» »

Kakšne opcije ima Rusija da nam zagreni življenje?

Kakšne opcije ima Rusija da nam zagreni življenje?

««
5 / 50
»»

Mike_Rotch ::

Reycis je izjavil:

Rušenje dolarja kot svetovne valute. Tukaj se ne gre samo za to, da bo nam prodajal v rubljih ampak tudi rušenje mednarodnega zaupanja v dolar. Pa tudi evro.

Na tej točki sem tudi prepričan, da je Rusija šla v Ukrajino z zagotovili Kitajske, da jim bodo krili hrbet. Kitajci so se seveda strinjali. Oni bodo veliki zmagovalec.


Does not compute. Kako točno gospodarsko šibka Rusija na robu bankrota ruši USD in EUR?

Pa zakaj bi kitajska ogrozila 90% svojega exporta zaradi Rusije, s katero imajo zanemarljivo blagovno izmenjavo?

Sparkxl ::

Jaz sem počasi že prepričan da bomo v zelo kratkem času videli rubelj vezan na zlato in surovine. Zelo verjetno tudi juan. Ni naključje da sta te 2 državi zadnja leta kopičili neverjetne količine zlata. Pred našimi očmi nastaja nov monetarni sistem. Kameltrajberji so prejšnji teden sporočili, da bodo v kratkem začeli sprejemati juan za nafto. Ni ravno nezanemarljiva novica.

kow ::

Nam lahko v stevilkah razlozis, te "neverjetne" količine zlata?

fikus_ ::

kopriva60918 je izjavil:

fikus_ je izjavil:

EU zgublja z dragimi energenti, ostali, ki ne komplicirajo, kupujejo poceni ruski plin in nafto.


Ne komplicirajte. Če nimate za bencin, se pač s svojim električnim avtom peljite. EU in predvsem Gospod Janša delata popolnoma pravilno, ko zasledujeta 2 plemenita cilja naenkrat - izolacijo Putina in brezogljično družbo.


Ti kar trolaj in trosi neumnosti!
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

fikus_ ::

"Kako točno gospodarsko šibka Rusija na robu bankrota ruši USD in EUR?"

Sedaj se je z nafto trgovalo samo v $. Bilo je že nekaj idej, da bi za to uporabljali tudi druge valute, pa so američani to blokirali/preprečili. Tudi € je bil na tem, ker ga je EU hotela sforsirati kot rezervno valuto za trgovanje z nafto. Dokler obstaja petrodolar, obstajajo tudi vzvodi usa, da disciplinira neposleušne z omejitvijo dostopa do $ in s tem do fosilnih energentov. Poleg teha si usa zaradi petrodolarja in nujnosti kopovanja le tega za nakup nafte lahko privoščijo tiskanje $ v večjih količinah.

"Jaz sem počasi že prepričan da bomo v zelo kratkem času videli rubelj vezan na zlato in surovine. Zelo verjetno tudi juan."

Močno dvomim, ker to za državo predstavlja zelo velik strošek, zmanjšuje konkurenčnost valute. Res da so RU v zadnjih ~ 15 letrih na veliko kupovali zlato, ampak jim v trenutnih razmerah bolj malo pomaga, ker ga je okrog polovica blokiranjega, ker ga nimajo doma.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

D3m ::

Hja sedaj bo povpraševanje po Rubljih veliko.

Me zanima koliko se bo dvignil oz. kje bo meja.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Lonsarg ::

Ampak jaz ne vidim razlike v tem če nekdo plača z EUR in nato rusija s temi EUR kupi Rubelj sama, ali pa če nekdo drug kupi Rubelj in nato da Rusiji.

Tak da ne vidim nekega pomena valute plačila, bolj je pomembna pogodbena valuta ki določa znesek, ta pa ostaja v EUR kljub temu da bodo plačila v Rublju.

fikus_ ::

RU so s tem ustvarili povpraševanje po rubljih in tako pomagajo proti strmoglavljenju cene rublja.
Nezanemarljivo je tudi to, da se fosilna goriva ne bodo več plačevala samo z $. Sicer bolj simbolično, ampak začetek je. So že Kitajci imeli te ideje, da bi na svetovnem trgu plačevali nafto z juani.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Lonsarg ::

Ja ampak tudi sami Rusi bi lahko kupovali Rublje z EUR ki jih dobijo, efekt bi bil prakticno isti. No edino propagandno so zdaj boljse izpadli, to ze.

