» »

Namerna nezaposlenost (sabatikal) in obvezno zdravstveno zavarovanje

Namerna nezaposlenost (sabatikal) in obvezno zdravstveno zavarovanje

Temo vidijo: vsi

x128 ::

Proti koncu leta bom končal s trenutno službo in preden začnem z delom pri novem delodajalcu, si nameravam vzeti 6 mesecev neplačanega odmora: nekakšen sabatikal. V obdobju med službama bom formalno gledano nezaposlen. Obvezno zdravstveno zavarovanje si nameravam plačevati sam - kakor vem, potrebujem za to obrazec M-1, ki ga dostavim na ZZZS.

  1. Ali za uveljavljanje obveznega zdravstvenega zavarovanja potrebujem še kaj drugega poleg obrazca M-1? So tu možne kakšne komplikacije (npr. lahko obrazec vložim šele, ko nisem več zaposlen, potrebujem novo kartico ipd.) ali nepredvideni stroški (poleg zavarovanja 26,13 €/mesec)?

  2. So pri tovrstni "namerni brezposelnosti" kakšne morebitne negativne posledice v smislu vpliva na višino pokojnine, število dni dopusta ipd.? Razumem, da mi v tem času ne teče delovna doba, to pa je najbrž tudi vse?

  3. Je že kdo šel čez to in ima kakšen poseben nasvet?

janezvalva ::

razen tega, da ne boš imel v prihodnje zavarovanja v primeru brezposelnosti zaradi prekinitve, je vse ostalo kul
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

x128 ::

janezvalva je izjavil:

razen tega, da ne boš imel v prihodnje zavarovanja v primeru brezposelnosti zaradi prekinitve, je vse ostalo kul

Hvala za odgovor. Torej če v prihodnosti dobim odpoved oz. postanem brezposeln, to pomeni, da ne bom imel plačanaega obveznega zavarovanja oz. bi ga spet moral plačevati sam? Ali si imel v mislih nekaj drugega?

Stikalo ::

@x128 sabatikal je ustaljena praksa.

Kako ti preneha delovno razmerje? Če ti poteče pogodba imaš plačan sabatikal + teče ti delovna doba.

Čas prejemanja denarnega nadomestila je odvisen od zavarovalne dobe, in sicer:

2 meseca, če ste mlajši od 30 let in ste bili pred nastankom brezposelnosti zavarovan najmanj 6 mesecev v zadnjih 24 mesecih,
3 mesece, če ste bili zavarovani od 10 mesecev do 5 let,
6 mesecev, če ste bili zavarovani od 5 do 15 let,
9 mesecev, če ste bili zavarovani od 15 do 25 let,
12 mesecev, če ste bili zavarovani nad 25 let,
19 mesecev, če ste starejši od 53 let in ste bili zavarovani nad 25 let,
25 mesecev, če ste starejši od 58 let in ste bili zavarovani nad 28 let.


Torej če si bil zaposlen do 10 mesecev do 5 let ti pripada 3 mesece.

LeyaPrive ::

Koliko bo to vplivalo na dohodnino ve samo vedeževalka. Verjetno imaš še 30 let do tja, tako, da se s tem ne bi obremenjevala.

Boš dal odpoved, bodo odpuščali ali samo poteče pogodba? V zadnjih dveh primerih ti verjetno pripada tudi nadomestilo, če ga boš uveljavljal. Mislim, da si v tem primeru tudi upravičen do kritja obveznega zavarovanja.

x128 ::

Delovno razmerje (pogodba za nedoločen čas) mi preneha zaradi odpovedi pogodbe iz moje strani, tako da na nadomestila ne gre računati. Imam približno 10 let delovne dobe z neprekinjeno zaposlitvijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: x128 ()

Miha 333 ::

Stikalo je izjavil:

@x128 sabatikal je ustaljena praksa.

Kako ti preneha delovno razmerje? Če ti poteče pogodba imaš plačan sabatikal + teče ti delovna doba.

Čas prejemanja denarnega nadomestila je odvisen od zavarovalne dobe, in sicer:

2 meseca, če ste mlajši od 30 let in ste bili pred nastankom brezposelnosti zavarovan najmanj 6 mesecev v zadnjih 24 mesecih,
3 mesece, če ste bili zavarovani od 10 mesecev do 5 let,
6 mesecev, če ste bili zavarovani od 5 do 15 let,
9 mesecev, če ste bili zavarovani od 15 do 25 let,
12 mesecev, če ste bili zavarovani nad 25 let,
19 mesecev, če ste starejši od 53 let in ste bili zavarovani nad 25 let,
25 mesecev, če ste starejši od 58 let in ste bili zavarovani nad 28 let.


