» »

Vrednost starih bankovcev in kovancev

Vrednost starih bankovcev in kovancev

solatjek ::

Pozdravljeni,

malo smo pospravljali in našli nekaj starega denarja. Zanima me, če ima to še kakšno realno ali zbirateljsko vrednost, torej če bi kaj od tega lahko bilo kom,urkoli zanimivo? Denar bivše države menim, da ne, ker ga je še preveč kje pri ljudeh shranjenega, mogoče te marke?

Spodaj objavljam fotke tega, kar smo našli. Vsak komentar dobrodošel.

Lp
solatjek
  • spremenilo: solatjek ()

solatjek ::

kmalu objavim

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: solatjek ()

nejc_nejc ::

1000 kun ?

solatjek ::

Pozdravljeni,

malo smo pospravljali in našli nekaj starega denarja. Zanima me, če ima to še kakšno realno ali zbirateljsko vrednost, torej če bi kaj od tega lahko bilo kom,urkoli zanimivo? Denar bivše države menim, da ne, ker ga je še preveč kje pri ljudeh shranjenega, mogoče te marke?

Spodaj objavljam fotke tega, kar smo našli. Vsak komentar dobrodošel.

Lp
solatjek

 slika1

slika1


 slika2

slika2


 slika3

slika3


 slika4

slika4


 slika5

slika5


 slika6

slika6

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: solatjek ()

ViperR ::

Malo spremljam zbiranje raznih igralnih kart in tam je za samo vrednost karte bistveno to, da je karta v perfektnem stanju - brez znakov uporabe. Bi rekel, da je pri denarju podobno.

kixs ::

Za dinarje je zgolj spominska vrednost...

xeon ::

0! Tega imam tudi jaz kokr hočeš, tolarje, dinarje, šilinge, lire, sem jih uporabljal zgolj za home made monopoly...

c3p0 ::

Odvisno koliko je staro, redko, zbirateljsko primerno... Sam se našel neko listino z znamko oz. kolekom iz 1898, a je vrednost žal le par EUR. Naj bo raje doma za spomin.

WizzardOfOZ ::

10 tolarjev ali pa 2 kuni je taprava velikost za nemške avtomate s cigareti. Pridejo čiki potem zelo ugodno.

Imam par iraških spominskih kovancev iz leta 1981.


Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

nejc_nejc ::

Tudi 2 din (taveliki) v usa palijo...:)

nejc_nejc ::

Morda ze ustrezajo, ampak kak clovek mors bit, da bi sel to izkoriscat? Kaj pri drugih stvareh tudi goljufate, ce je le dobra prilika, kaj? Zgleda da v ucnem nacrtu manjka nekaj vzgojnih predavanj in vzgoje.

Moralno se s teboj popolnoma strinjam.
Vendar je tema o vrednosti bankovcev in kovancev
Torej toliko so tudi vredni....

Ceprav, bi avtor hitreje ugotovil vrednost, le njih na netu, kot mu je casa vzelo, da je slike gor prilepu.

STASI ::

Bankovci na sliki, neke velike vrednosti nimajo, saj so vsi zmečkani.
Bankovci bi morali biti neprepognjeni, da bi lahko govorili o kaki numizmatični vrednosti.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

V-i-p ::

STASI: jaz, ko sem bil mladič sem svoj privarčevan denar "peglal". Kuhinjsko serveto čez pa sem ga zlikal, da je bil kot nov :). A to tle ne pali?
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

nejc_nejc ::

STASI ::

V-i-p je izjavil:

STASI: jaz, ko sem bil mladič sem svoj privarčevan denar "peglal". Kuhinjsko serveto čez pa sem ga zlikal, da je bil kot nov :). A to tle ne pali?

ne. Tako kot je nejc_nejc link prilepil. Če ga likaš, se bo vseeno videlo, da ni iz tiskarne.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

krempelj ::

STASI je izjavil:

V-i-p je izjavil:

STASI: jaz, ko sem bil mladič sem svoj privarčevan denar "peglal". Kuhinjsko serveto čez pa sem ga zlikal, da je bil kot nov :). A to tle ne pali?

ne. Tako kot je nejc_nejc link prilepil. Če ga likaš, se bo vseeno videlo, da ni iz tiskarne.