Poglavitna je pogodbena cena, torej valuta v kateri je cena za plin v pogodbi, ker ta je potem defacto zvezana z vrednostjo surovine za cas trajanje pogodbe in pomaga stabilizirat ceno valute. Ce bi za to pogodbeno ceno vztrajali Rusi da je v Rubljih bi bila druga pesem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

kopriva60918 ::

kuall je izjavil:

kopriva60918 je izjavil:

fikus_ je izjavil:

EU zgublja z dragimi energenti, ostali, ki ne komplicirajo, kupujejo poceni ruski plin in nafto.


Ne komplicirajte. Če nimate za bencin, se pač s svojim električnim avtom peljite. EU in predvsem Gospod Janša delata popolnoma pravilno, ko zasledujeta 2 plemenita cilja naenkrat - izolacijo Putina in brezogljično družbo.


tale sarkastični levak je putler fan.


Nikoli ne bom fanica takega diktatorja, kot je Putin, ki meni, da mora biti vse po njegovo. Sem pa velika fanica Gospoda Janeza Janše, ki na vsakem kongresu Stranke z 99 % glasov demokratično premaga prazno mesto protikandidata.

fikus_ ::

Saj, prepričljiva propaganda je nova vrlina sveta. RU bodo to prikazali doma kot uspeh diplomacije.
RU se zavedajo da EU z DE na čelu nujno rabi plin, nafto malo manj in bodo dosegli, kar zahtevajo.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

kow ::

Nekaj milijard dolarjev/evrov letno izvoza so Rusi ze izgubili samo pri nafti in derivatih. Pa se zmanjsanje uvoza niti ni resno zacelo.

fikus_ ::

Ta izpad nadomeščajo z izvozom na Kitajsko, Indijo, Azijo po diskontnih cenah.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

kow ::

Kot smo ze predebatirali, Kitajci kaj veliko povecati uvoz iz Rusije ne morejo vec, ker potem so prevec odvisni od Rusov. Poleg tega, moras tudi zgraditi novo infrastrukturo itd.
Indija je tudi relativno majhen potrosnik. Je pa res, da jim stratesko uvoz iz Rusije koristi, ker so ze sedaj prevec odvisni od Iraka itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Lonsarg ::

Vojna vseeno dlje kot kako leto ali dve ne bo trajala (lahko se celo zgodi da zgolj nekaj mesecev, vsaj ta aktivni nasilni del vojne). Potem bodo EU sankcije in prodaja plina zgolj se del mirovnih pogajanj. Tistega ki ga bo bolj bolelo bo moral bolj popustiti (osnove geopolitike), to pa je v tem primeru Rusija.

Nato bodo stvari zalavfale nazaj, ampak vlak prehoda EU v brezogljicno/brezplinsko druzbo bo ze speljal in v naslednjih 30 letih bo vedno vec denarja v prodaji tehnologije za obnovljivo energijo(baterije, celice, sinteticni plin,..), ki jo bo imela EU in vedno manj denarja v samem plinu na katerem bazira Rusko gospodarstvo. 2050 za Rusijo ne zgleda ravno roznato (do takrat bodo namrec tudi Kitajci konkretno zmanjsali porabo plina, glede na zadnje indice gredo predvsem v jedrsko energiji).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Mike_Rotch ::

Sedaj se je z nafto trgovalo samo v $.


Russija ni v OPEC. Trgovanje z nafto ni omejeno izključno na dolar, čeprav je res, da je velika večina v dolarjih.

D3m ::

Je pa v OPEC+
|HP EliteBook|R5 6650U|

Sparkxl ::

Mike_Rotch je izjavil:

Sedaj se je z nafto trgovalo samo v $.


Russija ni v OPEC. Trgovanje z nafto ni omejeno izključno na dolar, čeprav je res, da je velika večina v dolarjih.


Vprašaj sadama in gadafija kaj se je zgodilo, ko sta imela ideje da ne bi več prodajala v dolarjih

Mike_Rotch ::

kow je izjavil:

Nam lahko v stevilkah razlozis, te "neverjetne" količine zlata?


