» »

15. Slovenska vlada (2022- )

15. Slovenska vlada (2022- )

Temo vidijo: vsi
««
157 / 236
»»

mtosev ::

Kmalu bo referendum o RTV SLO, zakonu o vladi in dolgotrajni oskrbi. Se mi splača iti na referendum? Sprašujem zaradi kvoruma? Za prva dva bi glasoval za, prazno pa pustim pri oskrbi.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

bbbbbb2015 ::

Utk je izjavil:

No pa ti povej kaj to pomeni.


Jaz ti bom povedal. Delal sem 3 leta na aplikaciji, ki je preverjala upravičenost dostopa ladij do morij.

Morje je na zemljevidu (in na videz) brezkončna modrina, lepo se ukrcaš na ladjico in pluješ, kot ti paše.

To je *DALEČ* od videza.
Vsa morja/oceani so razdeljeni na priobalne vode in mednarodno morje. Vmes so nevidne črte in ogromno truda je bilo vloženo, da ladje plujejo točno po črtah.
12 navtičnih milj od obale (v priobalnem morju) je EEZ - Izključna ekonomska cona. Dostop do tega morja, kar je v zraku in pod morjem ureja, oz z zakoni ureja država, ki meji na kopnem na to cono.
Če hoče ladja vpluti, potrebuje dovoljenje za vstop v EEZ.

V praksi je tako, da ladje napovedo vstop v EEZ, če pride zavrnitev - NE SMEJO VPLUTI. Ni važno, lahko je ribiška lupina, turistični gliser, potniška ladja, tovorna ladja.
Razlogi, zakaj ne bi smela vpluti so različni:
- nalezljiva bolezen
- nevaren tovor
- onesnaževanje okolja
- predhodne kršitve zakonov države EEZ

Mimogrede: prepoved vplutja imajo te razne NVO ladje, ki tovorijo migrante v EU.

Prepoved je enforcana, torej če se ne držiš reda, načeloma obalna straža prvič strelja v zrak, naslednjič ladjo - potopi. To potapljanje bolj prakticirajo Južna Amerika, ker kitajski ribiči lazijo po EEZ in se ne ozirajo na prepovedi.

Če se pravil vstopa ne držiš, ti lahko ladjo zaplenijo. Zaplemba ladje je po pomorskem pravu že od leta 1800, oz. po angleških zakonikih že od leta 1500. Zato se s tem ni za zajebavati.

Naša težava je, da se zaradi geografije stikata italijanska EEZ in hrvaška EEZ. Vsaj tako sta ti državi to že deklarirali, brez da bi vprašali Slovenijo.

So far, so good.
Ne Hrvati, ne Italijani doslej niso nobeni ladji preprečevali vstopa v EEZ, zato, da bi ladja potem vplula v Luko Koper. Vendar ne veš, kako se lahko stvari razvijejo v bodoče.

Slovenija je imela po tej sodbi "stik" z odprtim morjem. Sporazum med Drnovškom-Račanom je vseboval "dimnik" mednarodnega morja.

Mimogrede, veliko težo je sodišče dalo temu, da je paveličeva fašistična Hrvaška svojčas šenkala in obalo in morje Italiji. Zgpdba je dolga, v grobem je fašistčna Italija pomagala Hrvatom v orožju in z denarjem,doklčer se ni Pavelić zavihtel na oblast.

Kakorkoli, niti Hrvati, niti Italijani ne popuščajo za ped. In imajo (teoretično) neko stikalo, da lahko izklapljajo gospodarstvo Slovenije at will.

Vojna v Ukrajini je pokazala, da kakorkoli je to stikalo teoretski, ga lahko nekdo praktično IZKLOPI - in vsa pšenica Ukrajine - gnije.

Zato je razrešitev tega vprašanja za Slovenijo zelo pomembna, daleč bolj, kot je videti na prvi pogled.

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Ampak ladje za v Luko Koper ne bojo uporabljale tega dimnika, ker niti zdaj ne hodijo tam. V mirnem času je to nepomembno. V vojnem času pa tudi ne bo nihče vprašal kje je tist dimnik. Niti ti nič ne pomaga tist dimnik do neke točke, če imajo pa Italijani in Hrvati itak stik preko EEZ kjerkoli malo južneje.

