» »

15. Slovenska vlada (2022- )

15. Slovenska vlada (2022- )

Temo vidijo: vsi
««
225 / 236
»»

fur80 ::

hendriks je izjavil:

fur80 je izjavil:

Pa nima država veze z stanovanji, za stanovanja in ljudi v kraju ali mestu se mora boriti občina. Več je ljudi v kraju, več je davka, več je otrok, več je prispevkov,...

V Avstriji čez mejo so imeli akcijo, zemlja komunalno urejena 700 kvadratov za 15 000EUR, sedaj mi pa naj nekdo najde tako ceno v Sloveniji!? Da te pride 3000EUR kvadratni meter stanovanja v kraju, bi morale občinarjem goreti vse lučke in privatnikom.


Res je, občina lahko kaj premakne, problem je, če je zemlja državna ali pa privatna. Privatnik ki zazidljive zemlje ne rabi je ne bo prodajal. V Sloveniji se dogaja dvig cen tudi zaradi tega, ker imaš posamezne bogatune, ki ti pokupijo polovico zemlje v neki občini in potem na njej sedijo. In potem videvamo 1000m2 velike parcele za 100K+. Norost.


V vsakem kraju se najde nekdo, ki je podedoval zemljo in jo noče prodati ali pa hoče nenormalno ceno, na zazidljivo zemljo, ki se je ne uporablja, bi morali nabiti davek, od tega pa potem urediti drugo zemljišče. Državne zemlje v občini pomoje ni, je to možno, da je država lastnica zemlje v določeni občini? V Franciji je lepo kolegica podpisala, da je to njeno prvo stanovanje, da ga ne bo prodala 5 let in ga je dobila par 10 000EUR ceneje, če to prej proda pa mora to plačati.
V Avstriji je kolega z familijo kupil stanovanje, se mi zdi, da za 200 000EUR, zemljo je dala občina, če bo to prodal kdaj mora dati občini 80 000EUR za stroške, potem pa se lahko naprej pogovarja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

hendriks ::

fur80 je izjavil:


V Avstriji je kolega z familijo kupil stanovanje, se mi zdi, da za 200 000EUR, zemljo je dala občina, če bo to prodal kdaj mora dati občini 80 000EUR za stroške, potem pa se lahko naprej pogovarja.


This! In tako preprečiš mešetarjenje s parcelami. Tak zakon rabimo.

fur80 ::

hendriks je izjavil:

fur80 je izjavil:


V Avstriji je kolega z familijo kupil stanovanje, se mi zdi, da za 200 000EUR, zemljo je dala občina, če bo to prodal kdaj mora dati občini 80 000EUR za stroške, potem pa se lahko naprej pogovarja.


This! In tako preprečiš mešetarjenje s parcelami. Tak zakon rabimo.


Jaz ne vem kaj mi čakamo in kdo obvladuje nepremičninski trg, kot je podobno z smetarskim klanom. Občine bi se ja morale boriti za ljudi, da ostanejo ali se preselijo, potem lahko deluje vse kar ti kraj ponuja, od vrtcev, trgovinic, obrtnikov, šole,...

bbbbbb2015 ::

Malo sem pogledal, kdo je poročal o štrajku upokojencev. In ugotovil, da 24ur, rtv slo, siol, delo sploh niso poročali. Edino nova24tv je.

To je zaskrbljujoče, to zelo enostransko poročanje. Sicer predvsem tiskani mediji crkujejo, tako da dejansko to ne vpliva.

O umiku 600€ za sodnike je bilo postreženo z 'damage control' izjavami prekle Pipance.

Kaj pa vem. To ne gre v dobro smer.

lynxslo5 ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Malo sem pogledal, kdo je poročal o štrajku upokojencev. In ugotovil, da 24ur, rtv slo, siol, delo sploh niso poročali. Edino nova24tv je.


Rtv slo in siol sta poročala in to še kar korektno. 24ur je tudi poročal, vendar omejeno, negativno in je kriminaliziral Ruparja in shod. Tiskani mediji pa danes niso poročali. Takšne medije pač imamo. Vendar ne bodo mogli dolgo ignorirati protesta upokojencev. Naslednji protest upokojencev bo čez en mesec in takrat bo prišlo še več ljudi.

FireSnake ::

Je to res shod upokojencev ali je to kakšna stranka zraven?
Če ni nobene politike zadaj se jim pridružim.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

c3p0 ::

AtaŠtumf je izjavil:

Kakšen lažnivec moraš biti, da razlagaš, da boš s 100 mio zgradil 5000 stanovanj.

To pride 100.000.000/5000 = 20.000 eur na stanovanje.

Tole verjame pa res lahko samo še največji plesoči bebček!