US - Gold reserves: 8,133.47 tonnes
Germany - Gold reserves: 3,359.09 tonnes
Italy - Gold reserves: 2,451.84 tonnes
France - Gold reserves: 2,436.35 tonnes
Russia - Gold reserves: 2,298.53 tonnes
China - Gold reserves: 1,948.31 tonnes
Switzerland - Gold reserves: 1,040 tonnes
Japan - Gold reserves: 845.97 tonnes
India - Gold reserves: 743.83 tonnes
Netherlands - Gold reserves: 612.45 tonnes.

Rusija ima kar konkretne zaloge. Problema sta 2. Delno so zamrznjene in jih ne morejo uporabiti. Drug problem je likvidnost. Težko naenkrat prodaš za 100 milijard zlata brez, da bi povzročil konkretne spremembe na trgu.

kow ::

Obregnil sem se ob besedno zvezo "neverjetne kolicine". Nikjer nisem rekel, da nimajo veliko zlata.

Mike_Rotch ::

Obregnil sem se ob besedno zvezo "neverjetne kolicine". Nikjer nisem rekel, da nimajo veliko zlata.


Ja vem. Pač, klasično poveličevanje ene precej obubožane "velesile". Zlate zaloge in naravni resursi so vse kar Rusija ima, pa še tega ne znajo izkoristiti.

Pa če postavimo še malo v kontekst. Ruse tale vojna stane cca. 20 milijard dnevno po nekaterih ocenah. Celotne zaloge zlata znašajo cca. 130-140 milijard.

Tudi, če so številke o ceni vojne napihnjene za 10x je to še vedno pljunek v morje, ne nekaj, kar lahko ponovno požene rusko ekonomijo.

sbawe64 ::

Mike_Rotch je izjavil:

kow je izjavil:

Nam lahko v stevilkah razlozis, te "neverjetne" količine zlata?


US - Gold reserves: 8,133.47 tonnes
Germany - Gold reserves: 3,359.09 tonnes
Italy - Gold reserves: 2,451.84 tonnes
France - Gold reserves: 2,436.35 tonnes
Russia - Gold reserves: 2,298.53 tonnes
China - Gold reserves: 1,948.31 tonnes
Switzerland - Gold reserves: 1,040 tonnes
Japan - Gold reserves: 845.97 tonnes
India - Gold reserves: 743.83 tonnes
Netherlands - Gold reserves: 612.45 tonnes.

Rusija ima kar konkretne zaloge. Problema sta 2. Delno so zamrznjene in jih ne morejo uporabiti. Drug problem je likvidnost. Težko naenkrat prodaš za 100 milijard zlata brez, da bi povzročil konkretne spremembe na trgu.

Nemčija je imela zelo veliko težav, da je dobila nazaj v De 700 ton zlata, ki je bilo skladiščeno v ZDA.

V ZDA so tiste številke ton zlata v veliki meri samo še na papirju.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

kow ::

Ruske pa niso na papirju? Si sam stel palce?

sbawe64 ::

Kar imajo doma ni na papirju.
2020 is new 1984
Corona World order

fikus_ ::

kow je izjavil:

Kot smo ze predebatirali, Kitajci kaj veliko povecati uvoz iz Rusije ne morejo vec, ker potem so prevec odvisni od Rusov. Poleg tega, moras tudi zgraditi novo infrastrukturo itd.
Indija je tudi relativno majhen potrosnik. Je pa res, da jim stratesko uvoz iz Rusije koristi, ker so ze sedaj prevec odvisni od Iraka itd.


RU plin in nafta sta za kupce, ki ne sankcionirajo, zanimiva zato, ker je precej cenejša od cen na borzi. Nekje sem zasledil da celo 30% pod borzno ceno.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Stikalo ::

fikus_ je izjavil:

Ta izpad nadomeščajo z izvozom na Kitajsko, Indijo, Azijo po diskontnih cenah.


hehe, rusofili mislijo, da do Kitajska reševala Rusijo. Ne bo! Lepo bo rekla 50% skonto na nafto in plin. Kitajska se briga in se bo brigala predvsem za svoje interese.

fikus_ ::

kow je izjavil:

Ruske pa niso na papirju? Si sam stel palce?


Rusi si zadnjih ~15 let intenzivno kupovali zlato, tako da je tudi to vplivalo na cene zlata. Koliko ga pa dejansko imajo?????

usa rezerve so pa vprašljive, ker nihče drug nima vpogleda v dejansko stanje in to že desetletja.

