» »

Nova tema - katero orodje kupiti

Nova tema - katero orodje kupiti

1 2
3
»

Vanadium ::

Melanholija je izjavil:

Ker sem tukaj zasledil da se kupuje Ryobi mašinke na Pojskem, me zanima kje točno? Ker pri nas ima Merkator visoke cene.


Mogoče na: https://allegro.pl/

Dejansko so oni lastniki mimovrste in pošiljajo v slo, sem par zadev že tu kupil in je bilo vs b.p., splača se pa še na amazon.de/.it/... pogledat.

Zvezdica27 ::

karba, mislim da je karba.com.pl

Jaz sem naročeval od tu

zz

valdo ::

Zvezdica27 je izjavil:

karba, mislim da je karba.com.pl

Jaz sem naročeval od tu

Na njihovi strani piše da ne pošiljao v SLO;
kako je tebi uspelo da so ti poslali?
Lp

LogiTeCh123 ::

Živjo,

Kupujem orodje, nimam pojma kje zaceti. Potreboval bi nekaj osnovnega 'universal' set + akumulatorski vrtalnik, tako da lahko brez skrbi sestavljam ikea pohištvo do konca svojih dni :))

Budget sem razmišljal okrog 200e max za vse skupaj.

Hvala za pomoč!

Vanadium ::

Vrtalnik priporočam parkside (lidl) imaš glih od prejšnjega tedna jih črne z brushless motorji (mogoče se še dobijo če jih niso umaknili že) za hobi več kot odličen, jaz ga uničujem že 4 leto z navdnim krtačnim motorjem pa še kar ne crkne (od šrufanja, mešanja barve, mešanja mase za kitanje,...), da si brushless nabavim. Ostalo pa po potrebi sproti nabaviš, imajo dostikrat štromarske izvijače in navadne, spet za hobi uporabo parkrat na leto čisto dobri sploh, ker unior ni več kar je bil, knipex, wiha, wera pa cenovno za hobi ponavadi ni računice.

darkolord ::

K zgornjemu komentarju dodajam, da je za ročno orodje OK, če kupiš kakšen generičen komplet orodja ("216 delni"), najbolj uporabljane stvari pa zamenjaš z boljšimi.

Ploščati, PH0, PH1, PH2 izvijače in nastavke bi jaz takoj nabavil tadobre, ker so uporabni za 99% zadev. Tudi WERA so po par eur na kos.

Unior je še vedno OK. Nekaj stvari res delajo na Kitajskem, ampak v svoji tovarni.

matobeli ::

Hofer Ferrex je tudi dobra izbira poleg Lidlovega Parkside, nedavno so precej pocenili njihove akumulatorje in v zadnjem letu so dali ven celo paleto najrazličnejših šraufarc in ročnega orodja tako da nekaj zaloge je še po trgovinah.

Imajo pa tudi dost ugodne komplete orodja, ali v kufru, torbi, posamezno...

Za 200€ komot dobiš brushless vrtalko, polnilec, baterijo in večji set orodja. Lahko še kaj za zraven, recmo kakšno delovno luč ali dodatno baterijo.

Zimonem ::

A ne pride ikejino pohištvo z orodjem za sestavo?

matobeli ::

Samo imbusi, rabiš ponavad še kladivo, večji križni, waservago... Pride pa zelo prav kakšen električni izvijač, sploh če misliš več pohištva sestavit naenkrat.

barakus ::

Ali lahko kdo priporoči kvalitetne in močne vodovodarske papagajke? Sem kupil nekaj časa nazaj ene najcenejše v bauhausu in nimajo nobene moči, se zvijajo.

Unior so sigurno ok, samo cena je pa tudi zasoljena :-/

Zimonem ::

Knipec cobra.

barakus ::

Kaj pa take cevne klešče, ali ni to bolj močna zadeva za šraufat vodovodne cevi, vrtne pipe, centralno ogrevanje in podobno? https://uniortools.com/slo/category/940...

Zimonem ::

Lohk vzameš tud švedinje. Ampak meni so malo nerodne. Cobra je pa cela familija vam kakeršni velikosti pač želiš.
https://www.amazon.de/Knipex-Cobra-Wate...

darkolord ::

Enako priporočam Knipex Cobra, zagrabijo bolje kot karkoli drugega.

En test:

fikus_ ::

Prave "rorcancge" so se vedno zakon, samo znati jih je potrebno uporabljati. Poglejte vzvodovje klešč in boste vedeli zakaj.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Zimonem ::

Mam pa stojijo.