Po tej sliki je stik z odprtim morjem fantazija:



Če bi to resno mislili, bi morali zahtevat mejo nekje malo nad Umagom. Leta 91, ne danes.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

bbbbbb2015 ::

mtosev je izjavil:

Kmalu bo referendum o RTV SLO, zakonu o vladi in dolgotrajni oskrbi. Se mi splača iti na referendum? Sprašujem zaradi kvoruma? Za prva dva bi glasoval za, prazno pa pustim pri oskrbi.


Jaz bom šel, absolutno in vse tri glasoval PROTI.
Kar se RTV tiče, so ti zakoni bili dobri, če je neka anarho-levica obladovala RTV. Če ne obvladujejo, je treba zakon spremeniti. Se ne strinjam. Zakoni niso sok, da prelivaš malo levo in malo desno, kot ti paše.

Kar se zakona o vladi tiče, sem proti, da se v Ljubljani bohoti *še* več ministrstev. Že sedaj jih je preveč.

Kar se pa dolgotrajne oskrbe tiče, doslej se tega področja ni loteval nihče. Evo, nekdo se je tega lotil. To je v redu, za starejše je treba skrbeti. Če kaj ne štima, je treba zakon popraviti, ne pa kar zakon odložiti. Sicer pa - Golob nima nekega drugega zakona zdajle. In ga, po moje, tudi ne bo imel nikoli. To je kup nekih na kup nabasanih oportunistov, ki nimajo ne političnih izkušenj, niti nič. Bolj je važno, da zopet uni Bobi, uni uhati Debi kraljujejo na SDH. Skupaj z ministrom, ki je rešil Adrio. Aja, ni je rešil - potopil jo je.

mtosev ::

Ti kr glasuj karkoli želiš. Jaz se ne strinjam s trenutnim dogajanjem pri RTV, ki je posledica Ubranije na RTV, ki je že delal drek pri STA in sem odločno proti temu.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Mare2 ::

mtosev je izjavil:

Ti kr glasuj karkoli želiš. Jaz se ne strinjam s trenutnim dogajanjem pri RTV, ki je posledica Ubranije na RTV, ki je že delal drek pri STA in sem odločno proti temu.


Trenutno vodstvo na erteveju dela zdrahe nad novinarji. Kolikor vem, z uveljavitvijo zakona jih zakon direkt odstrani od izživljanja nad novinarji in Slovenci. Podturili so človeka, ki zase trdi, da je zgodovinar, v resnici je pa belogardistični fanatik, ki potvarja zgodovino. Tak zakon je krut zgolj do petih ljudi v vodstvu, itak so si položaje pridobili "mimovrste".

Nujno ga je treba sprejeti z obkroženjem besede "DA". :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

111111111111 ::

Mare2 je izjavil:

mtosev je izjavil:

Ti kr glasuj karkoli želiš. Jaz se ne strinjam s trenutnim dogajanjem pri RTV, ki je posledica Ubranije na RTV, ki je že delal drek pri STA in sem odločno proti temu.


Trenutno vodstvo na erteveju dela zdrahe nad novinarji. Kolikor vem, z uveljavitvijo zakona jih zakon direkt odstrani od izživljanja nad novinarji in Slovenci. Podturili so človeka, ki zase trdi, da je zgodovinar, v resnici je pa belogardistični fanatik, ki potvarja zgodovino. Tak zakon je krut zolj do petih ljudi v vodstvu, itak so si položaje pridobili "mimovrste".

Nujno ga je treba sprejeti z obkroženjem besede "DA". :)

Heh, če pa kaj ni dobil je pa to položaj mimovrste. :)

Trenutna vlada pa počne prav to. Vrši pritiske, da direktorji samo odstopijo, ker pravnoformalno jih ne morejo.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Mare2 ::

111111111111 je izjavil:

Vrši pritiske, da direktorji samo odstopijo, ker pravnoformalno jih ne morejo.


Vodstvo zgolj vzbuja pozornost in širi sovraštvo. Postalo je neglednjivo tole.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

CiClon ::

Pazi ti novo pogruntavščino. Pri nas kampanjo za potrditev vladnih zakonov dela nevladna organizacija :) Ki pa seveda sploh nima veze z vlado.

svecka ::

daleč sežejo politične lovke. Če noben ne vidi problema v tem kam pljujemo sedaj, se bodo pa šele zavedali, ko se ne bodo strinjali z vlado in jih bodo hitro strpali v zapor. samo takrap bo že prepozno. Ampak oce so pač ovce.