Sploh pa še potem, ko rečejo, da bodo gradili stanovanja v mestnih središčih... :)):)):)):))


Saj, vsa morajo biti znotraj LJ obroča, kdo pa bi drugače sploh želel it živet v neko vukojebino? Pa če mi plačajo, ne grem!

c3p0 ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Invictus je izjavil:

Ma sovenska kulturna scena tako ali tako bazira na fehtanju denarja.

1x je imel Mazzini dober članek o tem, kako je v socializmu kultura postala služba... Poiščite si sami... zabaven članek...


Majda Širca je Mitji Okornu enkrat rekla, da on ne dobi denarja, ker je dober in talentiran, da Ministrstvo za kulturo podpira tiste, ki ne uspejo. Je večrat povedal to anekdoto v intervjujih.


Mislim, da je ravno Mazzini pred leti imel anekdoto: posneli so nek tudi komercialno uspešen film, nato pa prišli do MK z novim projektom. Nakar so jim rekli "super, da ste uspeli, ampak nič ne bo, zdaj moramo še drugim dati priložnost!".

TheBlueOne ::

fur80 je izjavil:

hendriks je izjavil:

fur80 je izjavil:


V Avstriji je kolega z familijo kupil stanovanje, se mi zdi, da za 200 000EUR, zemljo je dala občina, če bo to prodal kdaj mora dati občini 80 000EUR za stroške, potem pa se lahko naprej pogovarja.


This! In tako preprečiš mešetarjenje s parcelami. Tak zakon rabimo.


Jaz ne vem kaj mi čakamo in kdo obvladuje nepremičninski trg, kot je podobno z smetarskim klanom. Občine bi se ja morale boriti za ljudi, da ostanejo ali se preselijo, potem lahko deluje vse kar ti kraj ponuja, od vrtcev, trgovinic, obrtnikov, šole,...


Kje naj bi bilo to? Kar so definitivno delale obcine je, da so pred leti, menda tam okoli krize, ko nihce ni kupoval prodajale poceni parcele med 15k in 20k€. Ampak se enkrat, to je bilo, ko ni bilo povprasevanja in so se vsi borili, da kdo pride v obcino. Trenutno so taiste parcele seveda vredne veckratnik, obcini pa ni treba placati nic dodatnega v primeru prodaje.

Kar pa je zelo pogosto pa je "Bauverpflichtung". Ce spremenis namembo parcele mora na njej v nekem roku stati koncana hisa. Ampak tukaj das opcini kaksne 10k€ kot talca.

Financnica, ki praviloma zadeve 100% pozna takih opcij nikoli ni omenjala. Za katero dezelo se naj bi slo? Da ni morda to se en mit o Avstriji?

Mato989 ::

TheBlueOne je izjavil:

fur80 je izjavil:

hendriks je izjavil:

fur80 je izjavil:


V Avstriji je kolega z familijo kupil stanovanje, se mi zdi, da za 200 000EUR, zemljo je dala občina, če bo to prodal kdaj mora dati občini 80 000EUR za stroške, potem pa se lahko naprej pogovarja.


This! In tako preprečiš mešetarjenje s parcelami. Tak zakon rabimo.


Jaz ne vem kaj mi čakamo in kdo obvladuje nepremičninski trg, kot je podobno z smetarskim klanom. Občine bi se ja morale boriti za ljudi, da ostanejo ali se preselijo, potem lahko deluje vse kar ti kraj ponuja, od vrtcev, trgovinic, obrtnikov, šole,...


Kje naj bi bilo to? Kar so definitivno delale obcine je, da so pred leti, menda tam okoli krize, ko nihce ni kupoval prodajale poceni parcele med 15k in 20k€. Ampak se enkrat, to je bilo, ko ni bilo povprasevanja in so se vsi borili, da kdo pride v obcino. Trenutno so taiste parcele seveda vredne veckratnik, obcini pa ni treba placati nic dodatnega v primeru prodaje.

Kar pa je zelo pogosto pa je "Bauverpflichtung". Ce spremenis namembo parcele mora na njej v nekem roku stati koncana hisa. Ampak tukaj das opcini kaksne 10k€ kot talca.

Financnica, ki praviloma zadeve 100% pozna takih opcij nikoli ni omenjala. Za katero dezelo se naj bi slo? Da ni morda to se en mit o Avstriji?


Predlagam da nehaš komentirat če nimaš proved tracklista glede te teme... saj veš, tako kot očitaš drugim ker drugače izpadeš kot samozavesten ki vse zna in te bo še kdo vzel resno. >:D
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Invictus ::

hendriks je izjavil:

Oni bi se šli državno gradnjo... Đizs.. Problem v Sloveniji je premalo zazidljivih zemljišč. Država naj poseka tistih par hektarov gozdov na ravninah, razparcelira na parcele velike 800m2 in proda mladim družinam, ki rešujejo stanovanjski problem. Cene nepremičnin v prestolnici (sicer, zakaj bi si nekdo želel živeti v Ljubljani, ko pa je dela povsod drugje dovolj) bodo padle v enem letu, sledila pa bo cela Slovenija. Gradnjo pa naj prepusti privat sektorju.

