» »

Stevilo Slovencev in prebivalcev upada ?!

Stevilo Slovencev in prebivalcev upada ?!

Scaramouche ::

dice7 je izjavil:

Slovani niso kompatibilni z evropsko kulturo. Dokaz za to so vse slovanske drzave so totalne beznice, ki bi brez evropskega denarja bile na nivoju afrike


Seveda, ko so Nemci klali po naših državah in jih spravili z bombami na nivo Afrike smo pa lepo pozabili!
To da so nas stoletja napadali,zasužnjevali tudi...
Daj neko Švico v pozicijo med Srbijo in Albanijo pa da naj jih vidim da so isti danes...

Phantomeye ::

"migranti nam jemljejo službe"

Obstajajo službe, ki jih Slovenci nočejo opravljat, ker je plačilo zelo slabo, da so "zanimive" samo ljudem, ki prihajajo iz ekonomsko šibkejših držav.

Tako, da upam reči, da problem ni v migrantih.

Scaramouche3 ::

Phantomeye je izjavil:

"migranti nam jemljejo službe"

Obstajajo službe, ki jih Slovenci nočejo opravljat, ker je plačilo zelo slabo, da so "zanimive" samo ljudem, ki prihajajo iz ekonomsko šibkejših držav.

Tako, da upam reči, da problem ni v migrantih.


Se strinjam, isto se bunijo Angleži, medtem so preveč visoki za delo v komunali,gradbiščih in pucanju cest, prevozništvu,negovanju v zdravstvu...
Vsak avtohton bi rad da nek drug avtohton dela ta nizka dela namesto njega...

murrieta ::

Scaramouche3 je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

"migranti nam jemljejo službe"

Obstajajo službe, ki jih Slovenci nočejo opravljat, ker je plačilo zelo slabo, da so "zanimive" samo ljudem, ki prihajajo iz ekonomsko šibkejših držav.

Tako, da upam reči, da problem ni v migrantih.


Se strinjam, isto se bunijo Angleži, medtem so preveč visoki za delo v komunali,gradbiščih in pucanju cest, prevozništvu,negovanju v zdravstvu...
Vsak avtohton bi rad da nek drug avtohton dela ta nizka dela namesto njega...


Hm, tole je sicer spolzek teren, to, da ljudje nocejo opravljati tezkih del, za nizke place je pravilno. Pac naj delodajalci dvignejo place, pa bojo sli delati. Bi rad videl povprecnega slovenskega salabajzerja, ki ne bi sel pucati cest za 4k bruto. Za minimalca, pa je pravilno, da teh del ne opravljajo, ker se gre za navadno izkoriscanje, so raje na sociali.

In resitev ni v tem, da socialo ukines, resitev je, da se dejansko zacne tezka dela ceniti.

Tukaj prav pridejo migranti, ki pa bojo opravljali taka dela za minimalca in bili nelojalna konkurenca domacinom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: murrieta ()

Scaramouche3 ::


In resitev ni v tem, da socialo ukines, resitev je, da se dejansko zacne tezka dela ceniti.



Sej to vsi vemo,samo če eno delo lahko dela vsak in so državna potem je cenik fiksen,če bi to bilo puščeno privat, potem imaš večje cene!

ginekk ::

Socrates je izjavil:


Ginekk kdo je pa tebe iz hoste spustil? XD

Fašisti so izgubili volitve, zdaj lahko nehaš kolesariti. Zdaj je spet svoboda. Boš dobil en antifašistični bon za tvojo veliko pripadnost stvari XD

Pa ne pozabi, ta sobota bo solidarno delavna. Vsa ta socialna stanovanja se ne zgradijo sama od sebe. Boš pa že malo stisnil za naše brate ane? Pa še žena bo imela mir pred tabo, da lahko skoči k sosedu Husotu na kavico.


Zaslišal sem malega nacija in takoj pohitel razložit, da sem do nacijev nestrpen.
Nisem našel časa za kolesarjenje, pa tud sem pristaš načela, da se klin edino s klinom izbija.

Nimam težav z delavnimi sobotami. Stiskam tudi zdaj in ker sem v zgornjem promilu plačnega ranga Slovenca, verjetno stiskam še za naci low-life.

S sosedom Husotem sem v dobrih odnosih, vskočil mi je na pomoč, ko me je izdatno nategnil obrtnik Novak. Če pa se žena z njim speča, bi pa takoj dojel. Potem nimaš kaj, če in ko se to zgodi, že ni bilo vse ok v partnerskem razmerju.

Apofis ::

m0LN4r je izjavil:

Zeze, ampak ce ta trend (negativen) ostane, bomo imeli vedno vec Albancev, Romunov, Srbov, Turkov, Perzijcev, Africanov... in vedno manj Slovencev. Tujci delajo otroke 3,4,5 komadov, Slovenci pa komaj komaj enega, maksimalno dva?

Saj problem ni, da se priseljujejo tujci in odhajajo Slovenci, problem nastane, ko je plusminus rezultat negativen.
To, da pa stevilo prebivalcev ne narasca pa sploh nima veze s tem kaj si napisal.

Da te mal pomirim...srbov nas je tud vedno manj, v slo 1-2, max 3je froci...

Valvoline ::

Phantomeye je izjavil:

"migranti nam jemljejo službe"

Obstajajo službe, ki jih Slovenci nočejo opravljat, ker je plačilo zelo slabo, da so "zanimive" samo ljudem, ki prihajajo iz ekonomsko šibkejših držav.

Tako, da upam reči, da problem ni v migrantih.

Placni dumping je dejstvo. Ce zaprejo meje za uvoz balkanovicev ter ostalih suznjev bi place za dolocene poklice sle gor tudi za 10x.

https://www.foxbusiness.com/economy/wal...
Primerjajte to z placami pri *najboljsem sosedu*, tj dumping komunizem vs trzni kapitalizem.

