» »

Router za zunanje kamere

Router za zunanje kamere

Manager ::

Pozdravljeni

Postavljam varnostne kamere okrog hiše. Imel bom nekaj zunanjih kamer, povezanih preko wifija in me zanima kakšen router je najboljše kupiti.

Sedaj imam navadni router od Telemacha, v hiši pa imam še en mali ojačevalec brez anten. Imam paket internet hitrosti 300/30 Mbps. Ena zunanja kamera bo 10m od hiše.

Zanima me če imate kak predlog na podlagi izkušenj, kako je najboljše zagotoviti dobro povezavo.

Gledal sem tega https://www.wifiduoboost.si/wifiduoboos... ampak ne vem koliko bo ta v pomoč. Predvidevam, da bi rabil dober router in še dodatni ojačevalec verjetno, ali pa je dovolj kak dober router?!


Hvala z info.
Lp.
  • spremenil: Manager ()

Likalnik ::

najboljše in najbolj zanesljivo je preko kabla...vse ostalo je bolj tako tako...še posebej, če boš hotel gledati posnetke v najboljši možni ločljivosti....že preko kabla so težave glede hitrosti povezave in kasneje štekanja samega videa.

imaš recimo možnost mesh-a...katere si postaviš po hiši in ti lovijo tudi na dvorišče/vrt...jaz imam google mesh in mi povezava dela povsod okoli in v hiši

Tidule ::

Upostevaj, da ti se tako mocan router nic ne pomaga, ce kamera ne oddaja z dovolj moci. Sploh ce imas full hd ali celo 4k signal.

Furbo ::

Kable potegni, druge ni.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Motion ::

Kako je pa kaj enostavno te kamere na wifiju onemogočit z motenjem signala?

starfotr ::

Za 20 eur dobiš na aliex ESP8266 WiFi Killer Wifi jammer CP2102+ESP12F module Wireless Network Development Board

c3p0 ::

Wifi nadzor je slaba ideja. PoE kamere (potegneš le mrežni kabel do vsake) in kak NAS/NVR za snemanje (NFS, CIFS).

Tidule ::

Motion je izjavil:

Kako je pa kaj enostavno te kamere na wifiju onemogočit z motenjem signala?

Zelo enostavno. Se bolj problematicno je vprasanje kako enostavno je ugrabit signal. Osebno temu, sploh pri kakih kitajskih igrackah, ne bi zaupal.

bf4ed ::

Kabel. Wifi onemogočiš z ESP8266 + deauther od spacehuhn. Ne rabiš nekih kitajskih igračk.

Drugače bi pa kak Mikrotik RB2011 router priporočal če že res moreš na wifi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bf4ed ()

Daniel ::

2011 je čisto preveč zastarel model.

bf4ed ::

aha torej ni več dober?
Kaj mu manjka?
Kerega od Mikrotika pa priporočaš potem?

Daniel ::

Hap Ac3 z Wifi Wave 2 paketom. Še zmeraj je to sicer Wifi 5, tako, da nekih ekstremov pri hitrosti ni pričakovati. 5 ghz gre nekaj čez 400 Mbit, 2 ghz pa tam do 90, vsaj pri meni. Sem pa testiral samo s telefonom, ker imam vse na kablih in mi Wifi ni ravno prioriteta. Še tista 1 kamera, ki je na Wifi se mi je zamerila ker rabi par sekund več, da se poveže.

2011 sem nabavil menda že kakih 10 let nazaj in ga sedaj uporabljam samo še kot en od APjev v Capsmanu, ker CPU enostavno ne zmore neke obremenitve, sploh če spustiš čez njega IPTV slika kocka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

Daniel ::

Manager je izjavil:

Pozdravljeni

Postavljam varnostne kamere okrog hiše. Imel bom nekaj zunanjih kamer, povezanih preko wifija in me zanima kakšen router je najboljše kupiti.

Sedaj imam navadni router od Telemacha, v hiši pa imam še en mali ojačevalec brez anten. Imam paket internet hitrosti 300/30 Mbps. Ena zunanja kamera bo 10m od hiše.

Zanima me če imate kak predlog na podlagi izkušenj, kako je najboljše zagotoviti dobro povezavo.

Gledal sem tega https://www.wifiduoboost.si/wifiduoboos... ampak ne vem koliko bo ta v pomoč. Predvidevam, da bi rabil dober router in še dodatni ojačevalec verjetno, ali pa je dovolj kak dober router?!


