» »

15. Slovenska vlada (2022- )

15. Slovenska vlada (2022- )

Temo vidijo: vsi
««
236 / 236
»
»»

111111111111 ::

nejclp je izjavil:


Po pravici povedano, sem pripravljen po človeško debatirati z vsakim. Ampak če je na robu blaznosti in debili do onemoglosti, je pa to njegov problem, se opravičujem.

Lažnivec. Še enkrat nisi predstavil nobenih argumentov, samo nabijaš na suho, lastno mamo.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

nejclp ::

ripmork je izjavil:

A je kdo omenil Marxa? 8-) 10 let+ nazaj sem še sam naivno nasedal na bajke, kako "tapravega komunizma še ni bilo".




V slovenskih intelektualnih sferah gre nekako takole: Kordiš je plemeniti borec za delavce in plebs, Boscarol je pa "hudobni izkoriščevalski kapitalist". Ampak če mal realno pogledamo in ju primerjamo:

Kordiš:
Ideolog, prisesan na državno siso od študentskih let, brez dneva dejanskih delovnih izkušenj. Izključno porabnik. Zna pa parole kričat.
Prispevek v dobrobit družbe: minimalen (hobi projekt zadružne njive, kjer si lahko folk sam hrano pridela)

Boscarol:
Zgodba o uspehu. Podjetje Pipistrel je nekaj let prejemalo državno pomoč, a je investicijo več kot povrnilo v obliki ohranjanja številnih dolgotrajnih in dobro plačanih delovnih mest (kar pomeni konkretne prispevke v drž. blagajno - ergo - financiranje javnih služb in sociale). Lep del denarja je podaril v dobrodelne namene občini, povrhu pa celo plačal nekaj davka na dobiček (očita se mu, da bi moral še več).
Prispevek v dobrobit družbe: velik

---

summasumarum: za dobrobit družbe bi rabili več Boscarolov in manj Kordišev.

Ja, omenil ga je bbbbb etc.
Sumasumarum, v rit si ga vtaknite. Kapital ni Biblija in Marx ni bog.

111111111111 je izjavil:

nejclp je izjavil:


Po pravici povedano, sem pripravljen po človeško debatirati z vsakim. Ampak če je na robu blaznosti in debili do onemoglosti, je pa to njegov problem, se opravičujem.

Lažnivec. Še enkrat nisi predstavil nobenih argumentov, samo nabijaš na suho, lastno mamo.

Tvoja je bila prezasedena.

Plus, patetičen si, ko sto mater. Spelji se, pošast.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejclp ()

Wrop ::

FireSnake je izjavil:

Poklicni gasilci v četrtek na protestni shod pred poslopje vlade
https://siol.net/novice/slovenija/pokli...
Kaj seješ, to žanješ!


Pa saj se jim bodo NVO-ji pridružili, saj jih vedno potegnejo kot zajca iz čarovniškega klobuka, ko je treba zagovarjati potrebo po večjem kupčku denarja zase. :))

Jim bo Golob ponudil 1000 € dodatka, da bo imel vsaj en mesec mir, predno bodo ugotovili, da tega ne morejo narediti. Pa saj, ne bi bilo prvič.

ripmork ::

nejclp je izjavil:

ripmork je izjavil:

A je kdo omenil Marxa? 8-) 10 let+ nazaj sem še sam naivno nasedal na bajke, kako "tapravega komunizma še ni bilo".




V slovenskih intelektualnih sferah gre nekako takole: Kordiš je plemeniti borec za delavce in plebs, Boscarol je pa "hudobni izkoriščevalski kapitalist". Ampak če mal realno pogledamo in ju primerjamo:

Kordiš:
Ideolog, prisesan na državno siso od študentskih let, brez dneva dejanskih delovnih izkušenj. Izključno porabnik. Zna pa parole kričat.
Prispevek v dobrobit družbe: minimalen (hobi projekt zadružne njive, kjer si lahko folk sam hrano pridela)

Boscarol:
Zgodba o uspehu. Podjetje Pipistrel je nekaj let prejemalo državno pomoč, a je investicijo več kot povrnilo v obliki ohranjanja številnih dolgotrajnih in dobro plačanih delovnih mest (kar pomeni konkretne prispevke v drž. blagajno - ergo - financiranje javnih služb in sociale). Lep del denarja je podaril v dobrodelne namene občini, povrhu pa celo plačal nekaj davka na dobiček (očita se mu, da bi moral še več).
Prispevek v dobrobit družbe: velik

---

summasumarum: za dobrobit družbe bi rabili več Boscarolov in manj Kordišev.

