» »

15. Slovenska vlada (2022- )

15. Slovenska vlada (2022- )

Temo vidijo: vsi
««
87 / 236
»»

murrieta ::

49106 je izjavil:

Tako je, nobenih RTV prispevkov.

V bistvu bojo se vedno, samo, da jih bos placeval preko davka.

nejclp ::

49106 je izjavil:

Ne moremo socializirati izgub na pleča revenih, ki večinoma sploh ne gledajo vašega programa.


Kakšne pridobljene privilegije? Da lahko ob petkih, v prime timu, na RTV gledam goveje rajanje?


To, da imate doživljensko rento v JS.

Nikoli nisem delal v JS. So plače bedne.

49106 ::

murrieta je izjavil:

49106 je izjavil:

Tako je, nobenih RTV prispevkov.

V bistvu bojo se vedno, samo, da jih bos placeval preko davka.


Ne za tiste, ki si to najtežje privoščijo.

nejclp ::

Fino, da se strinjamo. Končno konstruktivna debata.

murrieta ::

49106 je izjavil:

murrieta je izjavil:

49106 je izjavil:

Tako je, nobenih RTV prispevkov.

V bistvu bojo se vedno, samo, da jih bos placeval preko davka.


Ne za tiste, ki si to najtežje privoščijo.


Manj, zato pa imamo progresivno davcno lestvico. Nima smisla, da se ves cas kregamo zaradi nekih poloznic, ki se jih bo tako ali tako placalo v nekem razmerju, ampak samo zato, ker ni izstavljena, ne bo vec nobenega brezveznega jezenja na to temo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: murrieta ()

Utk ::

Jaz sem pa proti temu, da se financira iz proračuna. Če je prispevek tolk kot je, nekaj zaslužijo z reklamami in ostalim, imajo nek proračun znotraj katerga morajo delat. Če bo šlo iz proračuna, bo njihov proračun praktično neomejen.

murrieta ::

Utk je izjavil:

Jaz sem pa proti temu, da se financira iz proračuna. Če je prispevek tolk kot je, nekaj zaslužijo z reklamami in ostalim, imajo nek proračun znotraj katerga morajo delat. Če bo šlo iz proračuna, bo njihov proračun praktično neomejen.


Ne morejo, ker jih potem dela zadeva ekonomsko odvisne od narocnikov, kar pomeni, da se javno obcilo lahko manipulira preko narocanja oglasov. Tudi sicer ne bo nic "neomejen" ampak bo omejen z okvirom dodeljenega denarja za tisto leto. In, ce (ko) se uredi narocanja, da se ne bo preko tega kanaliziralo denarja v prijateljske zepe z nabavami predrage opreme itd. Skratka, problem, ki ga resujes je problem korupcije pri nabavah in to je treba resiti drugje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: murrieta ()

nejclp ::

Utk je izjavil:

Jaz sem pa proti temu, da se financira iz proračuna. Če je prispevek tolk kot je, nekaj zaslužijo z reklamami in ostalim, imajo nek proračun znotraj katerga morajo delat. Če bo šlo iz proračuna, bo njihov proračun praktično neomejen.

Oglase se ukine, financira se iz proračuna, iz davka, ki je progresiven, sredstva so enaka davčnemu izplenu, uvede se varovala, ki onemogočajo izsiljevanje, kot si ga je privoščila SDS s STA, pomoje se bi morali vsi strinjati, a sem kaj prezrl?

49106 ::

Jaz bi oglase popolnoma ukinil, (ali pa financiranje iz proračuna, če se jim zdijo oglasi bolj pomembni). Zakaj bi bila nacionalna telivizija sploh odvisna od oglasov in celo sama spodbujala potroštnišvo (po drugi strani pa opažam vse več člankov na račun vremenskih sprememb)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

nejclp ::

Potem se strinjaš z mano? Pripombe predlogu dobrodošle, pa damo pobudo.

Masayoshi ::

Nič. Odlično, še en progresiven davek za 3000 prisklednikov. Gini indeks gre s tem še dol in bomo spet prvi na svetu po enakosti prihodkov.Sedaj smo menda porazno drugi. Še več sposobnega kadra bo odšlo v tujino, še večja povprečnost, še nižji standard. Vsi enaki v revščini. Razen seveda avantgarde. Odlično.

murrieta ::

Masayoshi je izjavil:

Nič. Odlično, še en progresiven davek za 3000 prisklednikov. Gini indeks gre s tem še dol in bomo spet prvi na svetu po enakosti prihodkov.Sedaj smo menda porazno drugi. Še več sposobnega kadra bo odšlo v tujino, še večja povprečnost, še nižji standard. Vsi enaki v revščini. Razen seveda avantgarde. Odlično.


Ja, recimo, kar spakiraj. Tvoja logika pristaja ZDA, torej pojdi tja izkazovati prepricanost v svoje koncepte.

