» »

Kaj si mislite o gamerjih?

Kaj si mislite o gamerjih?

«
1
2 3

chadimir ::

Mene osebno gamerji ne motijo, ne bi pa rekel, da jih podpiram. Sam imam prijatelje, ki so gamerji in dokler glede tega niso glih glasni, so pač zame takšni, kot vsi drugi.

Me pa moti, ko hodijo naokoli z majicami z motivi iz iger. Pa ko se skoz ven mečejo v stilu glej, jaz sem gamer in igram to pa to igro, upam da vsi veste. Mislijo, da morajo imet gamerske laptope, miške, tipkovnice, še stole in v pogovorih omenjat igre, sam da slučajno ne bo kdo spregledal, da so gamerji.

Mislim, da je gamerska subkultura šla že vse ful predaleč. V medijih skoz slišim o nekih Twitch streamerjih, ki sploh nimajo druge osebnosti, kot pa da igrajo igre. Pol pa še imaš cele forume, časopise in revije samo za gamerje. /r/all na Redditu je tud vedno poln gamerskih vsebin.

Ne razumem, zakaj folk to tako javno razkazuje, razen seveda, da si pač iščejo pozornost.

Pa moti me tud to, da si izmišljujejo tolk oznak, da se še dalje delajo posebne. A zdaj mormo kr vsi vedet, kaj je MMORPG+ al kaj?

Kaj pa vi, podpirate gamerje, al bi raje videli, da so glede te svoje preference raje tiho, ker res nikogar ne briga, kaj oni delajo s svojim prostim časom?

Se vam zdi ok, da recimo mali otroci vidijo gamerje, ki v javnosti razkazujejo svoje preference? Kako bi jim razložili to, da imajo nekateri tak življenjski stil?

Lp, pa pozdravite doma. Se že veselim vaših mnenj.

lemur233 ::

Včasih si bil geek, ki ni dobil za fukat. Danes pa je to menda cenjeno delo in muce kar letijo. Ker se stvari vrtijo.

tilen03 ::

Se pravi, ni ti vsec doticna subkultura. Tudi prav, meni tudi marsikatera ni prevec.

Pac, ce noces postati boomer, skoraj moras biti na tekocem z gaming sceno, ker ima zelo zelo veliko vpliva na kulturo. Meni osebno je gaming vsako leto bolj dolgocasna(sploh zaradi monopola na trgu), poslusam pa raje gamerje kot navdusence nad sportom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tilen03 ()

klemenSLO ::

Glede 'gaminga' je zame le en bistven sklop vprašanj:
Kako za vraga mulcem dopovedat da naj ne gledajo YT kako drugi igrajo igre in komentirajo ?
Kako jim dopovedat da življenje ni igranje igric?
Kamo jim dopovedat, da ne bo živel od igranja igric in streaminjem le tega po kanalih?

Gamerji sami po sebi me pa ne motijo. Pač svoja subkultura.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

kuall ::

igranje igric je podobno špilanju šprorta, s to razliko, da je manj zdravo, ker sediš. več je psihološkega tu kot v športu, kjer bolj pridejo do izraza geni za telo.
babe so kar zagnane za igrice, ker imajo pač v genih, da jih mora to zanimat zaradi otrok.
kolikor me gamerji motijo me zato, ker živijo nezdravo, ostalo je ok.

FrRoSt ::

:)):)):))

Včasih so kvačkal, pa ličkal koruzo, se podil za žogo! :))

Danes pa gamajo!! :)):)):))

Kdor ne gama, ni milenijc!! 8-):)):))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

link_up ::

ce te po 25 to ne mine, potem je bz in igraj naprej.
In and Out

FireSnake ::

Če se od tega služi, kapo dol.

Če se ne: je treba pa zmerno časa vložiti v to zabavo.

