» »

Ali se vam zdi, da ste priviligirani?

Ali se vam zdi, da ste priviligirani?

1 2
3
4 5

nagobčnik ::

Jazon je izjavil:

nagobčnik je izjavil:


"Smo" ali "so - tvoji predniki"? Bistvena razlika.


Smo.


Ok, potem imaš point. Niso pa še vsi tako dolgo na svetu.

enemon ::

dice7 je izjavil:

Drzava vas prakticno zastojn izobrazi in pripravi za kariero brez kakrsnih koli pricakovanj v zameno


Brez kakršnihkoli pričakovanj v zameno? To, da potem plačuješ do neba visoke davke ni nobena zahteva? In da se potem kar nekaj teh davkov prekanalizira na račune nedotakljivih? Da podpiramo preštevilčne lene koke po javni upravi, ki ne vedo, kam bi se dale? Da plačujemo prispevke za penzijo, ki je najverjetneje ne bomo nikoli videli? Da ne govorim o tem, da preživljamo in nudimo praktično vse zastonj ogromno velikim družinam s Kosova in BiH, katerih glava družine dela na črno v Nemčiji in tako nikjer, še najmanj pa v Sloveniji ne prispeva nič v državni proračun? Če to niso nobena pričakovanja, potem pa tudi ne vem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enemon ()

enemon ::

ViperR je izjavil:

Nismo privigirani, vendar živimo v zelo lepi, čisti in urejeni državi v katero se priseljuje ogromno ljudi. Se mi pa zdi, da večina tega ne spoštuje in ceni.


Priseljuje se ves ološ t.i. Zahodnega Balkana, zdaj še "revni" begunci iz Ukrajine s 60k vrednimi SUV-ji, ki kupujejo stanovanja v Portorožu. Trenutno ima Urad za migracije odprt razpis za prostočasovne dejavnosti zanje, da jim ne bo preveč dolgčas.

Odseljuje se pa izobražen kader. To bi morali spoštovati in ceniti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enemon ()

Reycis ::

nirburu je izjavil:

tilen03 je izjavil:

XIIT je izjavil:

tilen03 je izjavil:

Seveda. Lahko bi se rodil na dosti slabsem kraju.

Kaj pa naredi nek kraj dober ali slab? Geografska lokacija in značilnosti? Prebivalstvo?

Geografija, ekonomija, stabilnost

V vseh treh smo priviligirani

Zdaj moramo samo paziti, da ne bomo sledili Poljski, Madzarski in podobnim drzavam pa smo gucci


Razmisli tako. Če bi LGBTQP++ bil ključen za napredek družbe, se ti ne zdi, da bi ga družbena evolucija že prej "uvedla"?

Eni pač ne razumete, da se gremo pardesetletnega eksperimenta, brez znanih rezultatov. Oz. rezultati so kar vidni, zgolj priznati jih še morate.

Rezultat tega početja je lahko predvidet. Namen vsega tega je že od začetka bil, da se evgenično in na kar se da miren in civiliziran način zreducira evropsko populacijo. Evropa namreč nima dovolj naravnih sredstev, da trenutni standard zagotavlja 500 miljonom ljudi. Ima pa jih dovolj za lepo življenje npr. 50 miljonov ljudi. Zato so bila uporabljena vsa sredstva, da bi se število ljudi že v naprej kar čimbolj zmanjšalo. Popederčeni in sfeminizirani so itak instantno odstranjeni iz reprodukcijskega bazena in kot zdaj kaže pa se bomo naslednjih letih pospešeno znebili še kozmopolitanov, ki bodo šli s trebuhom za kruhom. Potem pridejo na vrsto še pošpikani in preostali ne-avtohtoni (večina jih bo šla nazaj že med krizo) in predpostavljam da se bo pod strahom/grožnjo eksekucije izselil tudi dobršen del protagonistov trenutnega režima. Na koncu se bo vse lepo izšlo. Iz tega vidika absolutno smo priviligirani. Ker drugje bo dosti hujše.
Diversity is our greatest strength

WizzardOfOZ ::

nagobčnik je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

dice7 je izjavil:

Zivite v drzavi, kjer vas ni strah, da bo ponoci priletela granata, ali pa, da bo warlord iz sosednje vasi vdrl v vaso kolibo in vam odsekal glavo. Iz pipe tece pitna voda, hladilnik je poln. Pozimi je toplo, poleti sprejemljivo vroce. Svoje mnenje o cemurkoli lahko obesate na veliki zvon in vam ne bo nihce podtaknil novičok v kozarec. Zivite v cistem okolju, na sprehod greste lahko kadarkoli brez strahu. Ce zbolite imate na voljo zdravstvo. Drzava vas prakticno zastojn izobrazi in pripravi za kariero brez kakrsnih koli pricakovanj v zameno

Kaj pravite?


To ni priviligiranost. To so pravice, ki so nam jih izborili naši predniki in za katere se moramo truditi, da ostanejo vsaj take, če ne še boljše.


Kaj pr hudiču je po tvoje potem definicija priviligiranosti, če to ni to?


Ne, to ni privilegij. To je izborjena pravica. Privilegij (izključna pravica) bi bil če meni nebi bilo treba plačati davka, ostali v tej državi bi ga pa morali.

Če nekdo v afriki hoče imet enake pravice, si jih bo moral pa izboriti, ne pa migrirat drugam. Vam idiotom pa ni treba jamrat, kako smo mi priviligirani, oni pa reveži. Nismo mi priviligirani, ampak je bilo to izborjeno s krvjo. Če so pa v afrili leni in se jim ne da delat in borit za svoje pravice, je pa to njihov in ne moj problem. Idioti bi pa radi iz tega naredili moj problem. Samo vam ne bo ratalo.

nagobčnik je izjavil:

Predniki so nam zapustili nekaj vrednega, česar niso dobili vsi - ampak privilegij pa to ni?


