» »

Poleti sem nameraval potovat v Rusijo

Poleti sem nameraval potovat v Rusijo

Juplter ::

Seveda kot turist. V moskvo natančneje. Kaj pa zdaj? Bi preklical potovanje?

Furbo ::

Itak. Vsi bežijo od tam, ker se bojijo, da bodo uvedli izredne razmere in ne vem kaj, ti bi pa rinil noter?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

tikitoki ::

Ne vem kako mislsi ptiti tja:)? Letalske povezave so prekinjene, po kopnem pa trenutno tudi ne bi hodil v tisto smer. Lahko pa probas in porocas.

mtosev ::

Ja ne vem. A bi resno želel potovati v Rusijo glede trenutnih razmer v Ukrajini in ne preveč rožnate situacije v Rusiji?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

-vx- ::

Juplter je izjavil:

Seveda kot turist. V moskvo natančneje. Kaj pa zdaj? Bi preklical potovanje?

Ni panike, samo Ukrajinske meje se izogibaj. Pac tule imas veliko cudnih ljudi, ki jim nic ni jasno. Zna biti pa letalski prevoz malo problem, bos pa zelo verjetno lahko sel z vlakom.

Ce EU/ZDA kaj fejst ne zahebeta, je situacija cisto ok, razen tega, bo, zaradi padca rublja vse skupaj precej ceneje kot sicer. Skratka win-win.
Ukrajina: freedom's just another word for nothing left to lose.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: -vx- ()

Furbo ::

Pa rublje kupi prej, ker ne vem če bo kartica potegnila.

In če ne bo Slovenija na kaki shitlisti, ker imajo naši politiki tako potrebo po kikirikanju iz vrha kupa gnoja.

Pa prileti tja preko ozemelj držav, ki nimajo nič proti letom v Rusijo.

Pa vizo že imaš?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Maxlos ::

Še kakšen mesec bodo trajale operacije
Potem bo april bolj bogi...
Maj se bo pobral..
V Juliju bodo pogajanja za dostavo plina in premoga. Če se ne zmenijo prekličeš. Verjetno imaš en mesec odpovedni rok brez penalov...

kixs ::

Z vlakom do Beograda, potem pa z letalom v Rusijo. Dvomim, da bodo Srbi uvedli sankcije.

Miha 333 ::

Z letalom preko Beograda, Istanbula.

frke ::

Vrednost rubelja je močno padla, zato bo bivanje verjetno poceni.
Problem bo cena prevoza. Povratna karta med Beogradom in Moskvo stane vsaj 1500 EUR/osebo

kriptobog ::

Bi šel normalno. Poka v Ukrajini, ne v Rusiji.

Unchancy ::

Juplter je izjavil:

Seveda kot turist. V moskvo natančneje. Kaj pa zdaj? Bi preklical potovanje?

A bi potoval v Nemčijo leta septembra 1939?
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

CiClon ::

Unchancy je izjavil:

Juplter je izjavil:

Seveda kot turist. V moskvo natančneje. Kaj pa zdaj? Bi preklical potovanje?

A bi potoval v Nemčijo leta septembra 1939?


Takoj argument ad hitlerum lol. A ne to že v vrtcu prerasejo?

Kaj je pa bilo tako hudega za turista v Nemčiji septembra 1939? Recimo, da ni žid. V Nemčiji septembra 1939 še vedel ne bi, da je vojna.

Kapitan Jack ::

Juplter je izjavil:

Seveda kot turist. V moskvo natančneje. Kaj pa zdaj? Bi preklical potovanje?

Lahko da te ugrabijo, pa izsiljujejo. Nihce ti ne bo pomagal.

Tidule ::

Kaj šele če te ugrabijo, pa posiljujejo?

Jao, kake sestavlajte nekateri.

Kaj točno bo do poletja je nemogoče vedet. Realne težave s katerimi se boš lahko srečal so težave pri pridobivanju vize, sploh v primeru, da pride do zaostrovanja sankcij ali celo prekinitve diplomatskih stikov (zelo zelo malo verjetno). Kot drugo bo problem samo potovanje in dostop do Rusije, če si želel tja letet, ker je v tem trenutku nemogoče predvidet kako bo stanje. Se bo pa seveda zagotovo dalo letet preko turčije, bližnjega vzhoda, srbije, kitajske... Samo ne bo poceni. Alternativa so tudi cestne/železniške povezave. Pač odvisno kam bi rad.

Z vidika osebne varnosti pa moraš pazit predvsem, da se ne znajdeš v kakem položaju, kjer bi bil pretirano pameten glede samega konflikta v ukrajini. Policija ima ničelno toleranco do kakih pametovanj. Dodatno je realno pričakovat (če se bodo sankcije stopnjevale), da "zahodnjaki" ne bodo preveč priljubljena pasma med lokalnim prebivalstvom in ti bo kak ivan v lokalni beznici s pestmi predstavil svoje stališče do sankcij.

Predvsem pa boš praktično moral poslovat samo v gotovini (če bodo sankcije ostale), ker je kartično poslovanje s tujimi karticami v celoti blokirano (visa in MC).