Se spominjam igre Diablo II. Me je večkrat imelo, da ne bi šel na trening, ker sem "imel nekaj za končati". K sreči se to nikoli ni zgodilo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

janezvalva ::

jaz mislim, da so gamerji malo smotani.

poleg tega si še mislim, da si kupijo drage rige za igrice, potem pa še celo leto žrejo paštetke.
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

Zgodovina sprememb…

SmolWhale ::

Gamerji so beta.

eventyrer ::

Vsaka odvisnost je škodljiva.

Ali je to gaming ali pa orangutansko kričanje ko navijaš za najljubši nogometni klub.

Mene moti ko nekdo obleče dres lokalnega nogometnega kluba.
Še bolj me moti ko nekdo obleče dres kakšenga tujega nogometnega kluba.

Ne, nevem kaj je euroliga, nimam pojma čemu služi Fifa, ne briga me.

Zgodovina sprememb…

janezvalva ::

SmolWhale je izjavil:

Gamerji so beta.

bolj beta kot release candidate?
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Kakšnega posebnega mnenja nimam, jih pa razumem, sem sam nekoč na mavrici najprej igre igral... Se pa moram(o) gamerjem zahvalit, ker brez njih bi verjetno bile 3D grafične kartice dosti bolj kilave in dosti dražje, kot že itak so. To bi za nas, ki se s 3D CAD-om ukvarjamo, lahko predstavljalo veliko težavo...

Lp

Jože

IL_DIAVOLO ::

Kaj pa vi, podpirate gamerje, al bi raje videli, da so glede te svoje preference raje tiho, ker res nikogar ne briga, kaj oni delajo s svojim prostim časom?


Rad se brigam za sebe, ce se tudi drugi. Tako da ne, me ne moti.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

PacificBlue ::

Nič si ne mislim o gamerjih.:)

ahac ::

OP source: https://www.reddit.com/r/Slovenia/comme...
(ampak vseeno dobra tema)
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

c3p0 ::

Carji v svojih igricah, v realnem svetu pa pogosto izgubljeni. Včasih si težko bil "gejmer" kot to poznamo danes.

Ja, smo igrali igrice v 80s, a nas je bilo recimo 6, večina je gledala, 2 sta igrala, socializacije ogromno. Tisti, ki smo sploh imeli "mlinček" doma ali pri kolegu, večinoma pa kar v igralnih salonih, vključno z raznimi asocialci, tudi obilico cigaretnega dima in alkohola. Je pomagalo tudi pri tem kje lahko stegneš jezik in kje ne ;). Danes tega ni več.

gwtlwesncw ::

Nov vrsta, Homo Gamicus Computerus...

matobeli ::

Jah, sorta Homo Fusbalgledus počas prihaja v kritična leta, ko bosta premastna hrana in pivo počas začela vplivati na nemoteno delovanje bioloških funkcij, treba evolucijo furat naprej če hočmo ostat top.

maticb492 ::

eventyrer je izjavil:

Vsaka odvisnost je škodljiva.

Ali je to gaming ali pa orangutansko kričanje ko navijaš za najljubši nogometni klub.

Mene moti ko nekdo obleče dres lokalnega nogometnega kluba.
Še bolj me moti ko nekdo obleče dres kakšenga tujega nogometnega kluba.

Ne, nevem kaj je euroliga, nimam pojma čemu služi Fifa, ne briga me.


Jaz tudi te pripadnosti nisem nikoli razumel :)):))

Najbolj smešno je bilo v srednji šoli, ko so se kregali keri igralec je boljši, pa Barcelona vs Real seveda.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

PacificBlue ::

V času Counter Strikea in Colin Mcrae rallya smo parkrat najeli lovsko kočo. Nekaj denarja smo vrgli skupaj, tako da smo imeli tudi nagrade za najvišja dosežena mesta. Nas je bilo okoli 10 igralcev. Ponavad je to trajalo cel dan pa vso noč. Na koncu smo bili pa zaalkoholizirani pa zadrogirani. Fajna družba je bila, smo se imeli kar pošteno fajn. Tega danes ni več, samo spomini iz mlajših pa malo bolj norih dni.

gruntfürmich ::

chadimir je izjavil:

