» »

Računalnik za programerja?

Računalnik za programerja?

«
1
2

gwtlwesncw ::

dober večer, ne zdaj purizma zganjati, samo za preprost nasvet prosim...

kateri/kakšen računalnik predlagate za računalniško delo, da lepo tečejo ide-ji, java, .net, mogoče še kak development db, pač delovno intenzivno?

multimedialne (zvok, grafika) sposobnosti niso toliko pomembne, lahko je res osnovno, teams/slack pa mora delati brez zatikanj...

predvsem veliko rama in ssd-ovje in da je lahko, ni glasno, nosiš kot rokovnik in da lahko projiciraš (eno od hdmi, dp, vga)

imate kakšne predloge? kako se to giba cenovno, nimam predstave...

pegasus ::

En low to midrange laptop ter ornk tipkovnica (ms natural keyboard, kinesis advantage ali kaj v tem smislu).

cesnja ::

Applovi prenosniki z ARM procesorjem so za take namene vecznani in vecuporabni. Ampak moral bi dokupit kaksen dongle.

Macbook Air M1 s 16 GB RAMa dobis za nekih 1200EUR. Novejsi Macbook Proji stanejo x2, ampak za tak denar ne dobis primerljivih hitrosti na bilokaterem AMD/Intel prenosniku.

link_up ::

ram, ram, ram...proc bo ze sfolgal.

ps: aja pa multiscreen
In and Out

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: link_up ()

gwtlwesncw ::

bom počasi dopisal več podrobnosti... :)

ekran je lahko majhen 13-14", se bo 'delo' extendalo na večji zunanji ekran, na majhnem bo mail ali kaj podobnega...

ni potrebno, da je to nekak fancy brand (mac), lahko je tudi hp/acer... gre za skopost, tega računalnika ne bo nihče estetsko zahteven gledal/a ali pa zelooo redko...

sem nekako upal, da bo stalo pol manj, ne gre za zunanje omejitve, gre za kaprice.

Zgodovina sprememb…

DePalmo ::

Jaz sem namesto zBooka vzel Legion ker je precej boljši CPU notri. Ampak nisem niti pomislil na hlajenje in da je to laptop, zato mi CPU takoj ko ga malenkost obremenim throttla in mi ga ne pokoristi 100%. Praktično nikoli. Je pa res da med delom še nisem opazil da bi mi kdaj štekal ali se počasi odzival in bolje zanj, ker bi takoj letel skozi okno.

Tako da sem kar prepričan da bo moj naslednji laptop zBook za okoli 2k. Če pa ti iščeš nekaj kar bo lepo laufalo za 600 EUR ti pa želim samo veliko sreče.

p.s.: Za laptopa za punco kjer gleda uglavnem filme in občasno uporablja MS Office, sva dala 500 eur. Ker cenejši so dobesedno sranje za katero bi morali zakonsko prepovedati prodajo.

sbawe64 ::

V prvotnem sporočilu bi lahko omenil, da iščeš prenosnik !

Šele proti koncu
nosiš kot rokovnik

zelo mimogrede omeniš nekaj, kar nakazuje, da ne iščeš desktop škatle, torej ostane prenosnik.


Omenjaš java ide, torej vsaj 16 rama, raje 32.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

Miha 333 ::

Za resno delo sam prisegam na Thinkpad T4xx serijo. Vzameš rabljenega predzadnje generacije in je skoraj pol ceneje od novega (obstajajo preverjene tuje spletne trgovine). Dodaš še (rabljen) dock in si zmagal. Sam imam že dlje časa T470s in sem ultra zadovoljen.

driver_x ::

Jaz za te stvari (Java, C++) uporabljam Macbook proja 14" z M1 procesorjem, prej sem imel Macbook Aira. Zamenjal sem, ker lahko na Proja priključim dva zunanja monitorja.

gwtlwesncw ::

ja, tako nekako, prenosnik, 16+ rama, 512+ ssd, ene 13+", 2+ usb, wifi (eth ne rabi), ne težek, ne glasen, vsaj hdmi za en delovni monitor, ne rabi hud audio/video, niti za filme... da deluje dve leti, brez da muxne, več je čisti bonus, nič fancy ali hudega branda, samo pomožno delovno sredstvo...

ok grem iskat, vsaj to.

infiniteLoop ::

