» »

15. Slovenska vlada (2022- )

15. Slovenska vlada (2022- )

Temo vidijo: vsi
««
215 / 236
»»

Utk ::

TheBlueOne je izjavil:

Utk je izjavil:

Lahko prosim citiraš, kje sem napisal, da ni kriva politika, SDS, ali da sem volil kdaj SDS? Hvala.


Sorry, ce nisi od njih, samo beres se kot SDS propaganda. Posebej ko je govora o medijih, NVO itn, kjer zadeve vidis enako kot SDS, ce pa vidis zadeve enako kot SDS pa si tezko v parksi kaj drugega, ker imajo specificno mnenje.

Vidiš, in vi mislite, da niste zaslepljeni... Če ne bi bli, bi videli, da ima kdaj pa kdaj tudi nasprotnik prav. Tudi Hitler je imel v marsičem prav, kar ne pomeni, da si ga kdo želi nazaj.

TheBlueOne ::

arnecan1 je izjavil:



Kakšna represija?

Poglej si malo kaj so delali v Italiji, Španiji, Nizozemski, Avstriji, Nemčiji, Franciji z pristaši ravne Zemlje, votle Zemlje, kuščarjev, žarko G5 in virus-biba palčk... to pri nas je bilo pravzaprav manj strogo, izzevši Švedsko.


Zivim v Avstriji, sem dosti po DACH in se nisem zasledil, da bi kje sli najvecji hujskasi na policijo, ko jim tisti, ki jim gredo na jetra protestirajo in diktirali predvsem kako naj se jih manira s trdo roko. Mi je jasno, da na to masturbira SDS baza in da so kaj takega dolgo cakali, samo tezko reces, da ni bilo prekomerne represije. Opravicevati skozi neko golo nastevanje pa tega seveda ne gre, ker imamo na sreco v Sloveniji vecina postavljen dovolj visok standard, katerega pa ne omajas s tem, ko samo nastejes nakljucne drzave.

Invictus ::

bbbbbb2015 je izjavil:


Ne verjamem, da so sposobni spraviti nek nepremičninski zakon skup.

To smo mislili tudi za dohodninski zakon, pa so ga stišali skozi tik pred novim letom...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

TheBlueOne ::

Utk je izjavil:


Vidiš, in vi mislite, da niste zaslepljeni... Če ne bi bli, bi videli, da ima kdaj pa kdaj tudi nasprotnik prav. Tudi Hitler je imel v marsičem prav, kar ne pomeni, da si ga kdo želi nazaj.


Jaz sem politicno bolj na desni, samo v Sloveniji nimam opcije. Kar je delal SDS pa mi je bilo tako gnusno, da ne smemo na to pozabiti.

B.p. lahko kdaj kritiziram trenutne, ko bo kaj konkretnega. Ne bom pa lajal Nova24 propagande. Posebej lahko kritiziramo, ce bo pizdarija, Golob pa ne bo niti komentiral ali pa se bo izogibal. Jaz sem v grobem pristas lovljenja dodane vrednosti in kakovostnega JS. Pac zivim v Avstriji in me je v veliki meri razvadila na kar je tu pozitivnega.

Zgodovina sprememb…

Hypathia ::

arnecan1 je izjavil:


A ti si zadnji dve leti živel na drugem planetu, kakor ostali normalni prebivalci Slovenije?

Temu se reče damage control, Ta Otožni obvlada manipulacijo, in ja, pri tako "uspešni" vladi je treba zgodaj začeti. Ampak tudi to te no zadostovalo, zato bodo levaki kmalu začeli sanjati novi obraz, Čeferin, Vesel, Marta Kos... to je zdaj vprašanje.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Pat_MaGroin ::

TheBlueOne je izjavil:

Utk je izjavil:


Vidiš, in vi mislite, da niste zaslepljeni... Če ne bi bli, bi videli, da ima kdaj pa kdaj tudi nasprotnik prav. Tudi Hitler je imel v marsičem prav, kar ne pomeni, da si ga kdo želi nazaj.


Jaz sem politicno bolj na desni, samo v Sloveniji nimam opcije. Kar je delal SDS pa mi je bilo tako gnusno, da ne smemo na to pozabiti.

B.p. lahko kdaj kritiziram trenutne, ko bo kaj konkretnega. Ne bom pa lajal Nova24 propagande. Posebej lahko kritiziramo, ce bo pizdarija, Golob pa ne bo niti komentiral ali pa se bo izogibal.


Nič konkretnega?

Zminirali so višje neto plače ker bi zmanjkalo 900 mio komulativno v 5 letih, zdaj pa povišanje plač vsem in rekorden primankljaj v proračunu?

Sprejeli so zakon o tajnem sledenju, za katerega so rekli, da ga bodo SAMI dali v ustavno presojo?

Ja ja, zelo si objektiven :).

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

GregiB je izjavil:


This... Dobivam občutek, da se tu prodaja fama, da je SDS ali vsaj SDS-type desnjakarska politika edino pravo za našo grüdo, da pa ne držijo žezla, pa so krivi ama res čisto vsi drugi, samo oni ne... In najbolj hecno (oz. žalostno)... krivi se celo.... volivce (mi smo pametni, preveč butasti ste...).
Pa dejmo se zment... Koliko pa je, ob predpostavki nevtralnega novinarstva in brez porednih političnih nasprotnikov realen domet SDSa na volitvah, ob "normalni" volilni udeležbi? Kaj več, kot sedaj... dvomim...

Za mojo denarnico je SDS boljši. Zdaj bom plačeval več. Ali tudi ne, če se drugače zmenim...

Kako nevtralno novinarstvo? Ti so še hujši od prostitutk. Tako levi kot desni...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

111111111111 ::

Hypathia je izjavil:

Logar je ena taka SDS-ova Ljudmila, mnogo levičarjev ga hvali, volil ga ne bi nihče. Novakova je tudi stalno visoko na lestvicah najbolj priljubljenih politikov, na volitvah se pa to nikjer ne pozna, ne pri stranki ne pri njej osebno. Tako da se lahko strinjam, da gre tukaj predvsem za levakarsko taktiko drobljenja desnice. Res je, da krvavo potrebujemo eno sredinsko stranko, ampak za to bi bil veliko bolj primeren kakšen Pahor, ki dejansko lahko uspešno nagovori tako leve kot desne volilce.

Pahor bi bil zanimiv tudi meni, samo vprašanje, če bi dobil zadostno podporo, da bi lahko sestavil vlado.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

TheBlueOne ::

Pat_MaGroin je izjavil:



Nič konkretnega?

Zminirali so višje neto plače ker bi zmanjkalo 900 mio komulativno v 5 letih, zdaj pa povišanje plač vsem in rekorden primankljaj v proračunu?

Ja ja, zelo si objektiven :).


Kaj naj ti delam rebalans? Verjetno se sklicujes na kaksno obdavcitev manj, da bi bil neto visji? Kar se mene tice je v Sloveniji JS primerjalno smesno poceni. Pa na naumit tu visine dajatev v %, ker potrebujes EUR. Tako da v tem delu bi jaz agresivno iskal nacine za vec dodane vrednosti, da smo bolj konkurencni, da se lahko zvisajo place in potem nizajo davki.

