» »

Ameriške volitve 2024

Ameriške volitve 2024

Temo vidijo: vsi
«
1
2 3
...
5

Polda ::

Čez 2 leti bodo volitve v USA

Trump se vrača. Biden je čedalje manj popularen.

Letos jih čakajo volitve za kongres kjer demokratom grozi izguba večine.
  • zaklenil: bluefish ()

pegasus ::

A ker so končno začeli iz tistih krajev delati človeka vredno deželo?

Levica ::

Biden je po Obami najboljši predsednik v Združeni državah Amerike.
Sram me je,da sem bel moški, Black Life maters Slovenija
Vpis SFRJ manjšin v ustavo 64.a člen. Refugees Welcome Slovenija

c3p0 ::

Saj je sam rekel: president Kamala and I.

Smrekar1 ::

Polda je izjavil:

Čez 2 leti bodo volitve v USA

Trump se vrača. Biden je čedalje manj popularen.


Če bo Trump ponovno kandidiral bo zmagal demokrat.

Katerikoli Demokrat. Republikanci se počasi, a zanesljivo obračajo stran od pavijana, ki izredno učinkovito mobilizira vse ostale. Leta 2016 mu je uspelo predvsem zaradi apatije volivcev v nekaj ključnih zveznih državah. Leta 2024 bodo to vsi še zelo dobro vedeli in Trump samo garantira zmago Demokrata. To je v trenutni situaciji sicer dobro, saj so Republiaknci povsem odpovedali in postali stranka fašizma.

Če demokratski kandidat ne bo Biden bodo Republikanci svojo naslednjo šanso dobili leta 2032. Takrat upam, da s kakim spodobnim kandidatom, nekom na nivoju Georga H.W. Busha recimo.


Eisenhowerjev žal nimajo več.

mtosev ::

No upam, da Trump sploh ne dobi priložnosti spet kandidirati kar pa je malo verjetno glede na trenutno situacijo v GOPju. Še skoraj 3 leta so do volitev in dosti se lahko do tedaj zgodi. Sicer je žalostno, da so ljudje kot Trump in njemu podobni hijackali GOP, ker do Trump ere je bila to še normalna stranka. Lincoln bi bil disappointed, če bi bil še živ.
PS upam na zmago Bidna, ker je Trump že sedaj unstable in crazy.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Zimonem ::

Dvomim da bodo Američani spet izvolili 78letnika za predsednika. Se pri Bidnu preveč poznajo leta.

nagobčnik ::

mtosev je izjavil:

No upam, da Trump sploh ne dobi priložnosti spet kandidirati kar pa je malo verjetno glede na trenutno situacijo v GOPju.


Jaz pa upam, da Trump dobi še eno priložnost ali pa tud 10 v republikanski stranki. Človek je 2x zaporedoma izgubil popular vote, kar ni uspelo še nobenemu predsedniku, tudi republikanskemu ne, krivo je menda vse drugo, samo on ne, pa ga osli še kar naprej rinejo. :))

49106 ::

Zahvalimo se lahko migrantom, ki so glasovali proti trumpu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

nagobčnik ::

49106 je izjavil:

Zahvalimo se lahko migrantom, ki so glasovali proti trumpu.


Proti Bushu ml. niso tako fejst, vsaj ne drugič, tako da je lahko celo zmagal popular vote. Ok, se bomo pač zahvalili še trejtič.

49106 ::

Migrantov je vedno več. Niso zastonj zgradili zid.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

nagobčnik ::

Torej zid ne pomaga, če je Trump drugič še bolj izgubil pop. vote kot prvič? Trump 2024: zgradil bom še en zid za prvim :))

Zgodovina sprememb…

49106 ::

Zid je ovira za tiste, ki so na drugi strani meje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

nagobčnik ::

Ja, problem je, da ga znotraj meja ne marajo dovolj, da bi kak popular vote zmagal. :))

49106 ::

Jaz pa mislim, da bi 2020 zmagal, če bi preverjali osebne izkaznice.

nagobčnik ::

49106 ::

Manj glasov že, a vseeno več kot Biden.

