» »

Phillips vs Samsung Smart TV

Phillips vs Samsung Smart TV

gigaset ::

Pozdravljeni!

Zanima me vaše mnenje, za kateri televizor bi se splačalo odločiti? Odločam se med:
Samsung QE75Q80AATXXH QLED 4K televizor, Smart TV
ali
Philips 75PUS8506/12 4K televizor, Ambilight, Smart TV

Nimam ravno veliko znanja v tej temi, pa bi me zanimale vaše izkušnje/priporočila.

hvala!

LP

Fsegula62 ::

Odločaš se med japkam in hruškam in ne med dvema sortama enakega sadja.

Napiši kaj gledaš na TV-ju, filme, šport ali morda igraš igre.

gigaset ::

Pozdrav,

No, ravno zaradi tega me zanima, ker vem da so razlike, ampak nevem kakšne :)

igric ne bom igral - torej samo za gledanje filmov in športa (smučanje + nogomet) + poslušanje glasbe preko YT.

hvala za pomoč!

lp,T

andrej69 ::

gigaset je izjavil:

Pozdrav,

No, ravno zaradi tega me zanima, ker vem da so razlike, ampak nevem kakšne :)

igric ne bom igral - torej samo za gledanje filmov in športa (smučanje + nogomet) + poslušanje glasbe preko YT.

hvala za pomoč!

lp,T


Če boš gledal večinoma FULLHD in 4K filme potem ti povsem zadostuje Philips model. Če pa boš gledal tudi dosti HDR vsebin pa je seveda Samsung boljša opcija. Kar se tiče športa sta oba zelo dobra in pa seveda kar se tiče Youtuba in podobnih zadev.

Fsegula62 ::

V kolikor ne boš gledal 4k ne kompresiranih filom za katere ti je kvaliteta izjemno pomembna vzemi cenejšo opcijo. Z oled boš dobil samo malo bolj živahne barve in pravo črno barvo.

gigaset ::

hvala za informacije!

Še splošno vprašanje: AMBILIGHT, da/ne? Izkušnje?

lp

andrej69 ::

gigaset je izjavil:

hvala za informacije!

Še splošno vprašanje: AMBILIGHT, da/ne? Izkušnje?

lp


Ambilight je seveda dodana vrednost televizorju, posebej, ko se gleda v temnejšem okolju..

fikus_ ::

Andrej bi še moral povedat, da prodaja Philipse.
Sicer pa obstaja namenska tema; Kateri 55 ali večji tv
https://slo-tech.com/forum/t696292/konec
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

andrej69 ::

fikus_ je izjavil:

Andrej bi še moral povedat, da prodaja Philipse.
Sicer pa obstaja namenska tema; Kateri 55 ali večji tv
https://slo-tech.com/forum/t696292/konec


Tudi druge znamke ne samo Philipa:);)

fikus_ ::

Potem pa forsiraš Philipsa.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

fpbs ::

gigaset je izjavil:

No, ravno zaradi tega me zanima, ker vem da so razlike, ampak nevem kakšne :)igric ne bom igral - torej samo za gledanje filmov in športa (smučanje + nogomet) + poslušanje glasbe preko YT.
Ta dva TVeja ne moreš primerjat. Če boš gledal šport, potem vsekakor Samsung.

Invictus ::

gigaset je izjavil:

hvala za informacije!

Še splošno vprašanje: AMBILIGHT, da/ne? Izkušnje?

lp

Nepotrebna zadeva

Na začetku fajn, potem je že skoraj moteča.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

andrej69 ::

Tukaj je narejena študija pa naj vsak sam oceni ali je Ambilight potreben ali ne.

https://iristech.co/wp-content/uploads/...

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Tukaj je narejena študija pa naj vsak sam oceni ali je Ambilight potreben ali ne.
https://iristech.co/wp-content/uploads/...

Plačana študija, poglej kdo je avtor.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Tukaj je narejena študija pa naj vsak sam oceni ali je Ambilight potreben ali ne.
https://iristech.co/wp-content/uploads/...

Plačana študija, poglej kdo je avtor.


Ne glede kateri je avtor takšnih stvari si ne moreš izmislit:)

svecka ::

Jaz pa v popolni temi nikdar ne morem gledat ekranov..ne računalniških, ne pred TVjem. Tako da ambilight je super zadeva za oči. PRed tem pa sem vedno mel kak LED trak za ekranom naliman ali pa luč v sosednji sobi prižgano.

andrej69 ::

Kakor hitro se pojavi @fpbs tema izgubi smisel:) Tako, da končujem na tej temi..

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Kakor hitro se pojavi @fpbs tema izgubi smisel:) Tako, da končujem na tej temi..

Saj ti drugega ne kaže. Za ceno tega Philipsa lahko dobi še najmanj 10 boljših TVejev.
Drugače pa Ambilight , ko si mlad še lahko prenašaš, ko si pa malo starejši je pa to strup za oči.

andrej69 ::

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Kakor hitro se pojavi @fpbs tema izgubi smisel:) Tako, da končujem na tej temi..

Saj ti drugega ne kaže. Za ceno tega Philipsa lahko dobi še najmanj 10 boljših TVejev.
Drugače pa Ambilight , ko si mlad še lahko prenašaš, ko si pa malo starejši je pa to strup za oči.


Samo še tole, ti izgleda sploh ne veš kako Ambilight dejansko deluje.. Na voljo je kar nekaj možnosti nastavitev. Kako pa to, da večina uprabnikov piše, da nikdar več televizorja brez Ambilighta...? Mislim ti pa res pišeš neumnosti, ki jih teško še kje drugje prebereš:));((

Invictus ::

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Tukaj je narejena študija pa naj vsak sam oceni ali je Ambilight potreben ali ne.
https://iristech.co/wp-content/uploads/...