Kar se tice dviga plac tezko sodim, lahko pa recem, da ce jih ne bo nihce, bo zdravstvo kar problem. Pocasi imam v Avstriji na kliniki vec vez kot Avstrijci.

So pa to neki klasini problemi in sem vesel, da imamo ponovno klasicne probleme in ne tiste zgodovinskega sranja, grobega izigravanja pravne drzave itn. Je vsaj cas, da se s tem ukvarjamo.

fur80 ::

111111111111 je izjavil:

Hypathia je izjavil:

Logar je ena taka SDS-ova Ljudmila, mnogo levičarjev ga hvali, volil ga ne bi nihče. Novakova je tudi stalno visoko na lestvicah najbolj priljubljenih politikov, na volitvah se pa to nikjer ne pozna, ne pri stranki ne pri njej osebno. Tako da se lahko strinjam, da gre tukaj predvsem za levakarsko taktiko drobljenja desnice. Res je, da krvavo potrebujemo eno sredinsko stranko, ampak za to bi bil veliko bolj primeren kakšen Pahor, ki dejansko lahko uspešno nagovori tako leve kot desne volilce.

Pahor bi bil zanimiv tudi meni, samo vprašanje, če bi dobil zadostno podporo, da bi lahko sestavil vlado.


Pahor je že bil, a se ne spomnita! Nič od nič, spustili so skozi še TEŠ6 z Lahovnikom, vsi so pljuvali po njemu, vsakemu je hotel biti všeč, skratka ne gre. Raje kaki Pipi Strel, da lepo poletimo! ;)

Hypathia ::

111111111111 je izjavil:


Pahor bi bil zanimiv tudi meni, samo vprašanje, če bi dobil zadostno podporo, da bi lahko sestavil vlado.

Ena od značilnosti zdrave politične scene je tudi možnost sestavljanja velikih koalicij, Slovenija je še ni imela, ker je politično nerazvita, pa bi lahko pozitivno prispevala k normalizaciji. Po temle eksperimentu, bi bil dream tema Pahor + Janša 2026, zelo blagodejen.

TheBlueOne je izjavil:



Zivim v Avstriji...

Živiš v urejeni kapitalistični državi, nam bi pa, zaradi svoje ideološke zaslepljenosti, rad uturil socializem 2.O. Taki ste največji hipokriti in škodljivci.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hypathia ()

111111111111 ::

TheBlueOne je izjavil:

Ni ko prides do kljucnih zadev. Pac nimamo neumnih dram v stilu, da kdo izcrpava kaksen STA, ceprav potrjeno nezakonito, nekih postafobnosti, nekega nasilja v policiji, priblizevanja RTV Novi24 itn. Da ne govorimo o politicni kulturi SDS, recimo primer glupig davkov, kjer je slo od "Laz", do "Zlepljenka", pa do "Nic kaj takega" in na koncu "A ne bi pocasi pozabili na to.".

Zakaj bi to sedaj bilo slabse? Kot prvo bo treba pocakati kaj konkretno in kako bodo realizirali, kaksne bodo politicne manire itn. Potem bo treba pocakati, ce bodo svoje scitili kakor jih SDS za vsako ceno ali pa bo kdo kdaj klican k odgovornosti. Zaenkrat so pri osnovah radikalno boljsi, ampak verjetno ne perfektni.

Bi bilo fino, ce kdaj kaj nastejete, kakor b.p. lahko nastevamo katastrofe za SDS. Da ne bo po SDSovsko vecina pregovorna v smislu "Kaj ti bom dajal primere, to civkajo ze pticke na galoazijadah, to so dejstva.".

Bi rad neumnosti te vlade?
- 100€ višja minimalna plača
- 700€ miljonov v HSE, ki ga bodo vrnili, če ga bodo.
- preklic davčne zakonodaje, ki bi razbremenila delavca
- preklica nakupa bokserjev, plačilo odškodnine in kar naekrat večji proračun za vojsko?
- v času ko se pripravljamo na šparanje zaradi inflacije in recesije, povečajo število ministrstev, zraven pa trobezljajo o varčevanju.

Politična kultura:
- Golob: Sodnikom damo 600€ dodatka
- Kloakočarjeva: "Falcon"
- Kordiš: "NJiva"

V 8 mesecih se jim je kar neka nabralo.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

TheBlueOne ::

Hypathia je izjavil:


Živiš v urejeni kapitalistični državi, nam bi pa, zaradi svoje ideološke zaslepljenosti, rad uturil socializem 2.O. Taki ste največji hipokriti in škodljivci.


Meni ja Avstrijski socializem super. Je pa zelo drag ampak se pokrije z visoko dodano vrednostjo. To bi bila nekje moja zelja za Slovenijo, da bi lahko brez skrbi tam zivel.

Ti pa garantiram, da bi kaksen JJ v Avstriji bil adijo pri prakticno vsakem gnusnem deliktu. Verjetno bi bila dovolj ze postafobnost. Nazadnje lahko pogledas zaradi cesa je odstopil Kurz. Taki kot ti pac tezko razumete take standarde, jaz pa sem jih vajen. Sam niti nimam ideologije, imam pa minimalni standard dosti visje kot taki kot ti.

AtaŠtumf ::

111111111111 je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Ni ko prides do kljucnih zadev. Pac nimamo neumnih dram v stilu, da kdo izcrpava kaksen STA, ceprav potrjeno nezakonito, nekih postafobnosti, nekega nasilja v policiji, priblizevanja RTV Novi24 itn. Da ne govorimo o politicni kulturi SDS, recimo primer glupig davkov, kjer je slo od "Laz", do "Zlepljenka", pa do "Nic kaj takega" in na koncu "A ne bi pocasi pozabili na to.".

Zakaj bi to sedaj bilo slabse? Kot prvo bo treba pocakati kaj konkretno in kako bodo realizirali, kaksne bodo politicne manire itn. Potem bo treba pocakati, ce bodo svoje scitili kakor jih SDS za vsako ceno ali pa bo kdo kdaj klican k odgovornosti. Zaenkrat so pri osnovah radikalno boljsi, ampak verjetno ne perfektni.

Bi bilo fino, ce kdaj kaj nastejete, kakor b.p. lahko nastevamo katastrofe za SDS. Da ne bo po SDSovsko vecina pregovorna v smislu "Kaj ti bom dajal primere, to civkajo ze pticke na galoazijadah, to so dejstva.".

Bi rad neumnosti te vlade?
- 100€ višja minimalna plača
- 700€ miljonov v HSE, ki ga bodo vrnili, če ga bodo.
- preklic davčne zakonodaje, ki bi razbremenila delavca
- preklica nakupa bokserjev, plačilo odškodnine in kar naekrat večji proračun za vojsko?
- v času ko se pripravljamo na šparanje zaradi inflacije in recesije, povečajo število ministrstev, zraven pa trobezljajo o varčevanju.

