» »

Maxtor vs. Seagate

Maxtor vs. Seagate

Sahel ::

Ali naj kupim Maxtorja 120GB SATA ali raje Seagate Baracuda 120GB SATA? Rad bi da mi kdo svetuje... zelo se mi mudi izvedet... Rad bi vedu kaksno primerjavo v hitrosti, glasnosti stabilnosti... skratka vse... pa se osebne izkusnje bi prav prisle... Resno se ne vem odlocit kaj kupit... Hvala
It's really quite a simple choice: Life, Death, or Las Vegas

DSmidgy ::

Pejd na www.storagereview.com - maš gor podatke od obeh diskov in še primerjaš jih lahko. Klikn šist udzgor na "performance database".

Primerjaj modele ATA, ker pomoje ni SATA diskov tolk testiranih. Drugač pa poglej še na www.tomshardware.com

Model najd na www.maxtor.com in www.seagate.com (ni veliko SATA diskov, tako da boš model hitro najdu).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DSmidgy ()

Fury ::

maxtor - rahlo hitrejsi
seagate - tisji

odloci se sam :)

jest bi vzel cenejsiga :)

Sahel ::

kocka je padla... maxtor bo moj... :) cenejsi pa nic posebneje glasnejsi baje... :P 3db :)))))) upam le da ni na kroglice... valda ni a... :P
It's really quite a simple choice: Life, Death, or Las Vegas

OmegaBlue ::

Maxtor ma fluid dynamic bearing :D
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

VASkO ::

v idle nacinu res ni glasen - jaz ga dobesedno ne slisim

imam oba v kisti pa lahko primerjam, no seagate je barracuda4 60GB s fluid dynamic bearing, maxtor pa 120GB SATA. je pa maxtor zelo glasen ko premika glave - brni kot mitraljez. seagate pa se ne slisi.

btw obstaja kaksen utility za maxtorja za nastavljanje glasnosti/hitrosti premikanja glav, kot imata to seagate in IBM?

boštjan ::

pa maxtor zelo glasen ko premika glave - brni kot mitraljez

ja to pa res,samo ne brni kot mitraljez:D ,dost manj,se ga pa sliši,ko dela.moj stari wd400JB je bil tišji v delovanju.aja mam pa DM + 9 SATA 120GB

VASkO ::

jaz mam istega
kupo sem pa ga zaradi hitrosti in zaradi tega, ker je dosti ljudi pravilo, da je zelo tih, kar pa ni

pomoje mora obstajati kaki software za accoustic management
ker ce pri seagateu izklopis to, je enako glasen vendar malo hitrejsi (predvsem dostopni cas). samo bi vseeno zrtvoval malo hitrosti na racun glasnosti pri premikanju glav.

VASkO ::

evo, sem pogledal na maxtorjevo stran in nasel utility za stimanje glasnosti pri seek opracijah

utility za maxtor diske

ima pa 3 opcije:
1. off - managment izklopljen -glasno
2. quiet - najtisji nacin, vendar najpocasnejsi
3. fast - kompromis med tisino in hitrostjo

bom sprobal oba nacina pa porocam o rezultatih

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: VASkO ()

VASkO ::

ah, utility ne najde SATA diskov, samo IDE
skoda

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: VASkO ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SATA ne zazna diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
72141 (1709) LeftyD
»

Problem hd sata2

Oddelek: Strojna oprema
111174 (987) rawwer
»

Ne zazna dodatnega SATA diska - epox matična

Oddelek: Strojna oprema
111358 (1242) dolegar
»

CSI problem

Oddelek: Igre
91301 (1182) Good Guy
»

WD 250GB SATA in OP z South Bridge: VIA 8237

Oddelek: Pomoč in nasveti
7861 (834) vesel

Več podobnih tem