Thinkpad T serije.
None of us is as dumb as all of us.

mr_chai ::

Thinkpad T ali X1 Nano. Pa da maš rama 16gb ali več. Raje nano, ker imaš ekran 16:10.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mr_chai ()

tilen03 ::

gwtlwesncw je izjavil:

ja, tako nekako, prenosnik, 16+ rama, 512+ ssd, ene 13+", 2+ usb, wifi (eth ne rabi), ne težek, ne glasen, vsaj hdmi za en delovni monitor, ne rabi hud audio/video, niti za filme... da deluje dve leti, brez da muxne, več je čisti bonus, nič fancy ali hudega branda, samo pomožno delovno sredstvo...

ok grem iskat, vsaj to.

Za te zahteve ne bo šlo pod 1000€.

Če programiraš mobilne aplikacije ali kdaj želiš, vzemi Macbooka, da si(sicer ironično) bolj svoboden in imaš na voljo še programiranje iOS.

Če ne, Asus ZenBook

Zimonem ::

dB, .net in java pa še kaj zraven 32gb rama nucaš pa še prenosno. Ne dobiš za Jurja. Jurja pa pol in višje.

AnubisOfDoom ::

Miha 333 je izjavil:

Za resno delo sam prisegam na Thinkpad T4xx serijo. Vzameš rabljenega predzadnje generacije in je skoraj pol ceneje od novega (obstajajo preverjene tuje spletne trgovine). Dodaš še (rabljen) dock in si zmagal. Sam imam že dlje časa T470s in sem ultra zadovoljen.

Lahko prosim par linkov do teh trgovin? Hvala ze vnaprej!

Jirzy ::

Koliko denarja pa bi dal?
Jaz bi za p/p pogledal v tole smer: https://notesniki.si/izdelek/lenovo-ide...
16G rama, 8/16 proc, 512 SSD. Imam malo starejsi model, tipkovnica je dobra, ni glasen (ceprav tudi ultra tih ni), zaslon OK, prenosljivost prav tako.
Baterija bi sicer lahko bila boljsa, ampak zaenkrat ni motece.

Pri mojem (starejsem modelu) je fino se, ker ga je enostavno odpreti in zamenjati RAM ali SSD. Dejansko ima en prost SSD slot :), ampak ga zaenkrat se nisem potreboval dokupit.

Invictus ::

Odvisno s čim delaš.

Andropid Studo, Java Eclipse, nobena mašina ni dovolj hitra :D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kuall ::

sem vesel, da mi ni treba delat s tistim peace of sheet-om java. :))
C# pa je mir.
rama rabiš 16gm.
ssd tudi dosti, ker moraš namestiti dosti programja.
monitorji so važni, 2 ali eden ni taka razlika (na šihtu 2, doma 1, me ne moti, da je doma 1, ne opazim razlike v učinkovitosti), važno, da je velik, ker boš buljil cel dan v zaslon in je lažje buljiti, če imaš velik monitor 1,5m stran od sebe. 2 monitorja znata bit včasih malo moteča, ker se moraš odločat, na katerega gledat.

Karen ::

Programerja, ki ne ve kakšne tehnične zahteve mašine potrebuje za svoje delo, težko imenujemo programer. Kupi kar ti je všeč in ustreza tvojim potrebam, to veš najbolje sam (kako debelo denarnico imaš in kaj delaš veš samo ti, ampak če ne veš kakšen zaslon potrebuješ, koliko rama in diska rabiš za delo, zagotovo nisi programer, prej hobby entuziast mogoče, pa še ta bi vedel kaj potrebuje za udobno delo tistega, kar dela).

eventyrer ::

gwtlwesncw je izjavil:

dober večer, ne zdaj purizma zganjati, samo za preprost nasvet prosim...

kateri/kakšen računalnik predlagate za računalniško delo, da lepo tečejo ide-ji, java, .net, mogoče še kak development db, pač delovno intenzivno?

multimedialne (zvok, grafika) sposobnosti niso toliko pomembne, lahko je res osnovno, teams/slack pa mora delati brez zatikanj...

predvsem veliko rama in ssd-ovje in da je lahko, ni glasno, nosiš kot rokovnik in da lahko projiciraš (eno od hdmi, dp, vga)

imate kakšne predloge? kako se to giba cenovno, nimam predstave...