Ja, omenil ga je bbbbb etc.
Sumasumarum, v rit si ga vtaknite. Kapital ni Biblija in Marx ni bog.


Hudi proti-argumenti na primerjavo, ni kej :)
A ni cel point komunizma želja po večjem blagostanju v družbi? Marx bi potemtakem prej kot Kordiša moral podpret Boscarola...

nejclp ::

Kateri del stavka: "Vtakni si Marksa v rit" ne razumeš? Si pa res en hecko, Boskarola si tudi nekam vtakni, spremembe morajo biti sistemske, a ne razumeš, da sem levičar, al kaj je tvoj problem? Koji fak ma Boskarol veze s čimerkoli?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejclp ()

111111111111 ::

nejclp je izjavil:


Tvoja je bila prezasedena.

Plus, patetičen si, ko sto mater. Spelji se, pošast.

He, he, he... Ker je bila moja mama prezasedena si raje na suho svojo mamo. Skoraj mislim, da bi bilo bolje če bi mojo. Bi bilo bolj normalno, se ti ne zdi Levičarček?

nejclp je izjavil:

Kateri del stavka: "Vtakni si Marksa v rit" ne razumeš? Si pa res en hecko, Boskarola si tudi nekam vtakni, spremembe morajo biti sistemske, a ne razumeš, da sem levičar, al kaj je tvoj problem? Koji fak ma Boskarol veze s čimerkoli?

Marxa v rit, tiča pa v Nejčijevo mamo. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

nejclp ::

Spelji se, teslo patetično.
Žalite mame sogovornikov, potem pa jokcate, da bi radi argumentirano debato? Gnojćki patetični.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejclp ()

111111111111 ::

nejclp je izjavil:

Spelji se, teslo patetično.
Žalite mame sogovornikov, potem pa jokcate, da bi radi argumentirano debato? Gnojćki patetični.

Kdor takole dela s svojo mamo:

nejclp je izjavil:


111111111111 je izjavil:


Lažnivec. Še enkrat nisi predstavil nobenih argumentov, samo nabijaš na suho, lastno mamo.

Tvoja je bila prezasedena.


po moje ni sposoben racionalne debate. :D

Nejči ti si pravi motherfucker.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

nejclp ::

111111111111 je izjavil:

nejclp je izjavil:

Spelji se, teslo patetično.
Žalite mame sogovornikov, potem pa jokcate, da bi radi argumentirano debato? Gnojćki patetični.

Kdor takole dela s svojo mamo:

nejclp je izjavil:


111111111111 je izjavil:


Lažnivec. Še enkrat nisi predstavil nobenih argumentov, samo nabijaš na suho, lastno mamo.

Tvoja je bila prezasedena.


po moje ni sposoben racionalne debate. :D

Ti si bil prvi, ki si žalil mamo. Dvakrat. In dvakrat sem ti odgovoril, izrodek.

ripmork ::

nejclp je izjavil:

Kateri del stavka: "Vtakni si Marksa v rit" ne razumeš? Si pa res en hecko, Boskarola si tudi nekam vtakni, spremembe morajo biti sistemske, a ne razumeš, da sem levičar, al kaj je tvoj problem? Koji fak ma Boskarol veze s čimerkoli?

Ne vem, zakaj si se potemtakem sploh vtaknil v moj komentar, če so drugi omenjali Marxa (sploh, če ni možno met debate). Kakšno vezo ma Boscarol sem pa v začetku post-a opisal.

111111111111 ::

nejclp je izjavil:


Ti si bil prvi, ki si žalil mamo. Dvakrat. In dvakrat sem ti odgovoril, izrodek.

