» »

Listki in ekscelove tabel v SLO zdravstvu

Listki in ekscelove tabel v SLO zdravstvu

tomlin ::

V sredini decembra sem bil sprejet pod nujno na SNMP UKCLJ, ker imam precej zoprno diagnozo – hematom aorte, ter izliv krvi v osrčnik, ja lahko te v hipu pobere. Reševalci so bili takoj pri meni, hvala. Na SNMP pa je »triaža« trajala od 7h do 12h. Gospod v belem ni imel pojma o moji diagnozi niti o moji hospitalizaciji pred tednom dni. Zgodba se je skoraj v celoti ponovila, ko so me premestili na IPP, zaradi nepopustljivih bolečin v prsih, hrbtu, vratu in obeh rokah. Verjeli ali ne, svojo diagnozo, dokumentacijo, odpustno pismo etc. imam sken v pdf. na pametnem mobilcu, kot tudi na svojem Zvem portalu. Zdravnik, mladenič, ko sem mu molil pod nos mobilnik z vsemi dokumenti, me je osorno zavrnil, da njega ne briga, kaj premore moj A12. Mladenka, zdravnica na IPP, je bila skoraj klon gospoda na SNMP. Jasno, ne sprašujte, kaj sem opravil, klasika: odpuščen z receptom za analgin in manjšo dozo tramala, aja pa seveda obvezen lekadol 500. Torej, preživel boleč, neprijeten, pa vseeno poučen dan od 7h do 20h na UKCLJ.
Čemu obešam to zgodbo na zvon, predvsem zaradi funkcionalne računalnike nepismenost v poklicu, kjer bi ga vsak pacient pričakoval.
Drugič me je vzdramil članek Dr. Battelina (ah ponovno ta »Batelinc«, menda ga mnogi kolegi ne morejo, ker je preveč siten).

Res je, se strinjam,«Listki in ekscelove tabele so preživeti«, ampak očitno v tem delu Balkana(Slovenija) očitno še ne.
https://www.delo.si/novice/slovenija/li...

papak ::

Tudi razporede si delajo sami na listkih in osnovnih Excel tabelah, ki krožijo po mailih.

Pravno službo imajo za to da forwardira maile zdravnikom, administracijo pa zato, da lahko zaposluje žlahto.

Ampak rešitev je sigurno metati denar z lopato v ta sistem dokler ne crkne. Bo ceneje, kot pa si metati (spet z lopato) pesek v oči z nekakšnimi reformami naslednjih x-xx let in podaljševati agonijo.

Pa večina zdravnikov ve kaj je treba izboljšati ampak so očitno stari prdci in njihovi podrepniki na srednjih položajih premočni, potem se pa tudi ostalim začne je*at.

V zasebni sektor jim pa še ni ravno za iti, ker očitno tam so pa drugi minusi.

Utk ::

oemdzi ::

2017 vem za par klinik, ki so še vedno bile na XP. Vsak PC pa ima direkten dostop do programa Hipokrat in vseh izvidov.

Toliko računalniško nepismenega folka kot v javnih službah enostavno ni nikjer. Če bi šel s kamero za 5 minut naokoli, bi posnel odličen cybersecurity video "how not to".
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

tomlin ::

Ni tako brezupno, ljudje poznajo in uporabljajo portal Zvem, očitno mnogo bolj kot mladi, osorni zdravnik iz SNMP, poln nekega praznega napuha. Mislim, da te možnosti vpogleda v posameznikovo zdravstveno dokumentacijo sploh ne pozna.
https://forum.over.net/forum/tema/zvem-...



tomlin je izjavil:

V sredini decembra sem bil sprejet pod nujno na SNMP UKCLJ, ker imam precej zoprno diagnozo – hematom aorte, ter izliv krvi v osrčnik, ja lahko te v hipu pobere. Reševalci so bili takoj pri meni, hvala. Na SNMP pa je »triaža« trajala od 7h do 12h. Gospod v belem ni imel pojma o moji diagnozi niti o moji hospitalizaciji pred tednom dni. Zgodba se je skoraj v celoti ponovila, ko so me premestili na IPP, zaradi nepopustljivih bolečin v prsih, hrbtu, vratu in obeh rokah. Verjeli ali ne, svojo diagnozo, dokumentacijo, odpustno pismo etc. imam sken v pdf. na pametnem mobilcu, kot tudi na svojem Zvem portalu. Zdravnik, mladenič, ko sem mu molil pod nos mobilnik z vsemi dokumenti, me je osorno zavrnil, da njega ne briga, kaj premore moj A12. Mladenka, zdravnica na IPP, je bila skoraj klon gospoda na SNMP. Jasno, ne sprašujte, kaj sem opravil, klasika: odpuščen z receptom za analgin in manjšo dozo tramala, aja pa seveda obvezen lekadol 500. Torej, preživel boleč, neprijeten, pa vseeno poučen dan od 7h do 20h na UKCLJ.
Čemu obešam to zgodbo na zvon, predvsem zaradi funkcionalne računalnike nepismenost v poklicu, kjer bi ga vsak pacient pričakoval.
Drugič me je vzdramil članek Dr. Battelina (ah ponovno ta »Batelinc«, menda ga mnogi kolegi ne morejo, ker je preveč siten).