Me pa moti, ko hodijo naokoli z majicami z motivi iz iger. Pa ko se skoz ven mečejo v stilu glej, jaz sem gamer in igram to pa to igro, upam da vsi veste.

te moti ker nimajo na sebi dresa od nk maribora kot ti in se ne derejo maribor šampion?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

maticb492 ::

gruntfürmich je izjavil:

chadimir je izjavil:

Me pa moti, ko hodijo naokoli z majicami z motivi iz iger. Pa ko se skoz ven mečejo v stilu glej, jaz sem gamer in igram to pa to igro, upam da vsi veste.

te moti ker nimajo na sebi dresa od nk maribora kot ti in se ne derejo maribor šampion?


Ne govor.. enkrat so se navijači tu stepli na Poštni ulici v Mariboru, mi smo pa tam z cimri živeli. Policaji v polni bojni opremi nas niso domov spustili, ni si dal dopovedat nič.

Potem smo se mogli okoli njih po neki stranski ulici na drugo stran pretihotapit, da sem domov prišel :D
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

m0LN4r ::

chadimir je izjavil:

Mene osebno gamerji ne motijo, ne bi pa rekel, da jih podpiram. Sam imam prijatelje, ki so gamerji in dokler glede tega niso glih glasni, so pač zame takšni, kot vsi drugi.

Me pa moti, ko hodijo naokoli z majicami z motivi iz iger. Pa ko se skoz ven mečejo v stilu glej, jaz sem gamer in igram to pa to igro, upam da vsi veste. Mislijo, da morajo imet gamerske laptope, miške, tipkovnice, še stole in v pogovorih omenjat igre, sam da slučajno ne bo kdo spregledal, da so gamerji.

Mislim, da je gamerska subkultura šla že vse ful predaleč. V medijih skoz slišim o nekih Twitch streamerjih, ki sploh nimajo druge osebnosti, kot pa da igrajo igre. Pol pa še imaš cele forume, časopise in revije samo za gamerje. /r/all na Redditu je tud vedno poln gamerskih vsebin.

Ne razumem, zakaj folk to tako javno razkazuje, razen seveda, da si pač iščejo pozornost.

Pa moti me tud to, da si izmišljujejo tolk oznak, da se še dalje delajo posebne. A zdaj mormo kr vsi vedet, kaj je MMORPG+ al kaj?

Kaj pa vi, podpirate gamerje, al bi raje videli, da so glede te svoje preference raje tiho, ker res nikogar ne briga, kaj oni delajo s svojim prostim časom?

Se vam zdi ok, da recimo mali otroci vidijo gamerje, ki v javnosti razkazujejo svoje preference? Kako bi jim razložili to, da imajo nekateri tak življenjski stil?

Lp, pa pozdravite doma. Se že veselim vaših mnenj.

Se dobro, da se nisi zapicil v vaske fuzbalerje/navijace nogometa.

klemenSLO je izjavil:

Glede 'gaminga' je zame le en bistven sklop vprašanj:
Kako za vraga mulcem dopovedat da naj ne gledajo YT kako drugi igrajo igre in komentirajo ?
Kako jim dopovedat da življenje ni igranje igric?
Kamo jim dopovedat, da ne bo živel od igranja igric in streaminjem le tega po kanalih?

Gamerji sami po sebi me pa ne motijo. Pač svoja subkultura.
V cem pa je razlika, ce si zvest navijac za NK Maribor, nosis njihovo majco, vsako nedeljo hodis gledat fuzbal v gostilno in brcas zogo vsak torek in cetrtek?
Saj od tega tut ne bo noben zivel v tem primeru. Samo sprasujem.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Voss ::

Razlike ni, če hodiš na tekme ali v gostilno na pir. Je pa razlika, če se s športom ukvarjaš in si s tem fizično aktiven. Pa tu ne govorimo o profesionalnem športu, da se razumemo.