Saj ves, da Slovenija ni drzava v ZDA ampak zivis v EU? Samo povem, marsikdo ima zmedene pojme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: murrieta ()

Utk ::

murrieta je izjavil:

Utk je izjavil:

Jaz sem pa proti temu, da se financira iz proračuna. Če je prispevek tolk kot je, nekaj zaslužijo z reklamami in ostalim, imajo nek proračun znotraj katerga morajo delat. Če bo šlo iz proračuna, bo njihov proračun praktično neomejen.


Ne morejo, ker jih potem dela zadeva ekonomsko odvisne od narocnikov, kar pomeni, da se javno obcilo lahko manipulira preko narocanja oglasov. Tudi sicer ne bo nic "neomejen" ampak bo omejen z okvirom dodeljenega denarja za tisto leto. In, ce (ko) se uredi narocanja, da se ne bo preko tega kanaliziralo denarja v prijateljske zepe z nabavami predrage opreme itd. Skratka, problem, ki ga resujes je problem korupcije pri nabavah in to je treba resiti drugje.

Prispevek dvignit ni tako enostavno, na eno postavko v proračunu se pa nihče ne bo pretirano obešal.

murrieta ::

Utk je izjavil:

murrieta je izjavil:

Utk je izjavil:

Jaz sem pa proti temu, da se financira iz proračuna. Če je prispevek tolk kot je, nekaj zaslužijo z reklamami in ostalim, imajo nek proračun znotraj katerga morajo delat. Če bo šlo iz proračuna, bo njihov proračun praktično neomejen.


Ne morejo, ker jih potem dela zadeva ekonomsko odvisne od narocnikov, kar pomeni, da se javno obcilo lahko manipulira preko narocanja oglasov. Tudi sicer ne bo nic "neomejen" ampak bo omejen z okvirom dodeljenega denarja za tisto leto. In, ce (ko) se uredi narocanja, da se ne bo preko tega kanaliziralo denarja v prijateljske zepe z nabavami predrage opreme itd. Skratka, problem, ki ga resujes je problem korupcije pri nabavah in to je treba resiti drugje.

Prispevek dvignit ni tako enostavno, na eno postavko v proračunu se pa nihče ne bo pretirano obešal.


Tezava je v tem, da bi nekdo (spekulacija) dvigal postavko v proracunu, se pravi se kontrolira to postavko v proracunu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: murrieta ()

dexterboy ::

RTV kot "nacionalna" institucija (ali pa medijska hiša) bi vsekakor morala ostati, nisem nikoli bil za ukinitev, ne glede na vlado v parlamentu. Se mi pa RES GLUPO zdi plačevati prispevek, ki je vezan na električnega odjemalca. Prav tako pozabljamo, da RTV prispevek NI SAMO 12.75, kolikor je položnica, ampak je treba zraven prišteti še stroške plačila, pa naj bo to kot trajnik, elektronska banka, šalter položnica...
Prav tako sem mi zdi tale cifra zaposlenih RES presežek ne vem česa, kot je nekdo opisal dogajanje pri snemanju, 8 ur pa domov. Od zaposlenih na Kolodvorski se PRIČAKUJE vsaj neka minimalna pripadnost, ali pač? Boš že potrpel tisti čas, ker lahko kasneje itak koristiš ure. Prav tako se mi ne zdi pravično, da je prispevek ENOTEN ne glede na prihodke. Vem, da lahko vsi mutijo pri delu na črno, ampak določeni upokojenci na minimalni pokojnini... Seveda bi OMEJIL tako zgornji kot spodnji znesek prispevka, Jonasa, ki je omenjal dvojni znesek pa... aja, fojbe so itak spucane. Sorči, Žnidaršič, nisem si ga vrgel na roke in zadržal kovanec za sebe...
Reklame bi jim pa kar pustil, ker, kot mi je razlagal eden od urednikov dokumentarnih oddaj, so reklame kar pošten delež pogače na dohodkovni strani. Pa še to; tudi jazst bi delal na rtvju. Ko jih vidim, kako lepo se šetajo okoli stavbe, vsi nasmejani, brezskrbni, dobre volje... Jaz pa lovim svoje pol ure za malico. Bruh!
Glede na to, da že 5 let nimam TVja doma in ne gledam televizije, sem jo pa včasih redno, bi postavil vseeno nek pogojnik na medijskem prostoru o količini edukativnih oddaj, takšnih in drugačnih. Prav tako je "debilno", ko mi je sin razlagal, da je želel gledati na portalu neke dokumentarne oddaje, pa jih ni bilo več. Šel gledat pa vidim, da jih po določenem času kar ukinejo...??? Le kaj to pohajo na vogalni stavbi? KEr to bi tut jest ;)

( zagotovo še kaj pozabil dopisati )
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Masayoshi ::

murrieta je izjavil:

Masayoshi je izjavil:

Nič. Odlično, še en progresiven davek za 3000 prisklednikov. Gini indeks gre s tem še dol in bomo spet prvi na svetu po enakosti prihodkov.Sedaj smo menda porazno drugi. Še več sposobnega kadra bo odšlo v tujino, še večja povprečnost, še nižji standard. Vsi enaki v revščini. Razen seveda avantgarde. Odlično.