Torej če si bil zaposlen do 10 mesecev do 5 let ti pripada 3 mesece.

Pogoj za uveljavljanje tega nadomestila je prijava na zavodu za zaposlovanje kot aktiven iskalec zaposlitve (in izpolnjevanje obveznosti v zvezi s tem) ter ne smeš imeti drugih dohodkov.

x128 ::

Torej edini minus je, da zaradi prekinitve ob morebitni odpovedi iz strani delodajalca pri naslednji pogodbi ne bi bil več upravičen do enakega nadomestila za brezposelnost (štetje zavarovalne dobe se štarta iz ničle)? V tem primeru bi bilo morda smiselno, da si sam za obdobje sabatikala tudi plačujem prispevke za socialno varstvo - ve kdo iz glave, kakšni so ti stroški in če je to sploh možno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: x128 ()

wcpapir ::

Zakaj želiš biti brez nadomestila mi ni jasno. Brez prekinitve naj te "zaposli" kolega, placaj mu tiste prispevke in te takoj "izbaci" na zavod.

x128 ::

Saj ne "želim" biti nujno brez nadomestila, samo ne poznam ravno postopkov za tako situacijo. Se pravi, lahko bi se domenil, da bi bil na papirju zaposlen pri nekem s.p.-ju in mi potem teče delovna doba s plačevanjem prispevkov (višina teh mi je sicer trenutno neznana)? A je res treba, da me potem on "izbaci" na zavod, če lahko po koncu sabatikala enostavno sporazumno "prekineva pogodbo", enako kot da jaz dam odpoved, nato pa itak nadaljujem z zaposlitvijo in zavarovanjem drugod?

x128 ::

Kot dopolnilo zgornjemu postu: vem, da mi v primeru odpovedi potem pripada nadomestilo, ampak iskreno se mi ne gre toliko za to, niti nimam namena karkoli mutiti. Če pa mi lahko legalno teče zavarovalna doba, pa bi to prišlo prav.

LeyaPrive ::

Kot je že wcpapir rekel,kolega te lahko zaposli za en mesec in mo ta pogodba poteče, ti normalno pripada nadomestilo. Da bi bil pa 6 mesecev fiktivno zaposlen pa se pomoje ne splača. Take vije-vaje kvečjemu naredi nosečnica, ki gre na porodniško in en kup stvari vpliva na tistih 12 mesecev porodniške.

Minimalni prispevki so pa pomoje ene 400€ na mesec, če te nekdo zaposli.

Tako, da ja. Če biš dal odpoved,se potem splača dati kolegu 400€, da boš potem lahko imel par mesecev nadomestila.

x128 ::

Razumem ... Hvala vsem za info.

Pat_MaGroin ::

LeyaPrive je izjavil:

Kot je že wcpapir rekel,kolega te lahko zaposli za en mesec in mo ta pogodba poteče, ti normalno pripada nadomestilo. Da bi bil pa 6 mesecev fiktivno zaposlen pa se pomoje ne splača. Take vije-vaje kvečjemu naredi nosečnica, ki gre na porodniško in en kup stvari vpliva na tistih 12 mesecev porodniške.

Minimalni prispevki so pa pomoje ene 400€ na mesec, če te nekdo zaposli.

Tako, da ja. Če biš dal odpoved,se potem splača dati kolegu 400€, da boš potem lahko imel par mesecev nadomestila.


Čisto iz firbca, kaj pa delajo nosecnice?

Stikalo ::

@x128

ja točno kot so ti svetovali prej, skleni pogodbo za določen čas za dobo 1 meseca in ti pripada 6 mesecev plačenega sabaticala, samo moraš nekaj na ene deavnice kdaj pa kdaj hodit, nič posebnega. Dobro se moraš pozanimati. MISLIM, da se moraš na zavod že prijaviti pred iztekom pogodbe, če veš da se ti konča. S tem ni nič narobe, pravno formalno zadostiš pogojem.

Mene bolj skrbi ker sta šarec in janša v 4 letih uspela povečat javni sektor za 10k ljudi. KDO BO TO PLAČAL :D seveda ni več zdravnikov, policajev, vojakov...