Kako pa si aktiven pri igranju računalniških iger?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Voss ()

Malidelničar ::

Ne spremljam razvoja gaming subkulture (slišal sem za Fortnite seveda), sem pa bral v Mojih Financah, da so v sloveniji osebki, ki služujo od tega med 10.000 - 100.000 EUR na leto. Zasledil sem tudi, da v Novi Gorici obstaja psiholog/psihoterapevt, ki se ukvarja z odvisnostjo od zaslonskih tehnologij (verjetno sem spada tudi subkultura t.i. gamerjev). Razloženo je bilo, da ima ta inštitut v povprečju vsah 30 pacientov, ter da problem postaja akutnejši.
Jaz prihajam iz drugih časov, ko smo igrali Indiana Jones & The Fate of Atlantis, Duke Nukem 3D, Civilization II, Sim City 3000, Fifa 99, Age of Empires II, Half-Life 1. Socialnih omrežij in dovolj dobrega interneta ni bilo in morda nas je to rešilo: že takrat je kultura računalniških igric kar potegnila vase veliko sošolcev (to je bila izključno fantovska zadeva).
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

maticb492 ::

Malidelničar je izjavil:

Ne spremljam razvoja gaming subkulture (slišal sem za Fortnite seveda), sem pa bral v Mojih Financah, da so v sloveniji osebki, ki služujo od tega med 10.000 - 100.000 EUR na leto. Zasledil sem tudi, da v Novi Gorici obstaja psiholog/psihoterapevt, ki se ukvarja z odvisnostjo od zaslonskih tehnologij (verjetno sem spada tudi subkultura t.i. gamerjev). Razloženo je bilo, da ima ta inštitut v povprečju vsah 30 pacientov, ter da problem postaja akutnejši.
Jaz prihajam iz drugih časov, ko smo igrali Indiana Jones & The Fate of Atlantis, Duke Nukem 3D, Civilization II, Sim City 3000, Fifa 99, Age of Empires II, Half-Life 1. Socialnih omrežij in dovolj dobrega interneta ni bilo in morda nas je to rešilo: že takrat je kultura računalniških igric kar potegnila vase veliko sošolcev (to je bila izključno fantovska zadeva).



Mislim da je danes to zanemarljivo oz. je bolj relevantna odvisnost od socialnih omrežij.

Veliko več ljudi je dopamine addictov od lajkov na Snapchatu in TIkToku, kot pa je tako zasvojenih gamerjev, da imajo zaradi iger težave v življenju.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Jerry000 ::

Me ne motijo. Naj nosijo kar čjo. V naših časih (pa tud zdej) so pa metalci pa punksi hodli naokoli z majcam od bandov pa si risal na roke bande da si ja vedu da je privrženec. Isto sranje, drugo pakovanje, tud takim nisi mogo dopovedat da ne bo slaven, pa je še vedno to delal :)
Me pa tako kot v vsaki subkulturi motijo težaki. Pri gamerjih so to toksični gamerji, raging gamerji itd. Če pa en nosi majco igre, ma gaming pc in vse...zakaj pa ne? Eni dajejo v avte, eni v lego, eni v PC...so be it :)

marvin42 ::

chadimir je izjavil:

Mene osebno XXX ne motijo, ne bi pa rekel, da jih podpiram. Sam imam prijatelje, ki so XXX in dokler glede tega niso glih glasni, so pač zame takšni, kot vsi drugi.


Namesto XXX vstavi poljubno subkulturo, vero, raso,... a ne?
Mostly Harmless

filip007 ::

Tvoja mami je gamer, če sestavlja neke kocke na telefonu.:))
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

tilen03 ::

Voss je izjavil:

Kako pa si aktiven pri igranju računalniških iger?

Če govorimo o competitive multiplayer igrah, si psihološko podobno aktiven kot pri športu: poskušaš izboljšati mehaniko, izboljšati samega sebe, sodelovati z drugimi, ostati fokusiran, naučiti se ohraniti živce, naučiš se učiti in gledati na podrobnosti. Fizično pa res nisi nič aktiven... Še več, škoduješ svoji telesni drži, ker najverjetneje sediš več kot 1h naenkrat.