Ja, recimo, kar spakiraj. Tvoja logika pristaja ZDA, torej pojdi tja izkazovati prepricanost v svoje koncepte.

Saj ves, da Slovenija ni drzava v ZDA ampak zivis v EU? Samo povem, marsikdo ima zmedene pojme.


Ne opletaj z zda. Samo to znate, lol. Sam bi bil že zelo zadovoljen če bi bil gini indeks vsaj približno enak kot v Nemčiji, Franciji, Avstriji, Danski, Švedski, Norveški...ker je pri nad mnogo nižji sposobni bežijo v te države in ne v ZDA.

nejclp ::

To je definitivno edina stvar, ki jo znamo. No, jaz pravkar česen ruvam, izjemno zadovoljen, tako da znam tudi česen gojit. Pa še kaj bi se našlo.

Meizu ::

Masayoshi je izjavil:

Ja dajva, s tem samo kažeš domet slo prislednikov. Vam ni jasno kdo vas plačuje in od česa živite. V trenutku ko gospodarstva več ne bi bilo bi pocrkali kot podgane. Brez kvazi domišljavih, nesposobnih karkoli zaslužiti na trgu, "kulturnikov" bi pa velika večina delavnih ljudi v slo bistveno bolje živela. Ne, nismo isti, bednik izkoriščevalski priskledniški.


Priskledniki ste vsi, ki pobirate kakrsnokoli obliko drzavnih subvencij in takih prisklednikov vas je v gospodarstvu velika vecina.

V trenutku ko gospodarstva ne bi bilo vec bi bil tudi ti na cesti mimogrede. Brez kisika bi ravno tako vsi pomrli.

Razlozil sem ti ze veckrat kaj predstavlja moje prihodke in to se vedno lapas ko koza s tumorjem na jajcih o prisklednistvu. To pove veliko o tem kdo si ti kot clovek. Nekdo namrec, ki se ga ljidje raje izogibajo v radiju 50km ce je le mozno. Kobajaši.

murrieta ::

Masayoshi je izjavil:

murrieta je izjavil:

Masayoshi je izjavil:

Nič. Odlično, še en progresiven davek za 3000 prisklednikov. Gini indeks gre s tem še dol in bomo spet prvi na svetu po enakosti prihodkov.Sedaj smo menda porazno drugi. Še več sposobnega kadra bo odšlo v tujino, še večja povprečnost, še nižji standard. Vsi enaki v revščini. Razen seveda avantgarde. Odlično.


Ja, recimo, kar spakiraj. Tvoja logika pristaja ZDA, torej pojdi tja izkazovati prepricanost v svoje koncepte.

Saj ves, da Slovenija ni drzava v ZDA ampak zivis v EU? Samo povem, marsikdo ima zmedene pojme.


Ne opletaj z zda. Samo to znate, lol. Sam bi bil že zelo zadovoljen če bi bil gini indeks vsaj približno enak kot v Nemčiji, Franciji, Avstriji, Danski, Švedski, Norveški...ker je pri nad mnogo nižji sposobni bežijo v te države in ne v ZDA.


Torej pobegni. Da te vidim. To bezanje iz drzave je bullshit, s katerim opleta kapital, ko nima vec izgovorov. Gini indeksa pomeni samo manj kriminala, ergo je cisto ok. To, da bi pa ti rad vec od vseh ostalih, ni problem, via ZDA. Bos miljarder (tm) tam. Lahko gres tudi v Francijo, Nemcijo, v vse drzave, kjer se cedita med in mleko. Ko pa prides nazaj lahko poves kje vse si se zmotil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: murrieta ()

Masayoshi ::

No še vedno lažeš. Tvoje prihodke v 95% predstavljajo prihodki od države, občin in drzavnih podjetij. Priskledniki so pa tisti, ki dobijo od davkoplačevalcev (države, občin, državnih podjetij, js...) več kot pa plačajo davkov. Ti si definitivno med temi, sam pa nisem niti približno.

murrieta ::

Masayoshi je izjavil:

No še vedno lažeš. Tvoje prihodke v 95% predstavljajo prihodki od države, občin in drzavnih podjetij. Priskledniki so pa tisti, ki dobijo od davkoplačevalcev (države, občin, državnih podjetij, js...) več kot pa plačajo davkov. Ti si definitivno med temi, sam pa nisem niti približno.


Kot obicajno vse ves. Obstaja velika verjetnost, da si brez sluzbe ali temeljito podplacan, potem pa sanjas in isces kaj je narobe RAZEN tvoje lastne nesposobnosti. In vidis kje bi lahko pri davkih prisparal, kje bi lahko prisparal pri socialnem varstvu, zdravstvu itd.

Dejanski problem pa je, da si nesposoben.

Takega obnasanja sem videl po forumu ze toliko, da se cloveku obrne zelodec. In tipicno so za tem desnicarski nazadnjaki.

