» »

70 GB podatkov mi je šlo ku...?

70 GB podatkov mi je šlo ku...?

SmoKey ::

Prosil bi za malo pomoči ker se mi je pred kratkim zgodila ena velka pizdarija po domač povedan. S partition commanderjem sem premetaval particije. Na C disku kjer sem mel XP windowse sem imel 40 GB veliko particijo ki je nisem nucal tako sem jo hotel zmanjšati za 30 GB, in to količino prenesti na drugo particijo....
Med postopkom, se mi je mašina resetirala in ko sem šel v windowse čisto paničen kaj bo, seveda ni bilo več nič. C particija z Windowsi je bila velika 10 GB vendar E particije ni bilo več. Ker nisem imel narejenih nekih disket ki si jih BTW narediš med inštaliranjem partition commanderja nisem mogel zagnati Backstep Wizarda.Tako mi je ostalo tako ali tako samo še formatiranje E particije ki je sedaj velika 100 GB da bom disk vsaj lahko nucal.
Sedaj pa mene nekaj zanima. Disk sem sformatiral v partition cammanderju, pač da je dodelil tabelo FAT32. Ali se da mogoče še na kakšen način rešiti vsaj kakšen kos teh podatkov, zaradi tega ker imam gor kar nekaj stvari ki jih bom drugače zelo pogrešal...
Pa še to če kaj pomaga: na novo particijo za vsak primer nisem še nič dajal.



Res lepo prosim, pomagajte :O
Živalsk vrt iz silicijeve doline
  • spremenil: SmoKey ()

Matek ::

Po toči zvoniti je prepozno. Za celo stvar si kriv sam, ker nisi naredil tistih disket, s katerimi bienostavno obnovil stanje.

Podatke boš malo težje dobil nazaj, poskusi s kakim programom kot je GetDataBack.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

ferdo ::

upam da ni OFFtopic, pa vseeno, kaj je bolje med kapaciteta/hitrost FAT32 ali NTFS ?

moje prepričanje je tako: FAT32 je hitrejša od NTFS vendar clusterji so večji tako da slabša izraba diska, NTFS je pa bolj zanesljiva, počasnejša, in bolje izkoristiš kapaciteto diska.

Z bratrancem sva mela debato o tem, in on mi ej trdil da je sistem z NTFS particijo hitrejši od FAT32. v čem je resnica?

tnx

alesrosina ::

ce probas iskat en fajl (u win explorerju) na fat32 in ntfs, ti bo na ntfs naslo hitreje. Tud varnost je na ntfs boljsa. Tud na fat32 mas omejitev velikosti najvecjega fajla na 2GB, na ntfs pa je omeitev neka blazna stevilka, ki jo lahko jemles na danasnjih diskih kot da ni omejitve.

ferdo ::

hm..
mene zanima, 700MB file fat32 skoperat na drug disk z fat32 particijo.
in isto z NTFS particijo.

katero je zdej hitreje skoperano?

PS: "vedno vzamemo v test isti disk, samo particije različne"
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

sash ::

diskete bi lahko nardil tudi po instalaciji in jih lahko nardiš še dans če še imaš PM gori in nisi po disku kaj dost šaro.
--------------------
Think different...
TOROiD Group


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FAT32 ali NTFS (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
706827 (5288) Mavrik
»

Delanje particij (NTFS)

Oddelek: Operacijski sistemi
151830 (1693) pivmik
»

Kopiranje disk to disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
121497 (1284) Kriko
»

FAT32 ali NTFS

Oddelek: Programska oprema
233208 (2802) andrej
»

NTFS--->FAT32 convert v WinXP

Oddelek: Operacijski sistemi
222275 (1973) Tito

Več podobnih tem