A ni smešno, da v ZDA ne potrebuješ osebne izkaznice za oddajo glasu na volitvah, medtem ko je pri nas osebna potrebna za vstop v športno trgovino in za v restavracijo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

nagobčnik ::

Je ravno tako smešno kot to, da imajo ločena volišča za obe stranki, različno gostoto volišč v različnih soseskah, vsakič na novo zarisane meje volilnih enot smešnih oblik (gerrymandering), elektorski sistem, ki omogoča, da zmaga manj popularen kandidat itd. Najbolj smešno je pa to, da je MIT naredil raziskavo goljufij z napačno identiteto in odkril tole:


In April 2020, a voter fraud study covering 20 years by the Massachusetts Institute of Technology found the level of mail-in ballot fraud "exceedingly rare" since it occurs only in "0.00006 percent" of instances nationally, and, in one state, "0.000004 percent — about five times less likely than getting hit by lightning in the United States.


nekateri pa menijo, da je bila Trumpu s tem ukradenih 7 milijonov glasov. :))

Zgodovina sprememb…

49106 ::

Takšnih člankov is wikipedie, kjer so nekaj našli, ne pojasnijo pa kako, ne gre resno jemati.

Čez tri povezave propagandnih sporočil sem moral iti, da sem prišel do tiste, ki potrdi da gre res za propagando.

Proven instances of voter fraud


To dokazuje zgolj to, da jih zelo redko zasačijo pri prevari.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

nagobčnik ::

49106 je izjavil:


Proven instances of voter fraud


To dokazuje zgolj to, da jih zelo redko zasačijo pri prevari.


Ja no, če ti obstoječe raziskave ne zadoščajo - dokazno breme je pač na tistem, ki trdi, da se nekaj dogaja oz. pogosto dogaja. Do 2024 se ta osnova dokazovanja pač ne bo spremenila. Načeloma me izgovori ne zanimajo, ampak očitno ne pomaga zid, ne pomaga sum nekih obsežnih zlorab, mogoče bi veljalo, ne vem, nominirat kandidata, ki se malo manj zameri skupinam ljudi, ki postajajo vedno večje. No, ali pa ne, sej lahko 2024 GOP in Trump še naprej jokata in upata, da bo s Trumpom 2028 pa drugače.

Zgodovina sprememb…

windigo ::

mtosev je izjavil:

Sicer je žalostno, da so ljudje kot Trump in njemu podobni hijackali GOP, ker do Trump ere je bila to še normalna stranka.

A ti si premlad ali si samo prespal čajankarje, Sarah Palin in še cel kup drugih podobnih dogodkov v republikanski stranki (vse to se dogaja že skoraj 20 let) in ki so omogočili Trumpu, da se je zrinil zraven (oziroma vmes)?

Scaramouche ::

Levica ni več ista, to je zdaj anti white gibanje in tudi določeni ugledni novinarji napovedujejo možno sukcesijo!
https://nationalinterest.org/feature/wi...

But American whites--especially conservative ones--are not going to surrender power voluntarily to the emerging non-white majority. Instead, they will act to preserve their power by force. In the best case (from the Russian and Chinese viewpoint), the United States will actually break apart.


So pa drugi ki vidijo kako neumno je to gibanje!

mtosev ::

windigo je izjavil:

mtosev je izjavil:

Sicer je žalostno, da so ljudje kot Trump in njemu podobni hijackali GOP, ker do Trump ere je bila to še normalna stranka.

A ti si premlad ali si samo prespal čajankarje, Sarah Palin in še cel kup drugih podobnih dogodkov v republikanski stranki (vse to se dogaja že skoraj 20 let) in ki so omogočili Trumpu, da se je zrinil zraven (oziroma vmes)?

