» »

Dvakrat pozitiven na covid in potrdilo o prebolelosti

Dvakrat pozitiven na covid in potrdilo o prebolelosti

Temo vidijo: vsi

Ajnstajn` ::

Pol ure sem zapravil, ko sem googlal pol sem pa reko, dost mam.
Tule je sigurno kaksna glavca, ki mi lahko z linkom najde odgovor na moje vprasanje in sicer, ce si drugic pozitiven na pcr, kako je potem s potrdilom o prebolevnosti? se ti izda ponovno? velja staro? dobis novo?

verjamem v slotech glavce in da bo link do obrazlozitve se danes.
//

kixs ::

Ce imas pozitiven PCR test, dobis novo potrdilo. Lahko gres v svoj ZVEM in si ga sprintas. Lahko tudi v lekarni - za neko placilo.

jabe ::

dobiš novo z veljavnostjo 180 dni. preveri v zvem aplikaciji (ali kako se ji reče...). ne vem, a se ti bo pokazalo eno ali oba potrdila, moralo bi se pa vsaj zadnje, z ustreznimi datumi. Medtem ko med testiranji PCR, bi pa moral imeti vse našteto.

Ajnstajn` ::

ima kateri kak link, ki bi vajine trditve potrdil?
//

OrkAA ::

https://zvem.ezdrav.si -> Prijavite se

IL_DIAVOLO ::

Nimam potrdila, pa vem da ti izdajo toliko potrdil, kot imas pozitivnih pcr testov.

Pac ni treba govorit kaj in kako, samo reces v lekarni da rabis potrdilo o prebolevnosti.

Pac ne vsega povedat, pa ne bo zmesnjave.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Ajnstajn` ::

druzinski clan je mel covid novembra in ponovno je bil pozitiven tale mesec.
potrdila v zvem nima updejtanega, zato je klical tisto njihovo pomoc uporabnikom. agent na drugi strani pa mu je zatrjeval, da ce ni med pcrjema vsaj 90 dni, da ne dobi novega potrdila o prebolelosti. seveda smo takoj vprasali, od kje mu ta informacija, kje si to lahko preberemo na kaksni uradni strani.
dokaza ni mogel dati, le povedal je lahko da ma pred sabo dokument, na katerem tako pise, ce pa se sami hocemo dobiti ta dokument, lahko pisemo na dcp@nijz.si

zanimivo, da mi tule 5 ljudi pravi drugace, nobeden pa s kakim linkom do uradnega zapisa.
//

amacar ::

Nimam linka, ampak žena na ezvem nima novega potrdila (cca mesec in pol od kar je prebolela prvič).

Mato989 ::

Nekje sem nekaj bral in slišal da bi naj bilo tako da če si 2x pozitiven na PCR znotraj nekega obdobja (45 al 60 al nekaj takega dni) se šteje prvi PCR datum in nato od njega 6 mesecev prebolevnost...

Ne najdem pa zdaj source
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

IL_DIAVOLO ::

Kako bi bil uradni zapis, ce pa je stroka zatajila. Karantene se se danes izdajajo na lepe oci in po starih kriterijih(7 dni).

Ker ni nobenega nadzora, ti zato tudi govorim, da ne kompliciraj. Folk je manipuliran. Ce bi vedeli kako se da vse goljufat s temi potrdili, bi bili presenečeni.

Nic ne deluje kot bi moralo, vsak lahko dobi karanten in potrdil koliko zeli. In to ze 2 leti :D

S potrdilom o prebolevnosti je verjetno enako.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

ytodf ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Nic ne deluje kot bi moralo, vsak lahko dobi karanten in potrdil koliko zeli. In to ze 2 leti :D

Meni se to ne zdi problem, če to komu toliko pomeni, pa naj.

IL_DIAVOLO je izjavil:

S potrdilom o prebolevnosti je verjetno enako.

Ojej, a s potrdili o cepljenju tudi? Potem tega ne bo nikoli konec, že zato, ker gre za izkrivljene številke? Ja, potem pa nič, jebiga. Nekateri opaženi zdravniki so menda že kar obogateli s tem ali kaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ytodf ()

Ajnstajn` ::

Mato989 je izjavil:

Nekje sem nekaj bral in slišal da bi naj bilo tako da če si 2x pozitiven na PCR znotraj nekega obdobja (45 al 60 al nekaj takega dni) se šteje prvi PCR datum in nato od njega 6 mesecev prebolevnost...

