi morali razvijati v smeri, da se razmere izboljšajo za 'manj priviligirane' in ne tako, da se poslabšajo za 'bolj priviligirane' . Ampak to vam gre slabo v vaše betice.

SmolWhale ::

sds je izjavil:

Scaramouche3 je izjavil:

sds je izjavil:

Scaramouche3 je izjavil:

Nihce ne govori o placilih. Sedis pa na zgodovinskih tonah zlata in cloveskih zivljenj, ki jih je nakradla Evropa


Dej nekaj iti stran s teme, Evropa ni homogena skupina, in stoletja je uničevala samo sebe z vojnami!
Nisi odgovoril glede Turkov za katere se lahko direktno dokaže krivda, boš šel izsiliti denar za to kar so nam naredili ali samo izogibal vprašanju?


Kaksni turki, daj nabij si lastnega slamnatega moza na kurac in ne jamraj, ce slama pika.


torej samo to kar ti misliš torej si trol, super, od zdaj naprej te ignoriram!


Mi je cisto vseeno, pojdita se z WizzardOfOz ovohavat pod repom in tulit v luno. Prekleti egoisticni narcisi sociopatski. "Smo ubermensch", "So vsi ostali nesposobni in smo nadrasa",... banda pokvarjena. Matr, bi vam privoscil, da gre nafta na 10 eurov, da malo izkusite kako izgleda, ce nisi rojen "pod srecno zvezdo" barabe razvajene.


Dej ugasni se faking SJW lahko je s tujim kircem po koprivah mlatit. Kaj si pa ti prispeval družbi? Nimaš pravice niti piskat vlečeš socialo in serješ po forumu. Spizdi delat pa se potem oglašaj kdo je priviligiran jebote kurac, pol Afrike gleda v luft, samo fukajo pomagamo jim ze 50 let pa ni nič od tega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SmolWhale ()

D3m ::

Pol Afrike?

Prej 3/4
|HP EliteBook|R5 6650U|

nagobčnik ::

SmolWhale je izjavil:

samo fukajo pomagamo jim ze 50 let pa ni nič od tega.


Če je to največji problem, potem pomoč pomaga:

PacificBlue ::

Statistični vpliv kondomov.

nagobčnik ::

Štejem pod pomoč, dokler jim jih kdo na silo ne natika.

WizzardOfOZ ::

sds je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

nič nismo dolžni. sami naj si izborijo svobodo in pravice.

Enako velja tudi za Ukrajince.

WizzardOfOZ je izjavil:

idiokracija je pa to kar ti počneš, ko bi rad, da ljudje danes prevzamemo krivdo za nekaj s čemer nimamo nič. vi nas vlečete v idiokracijo, idioti.


Ne rabis prevzeti nobene krivde, kot sem rekel to je za ljudi, kar ti pac nisi. Zival. Ki si lize jajcka ob tem, ko zivi na uspehih generacij pred njo in dozivlja erekcijo, ko zblojeno fantazira, da je sam zasluzen za to.

Preden si se rodil smo bili pa kameni dobi in sam si izumil elektriko, vso industrijo in medicino, 7 dan, ko si pocival, pa si za zabavo izumil se zgodovino po svoji podobi. Fuckin narcis.

to so tvoje besede, idiot. jaz sem lepo povedal da so nam te pravice izborili predniki, in na nas je da jih zadržimo.
tisti, ki jih pa hoče imwti v afriki, si jih mora pa sam izboriti. lahko jim pomagamo, nočemo jih pa sem.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

XIIT ::

Mato989 je izjavil:

XIIT je izjavil:

borut_p je izjavil:

60% svojih dohodkov ... ker ce bi bila drzava kaj manj pozresna bi jih videl pa kaj vec? Neto bi ostal enak, manj bi dobila drzava iz davkov, vec bi ostalo firmam za dividende

Davki niso problem, če v zameno dobiš storitve na nekem nivoju in če država ta denar racionalno porablja.
V Sloveniji nimamo niti enega niti drugega, zato je škoda vsakega evra ki gre za davke.

Med marcem 2020 in avgustom 2021 je šlo več kot 900 milijonov evrov samo za korona dodatke zaposlenim v javnem sektorju, v proračunu pa zija luknja, večja od Postonjske jame.


Pokojni Gospod Friedman je lepo povedal zakaj tvoja boldane besede NIKOLI ne bodo držale... no razen v nekem magičnem landu

“Nobody spends somebody else’s money as carefully as he spends his own. Nobody uses somebody else’s resources as carefully as he uses his own. So if you want efficiency and effectiveness, if you want knowledge to be properly utilized, you have to do it through the means of private property.”


Brez skrbi, to mi je jasno kot beli dan, zato sem za boldanim zapisal še en stavek.
V privat sektorju mečejo denar skozi okno, da te boli glava (pa sploh ne gre za tvoj denar), kaj šele v javnem sektorju.