Mare2 ::

CiClon je izjavil:

Pazi ti novo pogruntavščino. Pri nas kampanjo za potrditev vladnih zakonov dela nevladna organizacija :) Ki pa seveda sploh nima veze z vlado.


Tole si pobral iz twitterja, ko je pacient ustrelil kozla (beri: napisal je veliko neumnost). Si me pa pozitivno presenetil, ko si se izognil enoumju in dodal dve besedi. Všeč mi je to, ja.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

arnecan1 ::

CiClon je izjavil:

Pazi ti novo pogruntavščino. Pri nas kampanjo za potrditev vladnih zakonov dela nevladna organizacija :) Ki pa seveda sploh nima veze z vlado.

Katera nevladna organizacija? Morebiti tale: Golob se je opravičil Inštitutu 8. marec: https://www.mladina.si/217373/golob-se-...

Invictus ::

Ta vlada dela po navodilih 8.marca...

Par bab, pa Golob kar uposteva tisto sranje, ki ga sproducirajo. Nekaj koristnega, pa veliko neuporabnega.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Utk je izjavil:

No pa ti povej kaj to pomeni.


Jaz ti bom povedal. Delal sem 3 leta na aplikaciji, ki je preverjala upravičenost dostopa ladij do morij.

Morje je na zemljevidu (in na videz) brezkončna modrina, lepo se ukrcaš na ladjico in pluješ, kot ti paše.

To je *DALEČ* od videza.
Vsa morja/oceani so razdeljeni na priobalne vode in mednarodno morje. Vmes so nevidne črte in ogromno truda je bilo vloženo, da ladje plujejo točno po črtah.
12 navtičnih milj od obale (v priobalnem morju) je EEZ - Izključna ekonomska cona. Dostop do tega morja, kar je v zraku in pod morjem ureja, oz z zakoni ureja država, ki meji na kopnem na to cono.
Če hoče ladja vpluti, potrebuje dovoljenje za vstop v EEZ.

V praksi je tako, da ladje napovedo vstop v EEZ, če pride zavrnitev - NE SMEJO VPLUTI. Ni važno, lahko je ribiška lupina, turistični gliser, potniška ladja, tovorna ladja.
Razlogi, zakaj ne bi smela vpluti so različni:
- nalezljiva bolezen
- nevaren tovor
- onesnaževanje okolja
- predhodne kršitve zakonov države EEZ

Mimogrede: prepoved vplutja imajo te razne NVO ladje, ki tovorijo migrante v EU.

Prepoved je enforcana, torej če se ne držiš reda, načeloma obalna straža prvič strelja v zrak, naslednjič ladjo - potopi. To potapljanje bolj prakticirajo Južna Amerika, ker kitajski ribiči lazijo po EEZ in se ne ozirajo na prepovedi.

Če se pravil vstopa ne držiš, ti lahko ladjo zaplenijo. Zaplemba ladje je po pomorskem pravu že od leta 1800, oz. po angleških zakonikih že od leta 1500. Zato se s tem ni za zajebavati.

Naša težava je, da se zaradi geografije stikata italijanska EEZ in hrvaška EEZ. Vsaj tako sta ti državi to že deklarirali, brez da bi vprašali Slovenijo.

So far, so good.
Ne Hrvati, ne Italijani doslej niso nobeni ladji preprečevali vstopa v EEZ, zato, da bi ladja potem vplula v Luko Koper. Vendar ne veš, kako se lahko stvari razvijejo v bodoče.

Slovenija je imela po tej sodbi "stik" z odprtim morjem. Sporazum med Drnovškom-Račanom je vseboval "dimnik" mednarodnega morja.

Mimogrede, veliko težo je sodišče dalo temu, da je paveličeva fašistična Hrvaška svojčas šenkala in obalo in morje Italiji. Zgpdba je dolga, v grobem je fašistčna Italija pomagala Hrvatom v orožju in z denarjem,doklčer se ni Pavelić zavihtel na oblast.

Kakorkoli, niti Hrvati, niti Italijani ne popuščajo za ped. In imajo (teoretično) neko stikalo, da lahko izklapljajo gospodarstvo Slovenije at will.

Vojna v Ukrajini je pokazala, da kakorkoli je to stikalo teoretski, ga lahko nekdo praktično IZKLOPI - in vsa pšenica Ukrajine - gnije.