Za Sarah Palin sem slišal. Bila je nominated za VP pod McCainom. Tudi Newt Gingrich poznam. On je začel s tem kar se trenutno dogaja v GOPju.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

DarwiN ::

Amerika dejansko lahko pade v naslednjih letih.. ~50 milijonov trumptardov je namreč danes prepričanih, da so Trumpu ukradli volitve. V resnici so seveda Republikanci poskušali ukrasti volitve, a jim je spodletelo, tokrat. Nough said. Ni kaj za dodat. Skoraj polovica volilnega telesa živi v alternativnem vesolju. Fake news, alternativna dejstva in Jesus. To je ves njihov svet, ki predstavlja veliko grožnjo realnosti. Dejansko borba dobrega proti zlu. Že letos so midterm volitve, kjer bo marsikaj jasno za naprej.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

NMH ::

DarwiN je izjavil:

Amerika dejansko lahko pade v naslednjih letih.. ~50 milijonov trumptardov je namreč danes prepričanih, da so Trumpu ukradli volitve. V resnici so seveda Republikanci poskušali ukrasti volitve, a jim je spodletelo, tokrat. Nough said. Ni kaj za dodat. Skoraj polovica volilnega telesa živi v alternativnem vesolju. Fake news, alternativna dejstva in Jesus. To je ves njihov svet, ki predstavlja veliko grožnjo realnosti. Dejansko borba dobrega proti zlu. Že letos so midterm volitve, kjer bo marsikaj jasno za naprej.


Oh Darwin... daj še napiši, kaj vse je problem pri Demokratih. Da vidimo.

DarwiN ::

Tipček izgubil 79% proti 20% in ne bo priznal poraza. ""I did not win, so they say, but ... it does not mean that we lost,""

:))

@NMH, do demokratov sploh ne pridemo, dokler imaš na drugi strani totalitariste/fašiste.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

mtosev ::

Saj demokrati imajo tudi probleme, samo oni nimajo največjega problema kot ga imajo republikanci in to je Trump in Trumpizem.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

dice7 ::

Trump se definitivno ne vraca

DarwiN ::

Ja, demokrati so edina stranka, ki obstaja v Ameriki. Dejansko človek nima niti najmanjše izbire. Seveda, govorim o razumnem, racionalnem, moralnem, nezblojenenem človeku. Ampak žal je teh v US zgolj dobra polovica, kot kaže.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

NMH ::

DarwiN je izjavil:

@NMH, do demokratov sploh ne pridemo, dokler imaš na drugi strani totalitariste/fašiste.


To ni nikakršen odgovor.

PS: Na drugi strani ni nobenih fašistov/totalitaristov. Večinoma do patrioti.

DarwiN je izjavil:

Ja, demokrati so edina stranka, ki obstaja v Ameriki. Dejansko človek nima niti najmanjše izbire. Seveda, govorim o razumnem, racionalnem, moralnem, nezblojenenem človeku. Ampak žal je teh v US zgolj dobra polovica, kot kaže.


No dajmo, kaj je vse narobe pri Demokratih, da so tako odzadaj po anketah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NMH ()

c3p0 ::

Če so demokrati nezblojeni z raznimi dementoti in ono staro kokljo Pelosijevo, potem pa res god help us all.

Scaramouche ::

Levica v Ameriki uničuje normalno živeti!

Jarno ::

Mah, demokrati so začeli ignoritati tudi dokaj preproste logične računice in zganjajo neke vrste religijo.
Da Trump v ZDA kotira višje kot v Sloveniji Zmago Plemeniti, pa je tudi žalosten fenomen, čeprav ima Zmago celo več pameti.
#65W!

mtosev ::

V USA imajo še Fox news kateri podpira GOP in ljudi kot je Trump. Ja v Ameriki so malo zablodili.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Jarno ::

Imajo proporcionalno bolj desno in konzervativno naravnano medijsko hišo. Samo po sebi ni s tem nič narobe.



To bodo šele nekje zablodili. ;)
#65W!

NMH ::

mtosev je izjavil:

V USA imajo še Fox news kateri podpira GOP in ljudi kot je Trump. Ja v Ameriki so malo zablodili.