Predniki v evropi, ne v afriki. In v evropi so te pravice za vse, ne samo za posvečene skupine.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

sds ::

WizzardOfOZ je izjavil:

nagobčnik je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

dice7 je izjavil:

Zivite v drzavi, kjer vas ni strah, da bo ponoci priletela granata, ali pa, da bo warlord iz sosednje vasi vdrl v vaso kolibo in vam odsekal glavo. Iz pipe tece pitna voda, hladilnik je poln. Pozimi je toplo, poleti sprejemljivo vroce. Svoje mnenje o cemurkoli lahko obesate na veliki zvon in vam ne bo nihce podtaknil novičok v kozarec. Zivite v cistem okolju, na sprehod greste lahko kadarkoli brez strahu. Ce zbolite imate na voljo zdravstvo. Drzava vas prakticno zastojn izobrazi in pripravi za kariero brez kakrsnih koli pricakovanj v zameno

Kaj pravite?


To ni priviligiranost. To so pravice, ki so nam jih izborili naši predniki in za katere se moramo truditi, da ostanejo vsaj take, če ne še boljše.


Kaj pr hudiču je po tvoje potem definicija priviligiranosti, če to ni to?


Ne, to ni privilegij. To je izborjena pravica. Privilegij (izključna pravica) bi bil če meni nebi bilo treba plačati davka, ostali v tej državi bi ga pa morali.

Če nekdo v afriki hoče imet enake pravice, si jih bo moral pa izboriti, ne pa migrirat drugam. Vam idiotom pa ni treba jamrat, kako smo mi priviligirani, oni pa reveži. Nismo mi priviligirani, ampak je bilo to izborjeno s krvjo. Če so pa v afrili leni in se jim ne da delat in borit za svoje pravice, je pa to njihov in ne moj problem. Idioti bi pa radi iz tega naredili moj problem. Samo vam ne bo ratalo.

nagobčnik je izjavil:

Predniki so nam zapustili nekaj vrednega, česar niso dobili vsi - ampak privilegij pa to ni?


Predniki v evropi, ne v afriki. In v evropi so te pravice za vse, ne samo za posvečene skupine.


Ampak, to, da so predniki nakradli premozenje iz celega sveta vkljucno iz Afrike, te pa ne moti? In da ti svojo zahojeno rit naslanjas na goro nakradenega s strani prednikov?
I have no mouth, and I must scream

nirburu ::

nagobčnik je izjavil:

Mato989 je izjavil:



Kar se pa tiče fake priviligiranosti, so za njo krvaveli in umirali naši predniki, priviligarino smo zato ker so generacije in generacije DELALE NA TEM in to je njihova dediščina nam...


Dediščina je pač za dediča privilegij, čisto tapravi, nič fake. Kaj boste naslednje naumili, da en failson, sinček milijarderja, ki mu fotr tišči milijone v rit, ni priviligiran, ker je njegov fotr pač bolj ali manj trdo delal za milijarde?

Če nisi krvavel in umiral ti, si pač dobil nekaj, česar lahko tudi ne bi dobil in marsikdo drug ni dobil.


Že res. Ampak zakaj pa misliš, da so judi na vseh top pozicijah v naših družbah?
Ker veliko jih gradi na svoji zapuščini iz generacije v generacijo. Nekakšen konstruktiven nepotizem.

Medtem ko vas učijo, da se morate svoje zapuščine sramovati in jo razdati oni lepo akumulirajo in konsolidirajo in se bolj malo brigajo, če so koga povozili na poti do tja.

Mato989 ::

nagobčnik je izjavil:

Mato989 je izjavil:

nagobčnik je izjavil:

Mato989 je izjavil:



Kar se pa tiče fake priviligiranosti, so za njo krvaveli in umirali naši predniki, priviligarino smo zato ker so generacije in generacije DELALE NA TEM in to je njihova dediščina nam...


Dediščina je pač za dediča privilegij, čisto tapravi, nič fake. Kaj boste naslednje naumili, da en failson, sinček milijarderja, ki mu fotr tišči milijone v rit, ni priviligiran, ker je njegov fotr pač bolj ali manj trdo delal za milijarde?

Če nisi krvavel in umiral ti, si pač dobil nekaj, česar lahko tudi ne bi dobil in marsikdo drug ni dobil.


ker noben ne živi slabše kot predniki ŽNJ tisoč let nazaj


To ne drži.

Ostalo pa drži, skoraj vsak je privilegiran na nek način, na drugega pa ne, in bi se lahko pogovarjali tudi tako, da je nekdo bolj kot drug. Lahko se pa pogovarjamo še naprej o tem ali smo sploh kakorkoli privilegirani, ker je čist dost sodelujočih zagrizlo v to in je pripravljenih trdit/se pretvarjat, da nikakor nismo privlegirani in pika.


Težava celotne teme je itak v vprašanju:

1. Ali je nekaj privilegij ali je nekaj izborjena pravica in izboljšava za katero so predniki morali nekaj "plačat" (najsi bo finančno ali v krvi)
2. Kot si rekel ali je privilegij res absoluten ali relativen in je tudi črnec v Afriki v puščavi na nek način priviligiran saj je nenazadnje privilegij stvar osebnega pogleda in subjektiven?

Privilegij je za mene tako slabšalen izraz oz. dobim slabšalno noto v njem, zato nikakor ne želim potrdit da sem kakorkoli priviligiran... za vse kar imam se je nekdo pred mano moral odrekat ali borit, da zdaj jaz nekaj uživam. Brez 0 vložka = 0 izboljšav življenja (privilegijev)

Privilegij bi dejal samo v primeru da bi nekdo z Vesolja prišel in prinesel zdravilo za raka in odšel, to bi bil za mene PRIVILEGIJ v osnovnem pomenu. Vse kar pa imamo na Zemlji pa najsi bo v EU ali v Afriki pa je DELO in ODREKANJE prednikov in smo torej priviligirani vsi ali nihče... to da je pač na nekem koncu sposobnost bila višja in so izhodišča boljša ne pomeni da si priviligiran ampak da so drugje predniki bili manj sposobni.