Zato je razrešitev tega vprašanja za Slovenijo zelo pomembna, daleč bolj, kot je videti na prvi pogled.


Ampak zakaj je ta rešitev za Slovenijo bolj pomembna?

mene zanima ali ne valja tisto "staro" mednarodno pravilo ki govori da če ima država obalo mora imet po mednarodnem PRAVU dostop do mednarodnih voda? Če to drži je arbitraža glede tega NEUMNA ker itak Hrvati kršijo mednarodno pravo in jih lahko ignoriramo...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Invictus ::

Zato, ker Italija in hrvaska lahko Sloveniji zaracunata uporabo njunin ekonomskih con za ladje, ki plujejo v Koper.

Kaj tukaj ni jasno?!?!
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

tonttu ::

Geho je izjavil:

Ok, ampak ima vsaj izkušnje in znanje, saj je bila taglavna na policiji.
Pol imaš pa zunanjo ministrco, ki nima pojma o mednarodnem pravu
Imaš obrambnega ministra, ki je komedijant in nima 3 blage o obramboslovju in vojski
in imaš ministra za delo, ki v življenju ni naredu delovnega dne v zasebnem sektorju...
To so ti šele biseri!!!

To ti je jasno da je ministrska funkcija politicna funkcija in ne strokovna funkcija? Samo vprasam, da vem, ce se splaca naprej razpravljat.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

Utk ::

mene zanima ali ne valja tisto "staro" mednarodno pravilo ki govori da če ima država obalo mora imet po mednarodnem PRAVU dostop do mednarodnih voda? Če to drži je arbitraža glede tega NEUMNA ker itak Hrvati kršijo mednarodno pravo in jih lahko ignoriramo...

Ne. Kršili bi kaj šele, če bi zaustavljali ladje. S čim naj bi zdaj to kršili?

Zato, ker Italija in hrvaska lahko Sloveniji zaracunata uporabo njunin ekonomskih con za ladje, ki plujejo v Koper.

Kaj tukaj ni jasno?!?!

Ni jasno kdo si je to izmislil.

Mato989 ::

Ne. Kršili bi kaj šele, če bi zaustavljali ladje. S čim naj bi zdaj to kršili?


No saj o tem govorim... torej če Sloveniji pripada po mednarodnem pravu dostop do mednarodnih voda na podlagi dejstva ker IMA obalo, potem je arbitraža glede morske meje NEUMNA saj je nepomembna, ker če bi Hrvati ustavili Slovenske ali katerekoli ladje ki hočejo vplut v teritorialne vode Slovenije bi kršili mednarodno pravo...

Ampak največja napaka Slovenije je že na začetku... ko smo se šli pogajat za manj kot nam pripada... Istra je Slovenska... meja bi morala biti zahtevana na reki MIRNI!!!! V času Juge je celoten del od Mirne severno imel Zemljiško knjigo kje? V Kopru =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Utk ::

"Mednarodne vode" nimajo čist nobenga pomena. Slovenska ladja ima pravico it po hrvaškem ali italijanskem morju skoz dol do Grčije, in naprej, v Turčijo, Ukrajino, kamorkoli, in je nihče ne sme ustavit brez dobrega razloga, niti ji ne sme nič zaračunat. Niti nikjer ne piše, da morajo ladje v Luko Koper priti samo po mednarodnem morju.

Ampak največja napaka Slovenije je že na začetku... ko smo se šli pogajat za manj kot nam pripada... Istra je Slovenska... meja bi morala biti zahtevana na reki MIRNI!!!! V času Juge je celoten del od Mirne severno imel Zemljiško knjigo kje? V Kopru =)

Ja, od tu naprej in brez tega se je blo brez veze sploh kaj pogovarjat o morju.

CiClon ::

Plovne poti v Jadranu so itak določene z mednarodnimi sporazumi. In imaš koridor do Kopra in Trsta ter na drugi strani v nasprotno smer. Na državne meje se pri plovbi noben ne ozira. Če bi nas Hrvati teoretično hoteli zajebat pa nas itak lahko pri Palagruži, ne glede na naš "stik".

bbbbbb2015 ::

Utk je izjavil:

"Mednarodne vode" nimajo čist nobenga pomena. Slovenska ladja ima pravico it po hrvaškem ali italijanskem morju skoz dol do Grčije, in naprej, v Turčijo, Ukrajino, kamorkoli, in je nihče ne sme ustavit brez dobrega razloga, niti ji ne sme nič zaračunat. Niti nikjer ne piše, da morajo ladje v Luko Koper priti samo po mednarodnem morju.