Napram temu, pa tisti, ki imamo se kaj vec kot iz rok v usta, hocemo imeti urejeno in stabilno drzavo, ki jo ti in tebi podobni spodkopavate.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: murrieta ()

Masayoshi ::

murrieta je izjavil:

Masayoshi je izjavil:

murrieta je izjavil:

Masayoshi je izjavil:

Nič. Odlično, še en progresiven davek za 3000 prisklednikov. Gini indeks gre s tem še dol in bomo spet prvi na svetu po enakosti prihodkov.Sedaj smo menda porazno drugi. Še več sposobnega kadra bo odšlo v tujino, še večja povprečnost, še nižji standard. Vsi enaki v revščini. Razen seveda avantgarde. Odlično.


Ja, recimo, kar spakiraj. Tvoja logika pristaja ZDA, torej pojdi tja izkazovati prepricanost v svoje koncepte.

Saj ves, da Slovenija ni drzava v ZDA ampak zivis v EU? Samo povem, marsikdo ima zmedene pojme.


Ne opletaj z zda. Samo to znate, lol. Sam bi bil že zelo zadovoljen če bi bil gini indeks vsaj približno enak kot v Nemčiji, Franciji, Avstriji, Danski, Švedski, Norveški...ker je pri nad mnogo nižji sposobni bežijo v te države in ne v ZDA.


Torej pobegni. Da te vidim. To bezanje iz drzave je bullshit, s katerim opleta kapital, ko nima vec izgovorov. Gini indeksa pomeni samo manj kriminala, ergo je cisto ok. To, da bi pa ti rad vec od vseh ostalih, ni problem, via ZDA. Bos miljarder (tm) tam. Lahko gres tudi v Francijo, Nemcijo, v vse drzave, kjer se cedita med in mleko. Ko pa prides nazaj lahko poves kje vse si se zmotil.


Tvoje razmišljanje je očitna posledica tega da nisi niti sekunde preživel v privatnem sektorju. Če bi, bi ti bilo jasno, da so odhodi strokovnega kadra v tujino realnost s katero se moramo delodajalci v Sloveniji vsak dan ukvarjati. Tega je ogromno pa lahko v js in kulturniki glavo tišite v pesek kolikor hočete. Kriza ki prihaja bo to še bolj razgalila. Imaš pa prav, res ne vem zakaj mi je potrebno ostajati, toliko prispevati za vaše plače in se pustiti venomer znova žaliti Kordišu in njegovim sledilcem.

murrieta je izjavil:

Masayoshi je izjavil:

No še vedno lažeš. Tvoje prihodke v 95% predstavljajo prihodki od države, občin in drzavnih podjetij. Priskledniki so pa tisti, ki dobijo od davkoplačevalcev (države, občin, državnih podjetij, js...) več kot pa plačajo davkov. Ti si definitivno med temi, sam pa nisem niti približno.


Kot obicajno vse ves. Obstaja velika verjetnost, da si brez sluzbe ali temeljito podplacan, potem pa sanjas in isces kaj je narobe RAZEN tvoje lastne nesposobnosti. In vidis kje bi lahko pri davkih prisparal, kje bi lahko prisparal pri socialnem varstvu, zdravstvu itd.

Dejanski problem pa je, da si nesposoben.

Takega obnasanja sem videl po forumu ze toliko, da se cloveku obrne zelodec. In tipicno so za tem desnicarski nazadnjaki.

Napram temu, pa tisti, ki imamo se kaj vec kot iz rok v usta, hocemo imeti urejeno in stabilno drzavo, ki jo ti in tebi podobni spodkopavate.


Si se zmotil s katerim nickom odgovarjaš? Saj bo, le malo več pozornosti...

Zgodovina sprememb…

murrieta ::

Masayoshi je izjavil:

murrieta je izjavil:

Masayoshi je izjavil:

murrieta je izjavil:

Masayoshi je izjavil:

Nič. Odlično, še en progresiven davek za 3000 prisklednikov. Gini indeks gre s tem še dol in bomo spet prvi na svetu po enakosti prihodkov.Sedaj smo menda porazno drugi. Še več sposobnega kadra bo odšlo v tujino, še večja povprečnost, še nižji standard. Vsi enaki v revščini. Razen seveda avantgarde. Odlično.


Ja, recimo, kar spakiraj. Tvoja logika pristaja ZDA, torej pojdi tja izkazovati prepricanost v svoje koncepte.

Saj ves, da Slovenija ni drzava v ZDA ampak zivis v EU? Samo povem, marsikdo ima zmedene pojme.


Ne opletaj z zda. Samo to znate, lol. Sam bi bil že zelo zadovoljen če bi bil gini indeks vsaj približno enak kot v Nemčiji, Franciji, Avstriji, Danski, Švedski, Norveški...ker je pri nad mnogo nižji sposobni bežijo v te države in ne v ZDA.


Torej pobegni. Da te vidim. To bezanje iz drzave je bullshit, s katerim opleta kapital, ko nima vec izgovorov. Gini indeksa pomeni samo manj kriminala, ergo je cisto ok. To, da bi pa ti rad vec od vseh ostalih, ni problem, via ZDA. Bos miljarder (tm) tam. Lahko gres tudi v Francijo, Nemcijo, v vse drzave, kjer se cedita med in mleko. Ko pa prides nazaj lahko poves kje vse si se zmotil.


