» »

Pošiljanje emaila z nove domene

Pošiljanje emaila z nove domene

N4m31355 ::

Lep pozdrav!

Že nekaj časa se mi dogaja, da ko registriram novo domeno, mi vsi maili letijo v spam. Poskušal sem pošiljati vsebino sporočil kot navadno besedilo in kot html, vendar to ne naredi razlike. Občasno mi že samo testno sporočilo pade v spam.
DKIM, DMARC, SPF in TLS certifikat za domeno imam urejen.

Kaj še lahko poskusim?
Testiram gmail, outlook in office 365. Skoraj vedno gre vsaj pri enem računu mail v spam. Je problem, da imajo domene .si končnico?
na https://app.mailgenius.com/ imam rezultat 96/100.

Kako vi rešujete ta problem?

pegasus ::

Oh, welcome to the internet of 2022.

Preberi si kaj o tem, kako delujejo reputation based mail filtri.

In skrušeno ugotovi, da lahko rešiš ta problem le, če za pošiljanje uporabiš katerega od naštetih ponudnikov.

Bottom line, pastirji nas rinejo skupaj v svoje ograde, email as we know it izumira.

l0g1t3ch ::

Žal je to res.

tikitoki ::

DAmn, to je ze zrezlo za zakonsko ureditev. Pegasus je pravilno ocenil namero, prikelnitev uporabnikov na zgolj pescico ponudnikov.

N4m31355 ::

Hvala za odgovore!

Torej je bolje če "neprofesionalno" uporabljam gmail, namesto domenski email? Trenutno emaile pošiljam s spletnega gostovanja.

b3D_950 ::

Testiraj še z mxtoolbox (SMTP test).
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

PrimoZ_ ::

N4m31355 je izjavil:

Hvala za odgovore!

Torej je bolje če "neprofesionalno" uporabljam gmail, namesto domenski email? Trenutno emaile pošiljam s spletnega gostovanja.


Torej nimaš svojega mail serverja ampak uporabljaš neko rešitev ponudnika speltnega gostovanja ?

Lahko da tvoj problem ni v tvoji domeni ampak so IP-ji iz katerih gre mail na kaki šit listi. Kar sploh ni čudno če gre za ponudnika gostovanja in iz istih IP-jev pošilja maile še stotine ali tisoče drugih ljudi.

jukoz ::

N4m31355 je izjavil:


Testiram gmail, outlook in office 365. Skoraj vedno gre vsaj pri enem računu mail v spam. Je problem, da imajo domene .si končnico?
na https://app.mailgenius.com/ imam rezultat 96/100.


Za gmail - ni problem v tebi - problem je v googlu - dokler ne pošlješ maile na ene 500 različnih gmail računov in jih uporabniki ne označijo kot ne-spam, bodo tvoji maili leteli v spam.

N4m31355 je izjavil:


Kako vi rešujete ta problem?


Tako da na strani napišeš, naj prejemnik maila označi da mail ni spam. Potem pa srečno =)

N4m31355 ::

PrimoZ_ je izjavil:

N4m31355 je izjavil:

Hvala za odgovore!

Torej je bolje če "neprofesionalno" uporabljam gmail, namesto domenski email? Trenutno emaile pošiljam s spletnega gostovanja.


Torej nimaš svojega mail serverja ampak uporabljaš neko rešitev ponudnika speltnega gostovanja ?

Lahko da tvoj problem ni v tvoji domeni ampak so IP-ji iz katerih gre mail na kaki šit listi. Kar sploh ni čudno če gre za ponudnika gostovanja in iz istih IP-jev pošilja maile še stotine ali tisoče drugih ljudi.


Tako je, spletno gostovanje spletne strani in elektronskega predala.

Samael ::

N4m31355 je izjavil:

Je problem, da imajo domene .si končnico?


Sam imam glede tega povsem svežo izkušnjo (več o tem tule) kjer sem k novemu mail ponudniku med drugim prenesel tudi povsem novo registrirano .si domeno (z nastavljenimi DKIM, DMARC, SPF zapisi) in lahko potrdim, da to ni težava in maili poslani s te .si domene pridejo lepo v inbox tako pri gmailu kot tudi hotmailu.

Glede na napisano bi rekel, da si naredil vse kar si lahko in je težava najbrž v umazanem IP naslovu, kar je izven tvoje kontrole. Če boš ostal pri tem hosting ponudniku predlagam, da odpreš support ticket in težavo razložiš ponudniku. Mogoče je opcija, da te prestavijo na kakšen drugi subnet, ki je čist?
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Mike_Rotch ::

Pri shared hostingu se pogosto zgodi, da kdo malo pretirava z maili pa se IP znajde na blacklisti.

Rešitev zadeve je enostavna, ampak odvisna od tvojih zahtev:

- Lahko vzameš ločen IP na hostingu, če ponujajo.
- Najameš dedicated SMTP server.
- Uporabiš namensko storitev kot je Amazon SES, Sendgrid itd, če gre za promocijske oz. transakcijske maile.

Ales ::

Za začetek se zlahka preveri, ali je IP na blacklistah.

Če gre za množična promocijska sporočila pa itak mimo namenske storitve praktično ne bo šlo. Že sam ponudnik gostovanja ti bo kaj hitro rekel adijo oz. boš naletel na količinske omejitve poslanih sporočil v določenem časovnem obdobju. Konec koncev pa bodo sporočila romala v spam zaradi drugih filtrov, neglede na to, od koder bodo poslana.

Samael ::

Ales je izjavil:

Za začetek se zlahka preveri, ali je IP na blacklistah.