Hvala z info.
Lp.


10 metrov od hiše ti kamera ne bo delala, če ne bo WiFi AP ravno na oknu obrnjenem proti kameri. Range extenderjev (boosterjev) se izogibaj. Če že potem raje mesh sistem ali pa več APjev

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

Vuli ::

NVR
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Manager ::

Super, hvala za info.

Razmišljal sem, da kupim dober router, s parimi antenami, pa ga potem postavim ob steni v hiši na najbližji točki tisti zunanji kameri. In ta router potem povežem brezžično z modemom oz. s tistim routerjem eon.

Meril sem zunaj moč povezave, ampak sem videl samo download (26 Mbps), upload sem pozabil pogledati. Tisti booster pa ima samo 3 Mbps.

Daniel ::

Če se le da, uporabi med AP jem (ali routerjem in modemom kabel). Oz. že tako ga raje uporabi kjer je le možno, ker boš drugače imel težave.

Manager ::

Nasel sem en router, predvidevam da bo signal s tem ok za zunanje kamere - Asus RT-AX82U, https://www.asus.com/Networking-IoT-Ser...

Manager ::

Ali pa je mogoče wifi mesh boljša opcija - D-link Mesh usmerjevalnik COVR-X1862 2PK AX1800 WI-Fi 6 ?

starfotr ::

Če bi potegnil kable, bi bilo:

Že rešeno za vse večne čase.

Ne bi spraševal neumnosti glede wifi omrežnih zadev, ki niso primerne za kamere.

Manager ::

Kamere delajo normalno (4 kom), snemalnik tudi, brezžična povezava preko wifi mesh.

Hvala vsem za info, lp.

BorutO ::

Ok, ne vem zakaj bi kamere na wifi bile slabe ideje? Imam 4 notranje wifi kamere od Reolinka - https://www.amazon.de/gp/product/B07SV5... - ki pa sem jih namestil kar zunaj pod streho, da voda ne more do njih. Tri kamere sem namontiral na hišo in stalno delujejo brez problema. Občasna težava nastane samo, če kdaj elektrike zmanjka, kar je v teh neurjih že skoraj stalen pojav, takrat se ena kamera nikakor noče povezati z internetom, brez da ne vržem varovalke ven. Vtičnico sem namontiral čisto pod streho, zato jo lahko izklopim samo z varovalko. Problem imam samo s četrto kamero, katera je pa na drugem objektu, ki je 10m stran od hiše oz. 15m stran od modema. Tam pa mi včasih lovi, včasih pa ne. Za to kamero bi rabil en res zelo dober ruter, ki ga namontiral na mansardi in bi rabil eno zelo dogo anteno, ki bi jo priklopil na ruter in jo speljal na zunanjo stran.

Nekoč sva s sosedom, ki je več kot 100m stran, kupila dve anteni, ki sta imeli 4m dolgi kabel in sva z ruterja povezala na zunanjo stran, da sva lahko igre igrala preko LANa, ker 20 let nazaj še nisva imela interneta. Torej predvidevam, da bi ena taka močna antena bila dovolj, da bi lahko brez težav vlekla 4. kamero. Problem je samo, ker ne vem katera antena je dobra. Ne najdem ene dobre antene, ki bi imela vsaj 5m kabla (najmanj) in bi jo iz modema ali pa routerja lahko povezal direkt na zunanjo stran stene, da bi mi četrto kamero lepo v miru lovilo, ker potem bi še več kamer kupil. ;)

Če kdo ve za kakšno dobro anteno, ki je res močna in se jo da namontirati na router ali pa na modem, bi bil zelo vesel ... še bolj pa, če se jo da kupiti kje na amazonu, ker kakšen mimovrste se mi je pred časom zasral in sem zaključil nakupe pri njih.

bf4ed ::

BorutO je izjavil:

Ok, ne vem zakaj bi kamere na wifi bile slabe ideje?


Deauther Spacehuhn. Zato.
WLAN ni primeren za kamere, sploh če so povezane na ta način na NVR. S tem jih pomečeš dol z router-ja in si v pizdi. Zato obvezno še SD kartico v vsako kamero če to podpirajo.