Svetujem ti vsaj 16 GB rama, če se da raje 32 GB. Katerega točno rabiš ti ne znam povedati saj je odvisno od tega ali se odločiš za Intel ali AMD procesor (in temu primerno matično ploščo). AMD procesorji imajo matične plošče, ki so malček občutljive na ustrezno izbiro RAMA.
Ryzen 5700x ti bo noro dobro služil.
SSD je nujen nakup, če lahko montiraš m.2 NVMe SSD pa toliko bolje.

Lp

Karen je izjavil:

Programerja, ki ne ve kakšne tehnične zahteve mašine potrebuje za svoje delo, težko imenujemo programer.


seveda lahko zna odlično razvijati programsko kodo, ne ve pa kaj se trenutno prodaja na trgu. ne bodi tečen.

gwtlwesncw je izjavil:

ja, tako nekako, prenosnik, 16+ rama, 512+ ssd, ene 13+", 2+ usb, wifi (eth ne rabi), ne težek, ne glasen, vsaj hdmi za en delovni monitor, ne rabi hud audio/video, niti za filme... da deluje dve leti, brez da muxne, več je čisti bonus, nič fancy ali hudega branda, samo pomožno delovno sredstvo...

ok grem iskat, vsaj to.


HP Power. Tudi kak HP Firefly ti bo dobro služil.

Zgodovina sprememb…

broken/link ::

jaz bi izbiral med lenovo t serijo ali carbon, in med hp elitebookom (830, če iščeš 13''). Oboji se za te zahteve zelo dobro obnesejo, so precej tihi, tudi ob večjih obremenitvah. Ampak ja, za prenosnost, kvaliteto in tišino plačaš. 1k+

EDIT: aja, pa še to - pri modernih laptopih imaš po navadi usb-c priključek. in moraš nabavit nek dongl/hub/docking station. žal je to vedno bolj moderno in ostali priključki počasi a vztrajno izginjajo.

Zgodovina sprememb…

eventyrer ::

broken/link je izjavil:

jaz bi izbiral med lenovo t serijo ali carbon, in med hp elitebookom (830, če iščeš 13''). Oboji se za te zahteve zelo dobro obnesejo, so precej tihi, tudi ob večjih obremenitvah. Ampak ja, za prenosnost, kvaliteto in tišino plačaš. 1k+


Elitebook ali pa HP Power oziroma HP Firefly so dobri prenosniki ja.
Cena? Takšnemu prenosniku primerna. Lahko da za OPa previsoka....nikjer v njegovih komentarjih nisem zasledil koliko je pripravljen plačati.

edit.: če sem iskren, programirat se da tudi na HOFERjevem prenosniku.

Zgodovina sprememb…

Miha 333 ::

AnubisOfDoom je izjavil:

Miha 333 je izjavil:

Za resno delo sam prisegam na Thinkpad T4xx serijo. Vzameš rabljenega predzadnje generacije in je skoraj pol ceneje od novega (obstajajo preverjene tuje spletne trgovine). Dodaš še (rabljen) dock in si zmagal. Sam imam že dlje časa T470s in sem ultra zadovoljen.

Lahko prosim par linkov do teh trgovin? Hvala ze vnaprej!

Svojega sem kupil tu: https://www.thinkstore24.de/
Precejšnja ponudba je tudi na nemškem Ebayu (glej ponudbo podjetij z dobrim feedbackom).
Seveda te ne sme motiti ne-slovenska tipkovnica. Pa pripravljen bodi narediti clean install Windows (naloženi so običajno nemški).
Praviloma so to preverjeni ex-leasing prenosniki, ki jih firme masovno zamenjajo po 2-3 letih.

Invictus ::

16 GB RAMa je za browser. Sam bi si nabasal vsaj 32, še raje 64 GB.

Plus 2xNVME SSD v RAID 0.