Zvezdica27 ::

Rohrzwange so bolj za heavy duty, sploh ta velje, colske. So pa štoraste. Če bi imel manjše dobre klešče jih ne bi rabil, ker pa imam dvoje unior (rdeče) pač uporabljm to. Your call, dobre klešče so za celo življenhe, tako da probaj te knipex.

Bi pa še to poročal: očitnio je neka razlika v jeklu med unior črnim orodjem in modro gumo. ykolega ima poldelavnico, dela ful in ima vse, oboje in je unior črni mal površinsko začel rjaveti, modri ne. Špice izgledajo isto uporabljene.

Moja wera recimo ne rjavi nič, niti unior črni (delam ful manj, on dnevno to rabi).

b

tony1 ::

Res je, "modro" unior ročno orodje ima kvalitetnejšo površinsko zaščito, običajno je tudi dražje.

matobeli ::

To govorimo o modrem plastičnem vs črnem plastičnem ali o modro sivem ki je tudi delno gumiran? Ker uni plastični modri nimajo špice prevlečene.

Zvezdica27 ::

črni in modro-sivi gumi. Nisem vedel da samo modre izvijače delajo... samo modre so klešče, ne pa izvijači.

matobeli ::

Delajo, njihova najbolj budget linija.


Zato me je pa zanimalo, ker bi blo čudno da majo boljši finiš od tadobrih.

Ampak pri današnjih proizvodnjih procesih nikol neveš...

tony1 ::

tony1 je izjavil:

Res je, "modro" unior ročno orodje ima kvalitetnejšo površinsko zaščito, običajno je tudi dražje.


Moram pojasniti, tole naj bi veljalo za klešče.

matobeli ::

Torej tole:
https://www.misaron.si/klesce-kombinirk...

Je boljše od tegale:
https://www.misaron.si/klesce-kombinira...

Sej ne da padam na sestavo in barvo ročajev, ampak bi si prej mislil da je jeklo enako, ročaji pa pač drugi.

Vanadium ::

barakus je izjavil:

Ali lahko kdo priporoči kvalitetne in močne vodovodarske papagajke? Sem kupil nekaj časa nazaj ene najcenejše v bauhausu in nimajo nobene moči, se zvijajo.

Unior so sigurno ok, samo cena je pa tudi zasoljena :-/


V obiju imaš LUX "profi" linijo katero izdeluje FELO lahko pa tudi na amazon.de pogledaš. Jaz jih imam in sem zelo zadovoljen (kupil na amazonu)

tony1 ::

matobeli je izjavil:

Torej tole:
https://www.misaron.si/klesce-kombinirk...

Je boljše od tegale:
https://www.misaron.si/klesce-kombinira...

Sej ne da padam na sestavo in barvo ročajev, ampak bi si prej mislil da je jeklo enako, ročaji pa pač drugi.


Ta dražje (sivo-modre) so boljše od modrih, modre pa boljše od takih klešč s čisto črnim ročajem.

Zvezdica27 ::

lp,

kaj pa pri izvijačih? kako je rang?

pri kleščah so imeli tudi rjave ročaje.

Mimogrede, unior električna roba je bolj tko tko (knipex klašče bl švoh, sam gre, elektro (za lupit) pa zelo povprečne (so generiki iz obi boljši)

zz

starfotr ::

Izvijačev imaš toliko različnih, kot imaš različnih obrtnikov.

Čisto preveč na splošno je postavljeno vprašanje.

Zvezdica27 ::

mislil sem na rang izvijačev pri Unior. Če poznaš detajle, kako gre kvaliteta?

matobeli ::

Modri plastika, brez črne špice
črni plastika, črna špica
rdeči plastika (izolirani), črna špica

pol maš pa približno enakovredne rdeče-oranžne ki so izolirani in sivo-modre brez izolacije, oboji imajo ročaj iz guma+plastika.

Oziroma, meni najljubši so izolirani "slim", tolk debeli kot navadni, ampak izolirani.

uniorjeva finomehanična linija mi pa ni všeč. Slab ročaj, švoh konica. So mi od recmo Bahcota boljši.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Delovno orodje katere firme je najboljše?

Oddelek: Loža
345077 (3107) destroyer2k
»

Orodje to go

Oddelek: Loža
242054 (916) fikus_
»

Osnovno orodje (izvijači)

Oddelek: Kaj kupiti
385837 (3908) noraguta
»

orodje za novo delavnico (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11034033 (28118) borisk
»

Kje kupiti orodje?

Oddelek: Kaj kupiti
148518 (7795) icecube

Več podobnih tem