Res je, se strinjam,«Listki in ekscelove tabele so preživeti«, ampak očitno v tem delu Balkana(Slovenija) očitno še ne.
https://www.delo.si/novice/slovenija/li...

tomlin ::

Kratko dodatno pojasnilo, bolje moj osebni razmislek

Čeprav nisem zdravnik znam brati in poslušati.
Ameriški zdravniki-raziskovalci že nekaj časa stalno poročajo o resnih covid19 srčno-žilnih zapletih.
Nerad obravnavam samega sebe, preveč je podobno hipohondriji, če ne celo paranoji. Pa vendar diagnoza (moja) - Hematom v steni ascendentne aorte I35.9 Perikardialni izliv I31.3 v "omikron času" nekoliko preveč korelirata, da bi lahko popolnoma izključili možnost, da sem bil v bitki s tem peklenskim virusom, posebno zaradi teden dni trajajoče visoke vročine 38,5 do 39st. C. pred hospitalizacijo. Sicer so bili vsi kasnejši covid testi negativni. Protiteles pa imam malo morje, saj sem bil trikrat cepljen, zato je dokaz, da sem (asimpomatsko) prebolel covid19 praktično nemogoč.

P.S.: Po osnovnem poklicu sem naravoslovec in naučen iskati vzrok in posledico. Zato vzemite moje pisanje zgolj kot razmislek (zgolj nepreverjena hipoteza!), brez najmanjše namere propagirati razne nepreverjene fantastične teorije.


https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articl...

Manu ::

Kakor pravi članek, ki si ga dal: je možno.

Vprašanje je ali si to diagnozo imel že prej ali si jo dobil zdaj v času covida?

To pa ne pomeni, da se ne moreš pozdravit, oziroma izboljšat stanje. Narediš tisto kar lahko narediš za svoje zdravje. Kvalitetna prehrana, dosti gibanja na svežem zraku (ne vem kako diagnoza vpliva na gibanje), jemlji vitamin D3, C, B kompleks. Ne kadi, če kadiš, izogibaj se alkoholu, po možnosti kavi in ostalim poživilom (energijske pijače). Skratka: izboljšaj tisto, kar lahko izboljšaš.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

Magic1 ::

V javnem sektorju so plače definirane po izobrazbi, ali po poziciji. Kakšno plačo lahko pričakuje programer s 7. stopnjo? Jurja. Kakšen programer bo opravljal to službo in s kakšno vnemo?
Magic

tony1 ::

tomlin je izjavil:

V sredini decembra sem bil sprejet pod nujno na SNMP UKCLJ, ker imam precej zoprno diagnozo – hematom aorte, ter izliv krvi v osrčnik, ja lahko te v hipu pobere. Reševalci so bili takoj pri meni, hvala. Na SNMP pa je »triaža« trajala od 7h do 12h. Gospod v belem ni imel pojma o moji diagnozi niti o moji hospitalizaciji pred tednom dni. Zgodba se je skoraj v celoti ponovila, ko so me premestili na IPP, zaradi nepopustljivih bolečin v prsih, hrbtu, vratu in obeh rokah. Verjeli ali ne, svojo diagnozo, dokumentacijo, odpustno pismo etc. imam sken v pdf. na pametnem mobilcu, kot tudi na svojem Zvem portalu. Zdravnik, mladenič, ko sem mu molil pod nos mobilnik z vsemi dokumenti, me je osorno zavrnil, da njega ne briga, kaj premore moj A12. Mladenka, zdravnica na IPP, je bila skoraj klon gospoda na SNMP. Jasno, ne sprašujte, kaj sem opravil, klasika: odpuščen z receptom za analgin in manjšo dozo tramala, aja pa seveda obvezen lekadol 500. Torej, preživel boleč, neprijeten, pa vseeno poučen dan od 7h do 20h na UKCLJ.
Čemu obešam to zgodbo na zvon, predvsem zaradi funkcionalne računalnike nepismenost v poklicu, kjer bi ga vsak pacient pričakoval.
Drugič me je vzdramil članek Dr. Battelina (ah ponovno ta »Batelinc«, menda ga mnogi kolegi ne morejo, ker je preveč siten).

Res je, se strinjam,«Listki in ekscelove tabele so preživeti«, ampak očitno v tem delu Balkana(Slovenija) očitno še ne.
https://www.delo.si/novice/slovenija/li...


a) Vsekakor upam, da te je za drugič izučilo: s seboj nosi fascikel originalnih (!!) izvidov, najbolje vsakega posebej v plastičnih srajčkah, da se ne bodo uničili.

b) Če imaš dvolj denarja in časa, pejt do Davida Sluge (odvetnik, ki se - po medijih sodeč - veliko ukvarja s tožbami v našem zdr. sistemu) in toži vsakega po vrsti, tudi inštitucijo v kateri delajo. Kaj se da doseči na sodišču morata doreči z odvetnikom (že samo da se nekdo ne potrudi prebrati izvida bi lahko ustrezalo neustrezni zdr. obravnavi, kje je šele scena, če se zato bolniku zdr. stanje poslabša).