Te stvari so danes poceni, če jih rabiš...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

eventyrer ::

gwtlwesncw je izjavil:

bom počasi dopisal več podrobnosti... :)

ekran je lahko majhen 13-14", se bo 'delo' extendalo na večji zunanji ekran, na majhnem bo mail ali kaj podobnega...

ni potrebno, da je to nekak fancy brand (mac), lahko je tudi hp/acer... gre za skopost, tega računalnika ne bo nihče estetsko zahteven gledal/a ali pa zelooo redko...

sem nekako upal, da bo stalo pol manj, ne gre za zunanje omejitve, gre za kaprice.


ah sm šele zdaj videl ta post.

mi je skoraj malce žal da sem ti šel sploh odgovarjati. Ti si programer? Kake faking zahteve so tole? A če bi dobil ti takšne zahteve na mizo od kakšne stranke bi ji znal kaj odgovoriti?
Fant, prihodnjič ti svetujem, da ko prosiš za pomoč in omeniš da si programer, svoje zahteve zabetoniraš in predstaviš trdno. Tole ni nič, niti predstavil nisi kaj točno rabiš...ko sem videl prvi post sem si predstavljal kakšnega senior razvojnika starega malo čez 50 let ki mladino prosi za pomoč ker že od AMD Dual Core ni več gledal kaj se prodaja na trgu. Ne pa tole.

Razmisli jasno kaj sploh želiš razvijati na prenosniku in boš izvedel kaj rabiš. Če neveš kaj boš na prenosniku delal, kupi consumer prenosnik za max 700-800 EUR. Praktično kateregakoli....na njem se uči programirati in ko boš znal in boš točno vedel kaj rabiš, kupi nek hud stroj. Prej ne, ker do takrat ko boš vedel kaj boš na njem programiral bo ta HW že tako star da boš že novega kupoval.

Zgodovina sprememb…

bemfa ::

Invictus je izjavil:

16 GB RAMa je za browser. Sam bi si nabasal vsaj 32, še raje 64 GB.
Plus 2xNVME SSD v RAID 0.
Te stvari so danes poceni, če jih rabiš...

Link do poceni laptopa z 64gb rama in 2x nvme ssd prosim.

kuall ::

eventyrer je izjavil:

ko boš znal in boš točno vedel kaj rabiš, kupi nek hud stroj.

za programirat se načeloma ne rabi hud stroj. če je zmožen poganjat današnje požrešne browserje je ponavadi že kr ok za programirat. zasto je spraševanje OPa malo brezveze, ker nima veze, kaj kupi. bo pol vidu, kaj mu šteka in bo pač dokupil ram ali ssd, to se da razširit kišto. mogoče je fajn, da je primarni SSD velik, ker imaš včasih komplikacije z 2 majhnima SSDjema, je bolj simple 1 velik.
pa ne oštevat OP-a kot da je fantek. izpade nesramno, sovražim take, ki to delajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

TheBlueOne ::

gwtlwesncw je izjavil:


kateri/kakšen računalnik predlagate za računalniško delo, da lepo tečejo ide-ji, java, .net, mogoče še kak development db, pač delovno intenzivno?


Si mislim, da vse to b.p. tece na deset let starih kistah. :)

Jaz bi na tvojem mestu gledal kot prvo kakovost zaslona. Ce bo laptop tako ali tako ne more biti majhen, ker pomeni, da kaksen Macbook air odpade, ker bos verjetno iskal vsaj 17". Potem pa graficna karticna primerna specifikacijam zaslona.

Ce bos dodal kaksen super monitor, ki je 4k, potem bos moral imeti se kolikortoliko OK grafiko. Ce bos igral igrice pa verjetno 3070+ pri 4k.

Skratka zaslon je dandanes zacetek razmisleka in je 100% tvoja odlocitev. Sele potem pridejo nadaljni nasveti.

filip007 ::

Asus Vivobook 15 oled, samo so okoli jurja.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

MH0 ::

Moj glas gre za strežnik s hypervisorjem. Nekaj z ECC.

gwtlwesncw ::

ja, vsi, ki sprašujete, če sem programer...

trenutno imam predatorja za službene namene, ki pa je malo prevelik in precej požrešen glede baterije... rabim dva lažja za dve stranki, ker ena plačuje, če naredim kaj ali pa nič :-) predator bo ostal zvest svojemu prvotnemu namenu.

v bistvu, da vas, potolažim, rabim dva lažja računalnika povprečnih performans... pač dva naročnika, ker tale predator je malo prevelik, pretežek, občasno preglasen in vedno požira baterijo... meni računalnik ni fetiš kot vam je nekaterim, meni je to samo delovno sredstvo... nekako kot lopata ali kramp, če smem biti slikovit :-)

so eni napisali, da ne vejo, če sem programer, če ne vem, kak računalnik bi rad... po mojem kakšni otroci ali pa začetniki, ker konstruktivnega inputa ni bilo, samo neko prepucavanje, ker so oni tako super strašno sposobni, izkušeni, vodilni, samostojni in izvozljivi :-)

za prikazovanje se ne obremenjujte, tako kot je, je odlično, že ogromno časa, če bom želel input, vas bom vprašal o tem. uporabljam monitorje in tudi ne zadnjega krika tehnologije ampak so očitno dovolj dobri za delo po vseh teh letih...