Ampak, to, da so predniki nakradli premozenje iz celega sveta vkljucno iz Afrike, te pa ne moti?


A to da so pa črnci lovili črnce in jih prodajali belcem črnce kaj moti? Pa tebe?

Kdo je kriv da niso črnci ropali Evropejcev točno? Smo krivi danes mi ali so krivi nesposobni črnci takrat?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

nirburu ::

Saj črnci so v eni fazi ropali evropejce. A lepo vido niste brali?

feryz ::

Jaz nisem nič priviligiran.
Foter mi je dal zvesto srce in delovne ročice, jaz sem si pa s tem zafiro ubodel.

WizzardOfOZ ::

sds je izjavil:

Ampak, to, da so predniki nakradli premozenje iz celega sveta vkljucno iz Afrike, te pa ne moti? In da ti svojo zahojeno rit naslanjas na goro nakradenega s strani prednikov?



Zahojenec, kake zahojene prednike si ti imel, da so kradli iz afrike? Ker moji namreč niso tega počeli. In ker vem da se kreteni tvojega kova ne znate niti za 70 let stare kosti zmeni, se izločam iz teme, ker za 500 let stare kosti se ne mislim pregovarjat z debili, ki mislijo, da smo mi črncem v afriki karkoli dolžni.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

Glugy ::

Priviligiran ravno nisem , nimam privilegijev. Seveda pa v globalnem kontekstu imam veliko srečo da ne živim v nedostojnih življenjskih razmerah. Nihče se mi ne klanja zato ker sem kar sem torej nisem priviligiran. Verjamem pa da bi praktično vsakdo ki živi tu imel slabše življenje v kakšni težji državi po možnosti v vojni, ne glede na svoje spsobnosti. Privilegij se gleda znotraj družbe, ko pa primerjaš različne družbe pa lahko rečeš da imaš boljše temelje kot nekdo drug in imaš res srečo da ti ni treba toliko pomanjkanja dostojanstva prenašat kot bi ga tam.

Shields ::

enemon je izjavil:

ViperR je izjavil:

Nismo privigirani, vendar živimo v zelo lepi, čisti in urejeni državi v katero se priseljuje ogromno ljudi. Se mi pa zdi, da večina tega ne spoštuje in ceni.


Priseljuje se ves ološ t.i. Zahodnega Balkana, zdaj še "revni" begunci iz Ukrajine s 60k vrednimi SUV-ji, ki kupujejo stanovanja v Portorožu. Trenutno ima Urad za migracije odprt razpis za prostočasovne dejavnosti zanje, da jim ne bo preveč dolgčas.

Odseljuje se pa izobražen kader. To bi morali spoštovati in ceniti?


Od kod ti pa te informacije

dexterboy ::

enemon je izjavil:

ViperR je izjavil:

Nismo privigirani, vendar živimo v zelo lepi, čisti in urejeni državi v katero se priseljuje ogromno ljudi. Se mi pa zdi, da večina tega ne spoštuje in ceni.
Priseljuje se ves ološ t.i. Zahodnega Balkana, zdaj še "revni" begunci iz Ukrajine s 60k vrednimi SUV-ji, ki kupujejo stanovanja v Portorožu. Trenutno ima Urad za migracije odprt razpis za prostočasovne dejavnosti zanje, da jim ne bo preveč dolgčas. Odseljuje se pa izobražen kader. To bi morali spoštovati in ceniti?
Če se ti pridružim pri tvojem pisanju, bova že dva označena kot nestrpna državljana. Čeprav je res, kar si napisal. Priseljenci nimajo NOBENE kulture obnašanja, bontona, NE ŽELIJO sprejeti lokalnih navad in kulture, NE SPOŠTUJEJO okolje, kjer živijo... in potem krawa od bjonde še umika mejo? Privilegiji, ki so nam jih predniki izborili, smo samo ZAFURALI za en lajk več na socialnih omrežjih!
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Shields ::

Slovenska fluktuacija izobraženih je v normalnem nivoju, če pogledate podatke se v večini odseljujejo prav tujci. Ni države ki ne bi imela odseljevanja izobraženih

sds ::

WizzardOfOZ je izjavil:

sds je izjavil:

Ampak, to, da so predniki nakradli premozenje iz celega sveta vkljucno iz Afrike, te pa ne moti? In da ti svojo zahojeno rit naslanjas na goro nakradenega s strani prednikov?



Zahojenec, kake zahojene prednike si ti imel, da so kradli iz afrike? Ker moji namreč niso tega počeli. In ker vem da se kreteni tvojega kova ne znate niti za 70 let stare kosti zmeni, se izločam iz teme, ker za 500 let stare kosti se ne mislim pregovarjat z debili, ki mislijo, da smo mi črncem v afriki karkoli dolžni.