Mtošev, a si ti kaj zablodil?

Malo si poglej, kaj se dogaja na CNN-u. Škandal za škandalom. Ta glavni anchorji so ali odpuščeni ali pa pod presikavami.

CNN ratings plummet 90% in year: Viewer data

mtosev ::

Kolk ljudi v USA gleda CNN je meni vseeno. Vem, da so Chris Cuomo odpustili. Pravilna odločitev.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

49106 ::

nagobčnik je izjavil:

49106 je izjavil:


Proven instances of voter fraud


To dokazuje zgolj to, da jih zelo redko zasačijo pri prevari.


Ja no, če ti obstoječe raziskave ne zadoščajo - dokazno breme je pač na tistem, ki trdi, da se nekaj dogaja oz. pogosto dogaja. Do 2024 se ta osnova dokazovanja pač ne bo spremenila.


Ja, in pod vplivom alkohola vozi samo toliko ljudi, kot se jim to dokaže. :)):))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

mtosev ::

Danes sn na tole naletel. Je zelo accurate.
https://twitter.com/ProjectLincoln/stat...
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Scaramouche ::

mtosev je izjavil:

Danes sn na tole naletel. Je zelo accurate.
https://twitter.com/ProjectLincoln/stat...



In že smo imeli en termin Trumpa in nič takega se ni zgodilo...

Scaramouche ::

Kraja je legalna pod liberalci, ne smeš braniti svojega premoženja, tudi varnostniki ne smejo nič narediti!

nagobčnik ::

49106 je izjavil:

nagobčnik je izjavil:

49106 je izjavil:


Proven instances of voter fraud


To dokazuje zgolj to, da jih zelo redko zasačijo pri prevari.


Ja no, če ti obstoječe raziskave ne zadoščajo - dokazno breme je pač na tistem, ki trdi, da se nekaj dogaja oz. pogosto dogaja. Do 2024 se ta osnova dokazovanja pač ne bo spremenila.


Ja, in pod vplivom alkohola vozi samo toliko ljudi, kot se jim to dokaže. :)):))


Samo toliko gotovo ne. Spet pa ne toliko, kot si prvi mimoidoči megaloman namisli, da se jih.

Gagatronix ::

Oh glej, slovenski gostilnicarji se sekirajo zaradi volitev v drzavi v kateri ne zivijo.

Jarno ::

Malce propagandnega materiala:

#65W!

Polda ::

Američanom Se že pošteno kolca po Trumpu.
Biden je že znan kot najslabši predsednik v zgodovini Amerike.
Demokrati bodo letos izgubili senat in dom 2024 pa še predsednika.
Demokrati so opustili vrednote na katerih sloni Amerika in šli v komunistične vode to se jim bo maščevalo.

scipascapa ::

Polda ::

Janša je imel kar prav Biden je najbolj šibek predsednik USA.

Polda ::

Biden ima že nižjo podporo kot jo je imel DJT.
Američanom se že pošteno kolca po Trumpu.

Neverjetno kako slabe predsednike producira demokratska stranla Biden, Obama Klinton...

Medtem, ko republikanska ima nekaj najboljših Abraham Lincoln, Trump...

Kdaj bo izučilo Američane, da so največji sovražnik USA ravno demokrati.

Invictus ::

Največji sovražnik ZDA so bogate familije, ki države že leta uporabljajo kot bankomat...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Smrekar1 ::

Polda je izjavil:

Biden ima že nižjo podporo kot jo je imel DJT.
Američanom se že pošteno kolca po Trumpu.


Koliko se Američanom kolca po Trumpu najbolje pokaže Moscow Mitch.

"It's important for candidates to remember we need to respect the results of our democratic process unless the court system demonstrates that some significant fraud occurred that would change the outcome,"
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nove informacije o koncu Trumpovega mandata

Oddelek: Problemi človeštva
486691 (4977) TheBlueOne

Več podobnih tem