Nepovezano z bankovci, bolj s kovanci, ampak boh ne daj, da imate kaksno starino in se nanjo spravite s kaksnim cistilom. dratpirsno itd. Ste pol vrednosti takoj unicili. Ce vidis patino na kovini, prste stran!
Praskam...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krempelj ()

janezvalva ::

tile tukaj odkupujejo stare valute. imajo že vnaprej določene cene, tako, da si lahko izračunaš koliko boš dobil:
https://www.leftovercurrency.com/
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

c3p0 ::

krempelj je izjavil:


Nepovezano z bankovci, bolj s kovanci, ampak boh ne daj, da imate kaksno starino in se nanjo spravite s kaksnim cistilom. dratpirsno itd. Ste pol vrednosti takoj unicili. Ce vidis patino na kovini, prste stran!


I'm Rick Harrison and this is my pawn shop. I work with my old man, and my son, Big Hoss. Everything here has a story and a price ;D

Smrekar1 ::

solatjek je izjavil:

Pozdravljeni,

malo smo pospravljali in našli nekaj starega denarja. Zanima me, če ima to še kakšno realno ali zbirateljsko vrednost, torej če bi kaj od tega lahko bilo kom,urkoli zanimivo? Denar bivše države menim, da ne, ker ga je še preveč kje pri ljudeh shranjenega, mogoče te marke?

Spodaj objavljam fotke tega, kar smo našli. Vsak komentar dobrodošel.

Lp
solatjek


Ne pričakuj veliko. Imam nekaj starega drobiža iz prejšnje službe. Zlatnik za 20 kron vsebuje za 70 evrov zlata, na eBayu je vreden 350 evrov.
Tega je naokoli precej več kot avstrijskega denarja iz leta 1905, interesa manj, zlata pa tudi ne vsebuje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

energetik ::

solatjek je izjavil:

Pozdravljeni,

malo smo pospravljali in našli nekaj starega denarja. Zanima me, če ima to še kakšno realno ali zbirateljsko vrednost, torej če bi kaj od tega lahko bilo kom,urkoli zanimivo? Denar bivše države menim, da ne, ker ga je še preveč kje pri ljudeh shranjenega, mogoče te marke?

Spodaj objavljam fotke tega, kar smo našli. Vsak komentar dobrodošel.

Lp
solatjek

 slika3

slika3


Čist laično bi bi rekel, da so morda te največ vredni od teh. Dinarjev in tolarskih bonov je verjetno povsod še ko dreka. Se pa še najbolj spominjam dinarjev za 1000 in 5000, to sem dobival za žepnino. Če sem dobil Titota, sem bil že ful vesel :))
Drugač tolarske bone še vedno lahko zamenjaš v Banki Slovenije...ampak če imaš samo par takih po 1 in 2SIT, se ti še iz bajte ne splača premaknit za tistih par EUR centov...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

nejc_nejc ::

SodVina ::

STASI je izjavil:

Bankovci na sliki, neke velike vrednosti nimajo, saj so vsi zmečkani.
Bankovci bi morali biti neprepognjeni, da bi lahko govorili o kaki numizmatični vrednosti.


What he said.
Zbiratelji iščejo bankovce UNC (uncirculated) kvalitete. Vse, kar ni odlično ohranjeno, nima vrednosti, razen če je nekaj resnično redkega in starega. Kar v tvojem primeru ni.

Torej zgolj sentimentalna vrednost je tole. Upam si sicer trditi, da se sentimentalnost lepo prodaja, če ujameš pravi trenutek. Če npr. v gostilni za šankom potegneš ven titota, ni hudič, da ga bo en (enako pijan) kolega hotel kupiti od tebe za 5, 10EUR, čeprav na bolhi ni vreden nič :). Enako velja, če potegneš ven jurja (prešerna), seveda odvisno, koliko je družba stara in nostalgična.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SodVina ()

MIHAc27 ::

Vrednost imajo tudi kovanci/bankovci z serijsko napako, ali če jih je malo v obtoku. Od tistih, ki jih je veliko ima mogoče malenkost večjo vrednost bankovec, ki ima kako zanimivo serijsko številko.
Pa seveda ohranjenost... lepši kot je in 'kot nov' več zanj dobiš.

Pa seti.. če imaš vse kovance 1,2,5centov, 1 in 2€ je to bolje kot posamezen.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pokažite svoje namizje! (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
710214715 (43034) nergac
»

Učenje programiranja brez računalnika

Oddelek: Programiranje
41147 (662) Akira_
»

Izpit za radioamaterja (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
646388 (3823) hipertija
»

Kako poslati/shareati 15Gb file v NEM? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
504800 (3571) Superboyy
»

Arnes optični kabli

Oddelek: Omrežja in internet
183137 (2083) betko007

Več podobnih tem