Stikalo je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Ta izpad nadomeščajo z izvozom na Kitajsko, Indijo, Azijo po diskontnih cenah.


hehe, rusofili mislijo, da do Kitajska reševala Rusijo. Ne bo! Lepo bo rekla 50% skonto na nafto in plin. Kitajska se briga in se bo brigala predvsem za svoje interese.


Se je oglasil usofil. Kitajska je že reševala RU z interventnim nakupom rubljev na začetku vojne, sedaj kupuje nafto in povečuje plin. S tem da to Kitajska dela v svoj profit(se boste čudili čez kakšno desetletje, ko bo Kitajska največja gospodarska sila). Če bi poslušala usa, tega ne bi počela, se tudi ne bojijo usa sankcij.
Tako, da si svojo izjavo kar zatakni tja, kamor ne posije sonce!





Bolje biti pijan, nego glup.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

kow ::

fikus_ je izjavil:


usa rezerve so pa vprašljive, ker nihče drug nima vpogleda v dejansko stanje in to že desetletja.


Zakaj bi Ameri prodajali zlato, ce lahko vedno naprintajo svetovno rezervno valuto? Wishful thinking je to.

fikus_ je izjavil:


RU plin in nafta sta za kupce, ki ne sankcionirajo, zanimiva zato, ker je precej cenejša od cen na borzi. Nekje sem zasledil da celo 30% pod borzno ceno.


Torej bo ruski izvoz letos manjsi za 15% samo zaradi nafte?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Mato989 ::

Stikalo je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Ta izpad nadomeščajo z izvozom na Kitajsko, Indijo, Azijo po diskontnih cenah.


hehe, rusofili mislijo, da do Kitajska reševala Rusijo. Ne bo! Lepo bo rekla 50% skonto na nafto in plin. Kitajska se briga in se bo brigala predvsem za svoje interese.


Ja, Kitajska se briga za lastne interese, nekaj za kar se Evropske države PREMALOKRAT tudi v tej krizi... spet se brigamo za druge namesto ZASE
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kow ::

Ravno obratno. Za spremembo se brigamo zase, prej se pa nismo in smo povecevali odvisnost od Rusije.

mr_chai ::

Mato989 je izjavil:

Stikalo je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Ta izpad nadomeščajo z izvozom na Kitajsko, Indijo, Azijo po diskontnih cenah.


hehe, rusofili mislijo, da do Kitajska reševala Rusijo. Ne bo! Lepo bo rekla 50% skonto na nafto in plin. Kitajska se briga in se bo brigala predvsem za svoje interese.


Ja, Kitajska se briga za lastne interese, nekaj za kar se Evropske države PREMALOKRAT tudi v tej krizi... spet se brigamo za druge namesto ZASE


Dokler boš v NATU, boš delu tist kar je v interesu jenkijev.

Mato989 ::

kow je izjavil:

Ravno obratno. Za spremembo se brigamo zase, prej se pa nismo in smo povecevali odvisnost od Rusije.


Če mam jaz dražje ogrevanje, dražje olje, dražje vse, to ni za mene način kako se država briga zame... meni je vedno težje, ne vedno lažje.

Če bi se brigali za državljane Evrope, bi izbrali delovanje ki nam prinese CENEJŠE dobrine, cenejšo nafto, plin itd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

fikus_ ::

" . . . , ce lahko vedno naprintajo svetovno rezervno valuto? Wishful thinking je to."

Ja lahko printajo. Rezultati se pa vidijo že kakšno leto, tudi za printanje € --> inflacija.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

kow ::

Mato989 je izjavil:

kow je izjavil:

Ravno obratno. Za spremembo se brigamo zase, prej se pa nismo in smo povecevali odvisnost od Rusije.


Če mam jaz dražje ogrevanje, dražje olje, dražje vse, to ni za mene način kako se država briga zame... meni je vedno težje, ne vedno lažje.

Če bi se brigali za državljane Evrope, bi izbrali delovanje ki nam prinese CENEJŠE dobrine, cenejšo nafto, plin itd...


Ce bi se v resnici brigali za drzavljane, ta vojna ne bi imela bistvenega vpliva na cene. Ker bi uvazali veliko manj. Evropa bo pac morala sama proizvesti vec energije.
Samo so politiki skrbeli za lastne riti, ne za drzavljane.

mr_chai ::

kow je izjavil:

Mato989 je izjavil:

kow je izjavil:

Ravno obratno. Za spremembo se brigamo zase, prej se pa nismo in smo povecevali odvisnost od Rusije.