Zgodovina sprememb…

Scaramouche3 ::

Švedska premierka Magdalena Andersson je priznala, da jim ni uspelo integrirati ogromnega števila priseljencev, ki so jih sprejeli v zadnjih dveh desetletjih, kar je po njenih besedah vodilo do vzporedne družbe in v porast nasilja kriminalnih tolp.

https://www.rtvslo.si/svet/evropa/sveds...

Polda ::

Scaramouche3 je izjavil:

Švedska premierka Magdalena Andersson je priznala, da jim ni uspelo integrirati ogromnega števila priseljencev, ki so jih sprejeli v zadnjih dveh desetletjih, kar je po njenih besedah vodilo do vzporedne družbe in v porast nasilja kriminalnih tolp.

https://www.rtvslo.si/svet/evropa/sveds...



No o tem sem govoril zjutraj. Večina sveta je vedela že nekaj časa,da na Švedskem ne štima ampak prejšnji premier in vlada so to skrivali.

zobnik ::

Sploh, ko vprašaš za gradbenega delavca koliko bi dal na začetku pa ti reče min.plača 750 evrov. OK greš dalje, na proizvodnjo pelatov, pa ti spet rečejo min.plača, ok greš dalje na žago, pa ti spet rečejo min.plača v štartu. OK in greš dalje v lesno industrjo v lakirnico, min.plača....potem pa ljudje enostavno gredo v tujino, tam pa prva žaga, plača koliko 1700 neto, najemnina 500, hrana ista, pralni ista cena, storitve so dražje, a če znaš sam, kupiš material za isto ceno kot v Slo in imaš.
Dobrodošli v suženjskem sistemu....banda pokvarjena, bajta za 400.000 evrov,kamiona in traktor za 300 jurjev, avto za 30 jurjev, delavcu pa 4-5 evrov/uro neto....al pa fuš na črno 6
Ena žaga tle okol išče, se vozim mim, bi se prov ustavil in vprašal kolk bi dal, sem 100% da bo rekel minimalca. Valda ko grem pa pir pit in govorim z njim mi govori kako ne dobi nobenga, čeprav bi govoril z bodočim delavcem, sam pač tega ne ve,

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

Meiniken ::

Zakaj ljudje sploh pomislijo na dejstvo, da bi živeli v drugi državi? Jim je res tamkajšnja kultura tako blizu in si res tako močno želijo življenja tam? Dvomim. Iz mojega omejenega znanja bi na prvo žogo rekel, da se ljudje večinoma preseljujejo iz ekonomskih razlogov (kar je že sicer bilo neštetokrat slišano). To seveda za sabo potegne še vse ostalo kot so npr. duševno zdravje. Dobro plačen delavec je (najverjetneje) motiviran, veliko bolj srečen, pod manjšim stresom,... Ko šepa psiha, šepa še vse ostalo.
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

Phantomeye ::

murrieta je izjavil:

Scaramouche3 je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

"migranti nam jemljejo službe"

Obstajajo službe, ki jih Slovenci nočejo opravljat, ker je plačilo zelo slabo, da so "zanimive" samo ljudem, ki prihajajo iz ekonomsko šibkejših držav.

Tako, da upam reči, da problem ni v migrantih.


Se strinjam, isto se bunijo Angleži, medtem so preveč visoki za delo v komunali,gradbiščih in pucanju cest, prevozništvu,negovanju v zdravstvu...
Vsak avtohton bi rad da nek drug avtohton dela ta nizka dela namesto njega...


Hm, tole je sicer spolzek teren, to, da ljudje nocejo opravljati tezkih del, za nizke place je pravilno. Pac naj delodajalci dvignejo place, pa bojo sli delati. Bi rad videl povprecnega slovenskega salabajzerja, ki ne bi sel pucati cest za 4k bruto. Za minimalca, pa je pravilno, da teh del ne opravljajo, ker se gre za navadno izkoriscanje, so raje na sociali.

In resitev ni v tem, da socialo ukines, resitev je, da se dejansko zacne tezka dela ceniti.

Tukaj prav pridejo migranti, ki pa bojo opravljali taka dela za minimalca in bili nelojalna konkurenca domacinom.


No, sej sem dal "pogoj" noter. Nočejo opravljati težkih del, "ker" so plače prenizke. In zaradi dumpinga delodajalci preizkušajo meje, včasih jim še to ni dovolj, pa se poslužujejo tudi drugih praks. Med drugimi tudi jemanje potnih listov in podobno.

Phantomeye ::

Valvoline je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

"migranti nam jemljejo službe"

Obstajajo službe, ki jih Slovenci nočejo opravljat, ker je plačilo zelo slabo, da so "zanimive" samo ljudem, ki prihajajo iz ekonomsko šibkejših držav.

Tako, da upam reči, da problem ni v migrantih.

Placni dumping je dejstvo. Ce zaprejo meje za uvoz balkanovicev ter ostalih suznjev bi place za dolocene poklice sle gor tudi za 10x.

https://www.foxbusiness.com/economy/wal...
Primerjajte to z placami pri *najboljsem sosedu*, tj dumping komunizem vs trzni kapitalizem.


Moja mati dela v merkatorju za manj kot minimalca... (kar mora potem merkator itak doplačat, ampak pove veliko - predvsem to, da bi plačali še manj, če bi lahko). Sem vprašal kolega, ki dela v poslovni stavbi - češ, kaj je fora. Pa je rekel, da je razlog zato, ker se jim ne splača vlagat v ta kader, ker prehitro dajo odpoved. In meni ni jasno - so trgovine core business, ampak vzroka za težavo pa ne bodo šli reševat. Pa niso samo plače problem. Celoten work-load. Če na izmeni manjka ljudi - bodo pač ostali več delali. In potem to postane stvar vsakdana.

m0LN4r ::

Phantomeye je izjavil:

"migranti nam jemljejo službe"

Obstajajo službe, ki jih Slovenci nočejo opravljat, ker je plačilo zelo slabo, da so "zanimive" samo ljudem, ki prihajajo iz ekonomsko šibkejših držav.

Tako, da upam reči, da problem ni v migrantih.