@PIC nosečnice ne delajo nič. Če se prej fiktivno zaposlijo pač vse plačajo. Šteje se zadnjih 12 mesecev + 2 meseca, ker moraš prej oddat. Torej nosečnica bi morala biti fiktivno zaposlena 14 mesecev, da bi dobila optimalno nadomestilo.. kar je pa cca 8k prispevkov, dobila bi sicer nazaj s porodniško, ampak NE SPLAČA SE.

Po svoje je tudi bedno, če ima študentka otroka dobi nek drobiž, po enem letu dobre zaposlitve ima pa super porodniško. Ženske so tukaj vsekakor zapostavljene.

Vanadium ::

x128 je izjavil:

Kot dopolnilo zgornjemu postu: vem, da mi v primeru odpovedi potem pripada nadomestilo, ampak iskreno se mi ne gre toliko za to, niti nimam namena karkoli mutiti. Če pa mi lahko legalno teče zavarovalna doba, pa bi to prišlo prav.


Ni to mutenje ampak zakon je taki kot je, če imaš kolega, ki ima s.p. te zaposli za določen čas npr. tudi za samo 1 dan in na dan, ko ti poteče pogodba pri obstoječem delodajalcu naslednji dan "začneš" pri kolegu in naslednji dan ko ti je potekla pogodba za določen čas si na zavodu in koristiš nadomestilo za brezposelnost. Če želiš malo več higiene pač te za 1 mesec zaposli oziroma do zadnjega v mesecu. Odcolaš mu prispevke in plačo, regres, ki ti je moral dat in to je to. Ni neke znanosti, če kdo misli da je to mutenje, se strinjam da je neke vrste, vendar je popolnoma legalno, poznam nešteto ljudi ki so tako zaključili v firmah, kjer je bilo ubijajoče delat, kjer se ni dalo nič zmenit in so edino na taki način se losali ubijajočega delovnega okolja in se malo spočili ter po 2-3 mesecih šli nazaj delat drugam...

poweroff ::

Fiktivna zaposlitev je kolikor vem prepovedana. Ampak nima veze, noben ne bo šel preverjat ali pri kolegu res delaš, pomembno je, da so plačani prispevki.

Lahko pa sam ustanoviš s.p. in si sam plačuješ prispevke. V bistvu potem prideš malo ceneje skozi, ker prvo leto s.p.ja plačuješ polovične prispevke, ki znašajo okrog 290 EUR na mesec.

Tako da razmisli o tem, da bi ustanovil svoj s.p. in si potem legalno plačeval prispevke sam. Edina težava je, da ta olajšava velja samo ob odprtju prvega s.p.ja, če boš s.p. kasneje zaprl in nato odprl še enkrat, boš moral takoj plačevati polne prispevke.
sudo poweroff

Vanadium ::

Mislim da moraš met pol še nekaj časa s.p. odprt tko da nevem če se splača

steev ::

Odpri sp, kot je že nekdo gor povedal. Za 290 eur ti teče delovna doba in si zavarovan. In ni ti treba meta odprt sp več, kot želiš.
:|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: steev ()

Stikalo ::

poweroff je izjavil:

Fiktivna zaposlitev je kolikor vem prepovedana. Ampak nima veze, noben ne bo šel preverjat ali pri kolegu res delaš, pomembno je, da so plačani prispevki.

Lahko pa sam ustanoviš s.p. in si sam plačuješ prispevke. V bistvu potem prideš malo ceneje skozi, ker prvo leto s.p.ja plačuješ polovične prispevke, ki znašajo okrog 290 EUR na mesec.

Tako da razmisli o tem, da bi ustanovil svoj s.p. in si potem legalno plačeval prispevke sam. Edina težava je, da ta olajšava velja samo ob odprtju prvega s.p.ja, če boš s.p. kasneje zaprl in nato odprl še enkrat, boš moral takoj plačevati polne prispevke.


Ne kot kaj lahko rečeš fiktivna zaposlitev? Jst bi rekel, da v realnem sektorju fiktine zaposlitve ne obstajajo. Če je neko sklenil pogodbo in je plačal prispevke je to realna zaposlitev, pa lahko to obračaš in melješ kakor češ.