Politična kultura:
- Golob: Sodnikom damo 600€ dodatka
- Kloakočarjeva: "Falcon"
- Kordiš: "NJiva"

V 8 mesecih se jim je kar neka nabralo.


To je sicer vse res, samo nesramnih tweetov pa ni več!

TheBlueOne je izjavil:

Hypathia je izjavil:


Živiš v urejeni kapitalistični državi, nam bi pa, zaradi svoje ideološke zaslepljenosti, rad uturil socializem 2.O. Taki ste največji hipokriti in škodljivci.


Meni ja Avstrijski socializem super. Je pa zelo drag ampak se pokrije z visoko dodano vrednostjo. To bi bila nekje moja zelja za Slovenijo, da bi lahko brez skrbi tam zivel.

Ti pa garantiram, da bi kaksen JJ v Avstriji bil adijo pri prakticno vsakem gnusnem deliktu. Verjetno bi bila dovolj ze postafobnost. Nazadnje lahko pogledas zaradi cesa je odstopil Kurz. Taki kot ti pac tezko razumete take standarde, jaz pa sem jih vajen. Sam niti nimam ideologije, imam pa minimalni standard dosti visje kot taki kot ti.


True, pa tudi NPM ne bi bila predsednica v Avstriji, Golob 100% me bi zaposloval Vukovićeve, verjetno je tudi ne bi plačeval več tisočakovm, verjetno tudi ne bi nikoli postal premier, da bolj za nazaj sploh ne gremo...
#SlovenijaPrva #SLOVEenianLivesMatter #SlavaGasilcem

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AtaŠtumf ()

TheBlueOne ::

111111111111 je izjavil:


Bi rad neumnosti te vlade?
- 100€ višja minimalna plača
- 700€ miljonov v HSE, ki ga bodo vrnili, če ga bodo.
- preklic davčne zakonodaje, ki bi razbremenila delavca
- preklica nakupa bokserjev, plačilo odškodnine in kar naekrat večji proračun za vojsko?
- v času ko se pripravljamo na šparanje zaradi inflacije in recesije, povečajo število ministrstev, zraven pa trobezljajo o varčevanju.

Politična kultura:
- Golob: Sodnikom damo 600€ dodatka
- Kloakočarjeva: "Falcon"
- Kordiš: "NJiva"

V 8 mesecih se jim je kar neka nabralo.


Visja minimalka verjetno nuja. Za HSE tezko sodim. Za davke mi ni jasen rebalans, bi pa sigurno bili nizji pri SDS, ker oni bi rusili javno, da imas potem vzporeden privatni sistem. Preklica Boxerjev ne razumem in se mi laicno zdi butast. Enako butasto kar okoli vojske praviloma laja Levica. Vec ministerstev me ne moti, ker v bistvu niso nek strosek in se pokrije takoj, ce dodas vsaj malo ucinkovitosti. Bo pa treba pocakati, ce bodo znali vnovcit novo organizacijo.

Kar se tice sodnikov, so menda to popravki za kar jim ni bilo placano, je pa res, da ne poznam zadeve 100%. S tem Falconom se vozijo vsi, ali je ceneje tako ali s spremstvom niti ne vem. Kordis in Levica pa mi v koalicijo ne paseta.

Hypathia ::

TheBlueOne je izjavil:


Meni ja Avstrijski socializem super. Je pa zelo drag ampak se pokrije z visoko dodano vrednostjo. To bi bila nekje moja zelja za Slovenijo, da bi lahko brez skrbi tam zivel.

Ti pa garantiram, da bi kaksen JJ v Avstriji bil adijo pri prakticno vsakem gnusnem deliktu. Verjetno bi bila dovolj ze postafobnost. Nazadnje lahko pogledas zaradi cesa je odstopil Kurz. Taki kot ti pac tezko razumete take standarde, jaz pa sem jih vajen. Sam niti nimam ideologije, imam pa minimalni standard dosti visje kot taki kot ti.

Če bi bil te svoje standarde sposoben uveljaviti tudi za svojo stran, namesto da pogrevaš stare zadeve, da bi preusmeril pozornost stran od njihovih neumnosti in rabot, bi ti še kdo verjel, tako je pa menda večini jasno, da si manipulant, morda celo plačanec.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

TheBlueOne ::

AtaŠtumf je izjavil:


True, pa tudi NPM ne bi bila predsednica v Avstriji, Golob 100% me bi zaposloval Vukovićeve, verjetno je tudi ne bi plačeval več tisočakovm, verjetno tudi ne bi nikoli postal premier, da bolj za nazaj sploh ne gremo...


Pac v Avstriji in v ostalih dobrih demokracijah se politike pocisti. V Sloveniji pa mislijo, da je vse skupaj nogometna tekma. JJ bi moral biti preteklost ze zaradi postafobnosti, kaj sele kaj drugega. Glupi davki bi morali biti takojsni konec politicne kariere. TES6 in vsi povezani bi morali biti zgodovina. Ce je bil Pahor kakorkoli zraven ptavtako.

Ne pa, da sestevamo kdo je slabsi in se tolazimo, da je drug slabsi. Tu je glavna razlika in v bistvu najbolj cakam, da bodo Slovenci znali kaznovati. Na levi to ze deloma deluje, desna pa je katastrofa. Desna je celo katastrofa do te mere, da tako kaznovanje vidi kot slabo v smislu, da je nestabilnost, da novi obrazi niso OK itn. Kakor da si zelijo dikratorja, pac iz mojega stalisca norost. In so kvazi desni? Me zanima po kateri definiciji, verjetno ker so farski.

Hypathia je izjavil:


Če bi bil te svoje standarde sposoben uveljaviti tudi za svojo stran, namesto da pogrevaš stare zadeve, da bi preusmeril pozornost stran od njihovih neumnosti in rabot, bi ti še kdo verjel, tako je pa menda večini jasno, da si manipulant, morda celo plačanec.


Cakam, da bo kaj konkretnega. Ce bo primerljivo bodi brez skrbi, da mi bodo sli enako na jetra. Trenutno mi ni jasno zakaj so prekicali tiste Boxerje.

Zgodovina sprememb…

bbbbbb2015 ::

TheBlueOne je izjavil:

AtaŠtumf je izjavil:


True, pa tudi NPM ne bi bila predsednica v Avstriji, Golob 100% me bi zaposloval Vukovićeve, verjetno je tudi ne bi plačeval več tisočakovm, verjetno tudi ne bi nikoli postal premier, da bolj za nazaj sploh ne gremo...


Pac v Avstriji in v ostalih dobrih demokracijah se politike pocisti. V Sloveniji pa mislijo, da je vse skupaj nogometna tekma. JJ bi moral biti preteklost ze zaradi postafobnosti, kaj sele kaj drugega. Glupi davki bi morali biti takojsni konec politicne kariere. TES6 in vsi povezani bi morali biti zgodovina. Ce je bil Pahor kakorkoli zraven ptavtako.