Nizko placana so pa ravno zaradi njih, ker se jih najlazje ogoljufa okoli place, pa se marsikaj na roke in in in, pa kelnaris na s.p pa nevemkaj. Sem ze slisal tudi za ljudi, ki so na socialki, pa se za dodatnih 300eur na crno.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Bela_Krajina ::

Malo zahec, malo zares. kaj pa ce bi drugic napisali popularno pesem, ki bi jo mase poslusale in se jim vzivele v podzavest namest "samo milijon nas se zivi na svoji zemljici", bi lahko napisali, kaj bolj optimisticnega? ma sej, tista pesem je po svoje kar lepa in vesela, milijon jih dobro ve, da dobri so ljudje, tudi to ni slabo. ampak samo stevilka je malo nepricakovana? mal zahec, mal zares. Pa tudi naslov te teme ni prav optimisticen. Mal zahec mal zares.

Zgodovina sprememb…

Socrates ::

ginekk je izjavil:

Socrates je izjavil:


Ginekk kdo je pa tebe iz hoste spustil? XD

Fašisti so izgubili volitve, zdaj lahko nehaš kolesariti. Zdaj je spet svoboda. Boš dobil en antifašistični bon za tvojo veliko pripadnost stvari XD

Pa ne pozabi, ta sobota bo solidarno delavna. Vsa ta socialna stanovanja se ne zgradijo sama od sebe. Boš pa že malo stisnil za naše brate ane? Pa še žena bo imela mir pred tabo, da lahko skoči k sosedu Husotu na kavico.


Zaslišal sem malega nacija in takoj pohitel razložit, da sem do nacijev nestrpen.
Nisem našel časa za kolesarjenje, pa tud sem pristaš načela, da se klin edino s klinom izbija.

Nimam težav z delavnimi sobotami. Stiskam tudi zdaj in ker sem v zgornjem promilu plačnega ranga Slovenca, verjetno stiskam še za naci low-life.

S sosedom Husotem sem v dobrih odnosih, vskočil mi je na pomoč, ko me je izdatno nategnil obrtnik Novak. Če pa se žena z njim speča, bi pa takoj dojel. Potem nimaš kaj, če in ko se to zgodi, že ni bilo vse ok v partnerskem razmerju.


Na forumih smo vsi lepi, bogati, pa nikomur žene ne šravfa Huso.

A zdaj si mislil povedati, da je obrtnik Novak grdi grdi Slovenec? Huso pa prijazen in delaven Bosanec? A ni po tvojem sklepati iz priimka na poreklo - nacizem?

Vidiš, zdaj si po svojem lastnem kriteriju postal nacist. Kaj pa zdaj? Se boš lovil za repek? Smešiš se.

QED

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Socrates ()

PandaFlow2 ::

Meiniken je izjavil:

Zakaj ljudje sploh pomislijo na dejstvo, da bi živeli v drugi državi? Jim je res tamkajšnja kultura tako blizu in si res tako močno želijo življenja tam? Dvomim. Iz mojega omejenega znanja bi na prvo žogo rekel, da se ljudje večinoma preseljujejo iz ekonomskih razlogov (kar je že sicer bilo neštetokrat slišano). To seveda za sabo potegne še vse ostalo kot so npr. duševno zdravje. Dobro plačen delavec je (najverjetneje) motiviran, veliko bolj srečen, pod manjšim stresom,... Ko šepa psiha, šepa še vse ostalo.


Zakaj pa ljudje ne bi pomislili na dejstvo, da bi lahko živeli v drugi državi? Spoznavanje novih ljudi, kultur, načinov življenja, drugačnega sistema, ekonomske priložnosti, možnost da se otroci kvalitetno naučijo več tujih jezikov, ipd.

Življenje v tujini ponuja precej, če le nisi zapečkar, ki ne vidi dlje kot do konca svoje vasi. In newsflash, selitev v tujino je lahko odlična priložnost za izboljšanje duševnega zdravja.

Meiniken ::

Saj ne rečem da ne more biti odlična prilonost za spoznavanje sveta in ostalih kultur, ampak če se preseliš pustiš za sabo vse kar si do takrat poznal (družina, prijatelji,...). Ne vem no, zdi se mi da je oditi v drugo državo kar velik premik in kar tako "ajnfog" tud ravno ni.
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

m0LN4r ::

Ja decki, da malo obrnemo zadevo.

Kako pa bi vi motivirali Slovence, da bi jih vec ostalo in ustvarjalo druzine z vec kot enim otrokom?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

ginekk ::

Socrates je izjavil:

ginekk je izjavil:

Socrates je izjavil:


Ginekk kdo je pa tebe iz hoste spustil? XD

Fašisti so izgubili volitve, zdaj lahko nehaš kolesariti. Zdaj je spet svoboda. Boš dobil en antifašistični bon za tvojo veliko pripadnost stvari XD

Pa ne pozabi, ta sobota bo solidarno delavna. Vsa ta socialna stanovanja se ne zgradijo sama od sebe. Boš pa že malo stisnil za naše brate ane? Pa še žena bo imela mir pred tabo, da lahko skoči k sosedu Husotu na kavico.


Zaslišal sem malega nacija in takoj pohitel razložit, da sem do nacijev nestrpen.
Nisem našel časa za kolesarjenje, pa tud sem pristaš načela, da se klin edino s klinom izbija.

Nimam težav z delavnimi sobotami. Stiskam tudi zdaj in ker sem v zgornjem promilu plačnega ranga Slovenca, verjetno stiskam še za naci low-life.

S sosedom Husotem sem v dobrih odnosih, vskočil mi je na pomoč, ko me je izdatno nategnil obrtnik Novak. Če pa se žena z njim speča, bi pa takoj dojel. Potem nimaš kaj, če in ko se to zgodi, že ni bilo vse ok v partnerskem razmerju.


Na forumih smo vsi lepi, bogati, pa nikomur žene ne šravfa Huso.

A zdaj si mislil povedati, da je obrtnik Novak grdi grdi Slovenec? Huso pa prijazen in delaven Bosanec? A ni po tvojem sklepati iz priimka na poreklo - nacizem?