Single player igre pa so podobne gledanju filma: nisi pretirano aktiven, ker igra ponavadi ne zahteva veliko ur, da osvojiš mehaniko igre. Večina story single player iger je itak enostavnih, saj je point, da lahko vsak pride do konca, ker je point v zgodbi. S tega ponavadi ne pridobiš ničesar razen pač odklopa, relaksacije, lahko pa vseeno odneseš veliko. Če film analiziraš, si globoko v njem, se lahko tudi kaj naučiš.

V glavnem, če iščeš nek benefit v real lifu, so multiplayer igre dosti dosti boljši pick, ker pridobiš veliko psiholoških veščin in si v njih prisiljen biti aktiven.

tilen03 ::

Aja, še en plus multiplayer iger... roleplaying... Enostavno lahko spreminjaš perspektivo IN tekmuješ s kaotičnim organizmom(človekom). Baje je roleplaying kar kul za možgane, pravijo nevroznanstveniki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tilen03 ()

Voss ::

tilen03 je izjavil:

Aja, še en plus multiplayer iger... roleplaying... Enostavno lahko spreminjaš perspektivo IN tekmuješ s kaotičnim organizmom(človekom). Baje je roleplaying kar kul za možgane, pravijo nevroznanstveniki.


Moja je včeraj bila stevardesa, jaz pa razjarjen potnik.

tilen03 ::

Voss je izjavil:

tilen03 je izjavil:

Aja, še en plus multiplayer iger... roleplaying... Enostavno lahko spreminjaš perspektivo IN tekmuješ s kaotičnim organizmom(človekom). Baje je roleplaying kar kul za možgane, pravijo nevroznanstveniki.


Moja je včeraj bila stevardesa, jaz pa razjarjen potnik.

Super! A danes težko hodiš?

ripmork ::

Voss je izjavil:

tilen03 je izjavil:

Aja, še en plus multiplayer iger... roleplaying... Enostavno lahko spreminjaš perspektivo IN tekmuješ s kaotičnim organizmom(človekom). Baje je roleplaying kar kul za možgane, pravijo nevroznanstveniki.


Moja je včeraj bila stevardesa, jaz pa razjarjen potnik.

:))

Kaj si mislim o gamerjih?
Dolgo nazaj sem bil I guess sam en od teh (čeprav me nikoli ni glih mikalo, da bi majice z motivom nosil al pa hodil na gamerske dogodke). Včasih je bila to bolj domena geek-ov, dandanes je pa to precej bolj razširjeno in praktično nekaj standardnega, mainstream. Kar se mi načeloma zdi fajn, ker je posledično bolj splošno sprejeto in manj stereotipno. Živimo v času izobilja zaslonov, mobilni trg je postal ogromen in verjetno tudi marsikoga skonvertiral v pravega gamerja.

Miki N ::

Gejmanje je opij za ljudstvo.

Bela_Krajina ::

Gamerji. Kako jaz to vidim. Je vmesna stopnja. Naslednja bo verjetno metaverse, kjer bo elita placevala mladini, da vstopijo v metaverse in tam pocnejo dolocene dejavnosti za placilo. Zakaj bi nekdo placal za to? Pomoje zato, da dobi cim vec mladine v virtualno kletko, kjer bodo pod vecjim nadzorom. Pomoje se gre najvec za nadzor nad mnozicami. Na mladih svet stoji. Tukaj ni samo fizicni nadzor ampak predvsem mentalni nadzor, kontrola uma. Ok, zdaj pa dovolj za danes.

Daliborg ::

Gamer? You mean attentionwhore? ...gamerji smo bili mi...te ki nam zdaj rečete boomerji...jebo mast da niti EN tako zvani modern "gejmer" ne bi končal npr. Kak monkey island, project igi, Morrowind ali kakšno Zeldo brez YouTuba ali interneta nasploh. Kakšni gejmerji ffs ..to so nič manj kot neke k***e ki sedijo pred kompjutorjam in se kažejo drugim. Vpras asmongolda je verjetno eden izmed teh ki se tega NE sramuje.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

gwtlwesncw ::

Če si interaktiven v interaktivnih filmih, si gledalec ali igralec ali... interaktivec?