Fiktivne zaposlitve so v JU, ko vsaka vlada zaposli 5k novih, svojih ljudi :D

s.p. se ti ne splača odpirat. Tudi s.p. jevci imajo hud problem, ko totalno zavozijo ali nenadoma izgubijo posel, naročnik noče plačati itd... niso upravičeni do nadomestila za bresposelnost.

poweroff ::

s.p. odpreš preko interneta v pol ure, enako ga lahko takoj zapreš preko interneta.
sudo poweroff

zimurg ::

Ne glede na karkoli bo OP naredil. Si sam plačeval iz žepa zavarovanja za pol leta ali bil zavarovan kot brezposelna oseba, je to njegova legitimna in legalna odločitev. On v tem primeru ne bo jemal nekega denarja iz proračuna in ga s tem ropal, ampak koristil ZAVAROVANJE za čas brezposelnosti, ki ga je SAM PLAČEVAL, ko je bil zaposlen. Pa lep dan še naprej.
Sinclair ZX Spectrum, Zilog Z80A, 48kB, kasetofon, TV-OUT, Sinclair-Basic

mojca ::

Samo opozorilo. Če odpreš svoj s.p., se moraš ob zaprtju verjetno zagovarjati pred zavodom, da ti posel ni šel, preden dobiš nadomestilo za brezposelnost. Če te zaposli kolega za poskusno dobo N mesecev, ti pa samo ne podaljša pogodbe, in nihče ne bo spraševal, zakaj ti je ni podaljšal.

anketar ::

Vanadium je izjavil:

x128 je izjavil:

Kot dopolnilo zgornjemu postu: vem, da mi v primeru odpovedi potem pripada nadomestilo, ampak iskreno se mi ne gre toliko za to, niti nimam namena karkoli mutiti. Če pa mi lahko legalno teče zavarovalna doba, pa bi to prišlo prav.


Ni to mutenje ampak zakon je taki kot je, če imaš kolega, ki ima s.p. te zaposli za določen čas npr. tudi za samo 1 dan in na dan, ko ti poteče pogodba pri obstoječem delodajalcu naslednji dan "začneš" pri kolegu in naslednji dan ko ti je potekla pogodba za določen čas si na zavodu in koristiš nadomestilo za brezposelnost. Če želiš malo več higiene pač te za 1 mesec zaposli oziroma do zadnjega v mesecu. Odcolaš mu prispevke in plačo, regres, ki ti je moral dat in to je to. Ni neke znanosti, če kdo misli da je to mutenje, se strinjam da je neke vrste, vendar je popolnoma legalno, poznam nešteto ljudi ki so tako zaključili v firmah, kjer je bilo ubijajoče delat, kjer se ni dalo nič zmenit in so edino na taki način se losali ubijajočega delovnega okolja in se malo spočili ter po 2-3 mesecih šli nazaj delat drugam...


+1 edino pravilno, edin kar lahko je da nimaš varstvo pri delu in zdravniškega, zdravniškega lahka priložiš od stare firme (odvisn od panoge kolk dolg velja itd.) za varstvo pri delu pa pač si prej končal predn si dobil datum za opravit, pa urnik je dobr, da ma kolega narjen za ta mesec, če ga bi slučajn kdaj kdo kej prašu

MrStein ::

Torej človek mora "mutiti" in "hvatat krivine" za nekaj, kar mu po zakonu dejansko pripada?

Stop birokraciji!
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

fikus_ ::

Varstvo pri delu in zdravniški pregled je za vsako delovno mesto drugače, razen če je opis delovnega mesta v dveh firmah enak, v kar pa močno dvomim.
Tako da Anketar ne dajat takšnih nasvetov.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

klemenSLO ::

Slo-tech je aktualen :)
Na dnu novice slika iz slo techa
https://siol.net/novice/slovenija/tako-...
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

feryz ::

Kot da so slotehovci to iznašli!
In ja, izpelje se tako in je urejeno. Zato pa imamo zakone, da se jih spoštuje.
Bo mesec uredil, da se ne bo dalo več.

nejc_nejc ::

Mene pa zanima, kje se boš (op) iskal pol leta?

krucymucy ::

Glede na datum objave se je nasel v prvi polovici letosnjega leta.

nejc_nejc ::

Ups :))

DamijanD ::

Eni gredo na daljše potovanje. Eden, ki ga poznam, je letos aprila pustil službo in šel za 4-5 mesece na bicikl.

immortan ::

a je šel mogoče kdo že na "career break" za 6 do 12 mesecev? Kaj je treba vedeti preden se v to podaš? Zavarovanje bi si sam plačeval. Zaposlen že 10 let pr isti firmi, star 34 let.

delavec44 ::

DamijanD je izjavil:

Eni gredo na daljše potovanje. Eden, ki ga poznam, je letos aprila pustil službo in šel za 4-5 mesece na bicikl.