Vidiš, zdaj si po svojem lastnem kriteriju postal nacist. Kaj pa zdaj? Se boš lovil za repek? Smešiš se.

QED


Ne, sam si nasedel. Jaz tega o Husotu in Novaku nisem napisal. Si kar lepo sam začel s tem kontekstom in potem interpretiral dalje moj stavek na isti način. Pač prozoren plitek naci.

PandaFlow2 ::

Meiniken je izjavil:

Saj ne rečem da ne more biti odlična prilonost za spoznavanje sveta in ostalih kultur, ampak če se preseliš pustiš za sabo vse kar si do takrat poznal (družina, prijatelji,...). Ne vem no, zdi se mi da je oditi v drugo državo kar velik premik in kar tako "ajnfog" tud ravno ni.


Odhod v tujino ni enosmerno potovanje na drugo stran vesolja. Ohranitev stikov pri današnji tehnologiji pa res ni več ovira, pot iz večine sveta v Slovenijo pa ne traja več kot en dan, tako da obiski tudi niso problem, če je volja.

Seveda odhod v tujino ni povsem enostavna zadeva, ampak kaj v življenju pa je...

BorutO ::

Zdaj, ko bosta golob in fajonka minsitra, pričakuh še parkrat višjo priseljevanje iz juga. Golob je že napovedal odstranitev žice na jugu.

Če bi jaz bil premier, bi prva stvar, ki bi jo naredil, ukinil vsem tujcem vse socialne transferje, ki ne bi obvladali slovenščine na stopnji B1 ... Javnim uslužbencem bi strogo prepovedal uporabo južnega jezika, ker slovenščina in južnjaščina sta si tak podobna, da malo sive celice vklopiš, pa vse razumeš.

Ker dokler bodo javni uslužbenci južnjakom južnali (kot sem že večkrat doživel), tako dolgo res ne bo nobene rešitve, da boš srečal južnjaka v sloveniji, ki ne bo južnal in se niti malo potrudil, da bi govoril slovensko.

Imam sodelavko, ki je čefurka. V sloveniji živi že 5 let let, a niti ene besede ne spravi ven slovenske. Sem jo že vprašal kako to, da po petih letih še vedno ne ve slovenščine, pa je rekla, da nima nikogar, s katerim bi se lahko slovensko pogovarjala, pa sem ji rekel, kaj pa smo potem mi na firmi? In je bila tiho. Drugi sodelavki pa je rekla, da zakaj bi se trudila govoriti slovensko, saj jo pa vsi razumemo ... Mislim ...

kuall ::

če se po malem priseljujejo in odseljujejo ni panike, itak je za gene zdravo, če se malo zmixajo.
mene bolj skrbi to, kdo ima otroke. visok IQ malo otrok, nizek IQ dosti. to pa ni ok.
to ali je naravni priprastek me tudi ne skrbi. še najbolj optimalno je, da se nekak vzdržuje enako število prebivalcev, to pa se približno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

nirburu ::

Me zanima kaj so se stari rimljani pogovarjali na svojih forumih okoli leta 400.
Pomojem so bile debate podobne.
Vsi so želeli nazaj staro slavo, cesarji so obljubljali to pa ono. A nato je sledila invazija, razpad in temni vek.

100 let nazaj se nikjer v evropi nismo kaj takega pogovarjali. Takrat smo bili na višku, sky is the limit. Sedaj pa trohnimo od znotraj.

Jaz bi tudi želel, da se nekako ohranijo naše kulture v približno sedanjih mejah in morda še imamo zadnji vlak za ujet, a se bojim, da je prihodnost evropskih narodov v enklavah.
Zaenkrat ne vidim, da je ladija obrnila smeri. Še vedno vaši otroci gledajo tiktok in netflix. Dve največji omrežji za subvertanje mladine, pošljite jih v raje jebene skavte/tabornike, vsaj bodo dobili smisel za kolektiv/pleme. Ne pa, da je v sloveniji vsaka druga reklama s črncem. To je kot, da bi sredi Nigerije vrteli reklame za temen puder z belcem kot glavnim igralcem.

Dajte že enkrat priznat, da vas sile-ki-so subvertajo na vsakem koraku.

Lonsarg ::

m0LN4r je izjavil:

Ja decki, da malo obrnemo zadevo.

Kako pa bi vi motivirali Slovence, da bi jih vec ostalo in ustvarjalo druzine z vec kot enim otrokom?
Ja to bi morala biti glavna debata. Namrec ravno z povecanjem rodnosti bomo tudi precej zmanjsali priseljevanje.

Glede na to da jaz podpiram vecjo rodnost delovnih ljudi, bi jaz drasticno dvignil davcno olajsavo za otroke. Dejansko bi jo toliko dvignil, da bi v primeru minimalne place zmanjkalo razlike med neto in bruto in bi bilo treba se iz bruto-bruto dajatev preusmeriti denar k zaposlenemu (tocna debata kako bi olajsava nizala tudi te davke pa je stvar locene debate v kontekstu debirokratizacije da ne bomo zasli).

Skratka koncni cilj ukrepov bi moral biti da ti zaradi otroka prihodek drasticno zraste ce si zaposlen. Dva zaposlena in dva otroka ima da zraste naprimer ranga 40%.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Socrates ::

ginekk je izjavil:

Socrates je izjavil:

ginekk je izjavil:

Socrates je izjavil:


Ginekk kdo je pa tebe iz hoste spustil? XD

Fašisti so izgubili volitve, zdaj lahko nehaš kolesariti. Zdaj je spet svoboda. Boš dobil en antifašistični bon za tvojo veliko pripadnost stvari XD

Pa ne pozabi, ta sobota bo solidarno delavna. Vsa ta socialna stanovanja se ne zgradijo sama od sebe. Boš pa že malo stisnil za naše brate ane? Pa še žena bo imela mir pred tabo, da lahko skoči k sosedu Husotu na kavico.