Ampak ti si povedal da si moral svojo mamo na suho ker moja ni imela časa. :D

Ti si pravi motherfucker. :D

ripmork je izjavil:


Ne vem, zakaj si se potemtakem sploh vtaknil v moj komentar, če so drugi omenjali Marxa (sploh, če ni možno met debate). Kakšno vezo ma Boscarol sem pa v začetku post-a opisal.

Nejči se ni vtaknil v tvoj komentar, on ga je vtaknil v svojo mamo. Na suho. :D

Če me pa po teli zmagi nad nejčijem ne vržejo iz teme, potem pa ne vem kdaj me bodo. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

nejclp ::

111111111111 je izjavil:

nejclp je izjavil:


Ti si bil prvi, ki si žalil mamo. Dvakrat. In dvakrat sem ti odgovoril, izrodek.

Ampak ti si povedal da si moral svojo mamo na suho ker moja ni imela časa. :D

Ti si pravi motherfucker. :D

ripmork je izjavil:


Ne vem, zakaj si se potemtakem sploh vtaknil v moj komentar, če so drugi omenjali Marxa (sploh, če ni možno met debate). Kakšno vezo ma Boscarol sem pa v začetku post-a opisal.

Nejči se ni vtaknil v tvoj komentar, on ga je vtaknil v svojo mamo. Na suho. :D

Če me pa po teli zmagi nad nejčijem ne vržejo iz teme, potem pa ne vem kdaj me bodo. :D

Čestitam.
A je fino, če nisi posebno bister, anede?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejclp ()

111111111111 ::

nejclp je izjavil:


Čestitam.
A je fino, če nisi posebno bister, anede?

Dovolj, da sem tebe na suho...
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

D3m ::

111111111111, ko sreča Nejca.

|HP EliteBook|R5 6650U|

nejclp ::

111111111111 je izjavil:

nejclp je izjavil:


Čestitam.
A je fino, če nisi posebno bister, anede?

Dovolj, da sem tebe na suho...

Sebe si na suho, revež.

D3m je izjavil:

111111111111, ko sreča Nejca.


Ni hudič, črnc da je?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejclp ()

111111111111 ::

nejclp je izjavil:


D3m je izjavil:

111111111111, ko sreča Nejca.


Ni hudič, črnc da je?

He, he, he... Glede na to da podpira Levico, je prav da Nejčija dobi migrant v roke. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

nejclp ::

Kakšen migrant? A si dejansko malce izzvan ali kaj, da take nesmisle izločaš?

111111111111 ::

nejclp je izjavil:

Kakšen migrant? A si dejansko malce izzvan ali kaj, da take nesmisle izločaš?

Ti pazi kaj izločaš v svojo mamo.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

nejclp ::

Sam resno, a zdaj bi rad, da napišem, da ni nič ostalo, ker tvoja tako dobro golta? Ali pa, škoda da tvoja ni pazila, ko je njen brat (tvoj foter) izločal vanjo? Resno, dolgočasen si in neumen. Če se ne oglašam tukaj, maš krizo, pa me ves čas omenjaš, če se oglasim, pa se takoj panično zaženeš in me skušaš žaliti? Spelji se, tepček.

D3m ::

Aha, torej le grglja tvojo majonezo. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

cvalsr ::

Dvomim, da bom kdaj razumel, kakšne kriterije imajo upravljalci foruma za brisanje in zaklepanje.

D3m ::

Odvisno v katero stranko, ideologijo in trende spadaš.
|HP EliteBook|R5 6650U|

nejclp ::

Firesnake je že prej hudo trpel, ko mi je enkica žalila mojo mamo, potem ko sem osebku vrnil, pa je bilo to zanj preveč in je šel spet tožarit.
https://slo-tech.com/forum/t498146/p783...
Če prav razumem, žaljenje mame je OK, če to počne desnjakar, ne smem mu pa odgovoriti v isti maniri?

bbbbbb2015 ::

Malidelničar je izjavil:

Da ne bomo samo kritični, opazil sem nekaj zanimivega: Sanja Ajanovič Hovnik naj bi z plačno reformo javnega sektorja celo ciljala v pravo smer.
Nekaj debate:
https://twitter.com/Liberalec2/status/1...
So pa problemi, ker načeloma je ideja ministrice, da se ukine senioriteto morda v redu in zadeva gre v pravo smer, ampak ljudje že pravijo, da so starejši v JU tak lobij, da bo to udarilo po zamrznitvi in odpravi napredovanj za vse mlade v JU in se bo potolklo njih (folk že govori v smislu, mladi ga boste, kljub dobrim idejam najebali, ker zadfeve furajo Štrukelj ter boomerji):
https://twitter.com/DavidNovak17/status...