Ne, clovestvu smo dolzni. Ampak nekateri niste vec ljudje, tako, da se vec od vas ne pricakuje nicesar razen idiokracijo.
I have no mouth, and I must scream

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sds ()

WizzardOfOZ ::

nič nismo dolžni. sami naj si izborijo svobodo in pravice.
idiokracija je pa to kar ti počneš, ko bi rad, da ljudje danes prevzamemo krivdo za nekaj s čemer nimamo nič. vi nas vlečete v idiokracijo, idioti.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

IL_DIAVOLO ::

dice7 je izjavil:

Zivite v drzavi, kjer vas ni strah, da bo ponoci priletela granata, ali pa, da bo warlord iz sosednje vasi vdrl v vaso kolibo in vam odsekal glavo. Iz pipe tece pitna voda, hladilnik je poln. Pozimi je toplo, poleti sprejemljivo vroce. Svoje mnenje o cemurkoli lahko obesate na veliki zvon in vam ne bo nihce podtaknil novičok v kozarec. Zivite v cistem okolju, na sprehod greste lahko kadarkoli brez strahu. Ce zbolite imate na voljo zdravstvo. Drzava vas prakticno zastojn izobrazi in pripravi za kariero brez kakrsnih koli pricakovanj v zameno

Kaj pravite?


+lgbt je nerazvit. Samo ekonomske migrante bi se treba odrezat od drzavne zize.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

FireSnake ::

Ne!

Za vse, kar sem dosegel v:
- izobrazbi
- karieri
- športu
- kulturi
- gasilstvu
sem garal.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

gruntfürmich ::

FireSnake je izjavil:

- kulturi
- gasilstvu

:))

malo heca mora biti:D
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

tilen03 ::

FireSnake je izjavil:

Ne!

Za vse, kar sem dosegel v:
- izobrazbi
- karieri
- športu
- kulturi
- gasilstvu
sem garal.

To nima veze z vprašanjem. Če bi se rodil na Kitajskem v neki vukojebini v siromaštvu, bi lahko vse to dosegel? Govorimo namreč o tem. Kako pa vsak izkoristi svojo vstopno točko v svet, pa je drugo. O tem pa govoriš ti.

Lahko bi rekli, da je skoraj etično, da daš vse od sebe in poskusiš uspeti, če se znajdeš v priviligiranem položaju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tilen03 ()

sds ::

WizzardOfOZ je izjavil:

nič nismo dolžni. sami naj si izborijo svobodo in pravice.

Enako velja tudi za Ukrajince.

WizzardOfOZ je izjavil:

idiokracija je pa to kar ti počneš, ko bi rad, da ljudje danes prevzamemo krivdo za nekaj s čemer nimamo nič. vi nas vlečete v idiokracijo, idioti.


Ne rabis prevzeti nobene krivde, kot sem rekel to je za ljudi, kar ti pac nisi. Zival. Ki si lize jajcka ob tem, ko zivi na uspehih generacij pred njo in dozivlja erekcijo, ko zblojeno fantazira, da je sam zasluzen za to.

Preden si se rodil smo bili pa kameni dobi in sam si izumil elektriko, vso industrijo in medicino, 7 dan, ko si pocival, pa si za zabavo izumil se zgodovino po svoji podobi. Fuckin narcis.
I have no mouth, and I must scream

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sds ()

Pithlit ::

dice7 je izjavil:

Zivite v drzavi, kjer vas ni strah, da bo ponoci priletela granata, ali pa, da bo warlord iz sosednje vasi vdrl v vaso kolibo in vam odsekal glavo. Iz pipe tece pitna voda, hladilnik je poln. Pozimi je toplo, poleti sprejemljivo vroce. Svoje mnenje o cemurkoli lahko obesate na veliki zvon in vam ne bo nihce podtaknil novičok v kozarec. Zivite v cistem okolju, na sprehod greste lahko kadarkoli brez strahu. Ce zbolite imate na voljo zdravstvo. Drzava vas prakticno zastojn izobrazi in pripravi za kariero brez kakrsnih koli pricakovanj v zameno

Kaj pravite?

Jaz ne morem kadarkoli na sprehod brez strahu. Kaj pa zdaj?
Life is as complicated as we make it...

sds ::

Pithlit je izjavil:

dice7 je izjavil:

Zivite v drzavi, kjer vas ni strah, da bo ponoci priletela granata, ali pa, da bo warlord iz sosednje vasi vdrl v vaso kolibo in vam odsekal glavo. Iz pipe tece pitna voda, hladilnik je poln. Pozimi je toplo, poleti sprejemljivo vroce. Svoje mnenje o cemurkoli lahko obesate na veliki zvon in vam ne bo nihce podtaknil novičok v kozarec. Zivite v cistem okolju, na sprehod greste lahko kadarkoli brez strahu. Ce zbolite imate na voljo zdravstvo. Drzava vas prakticno zastojn izobrazi in pripravi za kariero brez kakrsnih koli pricakovanj v zameno

Kaj pravite?

Jaz ne morem kadarkoli na sprehod brez strahu. Kaj pa zdaj?


Ima WizzardOfOZ preprosto resitev zate: pribori si penis. Sama si si kriva, kaj si se pa rodila brez njega, lenoba, tudi malo se ti ne dalo potrudit, pa tako preprosto je.
I have no mouth, and I must scream

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sds ()

Scaramouche3 ::



Mogoce zato, ker je EU celotno svojo zgodovino izkoriscala druge za svoje blagostanje? Tako kot ZDA zdaj? In ker se vedno podpiras izkoriscanje drugih?


EU ni homogena skupnost, če je določena EU država to delala in Slovenija od tega nima nič bo težko to na nas nalimati!

Kot prvo dokaži izkoriščanje! In nehaj z firmami ki delajo v tujini in tako izobražujejo Azijce ki so zaradi tega nenormalno zrasli, medtem so pa balkanske države zaradi pomanjkanja firm ki bi jih ''izkoriščale'' zaostale globoko za njimi!

lynxslo5 ::

Kitajci izkoriščajo pol Afrike, pa se zaradi tega nič ne sekirajo. Edino slovenski levičar si bo šel rezat žile in delat samomor, ker gre Sloveniji bolje kot Burkini Fasso.

Mato989 ::

Pustite sds trola ipd...