Cakam, da bo kaj konkretnega. Ce bo primerljivo bodi brez skrbi, da mi bodo sli enako na jetra.


Avstrijci niso tako zlati, kot se zdi. Poznam jih nekaj osebno, ekrat mi je stranka (nek razvojni center) razlagal, kako stvari "tečejo" v Avstriji.

V grobem, če se talajo evropska sredstva za les in lesno obdelavo, se točno ve in se dogovori, kdo bo dal prijavo, kakšne bodo dali projekte.

Če greš na Dunaj (ali Budimpešto) se prav vidi, kako so oni stoletja zaugali dodano vrednost iz Avstroogrskga ozemlja, ter jo usmerjali na Dunaj/Budimpešto.

En lep primer politika, ki je bil "kontraverzen", je bil Heider:
J%C3%B6rg Haider @ Wikipedia

Še dobro, da se je v prometni nesreči z VW Phaetonom ubil. Če bi Slovenci tako nadlegovali Madžare/Italijane v Sloveniji, bi Orban ali Melonijeva skočila iz kože.

Realno pa Avstrija že od krize 2008 oscilira v BDPju:
https://data.worldbank.org/indicator/NY...

in dejansko jo dohitevamo (vsi). Večino adutov (nevtralnost) je Avstrija že odigrala, je zaprta ekonomija, so tudi ksenofobični. Tako da Avstrije si jaz ta hip ne bi jemal za vzor.

bbbbbb2015 ::

TheBlueOne je izjavil:

Cakam, da bo kaj konkretnega. Ce bo primerljivo bodi brez skrbi, da mi bodo sli enako na jetra. Trenutno mi ni jasno zakaj so prekicali tiste Boxerje.



Kalkulacija z Boxerji je verjetno bila, da se jih odpove, potem pa naroči nekaj drugega, vmes pa Šarcu in Črnčecu (partizansko ime: Vohunček Murči) padejo provizije.

Težava tega "naročila" je samo ta, da v Evropi ne bo dobil novih oklepnih transporterjev do leta 2029, ker:

a) se je Slovenija pokazala kot neresna naročnica
b) vsi proizvajalci, še Srbi in Hrvati so zasedeni z zmogljivostmi, saj je Nemčija že dala naročila za oklepnike, pa Finska tudi.

Šarec ne bo kupil natanko nič. Sicer pa je bedak in me prav zanima, kaj bo rekel, ko 2026 še ne bo nobenih oklepnikov.

Vojna je na pragu Evrope, to so dojeli vsi, samo butalec Šarec, zgleda, ne.

TheBlueOne ::

bbbbbb2015 je izjavil:



Avstrijci niso tako zlati, kot se zdi. Poznam jih nekaj osebno, ekrat mi je stranka (nek razvojni center) razlagal, kako stvari "tečejo" v Avstriji.


.............

...........

.........
in dejansko jo dohitevamo (vsi). Večino adutov (nevtralnost) je Avstrija že odigrala, je zaprta ekonomija, so tudi ksenofobični. Tako da Avstrije si jaz ta hip ne bi jemal za vzor.


Ja, to s Haiderjevo stranko se je v bistvu koncalo s Hypo afero. So protestirali se preden je bilo karkoli dokazano, stranka pa vsaj kratkorocno je izgubila prakticno vso podporo. Do takrat pa na vsak nacin velik problem za manjsino. Takrat sem prvic videl kako se odzovejo na afere v politiki.

Mimogrede jaz ne poznam dveh ampak ogromno Avstrijcev in ogromno Koroskih Slovencev. V bistvu je to vecina mojega trenutnega kroga prijateljev, ker tam zivim. Kar se tice kako razmiljajo poslovno in politicno morda v kaksni specificni temi.

Kot vzor za vse jih tudi jaz ne bi jemal. Samo ravnotezje med javnim in zasebnim je ucinkovito in poslovna mentaliteta mi pravtako deluje bolj ucinkovita. Ampak ce bi stavil kje bo rast, seveda ne bi stavil na tiste, ki so najvisje ampak bolj tiste, ki so nizko.

bbbbbb2015 je izjavil:



Vojna je na pragu Evrope, to so dojeli vsi, samo butalec Šarec, zgleda, ne.


Ja, si mislim, da bo varnost problem, posebej, ce je zraven Levica. Od njih tu in tam zasledim, da skoraj niti ne potrebujemo vojske in bi denar raje dali ljudem. Priblizno isti podel populizem kot ga ima desna v stilu siromasit JS za visje place. Ce ne bo boljse ponudbe za oklepnike, bi moral za moj okus doticen minister odstopit. Rusit je enostavno.

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

fur80 je izjavil:

Jaz bi rekel, da je Tonin premedel in ima premalo znanja. Program imajo dober, kar pa on ne zna strokovno razložit. Da bi bili boljši in da se bi to vedelo, bi rabili nekoga ki je vsaj tata mata v ekonomiji. Naj nastavijo tistega, ki je pisal gospodarski program za Slovenijo. Da nekoga premagaš v športu, čeprav ima na svoji strani tako sodnike in publiko, moraš biti prekleto boljši od njega.

Tu se lahko strinjam, da jim manjka bolj karizmatični voditelj, kot ravno tata mata iz ekonomije.

TheBlueOne je izjavil:

Kar je delal SDS pa mi je bilo tako gnusno, da ne smemo na to pozabiti.

Malo dramatiziramo mar ne? A vam niso v Avstriji zapovedali cepljenje?
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

bbbbbb2015 ::

TheBlueOne je izjavil:

Samo ravnotezje med javnim in zasebnim ne ucinkovito in poslovna mentaliteta mi deluje bolj ucinkovita.


Sigurno. Ampak, saj se zavedaš, da imajo oni državo tam nekje od leta 1100, v raznih formah.

Saj Belgijci, recimo, imajo kraljevino Belgijo, pred tem so bil del Nizozemske. Nekateri Belgijci sever Belgije še vedno imenujejo Groot Netherlands (za razliko od današnje Nizozemske, ki jo imenujejo de Netherlanden - nizke dežele).

Tudi Belgijci so del urejene države od leta 1500 (zopet: razne inkarnacije).

To se pozna, veš.

Prideš k notarju, notar ima biznis 30+ let. Pred tem je bil oče notar, pa dedek kraljevi pisar, pa rodbina je opravljala uradniška dela od leta 1600 naprej.- Imajo v vitrini kraljeve odloke, z debelim pečatom.

Ta ne bo šel delat neka protizakonitega (aka posojanje denarja politični stranki v kešu) ali tam Jurček Jankovič nekaj kobajagi premetava dolgove in deleže in je sam sebi dolžan.

111111111111 ::

Pat_MaGroin je izjavil:


Sprejeli so zakon o tajnem sledenju, za katerega so rekli, da ga bodo SAMI dali v ustavno presojo?