Tvoje razmišljanje je očitna posledica tega da nisi niti sekunde preživel v privatnem sektorju. Če bi, bi ti bilo jasno, da so odhodi strokovnega kadra v tujino realnost s katero se moramo delodajalci v Sloveniji vsak dan ukvarjati. Tega je ogromno pa lahko v js in kulturniki glavo tišite v pesek kolikor hočete. Kriza ki prihaja bo to še bolj razgalila. Imaš pa prav, res ne vem zakaj mi je potrebno ostajati, toliko prispevati za vaše plače in se pustiti venomer znova žaliti Kordišu in njegovim sledilcem.


Buuuuuulshiiiiit. Se spet tolazis, da so drugi krivi, ker si nesposoben dobiti normalno placo? Kaj si ze rekel, da si, fasist?

Zatorej, via tujina in ostani tam. Klosarjev tu pac ne rabimo, jim sicer rade volje pomagamo, ampak ne, ce drkajo tiste, ki jih hranijo.

Ti se enkrat nalepim in ostajam pri tem:

murrieta je izjavil:

Kot obicajno vse ves. Obstaja velika verjetnost, da si brez sluzbe ali temeljito podplacan, potem pa sanjas in isces kaj je narobe RAZEN tvoje lastne nesposobnosti. In vidis kje bi lahko pri davkih prisparal, kje bi lahko prisparal pri socialnem varstvu, zdravstvu itd.

Dejanski problem pa je, da si nesposoben.

Takega obnasanja sem videl po forumu ze toliko, da se cloveku obrne zelodec. In tipicno so za tem desnicarski nazadnjaki.

Napram temu, pa tisti, ki imamo se kaj vec kot iz rok v usta, hocemo imeti urejeno in stabilno drzavo, ki jo ti in tebi podobni spodkopavate.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: murrieta ()

Masayoshi ::

Pa logika ti tudi ne laufa...kako bi jaz brezposelni revež kot praviš prisparal s tem ko sem odločni proti progresivnemu davku še za rtv in sem proti tako nizkemu giniju? Eh ja, eni ste res...

murrieta ::

Masayoshi je izjavil:

Pa logika ti tudi ne laufa...kako bi jaz brezposelni revež kot praviš prisparal s tem ko sem odločni proti progresivnemu davku še za rtv in sem proti tako nizkemu giniju? Eh ja, eni ste res...


Ja, eni poznamo jokice, ki nic ne delajo in bi imeli vse, potem pa jamrajo cez davke. Smrdis po njih do obisti, pa tudi tole podtikanje dela v javnem sektorju vam je zelo svojstveno. Pojdi v ZDA in delaj tam miljarde, mi bomo pa tukaj jokali, da te nismo zadrzali. Prav nam bo. Mascuj se nam, spokaj.

Mimogrede, ce se ti zdi, da imas v privatnem sektorju premajhno placo, to pomeni, da te nekdo prevec ozema. Mogoce bo pa cas za menjavo sluzbe, lokacije, sindikalni boj, ne za protidrzavni boj.

Aja sindikati pa tudi samo dremajo in vam denar kradejo, mar ne :)). Se bo treba malo zgodovine nauciti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: murrieta ()

tilen03 ::

Tisti, ki ste proti RTV prispevku: Zakaj niste za migrante?

murrieta ::

tilen03 je izjavil:

Tisti, ki ste proti RTV prispevku: Zakaj niste za migrante?


Uf, to si pa odprl pandorimo skrinjico :)). Migrante bomo se itak uvazali, da nam bojo flikali zjebano nataliteto in pokojninski sistem (kar so po EU ze ugotovili, mi pa se kar sanjamo), zal pa zaradi desnih zblojencev ne bomo uvazali kvalificiran kader ampak nekvalificiran kader... kar bo sploh se ostalo.

Masayoshi ::

Sta falila balun ;). Jaz sem kar za migrante, jih kar nekaj zaposlujem. Proti progresivnim davkom sem pa zaradi tega ker res težko plačam inženirje in programerje toliko, da bi jim bilo zanimivo ostati. Pa ja kar tulite da je bulšit da strokovni kader odhaja. Že sam poznam več deset inženirjev, programerjev in par zdravnikov, ki so odšli...pa še enkrat, ne v ZDA. V Švico, Nemčijo, GB, Irsko tudi Dubai. Se bojim da boste tulili bulšit in trajbali o enakosti dokler ne boste res trdno pristali. Škoda.

Unchancy ::

MisterM je izjavil:

Trenutno je dekan dr.Iztok Prezelj, je pa Lukšič to vsekakor bil, prav tako Pikalo. A tvoj argument temelji le na dejstvu, da je bila SD kot pravni subjekt naslednica KPS, kar pa ne drži več vse od nastanka ZLSD. In da dekan zmore avtoritarno voditi precej obširen in raznolik kader visoko izobraženih ljudi. No, saj malce kritične distance si le pokazal s tem, ko si navedel, da "se bo to verjetno čutilo. Da pa nato zaključek navajaš kot neizpodbitno dejstvo, pa je absurdno.