Problem Slovenije niso zazidljiva zemljišča. Tega je dovolj, sam občine jih morajo malo spustiti ven. Pa jih ne, da še kakega penzionista prepričajo, da proda gmajno/travnik/njivo kakemu občinskemu veljaku, kjer bo potem kar čez noč postalo zazidljivo. Seveda se v infrastrukturp (ceste, voda, kanalizcija, šole, vrtci, trgovine) ne bo vlagalo.

Problem te blodnje o 5000 stanvoanjih je, da preprosto nimamo podjetij, ki bo to zgradila.

Ni dovolj:
- delavcev
- strojev
- materiala

Gradbeništvo je pač panoga, kjer so količine materiala ogromne, in ravno tako količina ročnega dela. Ko postaviš stoplpnico/bajto do strehe, si naredil 20%. Ostalo se dela znotraj...

Če narediš 5000 stanvoanj nekje, je to celo novo sosesko, ki bo imelo tam nekje 15.000 - 20.000 prebivalcev. Kar pomeni, če bo za mlade družine, tam od 5000 - 10000 otrok v roku 3-5 let. Kam jih boš dal?

Blodnje Levice so pač to kar so, BLODNJE.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Malidelničar ::

Invictus: Gradbeništvo je ciklično. Ne rečem, da se ne da izvesti, problem je, da izvedba traja. Zadnjič je en na Twitterju napisal, da je stanovanjski sklad eno sosesko v Borovnici z 190 stanovanji gradil 3 leta. Mislim, da se je Brdo, ki ima več stanovanj, gradilo še dalj časa.
S tem, da če se bo gradilo samo v LJ bo to še ena težava.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Invictus ::

No ja, če pogledamo trenutno projekte v Šiški, vsi trajajo že 2 leti ali več. Pa še zdavnaj ni so zaključeni...

PA v to nisem upošteval časa pridobivanja papirjev, niti ustvarjanja samih projektov. Najprej je treba imeti načrt...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

hendriks ::

Invictus je izjavil:


Problem te blodnje o 5000 stanvoanjih je, da preprosto nimamo podjetij, ki bo to zgradila.


Slovenija je v EU. EU gradbenih podjetij je dovolj al misliš da bi morala graditi samo slovenska podjetja? Prosti trg pa to. Dejstvo je, da je gradnja sosesk prek raznih stanovanjskih skladov izredno draga, precej dražja kot pa če prepustiš gradnjo prostemu trgu. Če praviš da niso problem zazidljiva zemljišča, zakaj se potem prodajajo po takšnih cena?
https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...

TheBlueOne ::

Mato989 je izjavil:


Predlagam da nehaš komentirat če nimaš proved tracklista glede te teme... saj veš, tako kot očitaš drugim ker drugače izpadeš kot samozavesten ki vse zna in te bo še kdo vzel resno. >:D


Sprasujem kje je to, bi me utegnilo zanimati. Vse kar razlagam pa je iz prakse, ni spekulacija. Se lahko jutri sprehodim to parcel o katerih govorim in jih zelo konkretno pokazem, kakor bi, ce bi bil malo nor lahko pokazal primere pogodbenih obvez, ce se gradi v Avstriji.

Sploh pa niso problem spekulacije, samo tezko je ce nekdo ponavlja eno in isto tako dolgo, da vsi obupajo. Je kul, ce se kaj razvija.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

hendriks je izjavil:

Invictus je izjavil:


Problem te blodnje o 5000 stanvoanjih je, da preprosto nimamo podjetij, ki bo to zgradila.


Slovenija je v EU. EU gradbenih podjetij je dovolj al misliš da bi morala graditi samo slovenska podjetja? Prosti trg pa to. Dejstvo je, da je gradnja sosesk prek raznih stanovanjskih skladov izredno draga, precej dražja kot pa če prepustiš gradnjo prostemu trgu. Če praviš da niso problem zazidljiva zemljišča, zakaj se potem prodajajo po takšnih cena?
https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...

EU gradbena podjetja so zasedena. Pa čeprav bi to gradila tuja podjetja, bi trajalo vsaj leto, dve, da se jim sprostijo kapacitete.

Kaj vi glupi levičarji mislite, da gradbene firme z ustreznimi stroji in referencami kar ležijo vsepovprek?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Utk ::

EU gradbena podjetja gradijo stanovanja, ki grejo potem za 5 jurjev na meter, tu pa mislite da bojo čakala v vrsti za slovenska socialna stanovanja. Dejte bit realni. Če bo 3000 stanovanj letno, to je velik ČE, bojo vsa zasedena s socialci. Vsi bogataši s 1300 neto in več boste izviseli, čeprav se bojo tista stanovanja gradila z vašimi davki. Niti to ne bo vplivalo na ceno stanovanj, ker niti danes na ceno ne vplivajo tisti z minimalnimi plačami.
Še en levičarski nateg na suho bo to. ČE sploh bo.