Mnenja sem, da bi v javnem sektorju morali ostati vojaki, policaji, cariniki, gasilci, civilna zaščita, upravne enote, tem bi se plače morale določati v skladu z normativi.
Univerze bi si morale plače določati avtonomno.
Sodnija bi si morala plače določati avtonomno.
Doktorji in zdravstvo v celoti mora iti iz plačnega sistema. Njihovi rezultati dela so merljivi perfektno.

Ostane šolstvo in občine.

V tujini so samo priporočila iz ministrstva za šolstvo, občine so tipično samostojne pri plačah. Delo v veliki mestni občini je bolj komplicirano, kot v neki majhni.

To je moje mnenje. *ENOTEN* plačni sistem za *vse* je grozna ideja.

Zgodovina sprememb…

Lonsarg ::

Problem je da je zelo težko v državni firmi implementirati neko nagrajevanje. Če daš to v domeno šefov bo to vse po vezah in subjektivnosti, zelo malo po sposobnosti. Če daš v domeno direktorjev ustanov tudi nisem optimističen. Jaz ne vidim druge kot da se predpiše načine nagrajevanja per sektor.

Po drugi strani pa je kljub vsemu res težko slabše kot sedaj, ko raste plača kar vsem enako po letih. Ja neki pogoji so, ampak v praksi jih skoraj vsi izpolnejo, torej v 99% raste po letih dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

132552 ::

Lonsarg je izjavil:

Problem je da je zelo težko v državni firmi implementirati neko nagrajevanje. Če daš to v domeno šefov bo to vse po vezah in subjektivnosti, zelo malo po sposobnosti. Če daš v domeno direktorjev ustanov tudi nisem optimističen. Jaz ne vidim druge kot da se predpiše načine nagrajevanja per sektor.

Po drugi strani pa je kljub vsemu res težko slabše kot sedaj, ko raste plača kar vsem enako po letih. Ja neki pogoji so, ampak v praksi jih skoraj vsi izpolnejo, torej v 99% raste po letih dela.


Nagrajevanje je sekundarnega pomena, kar potrebujemo je odgovornost.
"Rather than shield firms and jobs from change, the state should ensure markets
are efficient and that workers, not jobs, are the focus of policy."

Buggy ::

AtaŠtumf je izjavil:

Če že hočeš na kaj vezati, bi se moralo vezati na proračun.

Če se vplačani davki povečajo se plače zvišajo, če ne, se znižajo.

Problem rešen.


Če ni denarja v proračunu, tudi dviga ne sme biti, da se pa zadolžujemo, da lahko dajemo ljudem take in drugačne bonuse, v normalni situaciji, je pa norost.

Pa mi je čisto vseeno, katera vlada je to delala ali dela!


Proračun mora biti uranovtežen, oz. biti tak, da redno znižujemo dolg, da pridemo slej, ko prej na 0 dolga.

Le tako, bomo imeli spet svojo samostojnost!

ps: Tudi doma moramo ljudje poplačati svoje pufe, zakaj bi sedaj bilo pri državi kaj drugače?



Tole je dost legit in podpiram, predvsem bi pa zelel v JS/JU da se opredelijo neke metrike uspesnosti, ker diskrepanca glede delovne uspesnosti je res gromozanska. Nekateri na nizjih polozajih so podplacani za delo, ki ga opravljajo. Spet drugi v middle managmentu, ki je po vecini nepotreben (proxy managament) ali celo odvec, pa na podlagi nekih privilegijev ceprav ne dosega pricakovanega zazira proracun.
««
236 / 236
»
»»