Plačana študija, poglej kdo je avtor.


Ne glede kateri je avtor takšnih stvari si ne moreš izmislit:)

Vedno lahko prilagodiš cilje študije svojemu naročniku. Nič novega...

Kar se TVja tiče, kupi Sony.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Kakor hitro se pojavi @fpbs tema izgubi smisel:) Tako, da končujem na tej temi..

Saj ti drugega ne kaže. Za ceno tega Philipsa lahko dobi še najmanj 10 boljših TVejev.
Drugače pa Ambilight , ko si mlad še lahko prenašaš, ko si pa malo starejši je pa to strup za oči.

Samo še tole, ti izgleda sploh ne veš kako Ambilight dejansko deluje.. Na voljo je kar nekaj možnosti nastavitev. Kako pa to, da večina uprabnikov piše, da nikdar več televizorja brez Ambilighta...? Mislim ti pa res pišeš neumnosti, ki jih teško še kje drugje prebereš:));((

Osnovno pravilo še iz časov črnobele TV, podprto s številnimi študijami: Svetloba mora prihajati v prostor od strani, ali za gledalcem, nikakor pa ne izza TVeja.

andrej69 ::

To je morda veljalo iz časov CRT televizorjev:) CRT televizorji niso enaki LED televizorjem to moraš vedet.. Kar pa se tiče same svetlobe sem že napisal, najbolje od zadaj:) Tudi iz strani televizorja ni najbolje, še najslabše pa je, če so luči prižgane v samem prostoru, posebej, če te luči odsevajo od samega panela. Tukaj tudi lepo piše.

Turning lights while watching TV does in fact mitigate the issue of the bright screen framed against a very dim room. However, it introduces a whole new host of problems. Lighting that is to the side or behind the viewer projects light onto the viewing surface. This decreases contrast, introduces glare and haze to the image, and creates its own kind of eyestrain as a result. It may not be as intense as the kind of eyestrain you get staring bleary eyed at a bright TV in the dark, but it's eye strain nonetheless--and it makes the picture look worse, to boot.
Unlike regular lighting, bias lighting is placed behind the screen you are viewing. This raises the surrounding light levels in your viewing area without shining light toward your eyes or toward the screen itself. Because the light originates outside of the sight line of the viewer and is not in a direct path to reflect onto the screen, you get all the benefits of increased light in the room without the problems of glare or light shining directly from the source into your eyes.

mat xxl ::

Če se mene vpraša med temi dvemi samo Philips, pred vsem zaradi operacijskega sistema Android in Ambri lighta pa vsekakor med temi dvemi tudi zaradi cene.

koyotee ::

Philips + android + ambilight never again :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

mat xxl ::

koyotee je izjavil:

Philips + android + ambilight never again :)


Mogoče si imel, kdaj kaj takega ???

https://www.philips.si/c-p/55PFL8008S_1...

Zanimivo, ta je meni ene 5 let žrl živce so nam ga 3 x servisirali na zadnje pri skoraj 5 letih pred iztekom podaljšane zunanje garancije, takrat so že drugič menjali celo osnovno ploščo in sicer z obnovljeno drugo . In ja zanimivo, od takrat sedaj že ene 5 let deluje povsem brez vsake napake, prej je pa barve spreminjal po ekranu in ja ni se hotel prižgati, je bilo treba ven iz vtičnice, pa take neumnosti. Pa vendar sedaj dela že dolgo, po garanciji v nulo piko, pa nora slika......

feryz ::

A Philips ima že kaj boljši uporabniški vmesnik? Par let nazaj sem kupil samsunga zase (mislim da je tri leta tega) in philipsa za tastare.
Direktna primerjava, Samsung ok, Philips totalen pogreb. Nisem pa zdaj na tekočem s tem.
Lg, ki se trenutno kupuje zaradi oled, ima dost solidenega. Popolnoma zadošča. Vsaj to, kar sem nedavno vzel.

gigaset ::

Pozdravljeni,

hvala vsem za odgovore! Imam še eno vprašanje, ker sem se odločil za dimenzijo višje (85'' namesto 75'').

Sony FWD-85X85
ali
QLED TV SAMSUNG 85Q70A

Ceni obeh sta primerljivi.

Hvala!

mat xxl ::

Jaz bi quleda potem, posebej če menjaš na nekaj let, ko bo ta Quled imel že slabo sliko.....

D3m ::

Dobro jutro.

Mene pa zanima kakšno imajo kaj podporo novi Philips TVji pri predvajanju filmov s podnapisi.

Pri obstoječem ne prikazuje pravilno šumnike, ko predvajam preko USB.

Lp.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

andrej69 ::

D3m je izjavil:

Dobro jutro.

Mene pa zanima kakšno imajo kaj podporo novi Philips TVji pri predvajanju filmov s podnapisi.

Pri obstoječem ne prikazuje pravilno šumnike, ko predvajam preko USB.

Lp.


Šumniki delujejo vendar moraš nastavit kodno tabelo. Če je televizor Android pa je tako najbolje gledat preko kodija..

D3m ::

Če se ne motim ni android.

Trenutno sem na dopust in na enemu smartTV Samsungu lepo prikazuje.
|HP EliteBook|R5 6650U|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri 65-70'' televizor?

Oddelek: Zvok in slika
165288 (3953) neocodexx
»

TV tech novosti, novi modeli, dogodki (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
7416115 (7920) fpbs

Več podobnih tem