Zaslišal sem malega nacija in takoj pohitel razložit, da sem do nacijev nestrpen.
Nisem našel časa za kolesarjenje, pa tud sem pristaš načela, da se klin edino s klinom izbija.

Nimam težav z delavnimi sobotami. Stiskam tudi zdaj in ker sem v zgornjem promilu plačnega ranga Slovenca, verjetno stiskam še za naci low-life.

S sosedom Husotem sem v dobrih odnosih, vskočil mi je na pomoč, ko me je izdatno nategnil obrtnik Novak. Če pa se žena z njim speča, bi pa takoj dojel. Potem nimaš kaj, če in ko se to zgodi, že ni bilo vse ok v partnerskem razmerju.


Na forumih smo vsi lepi, bogati, pa nikomur žene ne šravfa Huso.

A zdaj si mislil povedati, da je obrtnik Novak grdi grdi Slovenec? Huso pa prijazen in delaven Bosanec? A ni po tvojem sklepati iz priimka na poreklo - nacizem?

Vidiš, zdaj si po svojem lastnem kriteriju postal nacist. Kaj pa zdaj? Se boš lovil za repek? Smešiš se.

QED


Ne, sam si nasedel. Jaz tega o Husotu in Novaku nisem napisal. Si kar lepo sam začel s tem kontekstom in potem interpretiral dalje moj stavek na isti način. Pač prozoren plitek naci.


Hehe, ne se zdaj sprenevedat ljubčica belčica :))

Je pa zanimivo, da levi ekstremisti merila za nacizem postavite tako nizko, da se v naslednjem trenutku sami vanje ujamete. Brez folije na glavi in namišljenih pajackov v črnih uniformah, pač izgubite smisel življenja. No, saj so tudi na Golem otoku večinoma pristali tisti najbolj trdi komunisti, disidentov je bilo bolj malo. Revolucija žre lastne otroke. Karma is a bitch ;)

Phantomeye ::

m0LN4r je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

"migranti nam jemljejo službe"

Obstajajo službe, ki jih Slovenci nočejo opravljat, ker je plačilo zelo slabo, da so "zanimive" samo ljudem, ki prihajajo iz ekonomsko šibkejših držav.

Tako, da upam reči, da problem ni v migrantih.

Nizko placana so pa ravno zaradi njih, ker se jih najlazje ogoljufa okoli place, pa se marsikaj na roke in in in, pa kelnaris na s.p pa nevemkaj. Sem ze slisal tudi za ljudi, ki so na socialki, pa se za dodatnih 300eur na crno.


Da, krivi so "podjetniki", ki pogojujejo službo z odpiranjem S.P.-ja, pa plačevanje na roke. Pa dumping cen. Ekonomski migrantje so le še ena izmed žrtev tega sistema.

Phantomeye ::

kuall je izjavil:

če se po malem priseljujejo in odseljujejo ni panike, itak je za gene zdravo, če se malo zmixajo.
mene bolj skrbi to, kdo ima otroke. visok IQ malo otrok, nizek IQ dosti. to pa ni ok.
to ali je naravni priprastek me tudi ne skrbi. še najbolj optimalno je, da se nekak vzdržuje enako število prebivalcev, to pa se približno.



Glede na tvoj odgovor sklepam, da sta tvoja starša imela veliko otrok. Kakšen evgeničen bullshit talk je to. Določati vrednost ljudi, glede na njihov IQ, je ena največjih neumnosti, kar se jih je človeštvo kadarkoli spomnilo.

Zgodovina sprememb…

Scaramouche3 ::

Določati vrednost ljudi, glede na njihov IQ, je ena največjih neumnosti, kar se jih je človeštvo kadarkoli spomnilo.


Ne,ni, neumnost je da se te ljudi zafrkava,ponižuje in zaničuje.

Ni pa neumnost svojo migracijsko politiko voditi po načelu izobraženih ljudi. Kar pa je pokazatelj IQ!
Večja je verjetnost da boš imel manj kriminala če vzameš s fakulteto kot pa brez ali pa celo brez kakršne koli izobrazbe iz držav kjer celo pridejo z določeno izobrazbo ampak je ta so religija!

m0LN4r ::

Izobrazeni vejo, da se ne splaca imeti otrok?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

D3m ::

Ampak ne dajo pa nam mir s tem.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Valvoline ::

Se ena primerjava slovenski komunizem vs avstrijski kapitalizem:
https://slobodnadalmacija.hr/vijesti/sv...
V MB pa se avtomehaniku ponavadi ponuja jurcka neto za delo od petka do svetka.

Velki ::

Glavni razlog za vse težave z migracijami smo na koncu mi sami! Ne morem verjeti kakšni hinavci ste Slovenci, 3/4 se vas pizdi čez južnjake vi pa greste voliti goloba in vso drugo globalistično drhal! Res me je sram da živim v takšni družbi, edini ki so bili za zažlajfat to priseljensko drhal so bili DOM in SNS (zadnji če ne drugega vsaj na papirju).
Dokler boste tako volili se bo stanje samo slabšalo. Enkrat je pač treba reči bobu bob, stisniti zobe in malo zbližati plače ritogrelnikov z facharbajterji, ker če ne se v daljni prihodnosti piše slabo tudi večini današnjih ritogrelnikov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Velki ()

Phantomeye ::

Scaramouche3 je izjavil:

Določati vrednost ljudi, glede na njihov IQ, je ena največjih neumnosti, kar se jih je človeštvo kadarkoli spomnilo.


Ne,ni, neumnost je da se te ljudi zafrkava,ponižuje in zaničuje.

Ni pa neumnost svojo migracijsko politiko voditi po načelu izobraženih ljudi. Kar pa je pokazatelj IQ!
Večja je verjetnost da boš imel manj kriminala če vzameš s fakulteto kot pa brez ali pa celo brez kakršne koli izobrazbe iz držav kjer celo pridejo z določeno izobrazbo ampak je ta so religija!


Ko kupuješ avto ali telefon ali stanovanje ... ali pri odločanju upoštevaš samo en kriterij? Ne? Zakaj bi potem sposobnost ljudi določali zgolj na podlagi IQ testa? Smo ljudje malo bolj kompleksni kot to, no ...