Ne najdem pa zdaj source


vse kar sem jaz nasel, je da ce si manj kot 45 dni od PCR testa bil v stiku z visoko rizicno osebo, ne gres v karanteno.

https://www.gov.si/novice/2022-01-06-31...

nikjer pa nic o potrdilu o prebolelosti
//

kixs ::

Preveri naslednje na ZVEM:

1. Seznam testiranj - PCR mora biti med njimi in tudi vidis koliko casa je minilo od prejsnjega
2. EU Digitalno COVID potrdilo o prebolelosti

 x

x



Se vedno velja:

Za tiste prebolevnike, ki pa niso bili cepljeni pa bo covid potrdilo veljavno 180 dni po prebolelosti (od pozitivnega rezultata PCR testa).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

Samael ::

Potrdilo o prebolelosti velja 180 dni.
Novo potrdilo se izda, če je med eno in drugo prebolelostjo minilo več kot 90 dni.
S 1. februarjem se bo doba 90ih dni skrajšala na 45 dni.

Od febuarja skrajšana doba, ko se šteje, da gre za ponovno okužbo

Kot je še napovedala Žoharjeva, bo s 1. februarjem stopila v veljavo skrajšana doba od enega do drugega PCR-ja, ko se šteje, da gre za reinfekcijo oziroma ponovno okužbo z novim koronavirusom. Zdaj bo ta doba namesto 90 le še 45 dni, saj opažajo, da so ponovne okužbe možne prej. Imunost, kot pojasnjuje, sčasoma pada, po okužbi z omikronom je ta še posebej kratka. Najboljša naj bi bila pri tistih, ki so se okužili in cepili, je poudarila.

Vir: objavljeno včeraj na 24ur.com
Samael != Samuel

Ajnstajn` ::

kixs je izjavil:

Preveri naslednje na ZVEM:

1. Seznam testiranj - PCR mora biti med njimi in tudi vidis koliko casa je minilo od prejsnjega
2. EU Digitalno COVID potrdilo o prebolelosti

 x

x



Se vedno velja:

Za tiste prebolevnike, ki pa niso bili cepljeni pa bo covid potrdilo veljavno 180 dni po prebolelosti (od pozitivnega rezultata PCR testa).


55 dni je med njima
//

ytodf ::

Samo to pa je jeba, če si lahko multipli prebolevnik...

To sploh nič ne velja več potem, kakšna imunost, ne preko cepiv, ne preko prebolevanja.

Cepivo (pravo, ne fake) bi naj sicer lajšalo obolenje, vsaj tako imamo v spominu že od vsega začetka, čeprav se najdejo neke ekstra razlage, da bi te naj celo ščitilo pred okužbo ali celo omejevalo prenos.

Pa je vsako obolenje lažja ali se tudi tega ne da zagotovo trditi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ytodf ()

IL_DIAVOLO ::

Jeba je samo, ce si neumen.

Lahko ignoriras pozitiven test ali si potrdilo podaljsas za par tednov. V nobenem primeru NISI kuzen.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Ajnstajn` ::

Samael je izjavil:

Potrdilo o prebolelosti velja 180 dni.
Novo potrdilo se izda, če je med eno in drugo prebolelostjo minilo več kot 90 dni.
S 1. februarjem se bo doba 90ih dni skrajšala na 45 dni.

Od febuarja skrajšana doba, ko se šteje, da gre za ponovno okužbo

Kot je še napovedala Žoharjeva, bo s 1. februarjem stopila v veljavo skrajšana doba od enega do drugega PCR-ja, ko se šteje, da gre za reinfekcijo oziroma ponovno okužbo z novim koronavirusom. Zdaj bo ta doba namesto 90 le še 45 dni, saj opažajo, da so ponovne okužbe možne prej. Imunost, kot pojasnjuje, sčasoma pada, po okužbi z omikronom je ta še posebej kratka. Najboljša naj bi bila pri tistih, ki so se okužili in cepili, je poudarila.

Vir: objavljeno včeraj na 24ur.com


ne najdem tega na nijz, pa ce se ubijem.
kaj zdaj to pomeni, da ce bi par dni kasneje zbolela, bi dobila, zdaj pa se ne?
pa nima veze ce je bila prej delta, sedaj pa omicron
//

Samael ::

Ajnstajn` je izjavil:

Samael je izjavil:

Potrdilo o prebolelosti velja 180 dni.
Novo potrdilo se izda, če je med eno in drugo prebolelostjo minilo več kot 90 dni.
S 1. februarjem se bo doba 90ih dni skrajšala na 45 dni.