Kabel je kabel. Pa še to imet potem na UPS če vlomilec vrže elektriko ven (FID). Spet čist enostavno na kaki zunanji vtičnici.

starfotr ::

Vprašanje:

BorutO je izjavil:

Ok, ne vem zakaj bi kamere na wifi bile slabe ideje?


In avtor nato sam sebi ogovori na vprašanje zakaj so wifi kamere zanič.

BorutO je izjavil:


Imam 4 notranje wifi kamere od Reolinka - https://www.amazon.de/gp/product/B07SV5... - ki pa sem jih namestil kar zunaj pod streho, da voda ne more do njih. Tri kamere sem namontiral na hišo in stalno delujejo brez problema. Občasna težava nastane samo, če kdaj elektrike zmanjka, kar je v teh neurjih že skoraj stalen pojav, takrat se ena kamera nikakor noče povezati z internetom, brez da ne vržem varovalke ven. Vtičnico sem namontiral čisto pod streho, zato jo lahko izklopim samo z varovalko. Problem imam samo s četrto kamero, katera je pa na drugem objektu, ki je 10m stran od hiše oz. 15m stran od modema. Tam pa mi včasih lovi, včasih pa ne. Za to kamero bi rabil en res zelo dober ruter, ki ga namontiral na mansardi in bi rabil eno zelo dogo anteno, ki bi jo priklopil na ruter in jo speljal na zunanjo stran.

Nekoč sva s sosedom, ki je več kot 100m stran, kupila dve anteni, ki sta imeli 4m dolgi kabel in sva z ruterja povezala na zunanjo stran, da sva lahko igre igrala preko LANa, ker 20 let nazaj še nisva imela interneta. Torej predvidevam, da bi ena taka močna antena bila dovolj, da bi lahko brez težav vlekla 4. kamero. Problem je samo, ker ne vem katera antena je dobra. Ne najdem ene dobre antene, ki bi imela vsaj 5m kabla (najmanj) in bi jo iz modema ali pa routerja lahko povezal direkt na zunanjo stran stene, da bi mi četrto kamero lepo v miru lovilo, ker potem bi še več kamer kupil. ;)

Če kdo ve za kakšno dobro anteno, ki je res močna in se jo da namontirati na router ali pa na modem, bi bil zelo vesel ... še bolj pa, če se jo da kupiti kje na amazonu, ker kakšen mimovrste se mi je pred časom zasral in sem zaključil nakupe pri njih.

BorutO ::

Ja pa dobro no ... kaj naj vlečem okoli 25m kabla po zraku ali pod zemljo oz. naj prvo tlakovce ven "strgam" in trdno podlago, da bom pod zemljo potegnil kabel na drug objekt? Itak, da je kabel boljši in da ima wifi nekaj slabosti, ni pa niti malo tako slab, kot nekateri omenjate tu gor.

Pač bi rajši bil, da bi kamera delovala na wifi na zunanjih lokacijah, ker imam skoraj hektar parcele. Rad bi imel na wifi kamere ... zato ne rabite pisati kabel gor ali dol. Jaz pač iščem eno anteno, ki bo imela najmanj 5m kabla, da bom jo lahko namontiral zunaj. Imam skrite kable vse povsod, zato, če bi hotel utp kable vleči vse do kamer, bi mogel štemat stene itd ... Drugo je, če imaš čisto novo hišo in si prilagodiš kable za vse posebej.

Pri starših, ko sem si nekoč opremljal mansardo, sem vse kable skril pod estrih in za stene ...

svecka ::

kamera ti nič ne pomaga, če nimaš detekcije osebe in obveščanje možno na kameri. Kamera te mora obvestit takoj preko telefona, ko je zaznao gibanje osebe po tvojem dvorišču, da takoj lahko ukrepaš in kličeš policijo, preden se vlom sploh zakjuči...ne pa da kažeš posnetke, ko je že vsega konec. BRezveze. Itak 90% kamer ne posname obraza roparja, tako da s temi kamerami je larifari, ker ne zajamejo obraza roparja zaradi mask, kapuc ali napačne pozicije kamer.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zunanja nadzorna kamera + mobile data?

Oddelek: Kaj kupiti
12692 (181) Daniel
»

IP Kamera (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
576528 (2100) Kekec
»

Nadzorna kamera (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6724596 (5099) refosk
»

Ojačevalnik wifi signala

Oddelek: Kaj kupiti
4118217 (6026) Robert
»

Kitajske IP kamere (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5011014 (8027) okica11

Več podobnih tem