Priviligirani nismo čisto nič imamo ogromno težav s katerimi se moramo spopadat, edina razlika je da smo mi naprednejši od vukojebin po Svetu... ampak za to nismo krivi noben od živečih osebno ampak njihovi predniki tam doli ki niso bili sposobni se branit niti niso bili sposobni prosperirat in izumljat parne stroje, kolesa, avte itd...

Zakaj afrika ni izumla avta Evropa pač? In Amerika... ker so pač bili tukaj bolj sposobni ljudje, in zato smo danes na boljšem, ni pa to privilegij ampak trud in delo, nekaj kar večina Sveta izven EU in USA pač ni poznala z izjemo morda nekdaj Arabskega dela in Kitajcev/Japoncev.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

nagobčnik ::

WizzardOfOZ je izjavil:

nagobčnik je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

dice7 je izjavil:

Zivite v drzavi, kjer vas ni strah, da bo ponoci priletela granata, ali pa, da bo warlord iz sosednje vasi vdrl v vaso kolibo in vam odsekal glavo. Iz pipe tece pitna voda, hladilnik je poln. Pozimi je toplo, poleti sprejemljivo vroce. Svoje mnenje o cemurkoli lahko obesate na veliki zvon in vam ne bo nihce podtaknil novičok v kozarec. Zivite v cistem okolju, na sprehod greste lahko kadarkoli brez strahu. Ce zbolite imate na voljo zdravstvo. Drzava vas prakticno zastojn izobrazi in pripravi za kariero brez kakrsnih koli pricakovanj v zameno

Kaj pravite?


To ni priviligiranost. To so pravice, ki so nam jih izborili naši predniki in za katere se moramo truditi, da ostanejo vsaj take, če ne še boljše.


Kaj pr hudiču je po tvoje potem definicija priviligiranosti, če to ni to?


Ne, to ni privilegij. To je izborjena pravica. Privilegij (izključna pravica) bi bil če meni nebi bilo treba plačati davka, ostali v tej državi bi ga pa morali.

Če nekdo v afriki hoče imet enake pravice, si jih bo moral pa izboriti, ne pa migrirat drugam.


Aha, spet smo pri iskanju drugih besed za privilegij. Evropski dojenček si je izboril izborjeno pravico, da živi v Evropi, afriški dojenček si je pa ni. Got it. Ima evropski dojenček izključno pravico za življenje v urejeni evropski družbi ali je nima? Pa sleherni afriški dojenček, ima pravico za življenje v evropski družbi ali je iz te izključne pravice Evropejcev izključen?

Torej, nekdo ima ta privilegij, nekdo ga pa nima. Bomo potegnili zdaj ven tretjo sopomenko za privilegij, ker nekateri ne bi radi stvari poimenovali po pravem imenu?

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Aha, spet smo pri iskanju drugih besed za privilegij. Ima evropski dojenček izključno pravico za življenje v urejeni evropski družbi ali je nima? Pa sleherni afriški dojenček, ima pravico za življenje v evropski družbi ali je iz te izključne pravice Evropejcev izključen?


Narobe gledaš... tako evropski dojenček kot afriški imata in sta ZMERAJ imela pravico si IZBORIT da živita v urejeni "evropski" družbi, razlika je samo to da so se na področju Evrope rodili takšni dojenčki ki so to bili sposobni udejanjit (in odločni) v Afriki pa ne... ampak za to niso krivi Evropski dojenčki ampak Afriški predniki

A sva ti in jaz kriva da Afričani niso bili sposobni in željni izumit puške in osvojit Evrope ampak so raje Evropejci Afriko? Odgovori na to vprašanje,,,
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

nagobčnik ::

Mato989 je izjavil:

Aha, spet smo pri iskanju drugih besed za privilegij. Ima evropski dojenček izključno pravico za življenje v urejeni evropski družbi ali je nima? Pa sleherni afriški dojenček, ima pravico za življenje v evropski družbi ali je iz te izključne pravice Evropejcev izključen?


Narobe gledaš... tako evropski dojenček kot afriški imata in sta ZMERAJ imela pravico si IZBORIT da živita v urejeni "evropski" družbi


Evropski dojenček si ne rabi tega izborit. Ker je to privilegij, ki ga ima od rojstva. Jaz gledam narobe? :))

tilen03 ::

Desničarji pa ste res polni "white guilt". Zelo vas muči zgodovina zgleda, ker nonstop pišete tako defenzivno, ko vam nekdo reče, da vam dobro gre

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tilen03 ()

Mato989 ::

nagobčnik je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Aha, spet smo pri iskanju drugih besed za privilegij. Ima evropski dojenček izključno pravico za življenje v urejeni evropski družbi ali je nima? Pa sleherni afriški dojenček, ima pravico za življenje v evropski družbi ali je iz te izključne pravice Evropejcev izključen?


Narobe gledaš... tako evropski dojenček kot afriški imata in sta ZMERAJ imela pravico si IZBORIT da živita v urejeni "evropski" družbi


Evropski dojenček si ne rabi tega izborit. Ker je to privilegij, ki ga ima od rojstva. Jaz gledam narobe? :))


Ja, ampak medtem ko je prednik tega Evropskega dojenčka se boril in izumljal, je prednik Afriškega dojenčka drkal kurac pod palmo... To ni privilegij to je DELO da ima nekdo več, privilegij je samo ker ti to tako vidiš... jaz pa vidim samo trud prednikov da imamo danes eni bolje in več drugi pa ne... ampak za to nismo krivi mi...

Je torej to privilegij da imajo črnci v Afriki 4 otroke na žensko, Evropejci pa 1,3? Kako bomo popravili ta privilegij bomo kastrirali črnce? Ali boš rekel naj belci več rojevajo? Enako velja za ostale "privilegije" več in bolje naj delajo pa bodo nekoč njihovi otrci na enakem ti bi pa rad kaj , da jim damo kar smo mi izborili skozi generacije? Jok brate odpade.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

nagobčnik ::

Mato989 je izjavil:

nagobčnik je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Aha, spet smo pri iskanju drugih besed za privilegij. Ima evropski dojenček izključno pravico za življenje v urejeni evropski družbi ali je nima? Pa sleherni afriški dojenček, ima pravico za življenje v evropski družbi ali je iz te izključne pravice Evropejcev izključen?