Ampak največja napaka Slovenije je že na začetku... ko smo se šli pogajat za manj kot nam pripada... Istra je Slovenska... meja bi morala biti zahtevana na reki MIRNI!!!! V času Juge je celoten del od Mirne severno imel Zemljiško knjigo kje? V Kopru =)

Ja, od tu naprej in brez tega se je blo brez veze sploh kaj pogovarjat o morju.


"Mednardne vode"? Nimajo pomena?
Wat?

Brez zamere, tri čiste nimaš, kaj se dogaja.
Čisto tako v praksi ti povem, EN TRNEK velikosti 5cm in večji (tune pa to) SE NE POMOČI v nam najbližje Mediteransko morje, brez da bi se članice, ki upravljajo s tem morjem, strinjale.
Niti en kabel se ne položi, ne da bi se za to v naprej vedelo in pod kakimi pogoji in kje in zakaj in od kod in do kam.
Če se odpre kje kaka tovorna ruta, se o tem razpravlja na UfM. Slovenija je (po zaslugi Logarja!) članica te organizacije.

UfM upravlja s sredozemskim morjem:
Union for the Mediterranean @ Wikipedia

Predstavljaj si, da je morje kot kopno. Ni vode. Članice se menijo kje bo kaj in zakaj potekalo itd.

bbbbbb2015 ::

Mato989 je izjavil:

Ne. Kršili bi kaj šele, če bi zaustavljali ladje. S čim naj bi zdaj to kršili?


No saj o tem govorim... torej če Sloveniji pripada po mednarodnem pravu dostop do mednarodnih voda na podlagi dejstva ker IMA obalo, potem je arbitraža glede morske meje NEUMNA saj je nepomembna, ker če bi Hrvati ustavili Slovenske ali katerekoli ladje ki hočejo vplut v teritorialne vode Slovenije bi kršili mednarodno pravo...

Ampak največja napaka Slovenije je že na začetku... ko smo se šli pogajat za manj kot nam pripada... Istra je Slovenska... meja bi morala biti zahtevana na reki MIRNI!!!! V času Juge je celoten del od Mirne severno imel Zemljiško knjigo kje? V Kopru =)


V grobem, marsikaj, kar praviš - sploh ni res. "Pripada"... V EEZ tuje države smejo ladje vstopiti samo in izključno ob soglasju (oz. kot se to sedaj izvaja - ko ni prepovedi). Lastnica EEZ lahko navede karoli. Lahko je ladja osumljena izpusta kalužnih vod, pa se mora ustaviti in počakati na vstop v EEZ.

S tem da, EEZ, kot sta jo "razglasili" Italija in Hrvaška - Slovenijo povsem izpušča. Realno torej EEZ v tem trikotniku sploh ni določena.

Kar pa se tiče kopenske meje - se pa strinjam, da je bil velik del Istre slovenski. Je pa pač tako, da je Hrvaška nenormalno agresivna. Po eni strani mladi Hrvaško zapuščajo, po drugi strani pa so nenormalno navzven agresivni.

Kljub temu menim, da v Schengen ne smejo. Letos ne. Meja je preveč porozna.

CiClon ::

Po kateri logiki je bil velik del Istre slovenski?

Utk ::

"Mednardne vode"? Nimajo pomena?
Wat?

Nimajo pomena, če imaš ti tam en meter stika z njim ali ne.

Čisto tako v praksi ti povem, EN TRNEK velikosti 5cm in večji (tune pa to) SE NE POMOČI v nam najbližje Mediteransko morje, brez da bi se članice, ki upravljajo s tem morjem, strinjale.
Niti en kabel se ne položi, ne da bi se za to v naprej vedelo in pod kakimi pogoji in kje in zakaj in od kod in do kam.
Če se odpre kje kaka tovorna ruta, se o tem razpravlja na UfM. Slovenija je (po zaslugi Logarja!) članica te organizacije.

UfM upravlja s sredozemskim morjem:
Union for the Mediterranean @ Wikipedia

Predstavljaj si, da je morje kot kopno. Ni vode. Članice se menijo kje bo kaj in zakaj potekalo itd.