Če mam jaz dražje ogrevanje, dražje olje, dražje vse, to ni za mene način kako se država briga zame... meni je vedno težje, ne vedno lažje.

Če bi se brigali za državljane Evrope, bi izbrali delovanje ki nam prinese CENEJŠE dobrine, cenejšo nafto, plin itd...


Ce bi se v resnici brigali za drzavljane, ta vojna ne bi imela bistvenega vpliva na cene. Ker bi uvazali veliko manj. Evropa bo pac morala sama proizvesti vec energije.
Samo so politiki skrbeli za lastne riti, ne za drzavljane.


Zahval se Merkelci... Ona je eklatanten prikaz tega kolk so ženske na vodilnih političnih položajih škodljive.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mr_chai ()

poweroff ::

Stikalo je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Ta izpad nadomeščajo z izvozom na Kitajsko, Indijo, Azijo po diskontnih cenah.


hehe, rusofili mislijo, da do Kitajska reševala Rusijo. Ne bo! Lepo bo rekla 50% skonto na nafto in plin. Kitajska se briga in se bo brigala predvsem za svoje interese.

Je treba pogledat zgodovino. Tudi Rusko-Kitajski odnosi (predvsem mejni spori) niso ravno bleščeči.
sudo poweroff

AtaŠtumf ::

Mike_Rotch je izjavil:

Obregnil sem se ob besedno zvezo "neverjetne kolicine". Nikjer nisem rekel, da nimajo veliko zlata.


Ja vem. Pač, klasično poveličevanje ene precej obubožane "velesile". Zlate zaloge in naravni resursi so vse kar Rusija ima, pa še tega ne znajo izkoristiti.

Pa če postavimo še malo v kontekst. Ruse tale vojna stane cca. 20 milijard dnevno po nekaterih ocenah. Celotne zaloge zlata znašajo cca. 130-140 milijard.

Tudi, če so številke o ceni vojne napihnjene za 10x je to še vedno pljunek v morje, ne nekaj, kar lahko ponovno požene rusko ekonomijo.


Lahko nekdo razloži te cifre o 20 milijardah dnevno, pa če hočeš lahko tudi 10x zmanjšaš cifro?

Cel čas poslušamo te cifre, pa me resno zanima od kje se jih dobi?

kow je izjavil:

fikus_ je izjavil:


usa rezerve so pa vprašljive, ker nihče drug nima vpogleda v dejansko stanje in to že desetletja.


Zakaj bi Ameri prodajali zlato, ce lahko vedno naprintajo svetovno rezervno valuto? Wishful thinking je to.

fikus_ je izjavil:


RU plin in nafta sta za kupce, ki ne sankcionirajo, zanimiva zato, ker je precej cenejša od cen na borzi. Nekje sem zasledil da celo 30% pod borzno ceno.


Torej bo ruski izvoz letos manjsi za 15% samo zaradi nafte?


Koliko časa lahko še aemeri printajo svetovno rezervno valuto?

Dokler se nafta prodaja v dolarjih lahko, vse te sankcije kažejo določenim državam, da je to obupno slaba ideja!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AtaŠtumf ()

wcpapir ::

V kolikor bi šlo v svetu za kaj resnega in EU ter Ameri nebi podpirali Rusije na nek način da se izčrpava, potem pa bo Rusija "naša" bi NATO zravnal Rusijo v njivo..ali pa vsaj Putina, tako pa še niti ene ponudbe nimamo za njegovo glavo.

Mike_Rotch ::

Je treba pogledat zgodovino. Tudi Rusko-Kitajski odnosi (predvsem mejni spori) niso ravno bleščeči.


Sem že prilepil link, pa ga bom še enkrat: List of the largest trading partners of China @ Wikipedia

Še vedno nisem dobil dobre razlage zakaj bi Kitajska kaj veliko pomagala Rusiji in s tem sama tvegala poslabšanje odnosov z USA, EU in nekaterimi drugimi velikimi trgovskimi partnerji.

Verjetno se ne bodo branili poceni nafte (če jim jo uspe spraviti do Kitajske), kakšne druge pomoči pa verjetno ni za pričakovati, še najmanj vojaške.