TheBlueOne ::

Pocakajte kaksne pol leta, pa skoraj sigurno zasedenost ne bo vec glavni problem. Vam pa ne priporocam, da narocujete podjetja iz kaksne Avstrije, je dosti drazje ze v Avstriji, kaj sele, ce bi bila AT podjetja dislocirana.

Vsaj pri projektih za obicajne smrtnike je nekako tako.

fur80 ::

TheBlueOne je izjavil:

fur80 je izjavil:

hendriks je izjavil:

fur80 je izjavil:


V Avstriji je kolega z familijo kupil stanovanje, se mi zdi, da za 200 000EUR, zemljo je dala občina, če bo to prodal kdaj mora dati občini 80 000EUR za stroške, potem pa se lahko naprej pogovarja.


This! In tako preprečiš mešetarjenje s parcelami. Tak zakon rabimo.


Jaz ne vem kaj mi čakamo in kdo obvladuje nepremičninski trg, kot je podobno z smetarskim klanom. Občine bi se ja morale boriti za ljudi, da ostanejo ali se preselijo, potem lahko deluje vse kar ti kraj ponuja, od vrtcev, trgovinic, obrtnikov, šole,...


Kje naj bi bilo to? Kar so definitivno delale obcine je, da so pred leti, menda tam okoli krize, ko nihce ni kupoval prodajale poceni parcele med 15k in 20k€. Ampak se enkrat, to je bilo, ko ni bilo povprasevanja in so se vsi borili, da kdo pride v obcino. Trenutno so taiste parcele seveda vredne veckratnik, obcini pa ni treba placati nic dodatnega v primeru prodaje.

Kar pa je zelo pogosto pa je "Bauverpflichtung". Ce spremenis namembo parcele mora na njej v nekem roku stati koncana hisa. Ampak tukaj das opcini kaksne 10k€ kot talca.

Financnica, ki praviloma zadeve 100% pozna takih opcij nikoli ni omenjala. Za katero dezelo se naj bi slo? Da ni morda to se en mit o Avstriji?


Gre se za mesto Linz konkretno, bom točno povprašal, vem pa da če proda sedaj stanovanje, mora dati občini 80 000€ najprej.

TheBlueOne ::

fur80 je izjavil:



Gre se za mesto Linz konkretno, bom točno povprašal, vem pa da če proda sedaj stanovanje, mora dati občini 80 000EUR najprej.


Ne stekam tocno. Kako je gradil stanovanje? Kaj skupna investitorjev vecstanovanjskega objekta je na glavo obljubila obcini 80kEUR? 8-O To je pa draga parcela, ceprav je "zastonj". Toliko iz radovednosti.

Drugace pa hvala, se ti ni treba nujno zanimati, ni regija, ki bi me zanimala.

Zgodovina sprememb…

fur80 ::

TheBlueOne je izjavil:

fur80 je izjavil:



Gre se za mesto Linz konkretno, bom točno povprašal, vem pa da če proda sedaj stanovanje, mora dati občini 80 000EUR najprej.


Ne stekam tocno. Kako je gradil stanovanje? Kaj skipna investitorjev vecstanovanjskega objekta je na glabo obljubila obcini 80kEUR? 8-O To je pa draga parcela, ceprav je "zastonj". Toliko iz radovednosti.

Drugace pa hvala, se ti ni treba nujno zanimati, ni regija, ki bi me zanimala.


Malo sem neumno pisal, poznam par primerov, tega zaradi sorodnikov, ki so šli gor, ko občine pomagajo ljudem do stanovanj ali parcele. Tu v Linzu je občina prodala stanovanja v nanjšem bloku (zemljo, priključke, komunalo, papirje,... krije občina investitor pa postavi blok), za parcele pa sem govoril takoj čez mejo, avstrijska koroška in štajerska.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

TheBlueOne ::

fur80 je izjavil:



Malo sem neumno pisal, poznam par primerov, tega zaradi sorodnikov, ki so šli gor, ko občine pomagajo ljudem do stanovanj ali parcele. Tu v Linzu je občina prodala stanovanja v nanjšem bloku (zemljo, priključke, komunalo, papirje,... krije občina), za parcele pa sem govoril takoj čez mejo, avstrijska koroška in štajerska.


Ja to pa na vsak nacin drzi, da pomagajo. Dejansko te v manjsih obcinah pelje zupan ali podzupan pogledati kaj se prodaja. So tudi zelo kooperativni. Je tudi res, da ti infrastrukturo placa obcina, samo problem je, da je prikljucitev vseeno zelo draga. Sigurno lahko racunas 15kEUR, bi moral pogledati tocne stevilke.