Tegale sem pa jaz pozabil. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

AtaŠtumf ::

TheBlueOne je izjavil:


Ne pa, da sestevamo kdo je slabsi in se tolazimo, da je drug slabsi. Tu je glavna razlika in v bistvu najbolj cakam, da bodo Slovenci znali kaznovati. Na levi to ze deloma deluje, desna pa je katastrofa. Desna je celo katastrofa do te mere, da tako kaznovanje vidi kot slabo v smislu, da je nestabilnost, da novi obrazi niso OK itn. Kakor da si zelijo dikratorja, pac iz mojega stalisca norost. In so kvazi desni? Me zanima po kateri definiciji, verjetno ker so farski.


Na levi, (deloma) deluje?

Alenka Bratušek, Marjan Šarec bi rada rekla kakšno glede tega delovanja.

Koliko strank je že zamenjal Jani Möderndorfer?

Koliko je še starih obrazov v vsakoštiriletni novi stranki?
#SlovenijaPrva #SLOVEenianLivesMatter #SlavaGasilcem

fikus_ ::

arnecan1 je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Kar se tice policije pa se cakam, da bomo doziveli kaj blizu represije, ki jo je zacenjala SDS. Je strasljivo pomislit kam bi jo znali eskalirati. Posebej sedaj, ko sem se pogovarjal z nekaj policisti, ki so bili tam, sem postal 1000% da je moj glavni kriterij na volitvah, da ni SDS. Si mislim, da bo prislo na dan kaj zgodbic o tem kako tocno je to izgledlo, ko so serifi koordinirali nasilje na tiste katerih ne marate.

A ti si zadnji dve leti živel na drugem planetu, kakor ostali normalni prebivalci Slovenije?

Kakšna represija?

Poglej si malo kaj so delali v Italiji, Španiji, Nizozemski, Avstriji, Nemčiji, Franciji z pristaši ravne Zemlje, votle Zemlje, kuščarjev, žarko G5 in virus-biba palčk... to pri nas je bilo pravzaprav manj strogo, izzevši Švedsko.


Če so drugi imeli več represije, še ne pomeni, da mora tudi SLO iti v isto smer. Tako da tvoje pisanje ni argument, s katerim bi se hvalil.


IJJ mi deluje preveč diktatorski, v bistvu človek, ki je za najvišje pozicije pripravljen narediti marsikaj. Menjava strani je še najmanj, kar mu lahko očitamo. Težava pri njem je, da okrog sebe ne prenese ljudi, ki bi razmišljali s svojo glavo, ne sprejema kompromisov.

Golob se mi je na začetku, ko se je začelo govoriti o njem in njegovem vstopu v politiko zdel ok, ampak kasneje, ko so se začele razkrivati njegove rabote, me je minilo in nisem volil zanj. Nesprejemljivo mi je tudi to, da je recikliral neizvoljene politike.
Levica je trop idealistov, ki navijajo za idejo, ki se je že izkazala kot neučinkovita.
SD delujejo kot "še pomnite tovariši" kako je bilo v YU dobro, višek njihovega obnašanja je pa klanjanja Fajonove in še nekaterih pred spomenikom Kardelju.

Na koncu ugotoviš, da na SLO političnem prizorišču ni kaj pametnega za voliti.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

TheBlueOne ::

bbbbbb2015 je izjavil:



Sigurno. Ampak, saj se zavedaš, da imajo oni državo tam nekje od leta 1100, v raznih formah.

Saj Belgijci, recimo, imajo kraljevino Belgijo, pred tem so bil del Nizozemske. Nekateri Belgijci sever Belgije še vedno imenujejo Groot Netherlands (za razliko od današnje Nizozemske, ki jo imenujejo de Netherlanden - nizke dežele).

Tudi Belgijci so del urejene države od leta 1500 (zopet: razne inkarnacije).

To se pozna, veš.


Vem vem, samo se je od teh sistemov mogoce tudi uciti, postati z njimi prijatelj itn. Slovenija bi se kot prvo v politicnem smislu morala nauciti kaznovati. Mi je jasno, da bi prvo desetletje verjetno bilo malo smesno, ker bi padali levo in desno ampak potem bi imeli nek standard.

V ekonomskem smislu pa se je treba nauciti racunati v sirsem smislu. Jaz vidim ogromno metanja resursov stran, ker manjka dolocen high tech, ker sole in univerze ne delajo dovolj direktno za gospodarstvo itn. Potem pa se manjkata performanse in samozavest. Sem ze dozivel, da so Slovenci izviseli, ker so se zdeli nerealno poceni ali pa tako podrejeni, da z njimi pac nocejo hodit na pivo.

111111111111 ::

TheBlueOne je izjavil:


So pa to neki klasini problemi in sem vesel, da imamo ponovno klasicne probleme in ne tiste zgodovinskega sranja, grobega izigravanja pravne drzave itn. Je vsaj cas, da se s tem ukvarjamo.

Zdaj si začel pa malo bluzit. :D Prej vpiješ da v tej vladi ni neumnosti, ko pa ti človek strese iz rokava 2 konkretni neumnosti, pa spremeniš temo pogovora.

Grobo izigravanje pravne države? Sprejmeš zakon o RTV, da odstaviš direktorja, ki ti ni po godu? :D Seveda ni pravno sporno, moralno pa vsekakor.

Prekinjena tožba s strani telekoma slovenije proti POP TV? :D

Trenutna vlada tudi vleče nekaj precej moralno spornih potez, pa ti naštejem, da ne boš rekel da si samo zmišljujem:
- pritisk na Bobnarejevo
- opravičevanje Jankoviču
- grožnja zdravnikom, da bodo šli v totalno vojno
- itd...

Mogoče raje nehaj komentirat, ker se samo smešiš. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

fikus_ ::

Bobnarjeva je prišla v igro kot oseba, ki jo je IJJ odstranil, ampak kot kaže ima preveč pokončno držo tudi za sedajo vlado.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Alfonso ::

bbbbbb2015 je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Cakam, da bo kaj konkretnega. Ce bo primerljivo bodi brez skrbi, da mi bodo sli enako na jetra. Trenutno mi ni jasno zakaj so prekicali tiste Boxerje.



Kalkulacija z Boxerji je verjetno bila, da se jih odpove, potem pa naroči nekaj drugega, vmes pa Šarcu in Črnčecu (partizansko ime: Vohunček Murči) padejo provizije.

Težava tega "naročila" je samo ta, da v Evropi ne bo dobil novih oklepnih transporterjev do leta 2029, ker:

a) se je Slovenija pokazala kot neresna naročnica
b) vsi proizvajalci, še Srbi in Hrvati so zasedeni z zmogljivostmi, saj je Nemčija že dala naročila za oklepnike, pa Finska tudi.

Šarec ne bo kupil natanko nič. Sicer pa je bedak in me prav zanima, kaj bo rekel, ko 2026 še ne bo nobenih oklepnikov.

Vojna je na pragu Evrope, to so dojeli vsi, samo butalec Šarec, zgleda, ne.


Da bodo Rusi s tanki prišli do meje Slovenije si pa mislijo samo omejeni jajčevci, ostali pa ne.