A ker so se vmes parkrat preimenovali, moramo kar pozabit za koga v resnici gre? Resno, a to kdaj vžge?

murrieta je izjavil:

Masayoshi je izjavil:

O tem da je ljudstvo nezrelo pa odločata Meizu in murieta. Celo odločata o tem kakšno vprašanje lahko zrelo ljudstvo postavi.

Pravita tudi da ljudstvu možgani dlje ne nesejo. Sama seveda nista ljudstvo saj sta samozvana socialistična avantgarda.


Ne, o tem, da si nezrel odlocas sam. Jaz samo izrazam opazanja, na podlagi tvojega obnasanja.

Unchancy je izjavil:

Kdo so bili nekateri šefi naslednice komunistične partije, ki so še zmeraj na FDV?


To se samo tolazis, tole si poglej, pa ti bo vse jasno:


Oz. na kratko: druzboslovje ne more biti konzervativno, ker pac vlacite ven bedarije, ki ne zdrzijo znanstvene razprave. In vztrajate na nekih 100 let starih predsodkih, znanost pa je sla naprej. In potem ozigosate znanost kot levicarsko, dejansko pa ste samo sami ostali v prejsnjem tisocletju

Katera znanost, tista iz FDV? A je res, da tam lahko padeš zgolj po stopnicah, nikakor pa ne na izpitu?

murrieta je izjavil:

Masayoshi je izjavil:

No zopet povsem brez vsebine murrietek. Otročje forumsko "zabijanje". Da bi pa utemeljil zakaj o nečem ljudstvo ne sme odločat, kakšni kriteriji določajo da ljudstvo ni zrelo, kdo in po kakšnih kriterijih pa lahko odloča, to pa ne. Demokracija po Levici.


In znova dokazujes enako. Zavedati se moras, da bi v primeru odlocanja ljudstva na RTVSLO vrteli ves cas podalpske poskocnice in balkanske narodnjake, filmi bi bili zamenjani z reality showi in juznoameriskimi soap operami, informativni program pa bi bil na nivoju Slovenskih Novic z obvezno vsakdanjo epizodo "Land und Leute".

Enako bi bilo na vseh drugih podrocjih zivljenja, napredek ustvarja vedno manjsina in nikoli vecina. Demokracija pa je diktatura povprecnosti.

In čisto slučajno je Levica tista Avantgarda, edini ki znajo in vedo. Za vsak slučaj bi pa nasprotnike “steral v morje z bajoneti.”
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Unchancy ()

Unchancy ::

nejclp je izjavil:

O pravicah manjšine nima večina nikakršne pravice odločat. O tem, kaj je umetnost, tudi ne. O programskih vsebinah na nacionalki, tudi ne. Še posebej pa ne kmetavzi in politika. O teh stvareh odloča strokovna javnost.

Večina lahko zgolj reče, da se tega RTV sranja ne gre več - kar se tiče financiranja - naprej pa kar pogumno, večina se tega sranja ne bi dotaknila z dvometersko štango.

murrieta je izjavil:

nejclp je izjavil:

O pravicah manjšine nima večina nikakršne pravice odločat. O tem, kaj je umetnost, tudi ne. O programskih vsebinah na nacionalki, tudi ne. Še posebej pa ne kmetavzi in politika. O teh stvareh odloča strokovna javnost.


Tako je.

Naj samo omenim zgodovinsko dejstvo, da je obstajal nek povprecni avstrijski slikar, ki je bil preprican, da je umetnost samo tisto kar posnema realno. In ta isti avstrijski slikar je potem uniceval umetniska dela in diktiral kaj je umetnost in kaj ne.

Ampak enako kot druge večne pijavke, ki prisiljujejo vse v financiranje njihovega sranja, ni bil sposoben s svojim sranjem od umetnosti preživet na trgu.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Unchancy ()

solatko ::

Zanimivo je, da so vse stranke v SLO že doživele volilno lustracijo, saj so kar po vrsti ugašale, dobile tako malo glasov, da so komaj prišle v parlament, samo ena ima tako bedaste volilce, da karkoli počnejo, za njih vedno glasuje tistih 20%-ov zvestih navijačev. Pa tudi po forumih in v RL so najbolj glasni in sposobni ozmirjati s pridevniki vse druge stranke, razen svete, nedotakljive SDS.
Naredite lustracijo preko volitev in nehajte volit najboj zagrizene komuniste v Evropi.
Kaj vam ni jasno?
Delo krepa človeka

Unchancy ::

49106 je izjavil:

Jaz bi dal na referendum vprašanje "ali naj vsem brezposelnim ponudimo ponudimo službo v JS". Ni fer, da nekateri imajo UTD, drugi pa ne.