Kako greš lahko na potovanje, če moraš biti doma v terminih, ki ti jih določi zavod? Govorim seveda, če prejemaš nadomestilo.
Kako je drugače z nadomestilom, če ti zavod najde službo, ti pa je ne želiš?

Vanadium ::

Evo pa sem mainstream in sem citiran na SIOL-u :)) glej prilepljeno sliko v članku ...

https://siol.net/novice/slovenija/tako-...

@delavec44: izgovorov kako ne dobiti šiht je več kot onih kako najti šiht. Nažalost poznam tri take loje, ki uspešno nategujejo sistem že 15+ let in vlečejo socialno občasno pa še priložnostno fušajo, zavod jih pa pusti čisto na miru (pa mi ni jasno kako to, da jih pustijo, očitno sm jaz naletel na zajebene referente, ko sem bil 2x na zavodu po 1 mesec). Živijo definitivno bolj sproščen lajf kot jaz (vsaj tako zgleda po objavah na socialnih omrežjih), ki sem na odgovornem delovnem mestu in pod stresom (no edinkrat, ko so bili teli loji pod stresom je bilo takrat, ko je država zagrozila da bodo potrebno socialno vračat in po potrebi bo njihovim zanamcem izstavili račune za socialno pomoč). Zdej a jih je za obsojat ali ne nisem tapravi naslov je pa država sama kriva, da to zlorabo sistema sploh dovoli. Mislm jaz sem v svojih 17 letih delovne dobe bil 2x na zavodu maksimalno 1 mesec, ko je gradbeništvo zaropotalo in sem mislil da se mi bo zmešalo od nedela in prostega časa tako, da sem si hitro našel šiht pa kakor rečeno sem mel referenta na zavodu, ki mi je skos dihal za ovratnikom...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()

delavec44 ::

Ja, zgleda je res veliko odvisno od referenta, ki ga dobiš in stopnje zaposljivosti. V teoriji ne smeš zavrniti ponujenega dela ampak ne vem kako se gleda potem ustreznost, plača, oddaljenost, osebne preference itd.

Pa mogoče tudi drugače obravnavajo ljudi na nadomestilu kot tiste na socialni, ker gre denar iz drugega žepa.

Vanadium ::

Nevem kako se gleda na oddaljenost ipd... ampak enkrat sem vprašal enega od teh "znancev" kako se izogne teh napotenih šihtov pa je reku, da pač gre na razgovor če že mora in se naredi totalnega bedaka (od pogovarjanja s seboj med razgovorom, dvigovanje spuščanje glasu, hitrost govora, vriskanje, vzdihovanje in podobne scene, imitiranje cosmo kramerja po obnašanju in vstopanju v prostor), dejansko je enkrat rekel da komaj čaka včasih, da ga kam pošlejo in da potem razmišlja kako folk tam na razgovoru spravit v neugoden položaj. Mislm sej bo prej ali slej naletel na mino ampak meni se zdi da se model zabava nažalost pa na naš račun ter račun svojih staršev.

s1m0n ::

No ja glede na to na kakšne razgovore so mene pošiljali se ne čudim, da bi jih človek zavrnil (ni važno na kak način se to zgodi). Bi potrebovali tudi kak nadzor dela referentov in nasplošno zaposlenih na teh zavodih, da se tudi kakšne osebke izloči z tega delovnega mesta.

Vanadium ::

Ja res je, včasih res dobiš cvetke, mene bolj moti to, ko imaš folk, ki "išče" šiht obenem pa moli boga, da ga ne dobi. Zavod bi moral imeti neke skrite inšpektorje, ki pridejo tu pa tam spremljat razgovore, na katere so napoteni "iskalci" zaposlitve, da vidijo ali se obnašajo kot ljudje ali kot imbecili na razgovorih. Bi se marsikdo nehal zajebavat, enako pa tudi delovni inšpektorji bi morali malo več štih prob narediti pri nadzoru delodajalcev.

delavec44 ::

Ampak spet, ali mora iskalec potem sprejeti vsako službo, ki mu jo ponudijo (znotraj izobrazbe seveda) ali jo lahko tudi sam (utemeljeno) zavrne?
V zakonu le piše, da zavrnitev ponujene zaposlitve pomeni izbris in izgubo nadomestila.