Bandersnatch ftw!

Miki N ::

Dokler bodo enostavno dostopne kalorije in dopamin so množice pasivizirane - kar je fino, če si "gor". Igračarstvo globoko v odraslo dobo je verjetno koristen kamenček tega mozaika.

In ja tudi "gledalski športi" spadajo v to kategorijo, seveda. Končno so to pogruntali že stari Rimljani in prav nič jih ni bilo sram, še pregovor so imeli.

Ampak o tem je bilo že toliko napisanega in rečenega ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

Spxy ::

maticb492 je izjavil:

Malidelničar je izjavil:

Ne spremljam razvoja gaming subkulture (slišal sem za Fortnite seveda), sem pa bral v Mojih Financah, da so v sloveniji osebki, ki služujo od tega med 10.000 - 100.000 EUR na leto. Zasledil sem tudi, da v Novi Gorici obstaja psiholog/psihoterapevt, ki se ukvarja z odvisnostjo od zaslonskih tehnologij (verjetno sem spada tudi subkultura t.i. gamerjev). Razloženo je bilo, da ima ta inštitut v povprečju vsah 30 pacientov, ter da problem postaja akutnejši.
Jaz prihajam iz drugih časov, ko smo igrali Indiana Jones & The Fate of Atlantis, Duke Nukem 3D, Civilization II, Sim City 3000, Fifa 99, Age of Empires II, Half-Life 1. Socialnih omrežij in dovolj dobrega interneta ni bilo in morda nas je to rešilo: že takrat je kultura računalniških igric kar potegnila vase veliko sošolcev (to je bila izključno fantovska zadeva).



Mislim da je danes to zanemarljivo oz. je bolj relevantna odvisnost od socialnih omrežij.

Veliko več ljudi je dopamine addictov od lajkov na Snapchatu in TIkToku, kot pa je tako zasvojenih gamerjev, da imajo zaradi iger težave v življenju.


Tole me je spomnilo na situacijo včeraj na koncertu Hans Zimmer. Starejša gospa pred mano je zamudila polovico koncerta, ker je neprestano osveževala facebook objavo in spremljala všečke/komentarje.

Miki N ::

Kot da bi se džankiji prepirali katera droga je boljša manj uničujoča - ja saj ene so, samo vse skupaj totalno zgreši srž problema.

Saj ni važno kaj je. Facebook, igračarstvo, pron, osveževanje novic iz Ukrajine ali prepiranje po forumih,- vse to je instant dopamin. Ponuja simulacijo dejanja. In ravno to je največja ironija vsega - na koncu vse te "igre" (vse prej našteto) delajo iz ljudi... ne-igralce. NPCje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

bobby ::

A reddit ni dost?
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

A. Smith ::

Ej ta WHO je kot ena mafija, ki stalno izbira, koga bodo prebutali. Trenutno se spravljajo na tiste, ki buljijo v telefone.

Prej so se spravljali na tiste, ki buljijo v PCje.

Še prej so se spravljali na tiste, ki so buljili v TV,

še prej so se pa spravljali na tiste, ki so brali knjige.


Nihče pa ne pove, pa bi moral, da tudi šport prinaša posledice in to veliko njih. Pa pustimo profesionalne športnike, ki po 50tem letu vsi stojijo v vrsti za menjavo takih in drugačnih sklepov.

Poznam kopico osebkov, ki so pri treniranju raznoraznih športov v srednji šoli fasali takšne poškodbe, da so imeli posledice celo življenje. Od pri nogometu zdrobljenega kolena, pa padca pri smučanju, pa natrgih križnih vezi pri rokometu, pri hokeju so nekomu z drsalko presekali meča, itd.

