» »

Vprašanje glede bozicnice

Vprašanje glede bozicnice

FiReFTW ::

Mene zanima ce ima firma cirka 50 delavcev, ali je dovoljeno da bozicnico dobi samo 10 od teh, in to kar solidno, drugi pa nic.

MadMicka ::

Zelo verjetno ni prav. Če so zadevo iz davčnega vidika prikazali kot del plače iz naslova uspešnosti poslovanja podjetja, kar verjetno so, in če niso imeli nobenih kriterijev zapisanih v kolektivni pogodbi ali pravilniku, po katerih bi teh 10 ločili od preostalih 40, zelo verjetno tega ni, potem bi na sodišču zmagal. Ampak takih stvari sam ne boš uredil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

Shields ::

se spomnim ko je firma nagradila delavce s par 100€ ki niso bili na bolniški, in to v času korone :D

Bud_Bundy ::

Shields je izjavil:

se spomnim ko je firma nagradila delavce s par 100€ ki niso bili na bolniški, in to v času korone :D


Sem dobil to ene dvakrat. Za malo, oz nič bolniške, plus prisilne sobote. Najraje bi mu vrgel nazaj v glavo. Celo leto govorim, da nočem delat sobot, dobim neko kvazi nagrado za to izgorelost. Res en narobe svet.

svecka ::

FiReFTW je izjavil:

Mene zanima ce ima firma cirka 50 delavcev, ali je dovoljeno da bozicnico dobi samo 10 od teh, in to kar solidno, drugi pa nic.


Čas je da greš drugam. Če ne znajo cenit tvoje delo...začni delat tok mal (4 ure na wcju na telefonu), vsak drug teden na bolniški (reču da te hrbet zagrabilo), da te odpustijo,ti si vmes do odpustitve že najdi drug šiht. Ko jih jebe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svecka ()

FoxKnox ::

FiReFTW je izjavil:

Mene zanima ce ima firma cirka 50 delavcev, ali je dovoljeno da bozicnico dobi samo 10 od teh, in to kar solidno, drugi pa nic.

Odvisno, kako so prikazali nakazilo.
Pozanimaj se pri vodstvu, kakšen je pravilnik za nagrajevanje in boš zvedel zakaj nisi bil udeležen.

buttcrack ::

Ima kdo bolj točne informacije glede izplačila božičnice v primeru, da je delavec v odpovednem roku. Npr. 1.12. da odpoved (izplačilo cca 20.12.), odpovedni rok je 2 meseca. Je upravičen do izplačila ali lahko delodajalec kaj glumi?

FrRoSt ::

Glumijo (lahko) vedno!! :|

Sicer so zadeve popolnoma jasne, vsaj računovodjem. Samo če direktor ne podpiše zadeve, računovodje ne more nič narediti!

MadMicka je izjavil:

Zelo verjetno ni prav. Če so zadevo iz davčnega vidika prikazali kot del plače iz naslova uspešnosti poslovanja podjetja, kar verjetno so, in če niso imeli nobenih kriterijev zapisanih v kolektivni pogodbi ali pravilniku, po katerih bi teh 10 ločili od preostalih 40, zelo verjetno tega ni, potem bi na sodišču zmagal. Ampak takih stvari sam ne boš uredil.


Tako! Sam ne moreš nič urediti!! KDO pa lahko!?? Sindikat, morda inšpekcija!?
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FrRoSt ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sorazmerno izplačilo božičnice

Oddelek: Loža
172673 (1875) Berserker
»

Božičnica (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23331046 (11310) Ganon
»

Odpoved delavca v času bolniške? Je zakonito?

Oddelek: Loža
213658 (2267) djabi
»

Plača po bolniški

Oddelek: Loža
81905 (1220) Hexx

Več podobnih tem