Ljudje o katerih govoriš, sem hodijo delat fasade. Ne vem, kako boš izobražene ljudi iz tujine prepričal, da pridejo sem delat fasade? Mislim, sej vem, da nimaš v mislih fasade... samo kdo bo pa potem pri nas delal fasade? Če niti LOW IQ slovenci (če že kategoriziramo) ne želijo garati cele dneve za minimalca.

Phantomeye ::

Velki je izjavil:

Glavni razlog za vse težave z migracijami smo na koncu mi sami! Ne morem verjeti kakšni hinavci ste Slovenci, 3/4 se vas pizdi čez južnjake vi pa greste voliti goloba in vso drugo globalistično drhal! Res me je sram da živim v takšni družbi, edini ki so bili za zažlajfat to priseljensko drhal so bili DOM in SNS (zadnji če ne drugega vsaj na papirju).
Dokler boste tako volili se bo stanje samo slabšalo. Enkrat je pač treba reči bobu bob, stisniti zobe in malo zbližati plače ritogrelnikov z facharbajterji, ker če ne se v daljni prihodnosti piše slabo tudi večini današnjih ritogrelnikov.


Ne vem kaj ti bluziš, če imamo slovenci odprta vrata, da gremo za kruhom v drugo državo - a drugih pa ne bi spustili v državo delat?

Valvoline ::

Phantomeye je izjavil:

Scaramouche3 je izjavil:

Določati vrednost ljudi, glede na njihov IQ, je ena največjih neumnosti, kar se jih je človeštvo kadarkoli spomnilo.


Ne,ni, neumnost je da se te ljudi zafrkava,ponižuje in zaničuje.

Ni pa neumnost svojo migracijsko politiko voditi po načelu izobraženih ljudi. Kar pa je pokazatelj IQ!
Večja je verjetnost da boš imel manj kriminala če vzameš s fakulteto kot pa brez ali pa celo brez kakršne koli izobrazbe iz držav kjer celo pridejo z določeno izobrazbo ampak je ta so religija!


Ko kupuješ avto ali telefon ali stanovanje ... ali pri odločanju upoštevaš samo en kriterij? Ne? Zakaj bi potem sposobnost ljudi določali zgolj na podlagi IQ testa? Smo ljudje malo bolj kompleksni kot to, no ...

Ljudje o katerih govoriš, sem hodijo delat fasade. Ne vem, kako boš izobražene ljudi iz tujine prepričal, da pridejo sem delat fasade? Mislim, sej vem, da nimaš v mislih fasade... samo kdo bo pa potem pri nas delal fasade? Če niti LOW IQ slovenci (če že kategoriziramo) ne želijo garati cele dneve za minimalca.

V primeru prepovedanega uvoza suznjev tj dumping mišic bi bil ves ta kader placan najmanj 50e na uro. Od slosarjev, elektricarjev, voznikov, zidarjev, fasaderjev, keramicarjev, mesarjev.... vsi ti najmanj 50-100e na uro.

Zgodovina sprememb…

Valvoline ::

Posledice 30+ letnega placnega dumpinga:
https://www.domovina.je/vpis-v-srednje-...

Phantomeye ::

Valvoline je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Scaramouche3 je izjavil:

Določati vrednost ljudi, glede na njihov IQ, je ena največjih neumnosti, kar se jih je človeštvo kadarkoli spomnilo.


Ne,ni, neumnost je da se te ljudi zafrkava,ponižuje in zaničuje.

Ni pa neumnost svojo migracijsko politiko voditi po načelu izobraženih ljudi. Kar pa je pokazatelj IQ!
Večja je verjetnost da boš imel manj kriminala če vzameš s fakulteto kot pa brez ali pa celo brez kakršne koli izobrazbe iz držav kjer celo pridejo z določeno izobrazbo ampak je ta so religija!


Ko kupuješ avto ali telefon ali stanovanje ... ali pri odločanju upoštevaš samo en kriterij? Ne? Zakaj bi potem sposobnost ljudi določali zgolj na podlagi IQ testa? Smo ljudje malo bolj kompleksni kot to, no ...

Ljudje o katerih govoriš, sem hodijo delat fasade. Ne vem, kako boš izobražene ljudi iz tujine prepričal, da pridejo sem delat fasade? Mislim, sej vem, da nimaš v mislih fasade... samo kdo bo pa potem pri nas delal fasade? Če niti LOW IQ slovenci (če že kategoriziramo) ne želijo garati cele dneve za minimalca.

V primeru prepovedanega uvoza suznjev tj dumping mišic bi bil ves ta kader placan najmanj 50e na uro. Od slosarjev, elektricarjev, voznikov, zidarjev, fasaderjev, keramicarjev, mesarjev.... vsi ti najmanj 50-100e na uro.


Torej zidar Janez, ki je zaposlen v Firma d.o.o., kjer dela še 10 Janezev, bi za 40-urni delovnik na mesec (176 ur) bil plačan 8800€ bruto (50€/h)? Madona, pol je pa draga storitev, glede na to, da mora firma tudi zaslužit, pa da plačat davek na zaposlenega k je glih ene tolk, kot dobi zaposleni.

kuall ::

Phantomeye je izjavil:

Glede na tvoj odgovor sklepam, da sta tvoja starša imela veliko otrok. Kakšen evgeničen bullshit talk je to. Določati vrednost ljudi, glede na njihov IQ, je ena največjih neumnosti, kar se jih je človeštvo kadarkoli spomnilo.

Resnica in levaki ne gresta preveč dobro skupaj. Resnica je, da imamo nekateri višji IQ, nekateri imate pa nižjega in resnica je tudi ta, da če bi se samo malo več množili ljudje z visokim IQjem, kot je bil to slučaj pri Židih, bi človeštvo zelo hitro napredovalo. Namesto tega imamo leta 2022 vojno v Evropi in smo na robu jedrske vojne. Prav možno je, da to, ker se pametni bolj ne množijo kot neumni, zaradi socialne države in podobnega sranja, pomeni eventuelni konec človeštva.