111111111111 ::

AtaŠtumf je izjavil:

To je sicer vse res, samo nesramnih tweetov pa ni več!


To je pa res. Eno vam pa moram priznat. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

TheBlueOne ::

AtaŠtumf je izjavil:



Na levi, (deloma) deluje?

Alenka Bratušek, Marjan Šarec bi rada rekla kakšno glede tega delovanja.

Koliko strank je že zamenjal Jani Möderndorfer?

Koliko je še starih obrazov v vsakoštiriletni novi stranki?


Pac niso za absolutno politicno odstranitev, je pa velika napaka, da se jih drzi pri zivljenju. Nekje tam kjer so tisti Pocivalskovci katerih imena stranke se ne spomnem. :) Recimo sam Bratoskovo zelo tezko prebavljam od tistega zagovora v Bruslju. Ce nam JJ dela ideolosko sramoto nam je ona tehnicno sramoto.

In ja, se strinjam, vsi ti obrazi bi do novih volitev morali biti preteklost, potem pa lahko poizkusijo ponovno.

In ja, take zadeve mi seveda gredo na jetra.

Alfonso je izjavil:



Da bodo Rusi s tanki prišli do meje Slovenije si pa mislijo samo omejeni jajčevci, ostali pa ne.


Kaj ti si pa nek levica vernik? Ja to ze drzi, samo imamo druge obveze. Imamo tudi druge rizike, ne vem zakaj ti pade na pamet Rusija? Mislim vem zakaj, samo je vsem jasno, da je pomislek bizaren.

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

fikus_ je izjavil:

Če so drugi imeli več represije, še ne pomeni, da mora tudi SLO iti v isto smer. Tako da tvoje pisanje ni argument, s katerim bi se hvalil.

Ravno tako ni argument, da je bil pri nas fašistični režim, ker smo imeli korona ukrepe. Tudi s takimi argumenti se ni za hvalit.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Hypathia ::

fikus_ je izjavil:


IJJ mi deluje preveč diktatorski, v bistvu človek, ki je za najvišje pozicije pripravljen narediti marsikaj. Menjava strani je še najmanj, kar mu lahko očitamo. Težava pri njem je, da okrog sebe ne prenese ljudi, ki bi razmišljali s svojo glavo, ne sprejema kompromisov.

Če ne bi bil sposoben kompromisov, ne bi dveh svojih vlad zaključil z rednimi volitvami, ampak bi se mu koalicije razletele že prej, tako kot so se ostalim PV, mislim, da je samo Drnovšek uspel izpeljat do konca 1 cel mandat. Problem JJ je, da je preveč dominanten, ne v lastni stranki, ampak nasploh, v koaliciji ima vedno stranke, ki so precej šibkejše od SDS, zato bi bila pa odlična velika koalicija in v njej izkušen politik, kot je denimo Pahor, ki bi znal kontrirati Janši in njegovim apetitom. Mimogrede, isto zgodbo sedaj igra "diktator" Holob, ampak večine to sploh ne moti.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

bbbbbb2015 ::

Alfonso je izjavil:


Da bodo Rusi s tanki prišli do meje Slovenije si pa mislijo samo omejeni jajčevci, ostali pa ne.


Kakšni Rusi butelj? Za nas so nevarni prvenstveno Madžari. Samo za tanke so dali miljardo evrov:

https://defence24.com/hungarian-leopard...

in se jim kolca po veliki Madžarski:
https://www.bbc.com/news/world-europe-5...

Verjetno si ti kakšen žabarski Jajčevec, ki ne pomoliš nosu iz tiste zatohle ljubljanske kotline, podobno ko Musarca, ko razlaga, kak so odnosi z Avstrijo super.

Nimaš pojma.

TheBlueOne ::

bbbbbb2015 je izjavil:


Verjetno si ti kakšen žabarski Jajčevec, ki ne pomoliš nosu iz tiste zatohle ljubljanske kotline, podobno ko Musarca, ko razlaga, kak so odnosi z Avstrijo super.

Nimaš pojma.


Kaj ni ona razlagala kako fino je slovenski manjsini v Avstriji? No to lahko dodamo na seznam njenih grobih kiksov. Pa da ni dovolj je vse skupaj se naprej zagovarjala. V glavnem miloreceno tu verjetno ne bo najbolj dobrodosla, kar pa je velika skoda, ker tu je zelo dober kanal za sodelovanje.

fur80 ::

TheBlueOne je izjavil:

AtaŠtumf je izjavil:



Na levi, (deloma) deluje?

Alenka Bratušek, Marjan Šarec bi rada rekla kakšno glede tega delovanja.

Koliko strank je že zamenjal Jani Möderndorfer?

Koliko je še starih obrazov v vsakoštiriletni novi stranki?


Pac niso za absolutno politicno odstranitev, je pa velika napaka, da se jih drzi pri zivljenju. Nekje tam kjer so tisti Pocivalskovci katerih imena stranke se ne spomnem. :) Recimo sam Bratoskovo zelo tezko prebavljam od tistega zagovora v Bruslju. Ce nam JJ dela ideolosko sramoto nam je ona tehnicno sramoto.

In ja, se strinjam, vsi ti obrazi bi do novih volitev morali biti preteklost, potem pa lahko poizkusijo ponovno.

In ja, take zadeve mi seveda gredo na jetra.

Alfonso je izjavil:



Da bodo Rusi s tanki prišli do meje Slovenije si pa mislijo samo omejeni jajčevci, ostali pa ne.


Kaj ti si pa nek levica vernik? Ja to ze drzi, samo imamo druge obveze. Imamo tudi druge rizike, ne vem zakaj ti pade na pamet Rusija? Mislim vem zakaj, samo je vsem jasno, da je pomislek bizaren.


Malo preletimo angleščino naših veljakov ;)



fikus_ ::

111111111111 je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Če so drugi imeli več represije, še ne pomeni, da mora tudi SLO iti v isto smer. Tako da tvoje pisanje ni argument, s katerim bi se hvalil.

Ravno tako ni argument, da je bil pri nas fašistični režim, ker smo imeli korona ukrepe. Tudi s takimi argumenti se ni za hvalit.


Nikjer nisem pisal, da smo imeli fašistični režim, tako da si mimo pihnil.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

RedDrake ::

TheBlueOne je izjavil:

... Glupi davki bi morali biti takojsni konec politicne kariere. ...

Jaz sem te nastavu
bi moral bit konec kariere za dva "ugledna" politika.

Alfonso ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Alfonso je izjavil:


Da bodo Rusi s tanki prišli do meje Slovenije si pa mislijo samo omejeni jajčevci, ostali pa ne.


Kakšni Rusi butelj? Za nas so nevarni prvenstveno Madžari. Samo za tanke so dali miljardo evrov:

https://defence24.com/hungarian-leopard...

in se jim kolca po veliki Madžarski:
https://www.bbc.com/news/world-europe-5...

Verjetno si ti kakšen žabarski Jajčevec, ki ne pomoliš nosu iz tiste zatohle ljubljanske kotline, podobno ko Musarca, ko razlaga, kak so odnosi z Avstrijo super.