Kako se pa za začetek zlahka preveri, če ga imata Gmail in Outlook (s katerima ima probleme) na svojih internih blacklistah?
Mislim, vem kam pogledati za napr. SBL in podobne projekte, s katerimi si potencialno pomagata tudi omenjena ponudnika pri kreiranju svojih lastnih blacklist, nisem pa našel lahkega načina preveriti, če je IP na njunih blacklistah.

@N4m31355 tule je Microsoftov tule pa Googlov support request obrazec za pomoč pri delistanju IPja iz njune interne black liste. Nič te ne stane, če poskusiš. Je pa najbrž problem res, da gre za shared IP oz. cel subnet, ki ga nimaš pod kontrolo. V takšnem shared okolju boš težko obdržal čist bilo kateri IP naslov.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

N4m31355 ::

Najlepša hvala vsem za odgovore!
Bom preveril blackliste in izpolnil obrazce.

c3p0 ::

Ti boš ponudniku to rihtal? Zahtevaj to od njega.

Da tega niso storili že sami, oz. da nimajo kakšnih alertov za to, je lahko en velik red flag, da gre za švoh ponudnika. Še slabše, če dopuščajo spammanje. Včasih se to zgodi, ko ne želijo izgubiti kakšne večje stranke in mižijo na obe očesi.

PrimoZ_ ::

N4m31355 je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

N4m31355 je izjavil:

Hvala za odgovore!

Torej je bolje če "neprofesionalno" uporabljam gmail, namesto domenski email? Trenutno emaile pošiljam s spletnega gostovanja.


Torej nimaš svojega mail serverja ampak uporabljaš neko rešitev ponudnika speltnega gostovanja ?

Lahko da tvoj problem ni v tvoji domeni ampak so IP-ji iz katerih gre mail na kaki šit listi. Kar sploh ni čudno če gre za ponudnika gostovanja in iz istih IP-jev pošilja maile še stotine ali tisoče drugih ljudi.


Tako je, spletno gostovanje spletne strani in elektronskega predala.


99,9% imaš težave s tem da je IP shared med tabo in N drugih strank in je nekdo iz njega pošiljal kak spam ali kaj podobnega in je sedaj IP na nekaterih blacklistah. Sem imel podoben problem, edina rešitev je da imaš lasten IP vse ostalo je boj z mlini na veter.
Ti že lahko pošiljaš da dajo IP dol iz seznama, nekdo drug bo pa neko neumnost pošiljal iz taistega IP-ja in bo spet na blacklisti ...

c3p0 ::

Še več, če greš nek IP spravljat iz blackliste, ponavadi moraš potrdit, da si ti odgovorna oseba in dat svoje podatke. Lahko sledijo kakšni pravni problemi.

pegasus ::

Ne samo drug IP, najmanj IP iz druge C klase, še raje pa iz drugega ASa. Good luck with that...

N4m31355 ::

Update.
Sem preveril IP na vseh straneh kar sem našel in na spam filtrih. Povsod je označen kot vredu. Mail-tester.com pokaže 10/10.

Medtem pa mi čisto osnovna sporočila še vedno hodijo v spam.

l0wc4 ::

Jaz sem za take potrebe naredil lasten mail relay strežnik, ki ga uporabljam za pošiljanje ven za trenutno 200 različnih domen. Razdelano imam, koliko hkratnih mailov lahko gre na gmail, yahoo, aol, ... pazim na reputation, za vse domene imam nastavljen SPF, DKIM, DMARC. Sendgrid sem nehal uporabljati, saj če želim lasten in ne shared IP zahtevajo preveč $$$.

A mi daš v ZS podatke za katero domeno se gre in ti morda lahko kaj svetujem.

PrimoZ_ ::

Ravno s sendgrid sem imel tudi sam težave. Nižji nivoju imajo shared IP-je in je bila loterija al bo mail pršu al ne. En dan je delovalo, naslednji ne pa potem spet, skratka neuporabno.
Dražja opcija, ko imaš lasten IP pa deluje zanesljivo brez ene same težave že precej časa.

l0wc4 ::

Je enako, saj sem šel na svoje IP pri Sendgridu, ampak potem sem presegel mejo 250.000 mailov na mesec, oz. sem jih imel toliko v par dnevih in potem cifre gredo samo v višave in je bilo preveč. Sedaj po cca. slabem letu na svojem, sem zelo zelo zadovoljen.

b3D_950 ::

Kaj pa, če prestaviš DNS-e na kakšn USA name server?


https://dns.he.net/
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

l0wc4 ::

b3D_950 je izjavil:

Kaj pa, če prestaviš DNS-e na kakšn USA name server?


https://dns.he.net/


To ni odvisno od lokacije DNS-a.

Phantomeye ::

jst na google workspace nism mel tezav do predkratkim (gostujem domeno na neoserv). Zadnjic so mi pa stvari potekle? oz. so se dodali dodatni certifikati in podobno. Sem par stvari dodal v neoserv in je potem delovalo. Ne vem pa kaj bom zdaj, ko workspace ne bo več free.


On that note, če imam placljiv workspace, k se obracunava na dodatnega userja, a ce pobrisem vse userje, se bo vse, kar ne obstaja preusmerilo na moj glavni mail? recimo ce je glavni test@domena.si, pa posljem mail na test2@domena.si ... zdaj dobim na prvega, ker test2 ne obstaja?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dober email provider

Oddelek: Pomoč in nasveti
5794 (548) Tidule
»

Cloud gostovanje e-pošte (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6012346 (11184) c3p0
»

Pošiljanje emaila na @siol.net

Oddelek: Pomoč in nasveti
294624 (3793) SeMiNeSanja
»

Problem privat domene in e-pošte

Oddelek: Omrežja in internet
184244 (3505) atlet

Več podobnih tem