Phantomeye ::

kuall je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Glede na tvoj odgovor sklepam, da sta tvoja starša imela veliko otrok. Kakšen evgeničen bullshit talk je to. Določati vrednost ljudi, glede na njihov IQ, je ena največjih neumnosti, kar se jih je človeštvo kadarkoli spomnilo.

Resnica in levaki ne gresta preveč dobro skupaj. Resnica je, da imamo nekateri višji IQ, nekateri imate pa nižjega in resnica je tudi ta, da če bi se samo malo več množili ljudje z visokim IQjem, kot je bil to slučaj pri Židih, bi človeštvo zelo hitro napredovalo. Namesto tega imamo leta 2022 vojno v Evropi in smo na robu jedrske vojne. Prav možno je, da to, ker se pametni bolj ne množijo kot neumni, zaradi socialne države in podobnega sranja, pomeni eventuelni konec človeštva.


Kaj ti pomaga visok IQ, če si na avtističnem spektrumu in imaš pomanjkanje čustvene inteligence.

Vsa velika cesarstva in kraljestva in imperije so vodili inteligentni posamezniki, ki so bili ob tem še megalomani. Ti ljudje so odgovorni za vse vojne, klanja, širjenja vere itd. Nizko inteligentni ljudje so vedno bili zmanipuliran kanon futer.

Tako ne o tem, da manj inteligentni ljudje ogrožajo obstoj sveta.

Btw, putinov IQ ocenjujejo na 130.

kuall ::

putinov iq ni važen, če pa ima okoli sebe idiote, najboljše gene so itak komunisti pobili tekom zadnjih 100 let.
za vojno ni kriv samo putin ampak rusi, ki so ga izvolili in ga podpirajo.

Velki ::

Ne vem kaj ti bluziš, če imamo slovenci odprta vrata, da gremo za kruhom v drugo državo - a drugih pa ne bi spustili v državo delat?


A je to naš problem da nas drugi tako zlahka spustijo v njihovo državo? Ne ni (razen seveda tega da imamo beg možganov). Nemci so iste budale kot mi (no v resnici še veliko večje oz. naj raje rečem še veliko bolj zmanipulirani). Kot slišim gre malo naših facharbajterjev sploh še tja delat, ker se tudi tam že več ne splača...
Eno je da greš ti v državo delat, se tam uradno zaposliš in se nekako integriraš v družbo. Drugo je pa kar se danes dogaja v Sloveniji...
Imam še sam prijatelja z bosanskimi starši in zelo kul in priden delavec, starša sta se tudi zelo hitro integrirala. Z takimi sploh nimam problema oz. jih želim še več. Žal pa so to bolj osamljeni primeri. Delam v velikem podjetju (multinacionalka) in se mi prav gabi kaj dela naše vodstvo. Sploh ne razumem kako lahko tako podjetje sploh še posluje. Z današnjim kapitalizmom je nekaj močno narobe če takšna podjetja lahko preživijo (baje so neki nori zneski od subvenciji - če je res kar pravijo dela EU z našim denarjem kot svinja z mehom).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Velki ()

Valvoline ::

Velki je izjavil:

Ne vem kaj ti bluziš, če imamo slovenci odprta vrata, da gremo za kruhom v drugo državo - a drugih pa ne bi spustili v državo delat?


A je to naš problem da nas drugi tako zlahka spustijo v njihovo državo? Ne ni (razen seveda tega da imamo beg možganov). Nemci so iste budale kot mi (no v resnici še veliko večje oz. naj raje rečem še veliko bolj zmanipulirani). Kot slišim gre malo naših facharbajterjev sploh še tja delat, ker se tudi tam že več ne splača...
Eno je da greš ti v državo delat, se tam uradno zaposliš in se nekako integriraš v družbo. Drugo je pa kar se danes dogaja v Sloveniji...
Imam še sam prijatelja z bosanskimi starši in zelo kul in priden delavec, starša sta se tudi zelo hitro integrirala. Z takimi sploh nimam problema oz. jih želim še več. Žal pa so to bolj osamljeni primeri. Delam v velikem podjetju (multinacionalka) in se mi prav gabi kaj dela naše vodstvo. Sploh ne razumem kako lahko tako podjetje sploh še posluje. Z današnjim kapitalizmom je nekaj močno narobe če takšna podjetja lahko še preživijo.

Vse se bo na koncu vrnilo kot bumerang, ce se v nekateri panogi ali podjetju zaposluje dumping delovna sila se bo domac folk tam pocas evakuiral, poklic razvrednotil, slab glas za vse v panogi ter podjetjih. Zacelo se je v gradbenistvu, nadaljevalo v avtoprevoznistvu, naslednje so tovarne/trgovine/mesnice....

Zgodovina sprememb…

Phantomeye ::

kuall je izjavil:

putinov iq ni važen, če pa ima okoli sebe idiote, najboljše gene so itak komunisti pobili tekom zadnjih 100 let.
za vojno ni kriv samo putin ampak rusi, ki so ga izvolili in ga podpirajo.


Aha, ko pa IQ ne služi več tvojemu argumentu o naprednem svetu brez vojn in nasilja, potem pa IQ ni važen. Ne samo, da se osebe z visokim IQ radi obkrožajo z manj inteligentnimi ljudmi, da se počutijo inteligentne, ampak tudi zato, da njih okrivijo za svoje slabe visoko inteligentne odločitve :D

Kot sem napisal - državljani so kanon futr. Najprej njih futrajo s propagando, potem jih pa pošljejo v faširnico.

Velki ::

Valvoline je izjavil:

Velki je izjavil:

Ne vem kaj ti bluziš, če imamo slovenci odprta vrata, da gremo za kruhom v drugo državo - a drugih pa ne bi spustili v državo delat?