Seveda se strinjam, da bi izkoriščevalce morali poloviti. Moti me le to, da oni "znajo" prevarati sistem, ker se spustijo tako nizko, navaden pošten človek bo pa najebal.

arnecan1 ::

Vanadium je izjavil:

Evo pa sem mainstream in sem citiran na SIOL-u :)) glej prilepljeno sliko v članku ...

https://siol.net/novice/slovenija/tako-...

Saj se sliši lepo, ampak to lahko narediš kvečjemu enkrat ali dvakrat. Da dobivaš nadomestilo za brezposelnost 6 mesecev, moraš biti zaposlen najmanj 5 let neprekinjeno.

2 meseca, če ste mlajši od 30 let ter se bili pred nastankom brezposelnosti zavarovani najmanj 6 mesecev v zadnjih dveh letih;
3 mesece, če ste bili zavarovani od 10 mesecev do 5 let;
6 mesecev, če ste bili zavarovani od 5 do 15 let;
9 mesecev, če ste bili zavarovani od 15 do 25 let;
12 mesecev, če ste bili zavarovani več kot 25 let;
19 mesecev, če ste starejši od 53 let in ste bili zavarovani več kot 25 let;
25 mesecev, če ste starejši od 58 let ter ste bili zavarovani več kot 28 let.

Da pa dobivaš nadomestilo 12 mesecev, pa moraš biti zaposlen več kakor 25 let neprekinjeno. Kolikor mi je znano, to največ uporabljajo ljudje, kateri gredo v penzijo in si skrajšajo delovno dobo na takšen način za 25 mesecev. Zadnjih 12 mesecev sicer dobiš malo manjši denar, verjetno manjši kakor penzija, ampak se verjetno da preživeti.

V Avstriji mislim, da je nadomestilo omejeno na max. 12 mesecev, ne vem pa kako je po 50 ali celo 60 letu. Ampak mislim, da pa manj kakor 12 mesecev pa nimajo. Mogoče bi lahko tudi tam teh 12 mesecev izkoristil za potovanje po svetu in vrgel državo na šajbo.

Pred leti vem, da so Cigani na veliko hodili za par mesecev v Francijo in Nemčijo ter vlekli velike denarje od sociale. Za slovenske razmere. Potem pa nazaj v Slovenijo, pa hops tudi tukaj po socialnih prejemkih. Če so to sedaj preprečili, pa ne vem. Vedno bodo ljudje iskali luknje, če jih zamašiš vse, pa tudi pošteni ne bo več nič dobil od države.

zobnik ::

Te zgodbice o črpanju "sociale" se končujejo in to brez izgovorov, njih ne zanimajo, rabiš invalidsko komisijo, zdravniško potrdilo o bolezni zakaj ne delat.....zadnja leta so namerno testiral, koliko so ljudje pošteni do sebe in sistema rezultati pa so šli v to smer da se je preveč izkoriščal.

V Italijo so jim odvzel socialo

Ba-e lene črpajo socialo, glejte skupino na FB socialni transferji + izredne pomoči za pralni stroj, pojstlo, dobi izredno 450 odobreno + redno 450 evrov, pa je 1 min.plača.

solatko ::

Vanadium - Čisto enostavno, na razgovoru pozdraviš in vprašaš kakšno plačo ponujajo, če te takoj ne naženejo in ti celo zaupajo to skrivnost, jih vprašaš, kaj za to miloščino pričakujejo od tebe in ti potrdijo razgovor saj ugotovijo, da nisi pravi kandidat za delovno mesto. In tako v nedogled.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

sbawe64 ::

Zgornji siolov članek je clickbait zavajanje.
Oz je hudič v podrobnostih.

Če si na zavodu za nezaposlovanje, se moraš vsake toliko oglasiti pri svetovalcu (1x mesečno ?), pošiljati prijave vsaj za one oglase, katere dobiš na mail direktno od zavoda ter hoditi na razgovore (ter gledati oglase na ess, moje delo ... ter pošiljati prijave in ponudbe.
Občasno tudi lokalna podjetja iščejo nove zaposlene, takrat zavod organizira skupinsko predstavitev, kjer se na koncu vsak tam prisoten mora izjasniti, če ga ponudba zanima ali zakaj ne.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Nadomestilo za brezposelnost

Oddelek: Loža
393579 (2141) zobnik
»

Denarno nadomestilo Zavoda

Oddelek: Loža
346411 (3761) NoriJoe
»

Sociala in zavod

Oddelek: Loža
132349 (1774) FrRoSt
»

Pravica do nadomestila za brezposelnost. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5213514 (5354) joze67

Več podobnih tem