Nimaš pojma.


Ja Madžari bodo planili po nas, in mi jih bomo s 100 boxerji ustavili. Ali kretenček kmetavzek ali zaslužkar, drug noben ne navija za oborožitev Slovenije z oklepnimi vozili!

TheBlueOne ::

fur80 je izjavil:


Malo preletimo angleščino naših veljakov ;)


Tudi vsebina je bila, ce lahko recem, skopa. :) Drugace hvala za kolaz. Golob je kar OK, sem ga tukaj prvic slisal. Dejansko se pogovarja, kar je skoraj slovenski politicen unikum.

Zgodovina sprememb…

bbbbbb2015 ::

Alfonso je izjavil:

Ja Madžari bodo planili po nas, in mi jih bomo s 100 boxerji ustavili. Ali kretenček kmetavzek ali zaslužkar, drug noben ne navija za oborožitev Slovenije z oklepnimi vozili!


Poslušaj intervju z Orbanom, kaj pravi. Če Rusi vsaj malo zmagajo v Ukrajini, smo mi Slovenci v kurtzu. Da ti bo to jasno že zdaj, zaplankanec eden ljubljanskootlinski žabarski.

Hypathia ::

TheBlueOne je izjavil:


Pac v Avstriji in v ostalih dobrih demokracijah se politike pocisti. V Sloveniji pa mislijo, da je vse skupaj nogometna tekma. JJ bi moral biti preteklost ze zaradi postafobnosti, kaj sele kaj drugega. Glupi davki bi morali biti takojsni konec politicne kariere. TES6 in vsi povezani bi morali biti zgodovina. Ce je bil Pahor kakorkoli zraven ptavtako.

Ne pa, da sestevamo kdo je slabsi in se tolazimo, da je drug slabsi. Tu je glavna razlika in v bistvu najbolj cakam, da bodo Slovenci znali kaznovati. Na levi to ze deloma deluje, desna pa je katastrofa. Desna je celo katastrofa do te mere, da tako kaznovanje vidi kot slabo v smislu, da je nestabilnost, da novi obrazi niso OK itn.


A v Avstriji tudi vsakič zmaga stranka novih obrazov, ki se ustanovi 3 mesece pred volitvami? Ne spremljam redno avstrijske politike ampak vseeno vem, da so to navadne bučke. In levi čisto nič ne kaznujete, ravno nasprotno, vedno znova nagrajujete antijanša politiko, samo kvaliteta politikov, ki jo furajo, je vsakič slabša in manj sposobna. Kaznovanje je torej samo PR trik, vsebina ostaja vseskozi ista, na desnici je glede tega precej manj sprenevedanja.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Alfonso ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Alfonso je izjavil:

Ja Madžari bodo planili po nas, in mi jih bomo s 100 boxerji ustavili. Ali kretenček kmetavzek ali zaslužkar, drug noben ne navija za oborožitev Slovenije z oklepnimi vozili!


Poslušaj intervju z Orbanom, kaj pravi. Če Rusi vsaj malo zmagajo v Ukrajini, smo mi Slovenci v kurtzu. Da ti bo to jasno že zdaj, zaplankanec eden ljubljanskootlinski žabarski.


ti si že sedaj v totalnem kurcu zmešan militaristični kreten. Se po tvojih postih o Ukrajini vidi kakšen nad umiranjem naslajajoči idiot si.

P.s.: sploh nisem iz Ljublajne

TheBlueOne ::

Hypathia je izjavil:



A v Avstriji tudi vsakič zmaga stranka novih obrazov, ki se ustanovi 3 mesece pred volitvami? Ne spremljam redno avstrijske politike ampak vseeno vem, da so to navadne bučke. In levi čisto nič ne kaznujete, ravno nasprotno, vedno znova nagrajujete antijanša politiko, samo kvaliteta politikov, ki jo furajo, je vsakič slabša in manj sposobna. Kaznovanje je torej samo PR trik, vsebina ostaja vseskozi ista, na desnici je glede tega precej manj sprenevedanja.


Kancleji se kar menjajo. Zadnji odstavljen je na vsak nacin bil zelo svez, je pa res, da stranke ostajajo dlje. Samo kot nekdo, ki tu zivi ti garantiram, da bi SDS izginil v stotinki sekunde. Politiki tu se tega zavedajo, zato pa ni toliko problemov in propadov strank. In ravno ker Slovenija nima takega standarda pri volilcih, da bi kaznovala, imas potem nestabilnosti. Ker kaj pa je motivacija, da so OK, ce pa se jim vse oprosti?

Kaznovanje niti ni PR trik, to je kar bi morali poceti volilci, ne politika. Ta del ti verjetno ni bil jasen. Stabilno demokracijo bolj definirajo ljudje kot pa politiki.

Desna po SDSovsko je kar se tice politicnih standardov katastrofa. Pa se niti ni zares desna, neka cudna komunisticna politicna struktura penzionistov, ki ima rada RKC in ima svojo resnico imenovano Nova24. Prava desna bi se distancirala od drugih vej oblasti, podpirala svobodo govora, imela kaj strokovnjakov, bila bolj konkretna okoli ekonomskih manevrov itn. GS je morda se najbolj desna poleg nSI. Mi je pa jasno, da nSI ne bo tam, kjer je levica, si mislim, da pogojno SD.

Zgodovina sprememb…

arnecan1 ::

TheBlueOne je izjavil:

arnecan1 je izjavil:



Kakšna represija?

Poglej si malo kaj so delali v Italiji, Španiji, Nizozemski, Avstriji, Nemčiji, Franciji z pristaši ravne Zemlje, votle Zemlje, kuščarjev, žarko G5 in virus-biba palčk... to pri nas je bilo pravzaprav manj strogo, izzevši Švedsko.


Zivim v Avstriji, sem dosti po DACH in se nisem zasledil, da bi kje sli najvecji hujskasi na policijo, ko jim tisti, ki jim gredo na jetra protestirajo in diktirali predvsem kako naj se jih manira s trdo roko. Mi je jasno, da na to masturbira SDS baza in da so kaj takega dolgo cakali, samo tezko reces, da ni bilo prekomerne represije. Opravicevati skozi neko golo nastevanje pa tega seveda ne gre, ker imamo na sreco v Sloveniji vecina postavljen dovolj visok standard, katerega pa ne omajas s tem, ko samo nastejes nakljucne drzave.

Eh, prečitaj tole https://slo-tech.com/forum/t800067/p781...

In ne, v Sloveniji nismo imeli represije. Oziroma smo je imeli toliko in verjetno še manj, kakor povprečni Evropejec. Seveda temu v tujini ne pravijo nacizem in zaplinjanje, kakor nekateri pri nas. Eni tudi ne pravijo takim ukrepom represija. Take bedarije v glavnem gonijo qanon zarotniki in sovražniki kuščarjev QAnon @ Wikipedia

In v Avstriji so imeli podoben ukrepe, nekje strožje, nekje blažje. Naši dnevni migranti vstopa na delo v Avstrijo niso imeli brez potrdila o cepljenju ali testa. Pravzaprav so Avstrijci kar mejo spet postavili v schengenskem območju. In vem, da v gostilno ali trgovino nisi smel brez maske. Tisti necepljeni so morali imeti celo drugo masko od cepljenih.