Narobe gledaš... tako evropski dojenček kot afriški imata in sta ZMERAJ imela pravico si IZBORIT da živita v urejeni "evropski" družbi


Evropski dojenček si ne rabi tega izborit. Ker je to privilegij, ki ga ima od rojstva. Jaz gledam narobe? :))


Ja, ampak medtem ko je prednik tega Evropskega dojenčka se boril in izumljal, je prednik Afriškega dojenčka drkal kurac pod palmo... To ni privilegij to je DELO da ima nekdo več, privilegij je samo ker ti to tako vidiš... jaz pa vidim samo trud prednikov da imamo danes eni bolje in več drugi pa ne... ampak za to nismo krivi mi...


Ok, če se rodiš v boljše razmere, lahko sicer rečeš, da je to delo nekoga, ampak ni pa delo tebe kot dojenčka, zato je to dojenčkov privilegij.

sds ::

lynxslo5 je izjavil:

Kitajci izkoriščajo pol Afrike, pa se zaradi tega nič ne sekirajo. Edino slovenski levičar si bo šel rezat žile in delat samomor, ker gre Sloveniji bolje kot Burkini Fasso.


Kitajci so amaterji (seveda ne poznas zgodovine, potem pa klatis neumnosti), tole si preberi, idiot, ce znas brati.

Leopold II of Belgium @ Wikipedia

(zgornje je samo retoricno, seveda ne zna brati, vabim pa vse ostale)
I have no mouth, and I must scream

Zgodovina sprememb…

nagobčnik ::

Eni so prav skregani z individualnim, meritokratskim mišljenjem. Entitlement kar šprica.

sds ::

Mato989 je izjavil:

Pustite sds trola ipd...

Priviligirani nismo čisto nič imamo ogromno težav s katerimi se moramo spopadat, edina razlika je da smo mi naprednejši od vukojebin po Svetu... ampak za to nismo krivi noben od živečih osebno ampak njihovi predniki tam doli ki niso bili sposobni se branit niti niso bili sposobni prosperirat in izumljat parne stroje, kolesa, avte itd...

Zakaj afrika ni izumla avta Evropa pač? In Amerika... ker so pač bili tukaj bolj sposobni ljudje, in zato smo danes na boljšem, ni pa to privilegij ampak trud in delo, nekaj kar večina Sveta izven EU in USA pač ni poznala z izjemo morda nekdaj Arabskega dela in Kitajcev/Japoncev.


Ah bebec, tako je kot danes. Ljudem se userje, potem so pa najbolj pametni. Tako kot ti. Ceprav se ti ni najbolj usralo, revez z 1500 evri mi ne bo pamet solil, je vec kot enkrat manj sposoben (po lastnih nacisticnih merilih).
I have no mouth, and I must scream

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sds ()

Scaramouche3 ::

sds je izjavil:

lynxslo5 je izjavil:

Kitajci izkoriščajo pol Afrike, pa se zaradi tega nič ne sekirajo. Edino slovenski levičar si bo šel rezat žile in delat samomor, ker gre Sloveniji bolje kot Burkini Fasso.


Kitajci so amaterji (seveda ne poznas zgodovine, potem pa klatis neumnosti), tole si preberi, idiot, ce znas brati.

Leopold II of Belgium @ Wikipedia

(zgornje je samo retoricno, seveda ne zna brati, vabim pa vse ostale)



Leopold ni Slovenec in to da je Belgija v EU ne pomeni da moramo prevzeti njihovo krivico, samo idiot to misli!
Po tvoje bi morali ostali Evropejci imeti krivico za balkanske vojne, ki jih niso začeli in niso v njih pobijali...
Sta z LEVICO na kavi predebatirala to?

Zgodovina sprememb…

sds ::

Mato989 je izjavil:

A sva ti in jaz kriva da Afričani niso bili sposobni in željni izumit puške in osvojit Evrope ampak so raje Evropejci Afriko? Odgovori na to vprašanje,,,


Ja, ti si barbar, ki bi tlacil ljudi za svoj profit (tudi ostarele itd), imas pa druge kulture, ki niso tako krvolocne.
I have no mouth, and I must scream

nagobčnik ::

tilen03 je izjavil:

Desničarji pa ste res polni "white guilt". Zelo vas muči zgodovina zgleda, ker nonstop pišete tako defenzivno, ko vam nekdo reče, da vam dobro gre


Ja, če priznaš, da si življenja tukaj nisi kot dojenček priboril, je to prvi korak do tega, da te SJWji pridejo terjat. Treba je bit ekstremno previden z besedami, kakšni privilegiji neki! :))

Zgodovina sprememb…

sds ::

Scaramouche3 je izjavil:

sds je izjavil:

lynxslo5 je izjavil:

Kitajci izkoriščajo pol Afrike, pa se zaradi tega nič ne sekirajo. Edino slovenski levičar si bo šel rezat žile in delat samomor, ker gre Sloveniji bolje kot Burkini Fasso.


Kitajci so amaterji (seveda ne poznas zgodovine, potem pa klatis neumnosti), tole si preberi, idiot, ce znas brati.

Leopold II of Belgium @ Wikipedia

(zgornje je samo retoricno, seveda ne zna brati, vabim pa vse ostale)



Leopold ni Slovenec in to da je Belgija v EU ne pomeni da moramo prevzeti njihovo krivico, samo idiot to misli!
Po tvoje bi morali ostali Evropejci imeti krivico za balkanske vojne, ki jih niso začeli in niso v njih pobijali...
Sta z LEVICO na kavi predebatirala to?