še kakšna nejasnost, Karen? eventyrer, ti? imata drugače dolge penise v stroki? pa široke tudi? :-)

Zgodovina sprememb…

MH0 ::

gwtlwesncw je izjavil:

... rabim dva lažja računalnika povprečnih performans... pač dva naročnika, ... meni je to samo delovno sredstvo... nekako kot lopata ali kramp, če smem biti slikovit :-) ...

Saj pravim - strežnik.

TheBlueOne ::

Kako tocno gre to s strezniki? Lahko das kaksen link na "produkt".

gwtlwesncw ::

biti morata dva FIZIČNA računalnika in čim bolj, kako se reče, optimalno in stroškovno učinkovito... tudi predator (programerski fetiši?) zmore obe stranki pa še kaj hkrati... probleme s preklapljanjem konteksta ima predvsem bitje (menda ni programer ali nekaj) med monitorjem in naslonjačem...

verjetno MH0 misli virtualizacijo dveh razvojnih okolij ali kaj, morda za dopolnitev vprašamo Karen ali eventyrerja za njuno velecenjeno mnenje?

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

Lahko definiras kaksen display mora imeti? Tako se dandanes zacne planiranje. Velikost, locljivost, svetilnost, kot gledanja ... Vsaj priblizno?

Recimo med 1080p in 4k sistemi za enak performans b.p. das veckratnik.

gwtlwesncw ::

13-15" fhd (1080p še dobiš manj) je vrh glave, bolj za korespodenco ali hiter vpogled, kopanje jarkov se opravlja na dveh 'zunanjih'... za domač office za vso dejavnost ali (po izredni potrebi) pri stranki. pa tako, da lahko dam dva v eno nahrbtnik, da ne izgleda patetično... nisem želel razlagati podrobnosti, s katerimi se redko ali nikdar ne srečate, ampak ste zakomplicirali zelo enostavno temo.

MH0 ::

TheBlueOne je izjavil:

Kako tocno gre to s strezniki? Lahko das kaksen link na "produkt".

S strežniki za doma gre ponavadi tako, da kupiš nekaj rabljenega. Če potrebuješ orodje, kot je napisal OP. Pomemben faktor pri izbiri je "hrup". Če imaš kam dati 2U ali 1U ohišje, prideš po moje najceneje skozi. Če zadeva ne bo gor 24/7/365, pa še ceneje, ker lahko posežeš po še starejši malo bolj električno požrešni platformi.

gwtlwesncw je izjavil:

biti morata dva FIZIČNA računalnika ...

Kak razlog je za to?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MH0 ()

TheBlueOne ::

gwtlwesncw je izjavil:

13-15" fhd (1080p še dobiš manj) je vrh glave, bolj za korespodenco ali hiter vpogled, kopanje jarkov se opravlja na dveh 'zunanjih'... za domač office za vso dejavnost ali (po izredni potrebi) pri stranki. pa tako, da lahko dam dva v eno nahrbtnik, da ne izgleda patetično... nisem želel razlagati podrobnosti, s katerimi se redko ali nikdar ne srečate, ampak ste zakomplicirali zelo enostavno temo.


Potem verjetno isces kaksne rabljene in obnovljene Lenovo zadeve. Najdes tudi na Amazonu. Praviloma robustni in poceni in z garancijo.

https://www.amazon.de/Lenovo-Festplatte...

Ampak ne vem kje najdes najboljse deale. Nekaj ima tudi ebay.de od profi podjetij. Verjetno so vecinoma vracila od "izposoje" s strani podjetij. Iz koncerna kjer sem delal so sli laptopi, ki so bili kakor novi, direkt nazaj k tem podjetjem.