Upam staviti, da ti je znan tudi ta citat iz neke knjige neke avtorice:
When you see that in order to produce, you need to obtain permission from men who produce nothing - When you see that money is flowing to those who deal, not in goods, but in favors - When you see that men get richer by graft and by pull than by work, and your laws don’t protect you against them, but protect them against you - When you see corruption being rewarded and honesty becoming a self-sacrifice - You may know that your society is doomed.


Gremo kandidirat na naslednjih volitvah?

tilen03 je izjavil:

V glavnem, odkar smo v EU, smo priviligirani af. In to ne jemljem kot nekaj slabega, da ne boste desnaki sekali z white guilt. Samo se ne sprenevedati, da imajo vsi takšno srečo. Kdor se rodi ali živi v današnji Sloveniji je zadel na loteriji.

Ne zadane nobene loterije, to je logična posledica tega, da se je 2^n njegovih prednikov stoletja žrtvovalo da so ustvarili to, čemur nekateri pravite jackpot. Sreča = trdo delo + žrtvovanje. Po tvojem tudi bodibuilderji na loteriji zadanejo velike mišice.

Niti ni potrebno, da ostane tu, Slovenija je odlična odskočna deska. Praktično po celi EU lahko živiš brez problemov. Še v nasploh svetu ne gledajo na tebe kot grožnjo in imaš potencial it kamorkoli

In, kaj naj zdaj jaz naredim?
"Only physical beauty is the foundation for a true higher culture of
the mind and spirit as well. Only sun and steel will show you the path."
Beauty is absolutely terrifying to people because it highlights what is ugly.

Personanonim ::

Ali se vam zdi, da ste priviligirani?


Ne.

Lep pozdrav
"The internet - like a training camp for never amounting to anything."

oglaf.com

c3p0 ::

nirburu je izjavil:


Razmisli tako. Če bi LGBTQP++ bil ključen za napredek družbe, se ti ne zdi, da bi ga družbena evolucija že prej "uvedla"?

Eni pač ne razumete, da se gremo pardesetletnega eksperimenta, brez znanih rezultatov. Oz. rezultati so kar vidni, zgolj priznati jih še morate.


To je tista zadnja faza civilizacij, preden propadejo. Ukvarjanje z mednožjem, in da komu na raniš preveč čustev. Posiljevanje s tem že predšolskih otrok, da se čisto zmedejo in zjebejo 4 life.

Ta meja se nato niža do nefunkcionalnega in neracionalnega osebka, ki rabi totalno pozornost.

Jazon je izjavil:


V vasi smo s samoprispevkom in prostovoljnim delom zgradili:
- vodna zajetja in vodovod
- telefonsko omrežje s telefonsko centralo (+ plačilo priključka telekomu)
- asfaltirali vse ceste in uredili odvodnjavanje
- uredili ločeno zbiranje in odvoz komunalnih odpadkov
- očistili vsa divja odlagališča (večkrat)
- zgradili športno igrišče
- obnovili dom kulture

Prispevek občine je bil od nula, 20%, pri nekaterih cestah do 50%.
Prispevka države ni bilo.

Kaj si sploh hotel povedati o privilegiju?
Ustvarili smo si ga!


Ptujske terme so se gradile s samoprispekom, nato jih je dobila neka Sava, zdaj pa Madžari. Čudna so pota korupcije in nesposobnosti politike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

WizzardOfOZ ::

c3p0 je izjavil:

Ta meja se nato niža do nefunkcionalnega in neracionalnega osebka, ki rabi totalno pozornost.


Maš ti neke asociacije na zadnjo državno proslavo??? :)):)):))
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Miki N ::

c3p0 je izjavil:



To je tista zadnja faza civilizacij, preden propadejo. Ukvarjanje z mednožjem, in da komu na raniš preveč čustev. Posiljevanje s tem že predšolskih otrok, da se čisto zmedejo in zjebejo 4 life.


Ej samo bo dejansko nekaj na tem. Mogoče se zato reče, da gre vse skupaj v kurac?

Nevrotična preokupiranost družbe z nečim, kar bi kao moralo biti bolj "glasba v ozadju" je signal, da je "spustila žogo" in da prihajajo zanimivi časi ...

gruntfürmich ::

sds je izjavil:

Mimogrede, tule bi se kmetavzom, ki imajo vecjo sreco kot pamet, predocil se naslednje:

https://www.princeton.edu/news/2013/08/...

Ja, razumem, da vas je vecina preneumnih, da bi prebrali toliko teksta, je pa vseeno zanimivo.

a to je ta univerza?

https://nova24tv.si/svet/princeton-skus...

https://nova24tv.si/slovenija/noro-miro...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

c3p0 ::

WizzardOfOZ je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Ta meja se nato niža do nefunkcionalnega in neracionalnega osebka, ki rabi totalno pozornost.