Parcele verjetno mislis Koroska Pliberk. Tam so komunalno urejene prodajali takorekoc brezprofitno. Ampak to so bili drugi casi. Sedaj so taiste verjetno ca. x4, lahko tudi dosti vec. Verjetno mislis tole:

https://www.zurnal24.si/slovenija/pocen...

Zgodovina sprememb…

fur80 ::

TheBlueOne je izjavil:

fur80 je izjavil:



Malo sem neumno pisal, poznam par primerov, tega zaradi sorodnikov, ki so šli gor, ko občine pomagajo ljudem do stanovanj ali parcele. Tu v Linzu je občina prodala stanovanja v nanjšem bloku (zemljo, priključke, komunalo, papirje,... krije občina), za parcele pa sem govoril takoj čez mejo, avstrijska koroška in štajerska.


Ja to pa na vsak nacin drzi, da pomagajo. Dejansko te v manjsih obcinah pelje zupan ali podzupan pogledati kaj se prodaja. So tudi zelo kooperativni. Je tudi re, da ti infrastrukturo placa obcina, samo problem je, da je prikljucitev vseeno zelo draga. Sigurno lahko racunas 15kEUR, bi moral pogledati tocne stevilke.

Parcele verjetno mislis Koroska Pliberk. Tam so komunalno urejene prodajali takorekoc brezprofitno. Ampak to so bili drugi casi. Sedaj so taiste verjetno ca. x4, lahko tudi dosti vec. Verjetno mislis tole:

https://www.zurnal24.si/slovenija/pocen...


Imaš tudi na Dunaju, če greš tja delat naselje blokov, kjer imaš poceni stanovanje sem mi zdi da za prvih 5 let bivanja v Avstriji, s tem da moraš imeti službo tam, je kolegica delala v vrtcu tam, ni nobenega problema dobit poceni stanovanje v najem. V glavnem zadeve imajo splanirane v naprej, na razne načine lovijo mlade delovne ljudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

TheBlueOne ::

fur80 je izjavil:



Imaš tudi na Dunaju, če greš tja delat naselje blokov, kjer imaš poceni stanovanje sem mi zdi da za prvih 5 let bivanja v Avstriji, s tem da moraš imeti službo tam, je kolegica delala v vrtcu tam, ni nobenega problema dobit poceni stanovanje v najem.


Menda imajo vse obcine taka stanovanja, samo tezko prides zraven. Takrat ko so bile poceni parcele pa si dobil b.p. taka stanovanja za banalno ceno. Trenutno skoraj ni sans oziroma ne poznam vec koga, ki bi kaj dobil, poznam pa dosti takih, ki se zanimajo na obcinah. Konkretno za Dunaj ne vem, samo si mislim, da je podobno tezko.

Je pa v Avstriji kar nekaj zakonov, ki recimo omejujejo najemnine. Ne poznam tocno izracuna, samo v grobem je dolocen maksimum najemnine racunan kot % vrednosti za letno najemnino. Recimo v stilu, da je lahko letna najemnina max 4% vrednosti. Tu in tam zasledim, da kdo iztozi kaj nazaj.

Zgodovina sprememb…

bbbbbb2015 ::

Torej, poglejte, glede na tole:
https://siol.net/novice/slovenija/prece...

sem mnenja, da gre v bistvu za to, da golobarji, levaki in njim podobni dejansko sledijo samo cilju, da pridejo do javnosektorske plačke. Samo to in edino to je cilj.

Vse te objube, 20.000 stanovanj, 5.000 stanovanj, 3.000 stanovanj, miljoni sem ter tja, to je samo marketing ploy, bombica, ki jo vržejo med folk.

Da se potem folk cufa, kako bodo, če bodo, kolk je to denarja?

Vmes pa se zaposli zopet 5-10 javnosektorcev.

Glede teh "famoznih" 20.000 stanovanj, sem prepričan, da je plan, da (če bodo seveda na oblasti) naredijo študijo, ki bo pokazala, da je potrebno narediti še eno študijo. In bodo pozaugali 75+ mio EUR na pisanje papirjev. Saj na ta način je una bradavičarka iz vrst SD na ministrstvu za socialo zaugala denar dolga leta.

Kar pa golobarjem izrazito ne paše, pa če se nek problem pokaže v polni luči, da folk čaka na osebnega doktorja od 4 ure zjutraj v vrsti, kot na na maslo v Sovjetski zvezi. Ali od polnoči naprej, pokriti z odejo.

Tako da, razpravljati o stanovanjih. Izguba časa. Ti ljudje nimajo namena zgraditi nič. Imajo namen folk vleči za nos, dokler se to da. In zaugati ziher državni denar. Ko bo tega konec, pa šopati obveznice, dokler bo to možno. Potem pa odstopiti in javkati, kako jih je Jajo zajebal. Četudi Jajo nič ni rekel ali pa je v penziji, ali pa bo umrl.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Evo, nam je vse jasno...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

nejc_nejc ::

hendriks je izjavil:

Invictus je izjavil:


Problem te blodnje o 5000 stanvoanjih je, da preprosto nimamo podjetij, ki bo to zgradila.