Je pa seveda ogromno odvisno od tega kje boš potoval. Večja bo vukojebina bolj verjetno je, da ljudje pojma ne bodo imeli, da se sploh kaj dogaja.

Tako, da vprašanje če je Rusija ravno najboljša destinacija ampak je to ogromno odvisno od tega tudi koliko kilometrine imaš za sabo. Za nekoga, ki je preštopal južno ameriko pač ni enako kot za nekoga, ki je do sedaj preživljal dopuste s turistično agencijo na Pagu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

voss_ ::

Unchancy je izjavil:

Juplter je izjavil:

Seveda kot turist. V moskvo natančneje. Kaj pa zdaj? Bi preklical potovanje?

A bi potoval v Nemčijo leta septembra 1939?


Komot greš v Rusijo, še v taki majici ti nič ne naredijo:

Kapitan Jack ::

Samo govoriti Slava Russiji in te bodo veselo sprejeli.

Juplter ::

Mah glede na vse sem si premislil. Nebom šel.

nejcek74 ::

saj Rusi so fajn, sploh izven Moskve, Moskva je kr drug svet. Na meji pa znajo kar grdo gledat, jaz sem leta 2016 prečkal juzno rusijo, iz Kazahstana preko Rusije v Gruzijo, res fajn ljudje, sproceno vzdušje. 2018 sem bil pozimi v Moskvi, na letališču niso cisto vedli kaj bi z vsemi mojimi stempli v pasošu, sam so me pol spustili naprej, ker očitno ni blo šefa v sluzbi, budit si ga pa niso upali (je blo po polnoči). Center Moskve je bil pa kot katerikoli drug center neke globalne drzave. Delajo predvsem ekonomski imigranti, hipsterski bari, domača bogatija, pa mrkogledezi na vogalih. Ne vem kaj si hotu it delat tja, glede galerij in muzejev je po mojem med top 3 destinacijami na svetu (London pa NY pred njim) za ostalo pa ne vem.

Kapitan Jack ::

Kaj pa Saint Petersburg? Letos sem mislil gor. Cez Finsko in to je to.

dronyx ::

Vsi ki bi potovali v Rusijo prej prevrite, da niste kdaj kje napisali česa takega, kar bi rusi razumeli kot napad na njihove "vrednote" in boste končali v kakšnem zaporu tako kot tisti ameriški turist, ki so ga v severni koreji zaprli, ker je v hotelu strgal nek plakat za spomin. Naivnost običajno ni kazniva, je pa moteča!

Maxlos ::

Unchancy je izjavil:

Juplter je izjavil:

Seveda kot turist. V moskvo natančneje. Kaj pa zdaj? Bi preklical potovanje?

A bi potoval v Nemčijo leta septembra 1939?

Da da, še en ko ga vprašaš po lat virih, ki se poserje.

joze67 ::

dronyx je izjavil:

Vsi ki bi potovali v Rusijo prej prevrite, da niste kdaj kje napisali česa takega, kar bi rusi razumeli kot napad na njihove "vrednote" in boste končali v kakšnem zaporu tako kot tisti ameriški turist, ki so ga v severni koreji zaprli, ker je v hotelu strgal nek plakat za spomin. Naivnost običajno ni kazniva, je pa moteča!
Tukaj je en dooooooooolg preskok, vreden brisače v Štoparskem vodniku. Tipa niso zaprli, ker bi nekoč nekaj zapisal, ampak zaradi (za SK standarde) neprimernega obnašanja. Je imela ona odpuščena profesorica po mojem kar prav, ko je komentirala dogodek.

voss_ ::

dronyx je izjavil:

Vsi ki bi potovali v Rusijo prej prevrite, da niste kdaj kje napisali česa takega, kar bi rusi razumeli kot napad na njihove "vrednote" in boste končali v kakšnem zaporu tako kot tisti ameriški turist, ki so ga v severni koreji zaprli, ker je v hotelu strgal nek plakat za spomin. Naivnost običajno ni kazniva, je pa moteča!


Meni bolj izgleda da moraš pri nas v svobodi paziti kaj napišeš, govoriš, misliš...

Miki N ::

Malo boš moral iti okrog. Po mojem se vedno da iz kakega Kazahstana.

Slopek ::

Men je stara mama(letnik 1930) pravila, da so leta 1943 tihotapili Jude, ki so hoteli v Nemčijo. Na ta račun, imamo še danes v lasti kar nekaj zadev....

Hočem povedat, da je zdaj ravno pravi čas za potovanje in raziskovanje Rusije.
Jaz grem z družino za prvomajske v Ukrajino. Gremo na fronto, ker sta mala 2 hotela videt Call off Duty Future fiction v živo, pa valjda gremo. Boljše kot lego land


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Potovanja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10215516 (1170) AgiZ
»

Kako točni so slovenski vlaki?

Oddelek: Na cesti
356195 (2623) MIHAc27
»

Potovanja po svetu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6221162 (11971) VolkD
»

Pahor vabi Putina v Slovenijo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
14531057 (19762) thed0g195
»

Primer Snowden: Rusija je vedela za prihod, malomarna zaščita v NSA

Oddelek: Novice / NWO
2810940 (8001) PaX_MaN

Več podobnih tem