Lahko nekdo razloži te cifre o 20 milijardah dnevno, pa če hočeš lahko tudi 10x zmanjšaš cifro?


Vir je ta članek. https://www.consultancy.eu/news/7433/re...

Lahko se sicer obesiš na posamezne številke in debatiraš ali gre za 1, 10 ali 20 milijard. Ampak pod črto je jasno, da je vojna draga zadeva, Rusija pa niti pred vojno ni bila v poziciji, da bi si tak podvig lahko privoščila. Njihovo gospodarstvo je strmo padalo že zadnjih cca. 10, 15 let.

AtaŠtumf ::

wcpapir je izjavil:

V kolikor bi šlo v svetu za kaj resnega in EU ter Ameri nebi podpirali Rusije na nek način da se izčrpava, potem pa bo Rusija "naša" bi NATO zravnal Rusijo v njivo..ali pa vsaj Putina, tako pa še niti ene ponudbe nimamo za njegovo glavo.


Pazi kaj si želiš?

Vedno je odlično vprašanje, ali imaš raje enega kretena ali 100 njih z atomsko bombo?

Mike_Rotch je izjavil:

Je treba pogledat zgodovino. Tudi Rusko-Kitajski odnosi (predvsem mejni spori) niso ravno bleščeči.


Sem že prilepil link, pa ga bom še enkrat: List of the largest trading partners of China @ Wikipedia

Še vedno nisem dobil dobre razlage zakaj bi Kitajska kaj veliko pomagala Rusiji in s tem sama tvegala poslabšanje odnosov z USA, EU in nekaterimi drugimi velikimi trgovskimi partnerji.

Verjetno se ne bodo branili poceni nafte (če jim jo uspe spraviti do Kitajske), kakšne druge pomoči pa verjetno ni za pričakovati, še najmanj vojaške.

Lahko nekdo razloži te cifre o 20 milijardah dnevno, pa če hočeš lahko tudi 10x zmanjšaš cifro?


Vir je ta članek. https://www.consultancy.eu/news/7433/re...

Lahko se sicer obesiš na posamezne številke in debatiraš ali gre za 1, 10 ali 20 milijard. Ampak pod črto je jasno, da je vojna draga zadeva, Rusija pa niti pred vojno ni bila v poziciji, da bi si tak podvig lahko privoščila. Njihovo gospodarstvo je strmo padalo že zadnjih cca. 10, 15 let.


Po tej logiki, nobena dražva ne bi bila nikoli v vojni, pa je ZDA že praktično ves obstoj v taki ali druagačni vojni.

Tudi, če si ti leta 1990 naredil letalo ali tank, leta 2022 pa izgubil težko rečeš, da si s tem izgubil 100 mio danes.

Same plače vojakov tudi niso ravno neka huda cifra, plačuje se jih tudi, če je mir, surovine imajo svoje, tako da tale računica je konkretno faljena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AtaŠtumf ()

AtaŠtumf ::

ps: Pa še nekaj, človeško življenje v vojni ni vredno praktično nič!

Mike_Rotch ::

Po tej logiki, nobena dražva ne bi bila nikoli v vojni, pa je ZDA že praktično ves obstoj v taki ali druagačni vojni.


USA z daleč najmočnejšim gospodarstvom na svetu si "malo" lažje privošči vojno kot obubožana rusija. S tem, da ima USA bistveno več od vojne kot Rusija.

Bi bilo pa super, če bi se politikom vojne zdele predrage.

surovine imajo svoje


Če svojo nafto kuriš je OK, ker je itak zastonj?

Zgodovina sprememb…

AtaŠtumf ::

Mike_Rotch je izjavil:

Po tej logiki, nobena dražva ne bi bila nikoli v vojni, pa je ZDA že praktično ves obstoj v taki ali druagačni vojni.


USA z daleč najmočnejšim gospodarstvom na svetu si "malo" lažje privošči vojno kot obubožana rusija. S tem, da ima USA bistveno več od vojne kot Rusija.

Bi bilo pa super, če bi se politikom vojne zdele predrage.

surovine imajo svoje


Če svojo nafto kuriš je OK, ker je itak zastonj?


USA ima veliko večji dolg kot Rusija, lažje privošči je tukaj zelo zanimiv izraz.

Plus, da ne govorimo o tem, da tudi država služi z vojo, sploh vojaška industrija, tako da tole tudi v tvojih številkah nikjer ni omenjeno.