Članice te organizacije so med drugimi tudi Slovaška, Češka, Bosna, itd., tako da res ne vem kak vpliv ima s svojim potencialnim en meter dolgim stikom z odprtim morjem Slovenija.

Brez zamere, tri čiste nimaš, kaj se dogaja.

LOL kdo se oglaša...

Invictus ::

CiClon je izjavil:

Po kateri logiki je bil velik del Istre slovenski?

Malo beri zgodovino, pa ti bo jasno...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

D3m ::

CiClon je izjavil:

Po kateri logiki je bil velik del Istre slovenski?


Po Napoleonovi. :)

Ilirsko kraljestvo @ Wikipedia
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

CiClon ::

Napoleonova je fajn, ker se rešimo Štajercev in Madžarov. Edino Avstrijcev bo še več kot nas.

Sem dosti "bral" zgodovino, zato me res zanimajo argumenti za slovensko Istro :) Pa ne samo mene, to bi zanimalo praktično vse zgodovinarje v Slo (brez Hervardov in podobnih)

FireSnake ::

mtosev je izjavil:

Kmalu bo referendum o RTV SLO, zakonu o vladi in dolgotrajni oskrbi. Se mi splača iti na referendum? Sprašujem zaradi kvoruma? Za prva dva bi glasoval za, prazno pa pustim pri oskrbi.


Če moraš za mnenje spraševati na forumu potem nam vsem naredi uslugo in .... ostani doma.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

bbbbbb2015 ::

CiClon je izjavil:

Napoleonova je fajn, ker se rešimo Štajercev in Madžarov. Edino Avstrijcev bo še več kot nas.

Sem dosti "bral" zgodovino, zato me res zanimajo argumenti za slovensko Istro :) Pa ne samo mene, to bi zanimalo praktično vse zgodovinarje v Slo (brez Hervardov in podobnih)


Avstrijce je Maister razrešil. Morda bi si Maister malo več časa moral vzeti za severno mejo in bi imeli Slovenijo do Baltika. In bi imeli morje, kolikor hočeš. Severno jebiga.

Kar se tiče Jadrana, pa verjetno veš, da Italijani še vedno hranijo nekje pogodbe, da so kupili del Dalmacije. Nazadnje je te papirje na plano vlekel Duče.

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

FireSnake je izjavil:

mtosev je izjavil:

Kmalu bo referendum o RTV SLO, zakonu o vladi in dolgotrajni oskrbi. Se mi splača iti na referendum? Sprašujem zaradi kvoruma? Za prva dva bi glasoval za, prazno pa pustim pri oskrbi.


Če moraš za mnenje spraševati na forumu potem nam vsem naredi uslugo in .... ostani doma.

Hvala za nasvet. Sem se odločil, da zagotovo grem na referendum.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Wrop ::

Baje najbolj gospodarsko usmerjeni gospodarski minister te vlade Han, se že nadeja in ljudi hujska, da bi morda lahko kupili Merkator nazaj. :))
Baje ni prvi v koaliciji, ki je na to pomislil. Pred njim je bil Kordiš. :))

Zgleda, da smo precej bogata država, da na to sploh pomislijo. Odhodki proračuna glede na prihodke bodo kmalu na 150 %.
Najboljši kandidat za predsednika uprave bi bil pa Bobinac. Tragikomedija.

FireSnake ::

Kloakarca niti v mestni svet ni prišla?
Očitno folk le še ima neke minimalne standarde.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Wrop ::

Ej. Dobila je en preferenčni glas. Bolje bi bilo napisati, da si ga je dala.
Je pa ponosna na izjemne in velike volilne uspehe. Stranka, ki zmaga na volitvah, z veliko prednostjo, dobi enega župana.

c3p0 ::

Zanimivo kako so vsi ponosni na "uspeh". Lokalni wannabe veljak je dobil 1 svetniški mandat v občini pa ga je skoraj razneslo od ponosa. V sebi pa je verjetno delno umrl.

Klovnovska Kloakarca pa je itak pod vsako kritiko.

bbbbbb2015 ::

FireSnake je izjavil:

Kloakarca niti v mestni svet ni prišla?
Očitno folk le še ima neke minimalne standarde.


Nikoli nisem razumel, zakaj ljudje, ki so "že šli" skozi neko sito demokracije, hočejo to še enkrat, pa še enkrat.