MH0 je izjavil:


S strežniki za doma gre ponavadi tako, da kupiš nekaj rabljenega. Če potrebuješ orodje, kot je napisal OP. Pomemben faktor pri izbiri je "hrup". Če imaš kam dati 2U ali 1U ohišje, prideš po moje najceneje skozi. Če zadeva ne bo gor 24/7/365, pa še ceneje, ker lahko posežeš po še starejši malo bolj električno požrešni platformi.


Sem mislil, da je zadeve nekje drugje v najemu. :)

Si mislim, da tak koncept terja kar nekaj znanja?

Zgodovina sprememb…

gwtlwesncw ::

MH0 je izjavil:

Kak razlog je za to?

po vseh teh letih imam težave preklapljati kontekst in vsebino na enem računalniku in na enem monitorju...
tudi ne želim, da še kdaj pomotoma dam na projekcijo, če ni za tisto stranko...

staram se, glej, kaj hočeš...

TheBlueOne je izjavil:

Potem verjetno isces kaksne rabljene in obnovljene Lenovo zadeve.

no go

Zgodovina sprememb…

MH0 ::

TheBlueOne je izjavil:


Sem mislil, da je zadeve nekje drugje v najemu. :)

Si mislim, da tak koncept terja kar nekaj znanja?

Najem bo dražji. Verjetno veliko dražji, če upoštavaš kaj se "da". Znanja za tako domačo virtualizacijo pa tudi ne potrebuješ nič kaj veliko. Najbrž potrebuješ več znanja za narediti korektni full backup in restore notebooka, ki ga nabašeš z vsem živim in mrtvim. :-)

gwtlwesncw je izjavil:

MH0 je izjavil:

Kak razlog je za to?

po vseh teh letih imam težave preklapljati kontekst in vsebino na enem računalniku in na enem monitorju...
tudi ne želim, da še kdaj pomotoma dam na projekcijo, če ni za tisto stranko...

staram se, glej, kaj hočeš...

TheBlueOne je izjavil:

Potem verjetno isces kaksne rabljene in obnovljene Lenovo zadeve.

no go

Eh, potem lahko tudi napačen notebook neseš k stranki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MH0 ()

gwtlwesncw ::

MH0 je izjavil:

Eh, potem lahko tudi napačen notebook neseš k stranki.

ja, ta možnost obstaja, zato bom jemal obeh zraven :-)

MH0 ::

gwtlwesncw je izjavil:

MH0 je izjavil:

Eh, potem lahko tudi napačen notebook neseš k stranki.

ja, ta možnost obstaja, zato bom jemal obeh zraven :-)

Mislim, kakšna je možnost, da se boš povezal na napačno mašino?!

TheBlueOne ::

gwtlwesncw je izjavil:


TheBlueOne je izjavil:

Potem verjetno isces kaksne rabljene in obnovljene Lenovo zadeve.

no go


Potem pa ti poleg cenenih plastik fantastikov ostanejo samo se tisti, ki sestavljajo laptope. Ampak sem pozabil imena ... Jih imas nekaj v nemciji. Tam je dober value.

Vse ostalo verejetno samo gledas kaj je trenutno kje v akciji. Dvomim, da je neko posebno diferenciranje v nizjih segmentih.

gwtlwesncw ::

MH0 je izjavil:

gwtlwesncw je izjavil:

MH0 je izjavil:

Eh, potem lahko tudi napačen notebook neseš k stranki.

ja, ta možnost obstaja, zato bom jemal obeh zraven :-)

Mislim, kakšna je možnost, da se boš povezal na napačno mašino?!

ne vem. je pa tu še nekaj, moram biti dosegljiv za obe stranki, ne da katero pozabim ali kaj posebej preklapljam...

TheBlueOne je izjavil:

Potem pa ti poleg cenenih plastik fantastikov ostanejo samo se tisti, ki sestavljajo laptope. Ampak sem pozabil imena ... Jih imas nekaj v nemciji. Tam je dober value.

Vse ostalo verejetno samo gledas kaj je trenutno kje v akciji. Dvomim, da je neko posebno diferenciranje v nizjih segmentih.

ja, no, nisem še nabavil, imamo še nekaj fleksibilnosti in to, tudi budget še ni fiksen. to je samo za občutek (sem iskal nek bolj fancy pojem, da bi popravil vtis na Karen in eventyrerja - pa se žal nisem spomnil nič lepo zvenečega, neke high level preliminarne analize pa deluje precej klošarsko :), da vidim, kako in kaj. glede refurbished stvari imam (zaenkrat še!) ideološke zadržke...

zdaj moram greti...