Če se greš pa glede poravnavanja dolga, pa ena in druga komot poravnata svoje dolgove, zaenkrat.

Na dolgi rok pa je dobro vprašanje, kdo bo prvi, ki ne mogel poravnati svojega obroka dolga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AtaŠtumf ()

fikus_ ::

poweroff je izjavil:

Stikalo je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Ta izpad nadomeščajo z izvozom na Kitajsko, Indijo, Azijo po diskontnih cenah.


hehe, rusofili mislijo, da do Kitajska reševala Rusijo. Ne bo! Lepo bo rekla 50% skonto na nafto in plin. Kitajska se briga in se bo brigala predvsem za svoje interese.

Je treba pogledat zgodovino. Tudi Rusko-Kitajski odnosi (predvsem mejni spori) niso ravno bleščeči.


Še enkrat, Kitajci že rešujejo RU, ampak ne zato, ker bi bili takšni zavezniki, ampak zato ker imajo korist od tega (beri, poceni energenti, . . . ).
Kitajce načeloma ne zanima, kaj počne RU, kaj si usa mislijo o tem sodelovanju z RU, ne bojijo se sankcij. Kitajci tudi širijo vpliv v Afriko in ne sprašujejo, če so tamkajšni režimi demokratični, njihov cilj so koristi za njih.

wcpapir je izjavil:

V kolikor bi šlo v svetu za kaj resnega in EU ter Ameri nebi podpirali Rusije na nek način da se izčrpava, potem pa bo Rusija "naša" bi NATO zravnal Rusijo v njivo..ali pa vsaj Putina, tako pa še niti ene ponudbe nimamo za njegovo glavo.


Nihče ne bo koga zravnal v njivo, še posebej z nuklearnim orožjem ne, ker to bi pomenilo konec človeštva na zemlji, samo ščurki in še kakšna bitja bi preživela.

"Še vedno nisem dobil dobre razlage zakaj bi Kitajska kaj veliko pomagala Rusiji in s tem sama tvegala poslabšanje odnosov z USA, EU in nekaterimi drugimi velikimi trgovskimi partnerji.

Verjetno se ne bodo branili poceni nafte (če jim jo uspe spraviti do Kitajske), kakšne druge pomoči pa verjetno ni za pričakovati, še najmanj vojaške."


Si že sam ugotovil obseg kitajske pomoiči RU. Se pa Kitajci ne bojijo usa sankcij, ker se je sedaj pokazalo, kako je svet povezan gospodarsko, s Kitajci še neprimerljovo bolj kot z RU.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

fikus_ ::

"USA z daleč najmočnejšim gospodarstvom na svetu. . . "

Po številkah zaenkrat še, po vplivu na druge pa ne. Najbolj uspešni so v sankcijah in "demokratizaciji" sveta. Usa gredo v vojno zaradi lastnih (beri gospodarskih) interesov.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Mr.B ::

kow je izjavil:

Kot smo ze predebatirali, Kitajci kaj veliko povecati uvoz iz Rusije ne morejo vec, ker potem so prevec odvisni od Rusov. Poleg tega, moras tudi zgraditi novo infrastrukturo itd.
Indija je tudi relativno majhen potrosnik. Je pa res, da jim stratesko uvoz iz Rusije koristi, ker so ze sedaj prevec odvisni od Iraka itd.

Tista cev s plinom, ki gre letos v uporabo je pa kaj ?
Verjetno nimaü obäutka koliko svetovnoa tovarna pokuri energentov, zato da dobis izdelek po simboliöni ceni.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

fikus_ ::

Mnogi ne veste, da gre okrog polovica načrpane nafte za gorivo za prevozna sredstava, druga polovica pa v plastiko in podobno.
Približno enako velja za plin. Tako da ne pokurimo vse načrpane nafte/plina, ampak se porabi tudi kot surovina za izdelke.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

kow ::

Mr.B je izjavil:

kow je izjavil:

Kot smo ze predebatirali, Kitajci kaj veliko povecati uvoz iz Rusije ne morejo vec, ker potem so prevec odvisni od Rusov. Poleg tega, moras tudi zgraditi novo infrastrukturo itd.
Indija je tudi relativno majhen potrosnik. Je pa res, da jim stratesko uvoz iz Rusije koristi, ker so ze sedaj prevec odvisni od Iraka itd.