Ampak, bodi človeški (in pameten). Ne tožit za denar (tega ne boš dočakal), ampak za bolj dosegljive reči, npr. da bi želel osebno opravičilo nesramnega zdravnika in pisno opravičilo predstojnika ustanove, kjer je ta takrat delal. Še ena taka je, da se zdravniku naloži dodatno izobraževanje iz tega, kako se obravnava pacienta (branje izvida je del anamneze) - pa pozabi na IT izobraževanje - tega ne boš nikoli dosegel, ker boš dobil odgovor, da zdravnik tega ne rabi.

tony1 ::

Da ne pozabim: UKC ima zaposlenega zastopnika pacientovih pravic, napiši mu pritožbo. Sam sem tako dobil opravičilo in (še kar) edekvaten odgovor vodje ene od klinik še isto dopoldne.

mr_chai ::

tony1 je izjavil:

Da ne pozabim: UKC ima zaposlenega zastopnika pacientovih pravic, napiši mu pritožbo. Sam sem tako dobil opravičilo in (še kar) edekvaten odgovor vodje ene od klinik še isto dopoldne.


In kako veš, da se tvojapritožba ne ustavi pri njihovemu zastopniku ?

mertseger ::

To da je 3/4 zdravnikov računalniško nepismenih sem tudi že sam ugotovil na vseh pregledih. Jaz imam vso zdravstveno dokumetacijo v oblaku, vse od izvidov do MR ki jih dobiš da cdjih.
In ko to prinesem na pregled na tablici me samo čudno gledajo sploh starejši ki so bolj vajeni papirjev.
Kak mlajši še pokomentiral kako fanj bi bilo če bi bilo vse tako, zadnjič je bil prispevek o tem, samo v UKC imajo enih 15 različnih sistemov, tudi na istem oddelku pa 2 ali 3 različne tako da se ne da nič. Še tisto kar ponavadi naročijo na It za naredit jih scat peljejo in ni za nikamor.

tony1 ::

mr_chai je izjavil:

tony1 je izjavil:

Da ne pozabim: UKC ima zaposlenega zastopnika pacientovih pravic, napiši mu pritožbo. Sam sem tako dobil opravičilo in (še kar) edekvaten odgovor vodje ene od klinik še isto dopoldne.


In kako veš, da se tvojapritožba ne ustavi pri njihovemu zastopniku ?


Ah, daj no.

tomlin ::

Hvala za komentar in nasvet glede odvetnika Davida Sluge. Vsekakor se s teboj v celoti strinjam. Tudi pogovor z našim evropsko in svetovno znanim profesorjem, srčno-žilnim kirurgom, mi je dal misliti. Namreč, zaenkrat moram večinoma počivati in s predpisanimi zdravili zniževati krvni tlak pod 120/80. V primeru, da pa se ponovno pojavijo opisane bolečine (prsa, hrbet, vrat, obe roki) moram najhitreje urgentno poiskati zdravniško pomoč, ker opisane bolečine pomenijo ponovno krvavitev v osrčnik.
Torej, v primeru, da se težave s srcem ponovijo, moram že zdaj zahtevati, pa četudi s pomočjo odvetnika, da bom res obravnavan ustrezno TAKOJ! ne pa, da bom ure ležal na triaži SNMP.



a) Vsekakor upam, da te je za drugič izučilo: s seboj nosi fascikel originalnih (!!) izvidov, najbolje vsakega posebej v plastičnih srajčkah, da se ne bodo uničili.

b) Če imaš dvolj denarja in časa, pejt do Davida Sluge (odvetnik, ki se - po medijih sodeč - veliko ukvarja s tožbami v našem zdr. sistemu) in toži vsakega po vrsti, tudi inštitucijo v kateri delajo. Kaj se da doseči na sodišču morata doreči z odvetnikom (že samo da se nekdo ne potrudi prebrati izvida bi lahko ustrezalo neustrezni zdr. obravnavi, kje je šele scena, če se zato bolniku zdr. stanje poslabša).

Ampak, bodi človeški (in pameten). Ne tožit za denar (tega ne boš dočakal), ampak za bolj dosegljive reči, npr. da bi želel osebno opravičilo nesramnega zdravnika in pisno opravičilo predstojnika ustanove, kjer je ta takrat delal. Še ena taka je, da se zdravniku naloži dodatno izobraževanje iz tega, kako se obravnava pacienta (branje izvida je del anamneze) - pa pozabi na IT izobraževanje - tega ne boš nikoli dosegel, ker boš dobil odgovor, da zdravnik tega ne rabi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vprašanje glede magnetne resonance glave

Oddelek: Loža
4913980 (12282) LeQuack
»

kam po zdravila danes v LJ ?

Oddelek: Loža
193540 (2925) Magic1

znižanje srčne frekvence (utripa)

Oddelek: Loža
132128 (1864) zee
»

Endokrinolog

Oddelek: Loža
2312886 (11345) Pithlit
»

snmp.exe nabije 100% cpu ??

Oddelek: Pomoč in nasveti
101012 (914) #000000

Več podobnih tem