Šport je masaker, ampak spravljajo se pa na gamerje. Pač, moda, kjer se neka skupina debilov zgrupira in s prstom kaže na drugo skupino. Chadimir in podobni idioti seveda ustrezajo opisu.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Meiniken ::

Vem da je troll post ampak moram priznat, da sem se nasmejal :D

tilen03 je izjavil:

Voss je izjavil:

Kako pa si aktiven pri igranju računalniških iger?

Če govorimo o competitive multiplayer igrah, si psihološko podobno aktiven kot pri športu: poskušaš izboljšati mehaniko, izboljšati samega sebe, sodelovati z drugimi, ostati fokusiran, naučiti se ohraniti živce, naučiš se učiti in gledati na podrobnosti. Fizično pa res nisi nič aktiven... Še več, škoduješ svoji telesni drži, ker najverjetneje sediš več kot 1h naenkrat.

Single player igre pa so podobne gledanju filma: nisi pretirano aktiven, ker igra ponavadi ne zahteva veliko ur, da osvojiš mehaniko igre. Večina story single player iger je itak enostavnih, saj je point, da lahko vsak pride do konca, ker je point v zgodbi. S tega ponavadi ne pridobiš ničesar razen pač odklopa, relaksacije, lahko pa vseeno odneseš veliko. Če film analiziraš, si globoko v njem, se lahko tudi kaj naučiš.

V glavnem, če iščeš nek benefit v real lifu, so multiplayer igre dosti dosti boljši pick, ker pridobiš veliko psiholoških veščin in si v njih prisiljen biti aktiven.

Glede na izkušnje iz prve roke bi rekel, da povprečen gamer ne skuša izboljšati svojega igranja ampak še vedno raje kriči na druge, ker nima samorefleksije, da bi najprej analiziral samega sebe. Zakaj? Ker bi ego trpel in bi moral sam sebi priznat, da se ima še veliko za naučit. In koliko ljudi dejansko prileze iz nekega povprečnega ranka do vrha? Bore malo.

Miki N je izjavil:

Kot da bi se džankiji prepirali katera droga je boljša manj uničujoča - ja saj ene so, samo vse skupaj totalno zgreši srž problema.

Saj ni važno kaj je. Facebook, igračarstvo, pron, osveževanje novic iz Ukrajine ali prepiranje po forumih,- vse to je instant dopamin. Ponuja simulacijo dejanja. In ravno to je največja ironija vsega - na koncu vse te "igre" (vse prej našteto) delajo iz ljudi... ne-igralce. NPCje.


Tako je. Ob koncu dneva smo vsi le dopamine junkiji. Razlikuje se le način kako dobimo šus tega dopamina.
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

m0LN4r ::

Voss je izjavil:

Razlike ni, če hodiš na tekme ali v gostilno na pir. Je pa razlika, če se s športom ukvarjaš in si s tem fizično aktiven. Pa tu ne govorimo o profesionalnem športu, da se razumemo.

Kako pa si aktiven pri igranju računalniških iger?

Marsikateri gamerji so ob igranju, tudi drugace aktivni. Prevec stereotipicno gledas na stvar, kot pred 15 leti. Tudi glede prehrane se je marsikaj spremenilo.

Ti pac predpostavljas avtomaticno, da ce si gamer, nisi fizicno aktiven. Pac narobe, premalo spremljas sirso sceno. Debeli stereotipicni gamerji so stvar preteklosti boljkone. Casi so se mocno spremenili odkar smo mi gejmali na CRT monitorjih.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

tilen03 je izjavil:

Voss je izjavil:

Kako pa si aktiven pri igranju računalniških iger?

Če govorimo o competitive multiplayer igrah, si psihološko podobno aktiven kot pri športu: poskušaš izboljšati mehaniko, izboljšati samega sebe, sodelovati z drugimi, ostati fokusiran, naučiti se ohraniti živce, naučiš se učiti in gledati na podrobnosti. Fizično pa res nisi nič aktiven... Še več, škoduješ svoji telesni drži, ker najverjetneje sediš več kot 1h naenkrat.