Tista cev s plinom, ki gre letos v uporabo je pa kaj ?
Verjetno nimaü obäutka koliko svetovnoa tovarna pokuri energentov, zato da dobis izdelek po simboliöni ceni.


Se enkrat. Prilozi stevilke. Hvala!

Uporabnik372 ::

Nekateri tule dajete določenim stvarem že kar mitske razsežnosti, predvsem pa se vidi hudo pomanjkanje osnovnega poznavanja ekonomije.

95% informacij, povezanih z petro-dolarjem je mit.

Cene nafte se na trgu in v pogodbah navajajo v dolarjih zaradi zaupanja, da bo valuta do izpolnitve pogodbe ohranila predvideno vrednost. Lep primer tega so dogodki zadnjega meseca, ko je USD zanihal 2%, RUB pa 70%.

Drug razlog je, da se cena v pogodbah dostikrat navaja kot razlika od najbolj likvidnih trgov terminskih pogodb - cena je npr. določena kot 1 USD manj kot cena Brent terminskih pogodb tistega dne. Vsi največji trgi terminskih pogodb uporabljajo USD (Brent, WTI, Dubai crude) vključno z Ural crude terminskimi pogodbami v Moskvi. Kitajci so odprli trg s terminskimi pogodbami v CNY ampak se zaenkrat ni uveljavil.

Navajanje cen v USD ne pomeni, da se USD uporablja kot dejanska valuta nakupa nafte. Kitajski odjemalci lahko podpišejo pogodbo, kjer je cena navedena v USD, plača pa se v CNY in to se v praksi tudi pogosto dogaja.

Dejansko je dokaj nepomembno v kateri valuti se izvrši posel, ker so svetovni valutni trgi najbolj likviden trgi na svetu in lahko kupec ali prodajalec zamenjata valuto z minimalnimi stroški.

Bistveno je, katero valuto potem država izvoznica nafte na koncu obdrži. Izvozniki nafte nekaj denarja takoj pretopijo v lokalno valuto, v kateri imajo stroške za izvajanje operacij, velik del pa namenijo varčevanju in investicijam. In tu se države izvoznice nafte večinoma odločajo za USD, ker je stabilna valuta, v USD se kupujejo najbolj zanesljive državne obveznice na svetu in v USD se vlaga v največji delniški trg na svetu.

Če se sedaj vrnemo k Rusiji. Zaradi trenutne situacije se je njihova želja vlagati na zahod in zmožnost kupovati zahodne dobrine bistveno zmanjšala, s tem pa tudi potreba po USD. Torej je logično, da bodo od prodaje nafte manj denarja pretvorili v USD, vendar pa je to popolnoma nepovezano z njihovo zadnjo napovedjo. Kot sem zgoraj pojasnil je za vrednost valute nepomembno ali iz USD v RUB pretvori kupec ali prodajalec nafte, končni učinek je enak. Prav tako pogodbena cena ostaja v USD, EUR ali karkoli je pač na pogodbi.

Mike_Rotch ::

Plus, da ne govorimo o tem, da tudi država služi z vojo, sploh vojaška industrija, tako da tole tudi v tvojih številkah nikjer ni omenjeno.


Ja, to sem mislil, ko sem napisal, da ima amerika več od vojne kot Rusija. Ameriški military industrial complex je vreden cca. 1/3 celotnega ruskega gospodarstva.

Si že sam ugotovil obseg kitajske pomoiči RU. Se pa Kitajci ne bojijo usa sankcij, ker se je sedaj pokazalo, kako je svet povezan gospodarsko, s Kitajci še neprimerljovo bolj kot z RU.


Ja, obseg ni ravno velik.

To, da se kitajci ne bojijo sankcij je pa neumnost. Oz. trenutno se jih ne bojijo, ker nimajo razloga, da bi fasali sankcije. Se pa zavedajo, da brez Amerike in EU ni Kitajske in obratno.

Rusija pa je en palček, ki si želi igrati igre z velikimi, ampak ni niti blizu prve lige. Vojska je edini razlog, da jih je kdo jemal resno, pa se je izkazalo, da je tudi to vse skup ena žalost. Problem je, ker jim zdaj ostanejo le še nuki.
««
5 / 50
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rusija čedalje bolj izolirana od interneta in elektronskih plačilnih storitev (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
27141728 (9486) Mr.B

Več podobnih tem