Ocitno nimas blage o ekonomskih teorijah in vplivih. Vsak zlatnik, ki ga je zasluzila Portugalska pri svojih "zlatih pohodih" nad Juzno Ameriko je imel vpliv do zadnjega kmeta v Sloveniji. Sicer si pa lahko prakticno pogledas pri Ukrajini. Seveda, pa ste razni primitivni revezi prevec neumni, da bi to razumeli. Ker ste pac zabiti in ne zmorete dobiti vec denarja, potem ste pa obsojeni na sanjanje kaksne face ste, ker niste na nivoju konga. Dejansko pa bi s svojo blesavo mentaliteto tam bili, ce vam ne bi prejsnji rodovi zagotovili preobilja.
I have no mouth, and I must scream

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Spxy ()

lynxslo5 ::

tilen03 je izjavil:

Desničarji pa ste res polni "white guilt". Zelo vas muči zgodovina zgleda, ker nonstop pišete tako defenzivno, ko vam nekdo reče, da vam dobro gre


White Guilt so židovski mediji vcepili belcem v ZDA, tako kot so Nemcem po vojni vcepili holokaust guilt. S tem naj se v teh državah ukvarjajo.

Slovenci pa nimamo razloga in potrebe, da čutimo kakršno koli krivico. Nikogar nismo kolonizirali, nikogar nismo zasužnjili. Vse kar imamo so s trudom in poštenim delom ustvarili naši predniki. Živimo tako kakor smo si postlali.

Scaramouche3 ::


Ocitno nimas blage o ekonomskih teorijah in vplivih. Vsak zlatnik, ki ga je zasluzila Portugalska pri svojih "zlatih pohodih" nad Juzno Ameriko je imel vpliv do zadnjega kmeta v Sloveniji. Sicer si pa lahko prakticno pogledas pri Ukrajini. Seveda, pa ste razni primitivni revezi prevec neumni, da bi to razumeli.


V tej teoriji je imelo vpliv tudi na črnce ki imajo zaradi tega zdaj profit v Afriki!
Tudi črnci ki zdaj živijo v Afriki in UK bi po tej teoriji morali plačati neko odškodnino, če Amerika in UK po svetu kradeta, ker imajo socialo večjo kot plače v nerazvitem svetu!

Če si že za odškodnine, bi se raje šel za tiste ki se jih takoj lahko dokaže?
https://sl.wikipedia.og/wiki/Turški_vpa...


Posledice turških vpadov na slovensko ozemlje so bile za prebivalstvo zelo hude. Po ocenah so Turki do leta 1508 ubili ali odpeljali okoli 200.000 ljudi. Turki so slovenske in druge ujetnike prodajali na trgih za sužnje. Nekateri sužnji so se še naprej ukvarjali s poljedelstvom, saj jim je bilo tako določeno.

sds ::

tilen03 je izjavil:

Desničarji pa ste res polni "white guilt". Zelo vas muči zgodovina zgleda, ker nonstop pišete tako defenzivno, ko vam nekdo reče, da vam dobro gre


Pusti bedaka zgoraj. Ne, desnicarji imajo drugo problem, so taksni bedaki, da mislijo, da se je svet ustvaril ob njihovem rojstvu in da so za vse zasluzni sami - no in pa malo bog.

Scaramouche3 je izjavil:


Ocitno nimas blage o ekonomskih teorijah in vplivih. Vsak zlatnik, ki ga je zasluzila Portugalska pri svojih "zlatih pohodih" nad Juzno Ameriko je imel vpliv do zadnjega kmeta v Sloveniji. Sicer si pa lahko prakticno pogledas pri Ukrajini. Seveda, pa ste razni primitivni revezi prevec neumni, da bi to razumeli.


V tej teoriji je imelo vpliv tudi na črnce ki imajo zaradi tega zdaj profit v Afriki!
Tudi črnci ki zdaj živijo v Afriki in UK bi po tej teoriji morali plačati neko odškodnino, če Amerika in UK po svetu kradeta, ker imajo socialo večjo kot plače v nerazvitem svetu!

Če si že za odškodnine, bi se raje šel za tiste ki se jih takoj lahko dokaže?
https://sl.wikipedia.og/wiki/Turški_vpa...


Posledice turških vpadov na slovensko ozemlje so bile za prebivalstvo zelo hude. Po ocenah so Turki do leta 1508 ubili ali odpeljali okoli 200.000 ljudi. Turki so slovenske in druge ujetnike prodajali na trgih za sužnje. Nekateri sužnji so se še naprej ukvarjali s poljedelstvom, saj jim je bilo tako določeno.


Nihce ne govori o placilih. Sedis in zivis pa na zgodovinskih tonah zlata in cloveskih zivljenj, ki jih je nakradla Evropa tokom zgodovine po celem svetu. Za "razvoj" same sebe. Enako kot zdaj pocne ZDA. Neti vojne za svoj razvoj. Razlika med najinima mnenjema je samo to, da si ti tako neumen, da mislis, da so si tarce same krive za to. Aja ne, teroristi in pedofili so krivi. Ergo, odjebimo ze enkrat Ukrajino in naj se sama ukvarja z Rusijo.
I have no mouth, and I must scream

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sds ()

Scaramouche3 ::

Nihce ne govori o placilih. Sedis pa na zgodovinskih tonah zlata in cloveskih zivljenj, ki jih je nakradla Evropa


Dej nekaj iti stran s teme, Evropa ni homogena skupina, in stoletja je uničevala samo sebe z vojnami!
Nisi odgovoril glede Turkov za katere se lahko direktno dokaže krivda, boš šel izsiliti denar za to kar so nam naredili ali samo izogibal vprašanju?

sds ::

Scaramouche3 je izjavil:

Nihce ne govori o placilih. Sedis pa na zgodovinskih tonah zlata in cloveskih zivljenj, ki jih je nakradla Evropa


Dej nekaj iti stran s teme, Evropa ni homogena skupina, in stoletja je uničevala samo sebe z vojnami!
Nisi odgovoril glede Turkov za katere se lahko direktno dokaže krivda, boš šel izsiliti denar za to kar so nam naredili ali samo izogibal vprašanju?