Slovenija je v EU. EU gradbenih podjetij je dovolj al misliš da bi morala graditi samo slovenska podjetja? Prosti trg pa to. Dejstvo je, da je gradnja sosesk prek raznih stanovanjskih skladov izredno draga, precej dražja kot pa če prepustiš gradnjo prostemu trgu. Če praviš da niso problem zazidljiva zemljišča, zakaj se potem prodajajo po takšnih cena?
https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...


Za tujce niso v stanju pripraviti vse potrebne pred_dokumentacije...in pogojev za uvedbo, cene bodo pa za "firkelc" manjše, kot so na trgu.

Invictus ::

Ustanovilo se bo cel kup novih službic, s fikusi, ki bodo reševali stanovanjsko problematiko. In ne bodo rešili nič.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

bbbbbb2015 ::

Invictus je izjavil:

Ustanovilo se bo cel kup novih službic, s fikusi, ki bodo reševali stanovanjsko problematiko. In ne bodo rešili nič.


Tako je. Voditeljica pilatesa, menda se piše Greiner, pa Katička, ki so jo že enkrat odnesli skoraj z nogami naprej iz ministrstva, tako se je upirala.

Ampak kot rečeno, gre samo za to, da si grabijo plačke. In mečejo bombice med folk. In zvišujejo davke, da plačujejo lastne fikuse.

Pat_MaGroin ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Invictus je izjavil:

Ustanovilo se bo cel kup novih službic, s fikusi, ki bodo reševali stanovanjsko problematiko. In ne bodo rešili nič.


Tako je. Voditeljica pilatesa, menda se piše Greiner, pa Katička, ki so jo že enkrat odnesli skoraj z nogami naprej iz ministrstva, tako se je upirala.

Ampak kot rečeno, gre samo za to, da si grabijo plačke. In mečejo bombice med folk. In zvišujejo davke, da plačujejo lastne fikuse.


To skoz tumbam.

Vsi plani so 2026+. Kar pomeni, da se 2 mandata ne bo naredilo nic.

Bo pa vmes padlo 100+ lepih plač in drugih ugodnosti, zaposlilo se bo prijatelje, 30+ lepih dopustov, službenih potovanj na Vis in v NY.

Kdo je tako nor, da bi hitel, ce pa lahko 15 let ne narediš nič in se imaš lepo. In pijes kavice v butični kavarni po 6.5 eur na skodelico.

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

Levaki so se vsi poskrili?
Ko bi le sedaj bili tako glasni kot takrat, ko je jajo sedel v sedlo. Takrat je bilo pa obsedno stanje!
Me res zanima kaj imajo za povedati na to mizerijo od golobje hunte.

Ne bodo nič zagovarjali?
Zmanjkalo pingota?

Še enkrat: jajo ni bil ne vem kaj, a je bil profesor v primerjavi s tem sranjem, ki ga imamo sedaj.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

nejclp ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Malo sem pogledal, kdo je poročal o štrajku upokojencev. In ugotovil, da 24ur, rtv slo, siol, delo sploh niso poročali. Edino nova24tv je.

To je zaskrbljujoče, to zelo enostransko poročanje. Sicer predvsem tiskani mediji crkujejo, tako da dejansko to ne vpliva.

O umiku 600€ za sodnike je bilo postreženo z 'damage control' izjavami prekle Pipance.

Kaj pa vem. To ne gre v dobro smer.

To si se moral pa prav potruditi, da nisi nič našel. Zdej, bodisi si opravilno nesposoben, ali pa lažeš. Je pa zanimiva taktika, bolj se delaš neumnega, prej bo Jajo spet na oblasti?

FireSnake je izjavil:

Levaki so se vsi poskrili?
Ko bi le sedaj bili tako glasni kot takrat, ko je jajo sedel v sedlo. Takrat je bilo pa obsedno stanje!
Me res zanima kaj imajo za povedati na to mizerijo od golobje hunte.

Ne bodo nič zagovarjali?
Zmanjkalo pingota?

Levaki mamo pomembnejše delo, je treba preživet, tole preklanje z desnakarji me precej stane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejclp ()

FireSnake ::

O nejči se je oglasil!
No, ti boš zagotovo našel pametne odgovore za neumne poteze golobje hunte.
Komaj čakamo, da se razpišeš (da bo spet poskrbljeno za dnevno dozo humorja).
Ker to je edino, kar še imamo. Muzika za ples je že zdavnaj utihnila.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

wcpapir ::

wcpapir je izjavil:

Da se spet malo javim in povem kakšno je stanje na terenu, kot že skoraj tradicionalno vsake par tednov.