Ker lahko se jim zgodi polom, kot se je zgodil Kloakarici, potem pa to nekako meče nek "madež" na kariero. Dejansko ni madeža. Samo v Sloveniji ni normalno, da recimo volitve "izgubiš". Nihče ni izgubil ničesar, samo ni bil izvoljen.

Da pa ni bila izvoljena, pa bi Kloakarici moral biti signal. Samo mislim, da ima prevelik ego - pa ni bil.

c3p0 ::

Tudi za odslužene se najde kak stolček na nekem ministrstvu, sedežu stranke, lokalnem uradu, državnem podjetju, ipd.

Redki (oz. slabo povezani) so tisti poklicni politiki, ki so po polomu šli nekam delat 9-5. Da pridem na sodišče čez par let in vidim tam Klokarco, zahtevam nemudoma izločitev sodnika, na podlagi očitne nesposobnosti.

FireSnake ::

bbbbbb2015 je izjavil:


Da pa ni bila izvoljena, pa bi Kloakarici moral biti signal. Samo mislim, da ima prevelik ego - pa ni bil.


Tudi jaz menim enako.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FireSnake ::

c3p0 je izjavil:

Da pridem na sodišče čez par let in vidim tam Klokarco, zahtevam nemudoma izločitev sodnika, na podlagi očitne nesposobnosti.


:))
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

CiClon ::

Na lokalnih volitvah bodo uspešni, če bo izvoljenih vsaj šest njihovih ali skupnih kandidatov, ki kandidirajo v mestnih občinah, je Golob dejal ob predstavitvi kandidatnih list. "Ker verjamem, da imajo mestne občine še posebej v odsotnosti pokrajin izjemno pomembno vlogo," je izpostavil. Da je osvojitev polovice mestnih občin merilo za uspeh, je ponovil tudi danes. 


A to pomeni, da so bile te volitve velik neuspeh za svobodnjake? :)

FireSnake ::

Vse kaže, da ja.
Zdaj: ne vem pa koliko kandidatov imajo v drugem krogu.

To, da dobijo prst v rit je pričakovano.
In predvsem: zdravo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Malidelničar ::

No ja resnici na ljubo, so se glede svetnikov Golobovi tu odrezali podobno močno kot LDS, kar jim bo dalo nekaj več moči, da skupaj ohranijo tudi vlado. Dobili so močne deleže v vseh mestnih občinah (Zdej vprašanje kakšen folk je bil na kandidatnih listah, baje veliko recikliranih). Ampak bolje kot PS/SMC/LMŠ.

Golob je inteligenten in se je preprosto oglaševal z plakati na katerih je bil on in pozival k volitvam. Na ta način je veliko rešil, vedel je da mora izkoristiti moment iz aprila, kolikor ga je še.

Je pa vprašanje, kaj bo ob težavah vlade v 2023, 2024 ta lokalni kader Svobode, nabran iz vseh vetrov naredil ob politični krizi in do naslednjih lokalnih. Pričakoval bi prestop med "neodvisne liste", če bi bila SD bolj močna, pa pod Fajonovo tone, bi se tu lokalno lahko okrepili. Torej presenetljivo je Svoboda prvo post-volilno oviro preskočila, vprašanje pa kako bo, ali so trdni kot LDS ali ne.

Ker finta je dati kot stranka počasi gradiš in Svoboda bo kljub uspehu tu izpostavljena IMHO. Še vedno na lokalni ravni "neodvisne" liste kanibalizirajo stranke. NSi se je izboljšala in kot stranka utrdila, SDS rahlo izgubila, SLS tudi izgubila in bo moral novi predsednik kar obrniti, SD še vedno fura safr lokalno. Če Fajonka ne obrne trendov bo SD začel razpadati tam, kjer edino še močno drži - na lokalnem terenu.
Aja desnica je v ogromno lokalnih bojih izgubila, ker nespametno solira in je vsaka stranka vsak svoj petelin na svojem kupu dreka. Potem pa še Novakova in Pogorelec po Twitterju buzerirata. Po izjemnem rezultatu Logarja je desnica spet v 'infighting mode'. Res bi pričakoval več skupnih kandidatov.

