» »

Modem problem/menjava?

Modem problem/menjava?

NecroFlex ::

Imam A1 za internet, optika pride do stanovanja, potem gre v telekomov box, iz tam pa navadni RJ45 kabel naprej v A1 modem/router.

Njihov modem vsaj 3x na mesec zgubi internet in ga je potrebno resetirati, potem dela normalno. Kaj točno se dogaja ne vem, njihov klicni center pa tudi nima pojma, pravijo naj beležim dogodke...
Sem jih vprašal, če je možno nadomestiti njihovo škatlo za svojo, pa so rekli da je možno.

Zdaj me pa zanima, ali je bolje narediti svojega, imam zadosti komponent, ali je bolje kupiti kakšnega? Sem slišal da je Mikrotik dober?
Asus ROG Strix Scar II GL704GW:
i7-8750H | 32GB DDR4 2666MHz | RTX 2070 8GB | 2TB NVMe SSD + 1TB SATA SSD

Gagatronix ::

> ali je bolje narediti svojega, imam zadosti komponent

Ne bluzi, poklici operaterja, zahtevaj menjavo opreme.

V-i-p ::

NecroFlex je izjavil:


Zdaj me pa zanima, ali je bolje narediti svojega, imam zadosti komponent, ali je bolje kupiti kakšnega? Sem slišal da je Mikrotik dober?

Ti to resno?, kar sešraufal bi ga? Lepo te prosim no, menjaj opremo, a ne :).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

NecroFlex ::

Menjava opreme iz dreka na drek glih ne pomaga.

sem našel potem pfSense, bom si ga malo pogledal. Ker ta krš od A1 routerja je brezveze met nasploh, nek bogi ARM dvojederni proc k še 1GHz nima pa 0 hlajenja.
Asus ROG Strix Scar II GL704GW:
i7-8750H | 32GB DDR4 2666MHz | RTX 2070 8GB | 2TB NVMe SSD + 1TB SATA SSD

Gagatronix ::

In kaj bi ti vrgel skupaj ? :)) daj ne prodajaj buck.

NecroFlex ::

H77 ITX plato mam, notri je i5 3570, 4gb rama je dovolj, mam en 24gb msata ssd, eno HP 4-portno gigabit kartico. Dam vse v eno malo ohišje pa bo.

V teoriji bi lahko uporabil kakšno slabšo zadevo, pa bi še vedno bilo 10x hitrejše kot karkoli imajo operaterji v standardni opremi.
Asus ROG Strix Scar II GL704GW:
i7-8750H | 32GB DDR4 2666MHz | RTX 2070 8GB | 2TB NVMe SSD + 1TB SATA SSD

AmokRun ::

Samo ti tudi 10x več štroma žre. Jaz bi kupil Mikrotika.

Gagatronix ::

Skratka, isces probleme za nepotrebne resitve. :))

Vanadium ::

Naj operater menja opremo. Lahko je samo kaki adapter fuč že videno n*krat da je to bil proble. Menjaj operaterja je druga opcija. Svojo opremo dat pa ni kar tako, sploh če je kaki gpon (nič se ne ve kaka optika je sklepam pa da je hpon ker je očitno vmes ONT od telekoma). Na GPON-u kolikor jaz vem mora ONT lahko pa se zmeniš da daš svoj router v katerega vštekaš ONT. Kako je potem z kakim IPTV me ne spraševat...

Daniel ::

NecroFlex je izjavil:

Imam A1 za internet, optika pride do stanovanja, potem gre v telekomov box, iz tam pa navadni RJ45 kabel naprej v A1 modem/router.

Njihov modem vsaj 3x na mesec zgubi internet in ga je potrebno resetirati, potem dela normalno. Kaj točno se dogaja ne vem, njihov klicni center pa tudi nima pojma, pravijo naj beležim dogodke...
Sem jih vprašal, če je možno nadomestiti njihovo škatlo za svojo, pa so rekli da je možno.

Zdaj me pa zanima, ali je bolje narediti svojega, imam zadosti komponent, ali je bolje kupiti kakšnega? Sem slišal da je Mikrotik dober?


Tu in tam se najde kakšen primer na forumih, da ljudje namesto operaterjeve opreme priklopijo kakšen Mikrotik. Večinoma dela brez težav. Ravno zadnjič sem bral, da je nekdo na T2 omrežju kar kloniral MAC na WAN vmesnik pri GPON omrežju in je zadeva delala na Mikrotiku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

NecroFlex ::

Vanadium je izjavil:

Naj operater menja opremo. Lahko je samo kaki adapter fuč že videno n*krat da je to bil proble. Menjaj operaterja je druga opcija. Svojo opremo dat pa ni kar tako, sploh če je kaki gpon (nič se ne ve kaka optika je sklepam pa da je hpon ker je očitno vmes ONT od telekoma). Na GPON-u kolikor jaz vem mora ONT lahko pa se zmeniš da daš svoj router v katerega vštekaš ONT. Kako je potem z kakim IPTV me ne spraševat...

Kakor sem rekel, optični kabel gre do telekomovega boxa, od tam naprej gre navadni RJ45 Cat6 kabel do A1 modema/routerja, kakor sem jih prašal, se ga da menjati, ni zaklenjen. Telekomov box ostane, samo A1 zadevo bi menjal
Asus ROG Strix Scar II GL704GW:
i7-8750H | 32GB DDR4 2666MHz | RTX 2070 8GB | 2TB NVMe SSD + 1TB SATA SSD

Daniel ::

Katere vse storitve pa uporabljaš? Če je samo internet, bi zadeva morala delati BP. Pač nabavi en Mikrotik in preveri.

Vanadium ::

Da se tudi s kakim openwrt routerjem zrihtat. Na T-2 forumu je nekdo dal asus router namesto modema.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GPON z enim ali dvema vlaknoma? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
576646 (3875) Lonsarg
»

Usmerjevalnik z portom pon oz gpon

Oddelek: Omrežja in internet
10891 (752) XS!D3
»

Kateri od ponudnikov omogoca lasten router?

Oddelek: Omrežja in internet
325064 (3462) Voluharr
»

A1 GPON FTTH, modem, mere?

Oddelek: Omrežja in internet
232721 (2066) XS!D3
»

Telekom P2P FTTH SFP na Mikrotik

Oddelek: Omrežja in internet
334990 (477) sirotka

Več podobnih tem