Pričakoval bi, da bo začetna vshičenost in ples ter zmagoslavno rajanje že vsaj malo poniknilo, a temu ni tako. Ljudje plešejo in se veselijo naslednjih let te vlade ter drugega mandata, vshičenost ne jenja in državljani so še vedno v transu zmage nad JJ režimom ter čutiti je svobodo.

Stanje je podobno kot po drugi svetovni vojni.

Rajanje tudi v začetku februarja ne jenja. Večino penzionerjev katere sem povprašal, če so bili na protestu, pravi, da ne, večina niti ne ve zakaj se je protestiralo in kaj so imeli plakati proti Golobu veze s penzijami.

Politike ne spremljam zato bom povedal kaj so mi povedali starejši na kratko. Pravijo, da so protestirali nepismeni ljudje, namreč protestirali so za višje pokojnine ob enem pa imeli pro JJ plakate, ravno JJ pa je podprl ZPIZ 2

nejclp ::

FireSnake je izjavil:

Je to res shod upokojencev ali je to kakšna stranka zraven?
Če ni nobene politike zadaj se jim pridružim.

Kje pa, da bi bila stranka v ozadju, Rupar je znan po tem, da je nadstrankarski.

FireSnake ::

nejclp je izjavil:


Levaki mamo pomembnejše delo, je treba preživet, tole preklanje z desnakarji me precej stane.


Ti, plačano levo trobilo imaš, dokazano, vedno čas za trolanje po forumih.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

nejclp ::

Hudiča, Firesnake, ki junaško zmerja ženske s cipami, spet jokca moderatorjem, ker krepke besede žalijo njegova čustva. A si povsem brez hrbteničke, jezuskristus, saj je meni nerodno, če tebi ni.
https://slo-tech.com/forum/t498146/p782...

FireSnake je izjavil:

nejclp je izjavil:


Levaki mamo pomembnejše delo, je treba preživet, tole preklanje z desnakarji me precej stane.


Ti, plačano levo trobilo imaš, dokazano, vedno čas za trolanje po forumih.

Pojdi jokat moderatorjem, snežinkica.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejclp ()

FireSnake ::

Hja; to je vse, kar imaš za povedati? Nobene razlage? Pa res bi se pasalo malo nasmejati.
Popuščaš, nejči, popuščaš ;)

Glede tistih prijav: jaz tam nisem bil udeležen v pogovoru, sem bil samo zunanji opazovalec (zategadelj sem lahko najbolj neodvisen).
Vidim pa, da te zelo peče, ko ti nekdo nastavi ogledalo. Prava mala razvajena snežinkica.
Hja, sam si kriv, pa pazi drugič malo na jeziček (oziroma hitre prste) :)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

nejclp ::

FireSnake je izjavil:

Hja; to je vse, kar imaš za povedati? Nobene razlage? Pa res bi se pasalo malo nasmejati.
Popuščaš, nejči, popuščaš ;)

Glede tistih prijav: jaz tam nisem bil udeležen, sem bil samo zunanji opazovalec (zategadelj sem lahko najbolj neodvisen).
Vidim pa, da te zelo peče, ko ti nekdo nastavi ogledalo. Prava mala razvajena snežinkica.
Hja, sam si kriv, pa pazi malo na jeziček (oziroma hitre prste) :)

Prav nič me ne peče, jaz ne jokcam, ampak odgovorim. Seveda nisi bil neodvisen opazovalec, jasno sem napisal, da je tisti, ki zmerja ženske s cipami, seksistični nedojebanec. Torej?

bbbbbb2015 ::

FireSnake je izjavil:

nejclp je izjavil:


Levaki mamo pomembnejše delo, je treba preživet, tole preklanje z desnakarji me precej stane.


Ti, plačano levo trobilo imaš, dokazano, vedno čas za trolanje po forumih.


Firesnake, ne futraj trola. Zato mu tudi jaz ne odgovarjam. Vseeno, kakšne argumente proti trolu uporabiš, oni obračajo besede.

Tudi, če so stvari očitne (npr. kako cipasto se Kloakarica obnaša), še kar najeda. Pusti ga, ker argumentov ne ponuja, tujih pa ne sprejema oz. nanje ne odgovarja.

nejclp ::

bbbbbb2015 je izjavil:

FireSnake je izjavil:

nejclp je izjavil:


Levaki mamo pomembnejše delo, je treba preživet, tole preklanje z desnakarji me precej stane.


Ti, plačano levo trobilo imaš, dokazano, vedno čas za trolanje po forumih.


Firesnake, ne futraj trola. Zato mu tudi jaz ne odgovarjam. Vseeno, kakšne argumente proti trolu uporabiš, oni obračajo besede.

Tudi, če so stvari očitne (npr. kako cipasto se Kloakarica obnaša), še kar najeda. Pusti ga, ker argumentov ne ponuja, tujih pa ne sprejema oz. nanje ne odgovarja.