Od febuarja skrajšana doba, ko se šteje, da gre za ponovno okužbo

Kot je še napovedala Žoharjeva, bo s 1. februarjem stopila v veljavo skrajšana doba od enega do drugega PCR-ja, ko se šteje, da gre za reinfekcijo oziroma ponovno okužbo z novim koronavirusom. Zdaj bo ta doba namesto 90 le še 45 dni, saj opažajo, da so ponovne okužbe možne prej. Imunost, kot pojasnjuje, sčasoma pada, po okužbi z omikronom je ta še posebej kratka. Najboljša naj bi bila pri tistih, ki so se okužili in cepili, je poudarila.

Vir: objavljeno včeraj na 24ur.com


ne najdem tega na nijz, pa ce se ubijem.
kaj zdaj to pomeni, da ce bi par dni kasneje zbolela, bi dobila, zdaj pa se ne?
pa nima veze ce je bila prej delta, sedaj pa omicron

Kaj misliš s par dni kasneje?

- Če se danes okužiš, pa čez 30 dni spet, bo PCT veljal 180 dni od današnjega dne.
- Če se danes okužiš, pa čez 45 dni ali še pozneje spet, bo PCT veljal 180 dni od tiste nove okužbe.

Dve okužbi znotraj 45 dni se smatrajo kot recimo ena doooolga okužba - če ti je to bolj razumljivo napisano.
(45 dni sem napisal, ker to stopi v veljavo po 1. februarju, torej vsak čas - zaenkrat je seveda še vedno 90 dni)
Samael != Samuel

Ajnstajn` ::

Samael je izjavil:

Ajnstajn` je izjavil:

Samael je izjavil:

Potrdilo o prebolelosti velja 180 dni.
Novo potrdilo se izda, če je med eno in drugo prebolelostjo minilo več kot 90 dni.
S 1. februarjem se bo doba 90ih dni skrajšala na 45 dni.

Od febuarja skrajšana doba, ko se šteje, da gre za ponovno okužbo

Kot je še napovedala Žoharjeva, bo s 1. februarjem stopila v veljavo skrajšana doba od enega do drugega PCR-ja, ko se šteje, da gre za reinfekcijo oziroma ponovno okužbo z novim koronavirusom. Zdaj bo ta doba namesto 90 le še 45 dni, saj opažajo, da so ponovne okužbe možne prej. Imunost, kot pojasnjuje, sčasoma pada, po okužbi z omikronom je ta še posebej kratka. Najboljša naj bi bila pri tistih, ki so se okužili in cepili, je poudarila.

Vir: objavljeno včeraj na 24ur.com


ne najdem tega na nijz, pa ce se ubijem.
kaj zdaj to pomeni, da ce bi par dni kasneje zbolela, bi dobila, zdaj pa se ne?
pa nima veze ce je bila prej delta, sedaj pa omicron

Kaj misliš s par dni kasneje?

- Če se danes okužiš, pa čez 30 dni spet, bo PCT veljal 180 dni od današnjega dne.
- Če se danes okužiš, pa čez 45 dni ali še pozneje spet, bo PCT veljal 180 dni od tiste nove okužbe.

Dve okužbi znotraj 45 dni se smatrajo kot recimo ena doooolga okužba - če ti je to bolj razumljivo napisano.
(45 dni sem napisal, ker to stopi v veljavo po 1. februarju, torej vsak čas - zaenkrat je seveda še vedno 90 dni)


s par dni kasneje mislim, da ce gre v ponedeljek na pcr, ne dobi novega potrdila, ce pa v torek, pa dobi.
glede na to da je prvi pcr od novembra
omg
//

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IBM razvija kri za računalnike

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
86127 (4435) Unknown_001
»

Zaloge diskov na starih ravneh, dobički in cene rekordni

Oddelek: Novice / Ostale najave
369727 (7247) dexterboy
»

Anonymous naj bi jutri ustavil FB

Oddelek: Loža
293958 (2429) Good Guy
»

Zaho in nagradna igra za LIDL?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
576657 (4476) smash
»

Denar

Oddelek: Loža
411813 (1272) Sid Izprijeni

Več podobnih tem