In tudi tam so bili nekateri nezadovoljni. Ena zdravnica je celo naredila samomor zaradi pritiskov https://slo-tech.com/forum/t800067/p781... Edina razlika je bila, da mediji niso matrali gonje, da se vrača Hitler in nacizem. pa niso jih "zaplinjali", ker protestniki v Avstriji niso zaprli obvoznice.

Na Koroškem so celo hoteli odpustiti vzgojiteljico iz vrtca, ker je propagirala nenošenje mask na spletu.

Sicer pa je bilo tudi v Avstriji nasile med protesti zaradi korone. COVID-19: Violence in Vienna as thousands take to streets across Europe to protest against coronavirus measures https://news.sky.com/story/covid-19-vio...

https://e3.365dm.com/21/11/1600x900/sky...

Skratka podobno kakor v Sloveniji. Samo da tam niso zaprli obvoznice, kjer vozijo avti tudi krepko nad 100 km/h.

TheBlueOne ::

Kje imas prekomerno policijsko nasilje? Kje imas politike, ki ga direktno diktirajo? Kaj sploh primerjas? Meni deluje kakor, da je protestnikov v AT vec, policija pa dosti bolj mirna, ceprav so protestniki kar nasilni.

Pa sploh ni problem, ce se dela red, problem je, ko imas te politike direkt na postaji, da koordinirajo nasilje.

Zgodovina sprememb…

Hypathia ::

TheBlueOne je izjavil:

GS je morda se najbolj desna poleg nSI.

Ma ti si čisto zares moten. Tip, ki fura ultra woke agendo, podpira visoke davke, državne intervencije v gospodarstvo, bi rad kontroliral prehranjevalne navade državljanov ...., da je največji desničar v Sloveniji? GTFO.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

TheBlueOne ::

Hypathia je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

GS je morda se najbolj desna poleg nSI.

Ma ti si čisto zares moten. Tip, ki fura ultra woke agendo, podpira visoke davke, državne intervencije v gospodarstvo, bi rad kontroliral prehranjevalne navade državljanov ...., da je največji desničar v Sloveniji? GTFO.


Ja je levi, samo se najbolj desen. Woke agende se nisem zasledil, kaj tocno je prislo iz njihovega zeljnika?

Prave desne za moj okus ni, ker imas SDS penzi komuniste in satelite, ki bi sami morda lahko bili malo desni.

arnecan1 ::

TheBlueOne je izjavil:

Kje imas prekomerno policijsko nasilje? Kje imas politike, ki ga direktno diktirajo? Kaj sploh primerjas? Meni deluje kakor, da je protestnikov v AT vec, policija pa dosti bolj mirna, ceprav so protestniki kar nasilni.

Pa sploh ni problem, ce se dela red, problem je, ko imas te politike direkt na postaji, da koordinirajo nasilje.

Lahko se pogovarjamo, če so bili ukrepi pretirani ali ne.

Lahko pa tudi mirne duše rečemo, da ni bilo represije zadnji dve leti.

Ne v Avstriji in ne v Sloveniji.

P.S.: V Avstriji sem dal primer proteste, katere se je udeležilo ca. 40.000 ljudi. V Sloveniji ca. 10.000 ljudi. S to razliko, da ima Dunaj toliko ljudi, kakor celotna Slovenija. In da v Avstriji napuhani mladinci in qanon kuščarji niso skakali po dvopasovnici pred drveča vozila.

fur80 ::

arnecan1 je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

arnecan1 je izjavil:



Kakšna represija?

Poglej si malo kaj so delali v Italiji, Španiji, Nizozemski, Avstriji, Nemčiji, Franciji z pristaši ravne Zemlje, votle Zemlje, kuščarjev, žarko G5 in virus-biba palčk... to pri nas je bilo pravzaprav manj strogo, izzevši Švedsko.


Zivim v Avstriji, sem dosti po DACH in se nisem zasledil, da bi kje sli najvecji hujskasi na policijo, ko jim tisti, ki jim gredo na jetra protestirajo in diktirali predvsem kako naj se jih manira s trdo roko. Mi je jasno, da na to masturbira SDS baza in da so kaj takega dolgo cakali, samo tezko reces, da ni bilo prekomerne represije. Opravicevati skozi neko golo nastevanje pa tega seveda ne gre, ker imamo na sreco v Sloveniji vecina postavljen dovolj visok standard, katerega pa ne omajas s tem, ko samo nastejes nakljucne drzave.

Eh, prečitaj tole https://slo-tech.com/forum/t800067/p781...

In ne, v Sloveniji nismo imeli represije. Oziroma smo je imeli toliko in verjetno še manj, kakor povprečni Evropejec. Seveda temu v tujini ne pravijo nacizem in zaplinjanje, kakor nekateri pri nas. Eni tudi ne pravijo takim ukrepom represija. Take bedarije v glavnem gonijo qanon zarotniki in sovražniki kuščarjev QAnon @ Wikipedia

In v Avstriji so imeli podoben ukrepe, nekje strožje, nekje blažje. Naši dnevni migranti vstopa na delo v Avstrijo niso imeli brez potrdila o cepljenju ali testa. Pravzaprav so Avstrijci kar mejo spet postavili v schengenskem območju. In vem, da v gostilno ali trgovino nisi smel brez maske. Tisti necepljeni so morali imeti celo drugo masko od cepljenih.

In tudi tam so bili nekateri nezadovoljni. Ena zdravnica je celo naredila samomor zaradi pritiskov https://slo-tech.com/forum/t800067/p781... Edina razlika je bila, da mediji niso matrali gonje, da se vrača Hitler in nacizem. pa niso jih "zaplinjali", ker protestniki v Avstriji niso zaprli obvoznice.

Na Koroškem so celo hoteli odpustiti vzgojiteljico iz vrtca, ker je propagirala nenošenje mask na spletu.

Sicer pa je bilo tudi v Avstriji nasile med protesti zaradi korone. COVID-19: Violence in Vienna as thousands take to streets across Europe to protest against coronavirus measures https://news.sky.com/story/covid-19-vio...

https://e3.365dm.com/21/11/1600x900/sky...

Skratka podobno kakor v Sloveniji. Samo da tam niso zaprli obvoznice, kjer vozijo avti tudi krepko nad 100 km/h.


V Avstriji je proteste organizirala desnica, glavni na protestih pa so bili skrajni desničarji! ;) V Sloveniji, če hočeš so protestirali levičarji in ja malo se premakneš po Ljubljani in si na obvoznici, za razliko od Dunaja, drugače Dunaj sploh nima obvoznice in se pelješ po dvopasovnici skozi mesto in to krepko pod 100km/h! :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()
««
215 / 236
»»