Ti mi ne odgovarjaš, ker je tvoj skrajni domet izločanje bulšita. Ubogi tvoji bližnji. Nisem trol, spodoben človek sem, občasno pa me idioti trigerirajo, priznam. Potegnejo tisto najslabše iz mene.

bbbbbb2015 ::

111111111111 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Mi smo premala drzava da bi se sli bazicnih raziskav

Mi moramo delat na prakticnih uspehih ali pa bomo crknili kot nam vedno bolj kaze

Tako kot pac slovenija ne financira cerna v lj ker je to nesmiselno za bazicne raziskave tako male drzave tako je nesmiselno tole

Razen ce mi kdo pokaze plan podjetniski kako bomo to monetarizirali pol je ok

Enako je brezveze placevat neki slo operi to je samo minjs vecini davkoplacevalcev

In tega je na stotine mil teh primerov

Ampak če bi rad razvil prekmursko regijo, je center znanja in izobraževanja ena dobra dolgoročna naložba, ki se ne bo povrnila takoj, ampak bodo začele tudi lokalne firme vlagat v razvoj, sodelovanje itd...

Model viden že marsikje po svetu, samo tebi ni jasno, da je treba za višji BDP izobraževati, izobraževati in izobraževati, da na 10000 ljudi dobiš enega Akrapoviča, Boscarola, itd...


Če je bil argument sprejet, da se financira akademska ustanova na periferiji, potem - jo je treba financirati. V redu, zdaj so požrli besedo. Da ne bo jokcanja, če bosta Avstrija ali Madžarska financirali PAZU ali koga tretjega. Odkod vam ideja, da gre Prekmurcem pa v Sloveniji dobro?

Če se boste zapeljali po severu Slovenije, boste opazili, da imajo ljudje lepe hiše in lepe avte. Z avstrijsko tablico. In enega s slovensko, da se zapeljejo po opravkih v mesto.

Če jih boste vprašali, če so za Avstrijo, vam bo 80% ljudi dvignilo roko.

Da ne bodo stvari une žabarje tam v Ljubljani presenetile. Ker Madžari so financirali vse, kar je v Lendavi in tam okrog. Pojdite tam v bližino Čentibe, pa vprašajte kaj po slovensko. Eno 30% ljudi vas bo popolnoma razumelo, kaj bi radi. Ostali pa ne, oziroma se bodo delali, da vas ne razumejo. Moj sosed je iz Čentibe, tam je živel dolgo časa, on vam to lahko razloži v detajle.

Zgodovina sprememb…

nejclp ::

Mal si se zajebal pri odstotkih.
Agenda madžarskih fašistov je jasna. Da ste pa SDSovci hlapčki avstrijskih in madžarskih jebačev koz, pa je tudi evidentno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejclp ()

BCSman ::

So ti popustili živčki, hitro po Mladino v trafiko in po mal metadona na metelkovo. :D

nejclp ::

BCSman je izjavil:

So ti popustili živčki, hitro po Mladino v trafiko in po mal metadona na metelkovo. :D

A se ti zdi? Živčke mam jeklene, sem pa altruist, saj je belouškica želela, da se oglasimo tudi levaki, predvidevam, da je zdaj vesel.

TheBlueOne ::

bbbbbb2015 je izjavil:


Če se boste zapeljali po severu Slovenije, boste opazili, da imajo ljudje lepe hiše in lepe avte. Z avstrijsko tablico. In enega s slovensko, da se zapeljejo po opravkih v mesto.


Kaj imajo obiske iz Avstrije? Ali imajo se prebivalisce v Avstriji, ker radi placujejo drago registracijo avta?

bbbbbb2015 je izjavil:



Če jih boste vprašali, če so za Avstrijo, vam bo 80% ljudi dvignilo roko.


Zakaj tocno? Naceloma je najboljsi hack, da zivis v poceni drzavi in delas v dragi.

Zgodovina sprememb…

RedDrake ::

Ejga nejc, še vedno velja ponudba da se dobiva na pijači in kakšno rečeva.
Saj veš, nisi trol, si čisto normalen volilec Levice, jaz nisem trol, in sem čisto normalen volilec stranke, ki ni prišla v parlament.
In celo nisem nasilen, žaljiv, grozeč kot večina SDS psihotov iz te teme ...

Polda ::

A je Golob že v zaporu ?

RedDrake ::

Pri nas gredo v zapor samo morilci, posiljevalci in dilerji.
Politiki (in večina ciganov) se samo smejejo s prostosti.

Pa tudi, Colombo Goriziano zaenkrat še ni nič takega naredil, za razliko od Glanzkopfa.

111111111111 ::

nejclp je izjavil:


Levaki mamo pomembnejše delo, je treba preživet, tole preklanje z desnakarji me precej stane.

Nejči prav pogrešali smo te. Debata je zašla v čisto preresno smer. Sedaj bo spet smešno, ko se boš trudil nekaj zagovarjati. :D Včasih prav rabiš vaškega norčka. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.
««
225 / 236
»»