Podpiram. S tem da se skupna vsota plač ne poveča sorazmerno ampak manj.

solatko je izjavil:

Zanimivo je, da so vse stranke v SLO že doživele volilno lustracijo, saj so kar po vrsti ugašale, dobile tako malo glasov, da so komaj prišle v parlament, samo ena ima tako bedaste volilce, da karkoli počnejo, za njih vedno glasuje tistih 20%-ov zvestih navijačev. Pa tudi po forumih in v RL so najbolj glasni in sposobni ozmirjati s pridevniki vse druge stranke, razen svete, nedotakljive SDS.
Naredite lustracijo preko volitev in nehajte volit najboj zagrizene komuniste v Evropi.
Kaj vam ni jasno?

Vtakni si svojo SDS nekam. Ker ti si zagotovo podpornik SDS.

nejclp je izjavil:

49106 je izjavil:

Odločajo naj tisti, ki storitev plačujejo.

Ne. RTV ni komercialka.

Ne še. Kmalu.>:D

murrieta je izjavil:

49106 je izjavil:

Odločajo naj tisti, ki storitev plačujejo.


To bi prinasalo suboptimalne resiteve, seveda je smiselno pricakovati, da se bo vsakdo poglobil v meddrzavno politiko, nastudiral kompletno politologijo in sprejel optimalno resitev, za medsoseske odnose v zvezi s Hrvasko recimo.

Ne bo slo. Si se rodil 2000+ let prepozno, stare grcije ni vec. Zadeve ze takrat niso bile dovolj preproste, za navadne plebejce, danes pa so neobvladljive.

Potem pa ne vem, zakaj se oglašaš tukaj.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Unchancy ()

Unchancy ::

nejclp je izjavil:

49106 je izjavil:

Vsi bi račun brez krčmarja, zato ste tudi proti temu, da bi se vsi šli to igro. Dokler bo tako, boste to seveda pridobljene privilegije zagovarjali.

Kakšne pridobljene privilegije? Da lahko ob petkih, v prime timu, na RTV gledam goveje rajanje?

Ej, mene recimo totalno BK, kaj je ob petkih “v prime timeu” na Nora24. Ne gledam in ne financiram. Zaradi mene imajo lahko metanje iztrebkov v steno.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

solatko ::

Unchancy - Kaj je s teboj? Res totalno pošiziš, ko desnico enačimo s SDS, ker stranke, ki naj bi bile zmerna desnica, je JJ pohrustal, tako kot tiste leve, ki so mu nasedle, da je za sodelovanje. Njemu je samo do 46 glasov, da lahko hara po kurniku, vse ostalo so le pobožne želje. Če si pravi desničar, si volil Goloba, si ga?

Problem je samo v tem, da si me odkril, res sem podpornik SDS, si morda pri UDBA-i?:))8-):'(
Delo krepa človeka

Unchancy ::

nejclp je izjavil:

Fino, da se strinjamo. Končno konstruktivna debata.

Evo Messiah, ko se strinjaš z nejčkom, potem si konstruktiven.
Spominja na tisti vic, ko so imeli v Levici na tajni seji debato: Kdor je za naj dvigne roko, kdor je proti naj dvigne obe roki in stopi pred zid.

solatko je izjavil:

Unchancy - Kaj je s teboj? Res totalno pošiziš, ko desnico enačimo s SDS, ker stranke, ki naj bi bile zmerna desnica, je JJ pohrustal, tako kot tiste leve, ki so mu nasedle, da je za sodelovanje. Njemu je samo do 46 glasov, da lahko hara po kurniku, vse ostalo so le pobožne želje. Če si pravi desničar, si volil Goloba, si ga?

Problem je samo v tem, da si me odkril, res sem podpornik SDS, si morda pri UDBA-i?:))8-):'(

Vem, da si podpornik SDS… Samo prvi S je malce drugačen, kot na prvo žogo…>:D
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Unchancy ()

murrieta ::

Masayoshi je izjavil:

Sta falila balun ;). Jaz sem kar za migrante, jih kar nekaj zaposlujem. Proti progresivnim davkom sem pa zaradi tega ker res težko plačam inženirje in programerje toliko, da bi jim bilo zanimivo ostati. Pa ja kar tulite da je bulšit da strokovni kader odhaja. Že sam poznam več deset inženirjev, programerjev in par zdravnikov, ki so odšli...pa še enkrat, ne v ZDA. V Švico, Nemčijo, GB, Irsko tudi Dubai. Se bojim da boste tulili bulšit in trajbali o enakosti dokler ne boste res trdno pristali. Škoda.


Jaz pa poznam programerje, ki so prisli v Slovenijo, tudi vec zdravnikov in kupe prijateljev, ki so se po nekajletnem potepu "da vidijo svet, kjer je povsod lepse in boljse" vrnili. Izgleda, da svet le ni bil tako lep kot mu nekateri pravijo. Od vseh, ki jih poznam (~10+, ne da se mi zdajle iti preko kontaktov), pa so sli v Tujino(tm), pa so sli na kar lepa podjetja, sta le dva ostala, vecina je pa pogruntala, da placa ni vse.