Maš ti neke asociacije na zadnjo državno proslavo??? :)):)):))


Now that you mention it... :D

D3m ::

Personanonim je izjavil:

Ali se vam zdi, da ste priviligirani?


Ne.

Lep pozdrav



Enako.

Lp.
|HP EliteBook|R5 6650U|

kuall ::

itak da se povprečen slovcn smili sam sebi in jamra na polno. objektivna resnica je, da smo privilEgirani nasproti 90% svetovne populacije. pomanjkanje zavesti je krivo za to.
isti problem je, ko povprečen slovnc misli, da je boljši kot večina ostlih slovencev, kar pa spet ni res. vsak ima neke svoje boljše lastnosti in v unih je res boljši, ni pa boljši v vsem. umetnost je zavedati se, kje si boljši in kje slabši in to potem izkoristit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

nirburu ::

c3p0 je izjavil:

nirburu je izjavil:


Razmisli tako. Če bi LGBTQP++ bil ključen za napredek družbe, se ti ne zdi, da bi ga družbena evolucija že prej "uvedla"?

Eni pač ne razumete, da se gremo pardesetletnega eksperimenta, brez znanih rezultatov. Oz. rezultati so kar vidni, zgolj priznati jih še morate.


To je tista zadnja faza civilizacij, preden propadejo. Ukvarjanje z mednožjem, in da komu na raniš preveč čustev. Posiljevanje s tem že predšolskih otrok, da se čisto zmedejo in zjebejo 4 life.

Ta meja se nato niža do nefunkcionalnega in neracionalnega osebka, ki rabi totalno pozornost.

Jazon je izjavil:


V vasi smo s samoprispevkom in prostovoljnim delom zgradili:
- vodna zajetja in vodovod
- telefonsko omrežje s telefonsko centralo (+ plačilo priključka telekomu)
- asfaltirali vse ceste in uredili odvodnjavanje
- uredili ločeno zbiranje in odvoz komunalnih odpadkov
- očistili vsa divja odlagališča (večkrat)
- zgradili športno igrišče
- obnovili dom kulture

Prispevek občine je bil od nula, 20%, pri nekaterih cestah do 50%.
Prispevka države ni bilo.

Kaj si sploh hotel povedati o privilegiju?
Ustvarili smo si ga!


Ptujske terme so se gradile s samoprispekom, nato jih je dobila neka Sava, zdaj pa Madžari. Čudna so pota korupcije in nesposobnosti politike.


Jp.
Medtem ko kitajska gradi eno novo bojno ladjo na mesec, se naše družbe prerpekajo, če lahko moški zanosi.

--
Sicer, da ne bo pomote, zadeva je bila načrtovana.
To je, kolaps zahodne družbe.
Vsa kultura, ki jo danes konzumiramo je plod skupine ljudi, ki si lasti vse založniške hiše. Mi ne vrjamete? Obstaja dokumentarec, narejen od njih, za njih, ki vse obrazloži.
In gradualno so začeli z demontiranjem. Od 60' naprej.
Danes pa gledamo bradate "ženske".
Folk ne šteka, da ko gleda Netflix, jim je podzavestno vcepljena agenda. Predvsem preprečite otrokom, da bi imeli dostop do tega.

Zanje smo novodobni Stari Rim. In vemo kako je Rim končal.

Največji uspeh je bil, da so nas prepričali, da agenda ne obstaja. Zato za večino tu pišem v prazno. Kljub preverljivim dejstvom, če bi si kdo le vzel 5 minut časa.

SmolWhale ::

D3m je izjavil:

Personanonim je izjavil:

Ali se vam zdi, da ste priviligirani?


Ne.

Lep pozdrav



Enako.

Lp.


Lp

Miki N ::

nirburu je izjavil:


Sicer, da ne bo pomote, zadeva je bila načrtovana.
To je, kolaps zahodne družbe.
Vsa kultura, ki jo danes konzumiramo je plod skupine ljudi, ki si lasti vse založniške hiše. Mi ne vrjamete? Obstaja dokumentarec, narejen od njih, za njih, ki vse obrazloži.
In gradualno so začeli z demontiranjem. Od 60' naprej.
Danes pa gledamo bradate "ženske".
Folk ne šteka, da ko gleda Netflix, jim je podzavestno vcepljena agenda. Predvsem preprečite otrokom, da bi imeli dostop do tega.

Zanje smo novodobni Stari Rim. In vemo kako je Rim končal.

Največji uspeh je bil, da so nas prepričali, da agenda ne obstaja. Zato za večino tu pišem v prazno. Kljub preverljivim dejstvom, če bi si kdo le vzel 5 minut časa.


Sliši se, da delajo to za lulz... pravi veseljaki, lahko bi rekel ljudje... židane volje. >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Javna stanovanja v Ljubljani (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
578118 (5942) zavajon
»

Sarkozijev master plan (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
6014137 (12265) Blisk

Več podobnih tem