A je to naš problem da nas drugi tako zlahka spustijo v njihovo državo? Ne ni (razen seveda tega da imamo beg možganov). Nemci so iste budale kot mi (no v resnici še veliko večje oz. naj raje rečem še veliko bolj zmanipulirani). Kot slišim gre malo naših facharbajterjev sploh še tja delat, ker se tudi tam že več ne splača...
Eno je da greš ti v državo delat, se tam uradno zaposliš in se nekako integriraš v družbo. Drugo je pa kar se danes dogaja v Sloveniji...
Imam še sam prijatelja z bosanskimi starši in zelo kul in priden delavec, starša sta se tudi zelo hitro integrirala. Z takimi sploh nimam problema oz. jih želim še več. Žal pa so to bolj osamljeni primeri. Delam v velikem podjetju (multinacionalka) in se mi prav gabi kaj dela naše vodstvo. Sploh ne razumem kako lahko tako podjetje sploh še posluje. Z današnjim kapitalizmom je nekaj močno narobe če takšna podjetja lahko še preživijo.

Vse se bo na koncu vrnilo kot bumerang, ce se v nekateri panogi ali podjetju zaposluje dumping delovna sila se bo domac folk tam pocas evakuiral. Zacelo se je v gradbenistvu, nadaljevalo v avtoprevoznistvu, naslednje so tovarne/trgovine/mesnice....


Točno to se dogaja v našem podjetju! Kar je še Slovencev je večinoma >45 let.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Velki ()

Phantomeye ::

Velki je izjavil:

Ne vem kaj ti bluziš, če imamo slovenci odprta vrata, da gremo za kruhom v drugo državo - a drugih pa ne bi spustili v državo delat?


A je to naš problem da nas drugi tako zlahka spustijo v njihovo državo? Ne ni (razen seveda tega da imamo beg možganov). Nemci so iste budale kot mi (no v resnici še veliko večje oz. naj raje rečem še veliko bolj zmanipulirani). Kot slišim gre malo naših facharbajterjev sploh še tja delat, ker se tudi tam že več ne splača...
Eno je da greš ti v državo delat, se tam uradno zaposliš in se nekako integriraš v družbo. Drugo je pa kar se danes dogaja v Sloveniji...
Imam še sam prijatelja z bosanskimi starši in zelo kul in priden delavec, starša sta se tudi zelo hitro integrirala. Z takimi sploh nimam problema oz. jih želim še več. Žal pa so to bolj osamljeni primeri. Delam v velikem podjetju (multinacionalka) in se mi prav gabi kaj dela naše vodstvo. Sploh ne razumem kako lahko tako podjetje sploh še posluje. Z današnjim kapitalizmom je nekaj močno narobe če takšna podjetja lahko preživijo (baje so neki nori zneski od subvenciji - če je res kar pravijo dela EU z našim denarjem kot svinja z mehom).


Dejansko se je težko integrirat, če je družba apriori nastrojena proti tvojemu celemu narodu.

Nekdo iz albanije bo precej bolj negativno sprejet kot nekdo, ki se je preselil sem iz npr. Velike Britanije. In to se potencira. In firme, ki "uvažajo", tudi ne delajo kaj lepo s temi ljudmi.

kuall ::

Phantomeye je izjavil:

Aha, ko pa IQ ne služi več tvojemu argumentu o naprednem svetu brez vojn in nasilja, potem pa IQ ni važen.

statistika ti ne gre. višji iq res pomeni generalno manj nasilja, vojn. če en izstopa z visokim iqjem to še ne pomeni, da statistika ne drži. so že bumbarji okoli vplivali na njega. itak pa iq ni vse. cel paket je važen. rusi imajo še druge večje probleme kot nizek iq, npr tradicijo komunizma, ki jih je okužila, no ali so bili pa že pred komunizmom malo zaostali, da so se sploh šli komunizem. ampak zdej je že offtopic tole.

Phantomeye ::

kuall je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Aha, ko pa IQ ne služi več tvojemu argumentu o naprednem svetu brez vojn in nasilja, potem pa IQ ni važen.

statistika ti ne gre. višji iq res pomeni generalno manj nasilja, vojn. če en izstopa z visokim iqjem to še ne pomeni, da statistika ne drži. so že bumbarji okoli vplivali na njega. itak pa iq ni vse. cel paket je važen. rusi imajo še druge večje probleme kot nizek iq, npr tradicijo komunizma, ki jih je okužila, no ali so bili pa že pred komunizmom malo zaostali, da so se sploh šli komunizem. ampak zdej je že offtopic tole.



Kaj točno od napisanega s tvoje strani je "statistika"?

Utk ::

m0LN4r je izjavil:

Izobrazeni vejo, da se ne splaca imeti otrok?

To vejo izobraženi, ja, pametni pa vejo, da se tega ne da računat. Če je nekdo strašen biznismen, in ženska tudi, če nimata časa za otroke, bolje da jih nimata. Sta izobražena, ampak sta res "pametna"? Kaj bosta pa na koncu imela od tega? Otroka pri 45ih, da bo IQ res definitivno padel, ali pa niti takrat ne? "Reveži", če so vseeno pametni, ne alkoholiki in podobno, v službi, kakršnikoli, z otroki, vprašanje če so nazadnje pri 80ih letih kaj manj srečni. Kaj ti je cilj v življenju, grabljenje ali sreča?
Če ne gremo v ekstreme, 8 otrok in podobno, 2, 3 ni slabo imet. Ne kolk jih lahk nafotraš, ampak s kolkimi se lahko ukvarjaš.
A to da izobraženi in bogati, če že imajo otroke, plačujejo podaljšana varstva, sobote, vse žive tabore, vse samo da so čim manj z njimi je pa super? Za koga? Je to vredno par 100 jurjev več na računu ko se stegneš? Je to res pametno? Več otrok bo ko bojo ljudje spet vedeli kaj je pomembno. Denar, od neke meje naprej ko lahko normalno živiš, v resnici ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova Nemška vlada predstavila program (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9510941 (7658) Scaramouche

Kako dvigniti populacijo starjoče Evrope? (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Problemi človeštva
124289479 (63161) vostok_1

Več podobnih tem