TheBlueOne ::

Vzemi refurbished iz amazona. Kolikor vem je podaljsano okno za vracanja + garancija. Nimas kaj za faliti.

MH0 ::

gwtlwesncw je izjavil:

... je pa tu še nekaj, moram biti dosegljiv za obe stranki, ne da katero pozabim ali kaj posebej preklapljam...

Upam, da te kdo razume, jaz te ne. :-)

gwtlwesncw ::

MH0 je izjavil:

Upam, da te kdo razume, jaz te ne. :-)

dostikrat še sam sebe ne razumem več, z leti je tega vedno več. :-)

FireSnake ::

Tema že obstaja:
https://slo-tech.com/forum/t170766/31449
in tudi veliko namigov je v njej (je nekdo že omenil Legion).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zimonem ::

eventyrer je izjavil:

gwtlwesncw je izjavil:

bom počasi dopisal več podrobnosti... :)

ekran je lahko majhen 13-14", se bo 'delo' extendalo na večji zunanji ekran, na majhnem bo mail ali kaj podobnega...

ni potrebno, da je to nekak fancy brand (mac), lahko je tudi hp/acer... gre za skopost, tega računalnika ne bo nihče estetsko zahteven gledal/a ali pa zelooo redko...

sem nekako upal, da bo stalo pol manj, ne gre za zunanje omejitve, gre za kaprice.


ah sm šele zdaj videl ta post.

mi je skoraj malce žal da sem ti šel sploh odgovarjati. Ti si programer? Kake faking zahteve so tole? A če bi dobil ti takšne zahteve na mizo od kakšne stranke bi ji znal kaj odgovoriti?
Fant, prihodnjič ti svetujem, da ko prosiš za pomoč in omeniš da si programer, svoje zahteve zabetoniraš in predstaviš trdno. Tole ni nič, niti predstavil nisi kaj točno rabiš...ko sem videl prvi post sem si predstavljal kakšnega senior razvojnika starega malo čez 50 let ki mladino prosi za pomoč ker že od AMD Dual Core ni več gledal kaj se prodaja na trgu. Ne pa tole.

Razmisli jasno kaj sploh želiš razvijati na prenosniku in boš izvedel kaj rabiš. Če neveš kaj boš na prenosniku delal, kupi consumer prenosnik za max 700-800 EUR. Praktično kateregakoli....na njem se uči programirati in ko boš znal in boš točno vedel kaj rabiš, kupi nek hud stroj. Prej ne, ker do takrat ko boš vedel kaj boš na njem programiral bo ta HW že tako star da boš že novega kupoval.

Kako si videl šele potem post na katerega si odgovarjal????

gwtlwesncw ::

eventyrer je izjavil:

ko sem videl prvi post sem si predstavljal kakšnega senior razvojnika starega malo čez 50 let ki mladino prosi za pomoč ker že od AMD Dual Core ni več gledal kaj se prodaja na trgu. Ne pa tole.

opa :-) tudi jaz nisem videl vsega tega shit-postanja s strani eventyrer, ko se je prešel v berserk način... ja v resnici, si si zaskrbljujoče pravilno predstavljal, hmmm, resnično zelo zanimivo... zdaj sploh nisem več prepričan, da eventyrer ni moj split personality alter ego... kaj pa Karen kaj?

no, meni 16ram in 512ssd (topshit kompenzacija izpred nekaj let, danes je to povprečen garbage) čisto vse ok požira, še kakšen sqlserver/oracle/pgsql za developerske namene dela dovolj dobro...

imate vso pravico, da dvomite, samo strankam ne povedat, haha, da sem jih na polno zblefiral; tu na forumu pač ne morem ;)

Zgodovina sprememb…

«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov MacBook Pro

Oddelek: Strojna oprema
454620 (3337) LeQuack
»

Prenosni računalnik za študij strojništva

Oddelek: Kaj kupiti
467843 (6515) Barbarpapa2
»

Apple MacBook Pro, vaše mnenje in nasveti glede na kupa (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6816711 (15249) algo
»

Rast povpraševanja po računalnikih v Evropi lani nižja

Oddelek: Novice / Rezultati
4911633 (9837) CaqKa

Več podobnih tem