Single player igre pa so podobne gledanju filma: nisi pretirano aktiven, ker igra ponavadi ne zahteva veliko ur, da osvojiš mehaniko igre. Večina story single player iger je itak enostavnih, saj je point, da lahko vsak pride do konca, ker je point v zgodbi. S tega ponavadi ne pridobiš ničesar razen pač odklopa, relaksacije, lahko pa vseeno odneseš veliko. Če film analiziraš, si globoko v njem, se lahko tudi kaj naučiš.

V glavnem, če iščeš nek benefit v real lifu, so multiplayer igre dosti dosti boljši pick, ker pridobiš veliko psiholoških veščin in si v njih prisiljen biti aktiven.

Tako je, to marsikdo podcenjuje. Ko sem jaz imel se v zivo dirke v SRW, sem v 15ih minutah zasvical in bil od napetosti zdelan, kot po pol urnem teku pa sem bil takrat kondicijsko v top formi, torej 1 ura teka gor v pohorske hribe. Kolega je bil v ligi z eno urnimi dirkami, so se mu skoraj odtrgale roke.
Zdaj pa to je ze 15 let od tega, imas bolj precizne in mocnejse volane, tudi konkurenca je mocnejsa.
Sem za test vozil pri kolegu na Fanatecovem DD na dokaj mocnih nastavitvah, pa sem imel naslednji dan muskelfibr v rokah in ramah, da nisem mogel verjeti.

Ampak ja, drva sekat pac ni edini nacin dandanes za "fizicno" aktivnost. Gamerji danes to vejo in marsikateri ima te stvari urejene. Vidim jih vsak dan, pa tak na oko ne vidim glih tako dosti zanemarjenih, kot jih je bilo nekoc.

Ampak tema se gre o nosenju majc, izkazovanju neke pripadnosti. V mladosti s tem ni nic narobe in je se 1001 drugih stvari polek gejmanja, kjer to mladina pocne enako oz. identicno.

PS: Zvesti navijaci sportov za televizijo so po moji subjektivni oceni dosti bolj "fizicno" zanemarjeni.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

c3p0 ::

>> Sem za test vozil pri kolegu na Fanatecovem DD na dokaj mocnih nastavitvah, pa sem imel naslednji dan muskelfibr v rokah in ramah, da nisem mogel verjeti.

Nisi sproščeno vozil + neki novi gibi in traja, da se mišice navadijo. Čez 2 tedna ne bi nič čutil.

Drugače pa: stereotipi ne veljajo vedno za vse. S tem da fakt je, če želiš bit nek gamer na nivoju, moraš v igro vložit XYZ ur časa. Ki bi ga drugače lahko uporabil za kak skill, jezik. Če si PRO gamer in od tega živiš, OK. Včasih pa hobby gre mnogo predaleč.

link_up ::

Daliborg je izjavil:

Gamer? You mean attentionwhore? ...gamerji smo bili mi...te ki nam zdaj rečete boomerji...jebo mast da niti EN tako zvani modern "gejmer" ne bi končal npr. Kak monkey island, project igi, Morrowind ali kakšno Zeldo brez YouTuba ali interneta nasploh. Kakšni gejmerji ffs ..to so nič manj kot neke k***e ki sedijo pred kompjutorjam in se kažejo drugim. Vpras asmongolda je verjetno eden izmed teh ki se tega NE sramuje.


mislis police quest? :D To so res prave igrice...
In and Out

D3m ::

Kaj si mislite o gamerjih?


A to sploh obstaja?

A niso bolj streamerji?
|HP EliteBook|R5 6650U|
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Fallout 4 pokosil vse rekorde (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Igre
6021299 (17073) Jst
»

Doping testi tudi za igralce računalniških iger (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Igre
9530746 (23557) Superboyy
»

Nvidia predstavila konzolo Shield

Oddelek: Novice / Konzole
239919 (7371) Looooooka
»

število SLO igralcev video igric

Oddelek: Igre
343148 (2049) Jerry000

Več podobnih tem