Kaksni turki, daj nabij si lastnega slamnatega moza na kurac in ne jamraj, ce slama pika.
I have no mouth, and I must scream

Scaramouche3 ::

sds je izjavil:

Scaramouche3 je izjavil:

Nihce ne govori o placilih. Sedis pa na zgodovinskih tonah zlata in cloveskih zivljenj, ki jih je nakradla Evropa


Dej nekaj iti stran s teme, Evropa ni homogena skupina, in stoletja je uničevala samo sebe z vojnami!
Nisi odgovoril glede Turkov za katere se lahko direktno dokaže krivda, boš šel izsiliti denar za to kar so nam naredili ali samo izogibal vprašanju?


Kaksni turki, daj nabij si lastnega slamnatega moza na kurac in ne jamraj, ce slama pika.


torej samo to kar ti misliš torej si trol, super, od zdaj naprej te ignoriram!

sds ::

Scaramouche3 je izjavil:

sds je izjavil:

Scaramouche3 je izjavil:

Nihce ne govori o placilih. Sedis pa na zgodovinskih tonah zlata in cloveskih zivljenj, ki jih je nakradla Evropa


Dej nekaj iti stran s teme, Evropa ni homogena skupina, in stoletja je uničevala samo sebe z vojnami!
Nisi odgovoril glede Turkov za katere se lahko direktno dokaže krivda, boš šel izsiliti denar za to kar so nam naredili ali samo izogibal vprašanju?


Kaksni turki, daj nabij si lastnega slamnatega moza na kurac in ne jamraj, ce slama pika.


torej samo to kar ti misliš torej si trol, super, od zdaj naprej te ignoriram!


Mi je cisto vseeno, pojdita se z WizzardOfOz ovohavat pod repom in tulit v luno. Prekleti egoisticni narcisi sociopatski. "Smo ubermensch", "So vsi ostali nesposobni in smo nadrasa",... banda pokvarjena. Matr, bi vam privoscil, da gre nafta na 10 eurov, da malo izkusite kako izgleda, ce nisi rojen "pod srecno zvezdo" barabe razvajene.
I have no mouth, and I must scream

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sds ()

lynxslo5 ::

sds je izjavil:

lynxslo5 je izjavil:

Kitajci izkoriščajo pol Afrike, pa se zaradi tega nič ne sekirajo. Edino slovenski levičar si bo šel rezat žile in delat samomor, ker gre Sloveniji bolje kot Burkini Fasso.


Kitajci so amaterji (seveda ne poznas zgodovine, potem pa klatis neumnosti), tole si preberi, idiot, ce znas brati.

(zgornje je samo retoricno, seveda ne zna brati, vabim pa vse ostale)

Idiot, najbolje, da vse svoje premoženje podariš Kongu in se tako odkupiš, ker je pred 150 leti belgijski kralj izkoriščal Kongo.

To kar so Kongu nekoč počeli Belgijci, danes počnejo Kitajci. Kdo pa misliš, da ima danes v lasti rudnike redkih kovin v Kongu. Je bilo že več dokumentarcev na to temo. Afričani niti tovarne čevljev sami ne znajo postavit. Kitajec jim postavi tovarno, plača pa še polovico manj kot belec. S profitom pa Kitajski kapitalist kupi vilo v Kaliforniji in plača najdražjo šolnino za svoje otroke na Stanfordu. Beli človek ima vsaj malo empatije do črncev, Kitajec pa je kot programiran izkoriščevalski robot, zasvojen z denarjem.

sds ::

lynxslo5 je izjavil:

Idiot, najbolje, da vse svoje premoženje podariš Kongu in se tako odkupiš, ker je pred 150 leti belgijski kralj izkoriščal Kongo.


In se en bedak postavi slamnatega moza in odgovarja njemu, natakni si ga na penis tudi ti pa skupaj onanirajta kako prav imas.

Ves bedak, jaz sem to videl v zivo. In ni zabavno. Je pa prav zabavno proti sekanju rok ipd. ki so posledice Leopolda 2nd. Pa mimogrede, se lahko vprasas kaj dela tujska legija v celotnem centralnoafriskem pasu. Danes. Ne kitajska. Francija

Prav fantasticno je, kako ste nerazgledani in na podlagi popolnega manjka kakrsnekoli razgledanosti najdete neke teorije. Pa se pametni se pocutite. Bravo. Slovenski kmetavzi, ki znajo kidat samo gnoj, pa so dobili entitlement, da vedo vse o vsem.
I have no mouth, and I must scream

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Spxy ()

nagobčnik ::

lynxslo5 je izjavil:


Slovenci pa nimamo razloga in potrebe, da čutimo kakršno koli krivico. Nikogar nismo kolonizirali, nikogar nismo zasužnjili. Vse kar imamo so s trudom in poštenim delom ustvarili naši predniki. Živimo tako kakor smo si postlali.


A zavedamo pa se lahko, da si nismo sami kot dojenčki priborili, da živimo bolje od afriških dojenčkov - in da je to privilegij? Ali je zavedanje tega dejstva že bogokletna izdaja domovine in prednikov?
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Javna stanovanja v Ljubljani (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
578078 (5902) zavajon
»

Sarkozijev master plan (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
6014098 (12226) Blisk

Več podobnih tem