Če pogledamo manjše stranke in playerje, je zanimivo, da je Resni.ca dobila 8 svetnikov in bodo s tem defitinivno sila za naprej, ker ostajajo na sceni, v LJ pa se je Primc z ne tako slabim rezultatom privlekel v občinski svet in je to za njega velik uspeh - na tem mestu mu čestitam, tip ima več jajc kot ostali desni skupaj, glede na soočenja. V MOL svetu bo ta mandat komedija :) Kangler se presenetljivo še zelo dobro drži ampak ga je lokalno soliranje stalo večjega uspeha.

Aja LDS (a se jih kdo še spomni) še vedno formalno živi kot stranka in imajo enega župana LOL.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

Imeli so 51 kandidatov.
Tretja največja stranka po kadidatih.

Vir:
https://siol.net/novice/slovenija/giban...
izvoljen je pa eden.
Če to ni fiasko ne vem, kaj je.

Pa ja imajo same strokovnjake. Vsaj tako nas levaki v tej temi prepričujejo že dolgo časa.

Komentarja pa nobenega od levakov? Muca jezik papala?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Malidelničar ::

FireSnake je izjavil:

Imeli so 51 kandidatov.
Tretja največja stranka po kadidatih.

Vir:
https://siol.net/novice/slovenija/giban...
izvoljen je pa eden.
Če to ni fiasko ne vem, kaj je.

Pa ja imajo same strokovnjake. Vsaj tako nas levaki v tej temi prepričujejo že dolgo časa.

Komentarja pa nobenega od levakov? Muca jezik papala?


Kot sem napisal, realno za njih je uspeh, da imajo takšen % delež svetnikov v veliko mestnih občinah. To je uspeh, s tem so si krepko izboljšali možnosti za naprej. Jaz ne prebavljam Goloba, ampak tu mu priznavam, da je v situaciji dobro odigral. Tip je politično norec in nevaren in se ne bo dal, to se sedaj vidi.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

CiClon ::

Golob je govoril o 6 županih v mestnih občinah...dobili so pa enega župana v Kopru - ki je bil že do sedaj župan in so se pač prilepili še oni zraven, ravno grozno velika zmaga Svobode to ni. In en drugi krog v Novi Gorici. Da v Gorici ne bi njihov kandidat prišel vsaj v drugi krog, bi morala biti pa tudi kaka naravna katastrofa, glede na to, da sta Golob in Arčon tam lokalna maherja. Ostalo pa velik popušing. Še posebej MB. Bogo, bogo.
Števili svetnikov pa sploh ni slabo, to se strinjam.

StarMafijec ::

Pozabljate, da je Svoboda dobila tudi župana v glavnem mestu. Uradno niso imeli svojega kandidata, dobre se pa ve, koga so podpirali in še vedno podpirajo.

CiClon ::

Zoki bi zmagal s podporo ali nepodporo svobodnjakov. Tudi če bi imeli protikandidata, bi ravmo tako zmagal. Tako da to ne more bit zmaga Svobode nobenem smislu.

StarMafijec ::

Ma ja, ima toliko afer, da bi ga lahko premagali. Sploh, če bi se I8M aktiviral. V bistvu bi se moral glede na njegov odnos do žensk. Ampak I8M ne grize roke, ki te hrani.

mtosev ::

Zoki je župan Ljubljane od leta 2006. Že dolgo je tam.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

FireSnake ::

Dolgo že zganja korupcijo, res je.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Malidelničar ::

CiClon je izjavil:

Golob je govoril o 6 županih v mestnih občinah...dobili so pa enega župana v Kopru - ki je bil že do sedaj župan in so se pač prilepili še oni zraven, ravno grozno velika zmaga Svobode to ni. In en drugi krog v Novi Gorici. Da v Gorici ne bi njihov kandidat prišel vsaj v drugi krog, bi morala biti pa tudi kaka naravna katastrofa, glede na to, da sta Golob in Arčon tam lokalna maherja. Ostalo pa velik popušing. Še posebej MB. Bogo, bogo.
Števili svetnikov pa sploh ni slabo, to se strinjam.

Ja ampak odrezali so se bolje kot SMC/LMŠ. Je pa to z župani polom; zanimivo, da ob DZ volitvah je nekaj županov šlo kandidirat k njim za DZ (pri nas smo imeli enega takšnega, je bil izvoljen). Ker so takrat iskali prepoznavne ljudi oz. je bila medijska podpora Golobu vabljiva za ljudi, da so se priključili.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Zgodovina sprememb…

««
157 / 236
»»