Tako, da bodi tretji. Spokaj na lepse, kaj se pocnes tukaj? Si nor?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: murrieta ()

Masayoshi ::

Lažeš...programerjev ne poznaš, kaj šele take ki so se vrnili. Da o zdravnikih sploh ne bi. Tako prozorno lažeš da je že smešno. Mogoče, samo mogoče poznaš kakšnega kulturnika ali fdvjevca, ki je bil tako naiven da je mislil da bo uspel na trgu in se je z repom med nogami vrnil v indijo koromandijo za takšen kader.

murrieta ::

Masayoshi je izjavil:

Lažeš...programerjev ne poznaš, kaj šele take ki so se vrnili. Da o zdravnikih sploh ne bi. Tako prozorno lažeš da je že smešno. Mogoče, samo mogoče poznaš kakšnega kulturnika ali fdvjevca, ki je bil tako naiven da je mislil da bo uspel na trgu in se je z repom med nogami vrnil v indijo koromandijo za takšen kader.


Ti ze ves, sem pa kader, ki si ga ne mores privosciti. In za slovenceljske nategunske firme in sociopatske lastnike ne delam ze 21 let. Ampak poglej poglej, sem v Sloveniji in se ne pritozujem cez davke, le zakaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: murrieta ()

Masayoshi ::

To pa verjamem. Res ne morem imeti kadra od katerega nimam prav nič dodane vrednosti. Pa naj te plačam še tako malo.

murrieta ::

Masayoshi je izjavil:

To pa verjamem. Res ne morem imeti kadra od katerega nimam prav nič dodane vrednosti. Pa naj te plačam še tako malo.

Ti si pa res pameten, verjetno bi moral iti za vdezevalko, tam je zate prihodnost.

Masayoshi ::

Ah le zakaj. Saj smo že ugotovili. Si kulturnik, ki ga lahko plačuje samo država.

murrieta ::

Masayoshi je izjavil:

Ah le zakaj. Saj smo že ugotovili. Si kulturnik, ki ga lahko plačuje samo država.

Spet altenativne znanosti. Si pogledal v svojo kristalno kroglo? Ti je res nerazumljivo, da nekdo, ki razmislja in ni pohlepna pizda, sluzi vec kot ti? Ki se je razgledal na kaj vec kot enem podrocju (ergo, ni fachidiot, kot si sam)? Ah ta slovenceljska fovsija... legendarna...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: murrieta ()

Masayoshi ::

Pa si že smešen. Si pozabil da si se izdal malo prej da sta Meizu in ti ista oseba. Ali nista in si samo šizofren... lol, res mi je dolgcajt da se s takimi debili pogovarjam.

murrieta ::

Masayoshi je izjavil:

Pa si že smešen. Si pozabil da si se izdal malo prej da sta Meizu in ti ista oseba. Ali nista in si samo šizofren... lol, res mi je dolgcajt da se s takimi debili pogovarjam.

Lol, a zdaj bos pa se lagal? :))

Masayoshi ::

Nazaj se beri bebec.

murrieta ::

Masayoshi je izjavil:

Nazaj se beri bebec.

A ne, ne deluje tako, ti dokazi :)) Kaksen kreten...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: murrieta ()

Masayoshi ::

Oh ja, zdaj si pa me. Lol. Šizofrenija mogoče razcepljena osebnost je resna bolezen. Beri se nazaj in poišči pomoč.

murrieta ::

Masayoshi je izjavil:

Oh ja, zdaj si pa me. Lol. Šizofrenija mogoče razcepljena osebnost je resna bolezen. Beri se nazaj in poišči pomoč.


Tole vedno bolj dokazujes, Messiah? :)) Jebi se, spet mi tratis cas :))

murrieta je izjavil:

Ja, eni poznamo jokice, ki nic ne delajo in bi imeli vse, potem pa jamrajo cez davke. Smrdis po njih do obisti, pa tudi tole podtikanje dela v javnem sektorju vam je zelo svojstveno. Pojdi v ZDA in delaj tam miljarde, mi bomo pa tukaj jokali, da te nismo zadrzali. Prav nam bo. Mascuj se nam, spokaj.

Mimogrede, ce se ti zdi, da imas v privatnem sektorju premajhno placo, to pomeni, da te nekdo prevec ozema. Mogoce bo pa cas za menjavo sluzbe, lokacije, sindikalni boj, ne za protidrzavni boj.

Aja sindikati pa tudi samo dremajo in vam denar kradejo, mar ne :)). Se bo treba malo zgodovine nauciti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: murrieta ()

Masayoshi ::

Tvojim miselnim preskokom ne sledim več, sorry, odšel si nekam v svoj svet ;)

murrieta ::

Masayoshi je izjavil:

Tvojim miselnim preskokom ne sledim več, sorry, odšel si nekam v svoj svet ;)

Seveda Messiah. Kar ti pravis. :)) Matr, da se ti da... a ni skoda casa? :)

(zdaj se bo oglasil Messiah in zanikal :)) :)) :)))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: murrieta ()
««
87 / 236
»»